Cadillac Haberleri

Cadillac haber, Cadillac son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cadillac - 12.02.2021
CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündemi değerlendirdi: (1)
Eğreti istihdam ve umudunu kaybedenlerle gerçek işsiz sayısının 11 milyon 195 bine sıçradığını aktaran Öztrak, bunun görülmemiş bir "tsunami" olduğunu savundu. Böyle bir işsizlik tablosuyla daha önce hiç karşılaşılmadığını dile getiren Öztrak, şöyle devam etti: "Uluslararası Çalışma Örgütü verilerine göre, Türkiye çalışılan saat kaybında dünyada en başlarda. Fabrikalar, işletmeler kapanmış, kapanmayanlar da daha az çalışmış. Ama salgında her nasılsa az çalışıp, çok üretmiyor göstermenin yolunu TÜİK bulmuş. Bunun takdirini ekonomistlerimize ve milletimize bırakıyorum. 5 milyon 529 bin gencimiz, ev genci olmuş, anasının babasının eline bakıyor. 18 yıldır ülkeyi yönetenlerin beceriksizliği sonucunda Türkiye gençlerini, ülkemiz stratejik üstünlüğünü kaybediyor. Fırsat pencereleri kapanıyor. Türkiye 37 üyeli Kalkınma İçin Ekonomik İşbirliği Teşkilatı içinde, ev genci oranı en yüksek ülke. Ama Erdoğan'ın şahsım rejiminde, saray sosyetesi ve beslemeleri 'Lale Devri' yaşıyor. Milletimiz tüm bu yapılanları değerlendiriyor, kimlerin siyasi cambaz olduğunu, kimlerin siyasi dolandırıcılık yaptığını görüyor." İktidarın 2011 seçimlerine giderken, "Yerli uçağımız göklerde" dediğini, 2015 seçimlerine giderken, "Yerli yolcu uçağımızı yapıyoruz" dediğini ancak yerli yolcu uçağın hala ortada olmadığını anlatan Öztrak, "2011'de yüzde 100 yerli otomobil üretecek bir babayiğit aradılar. Ama o babayiğit çıkmadı. Babayiğit çıkmayınca, 2015'te Cadillac'a üretilen prototipler için İsveçli SAAB firmasına 40 milyon avro ödediler.
Cadillac - 13.01.2021
CES 2021: 'Dünyanın en akıllı maskesi', Tüketici Elektroniği Fuarı'nda tanıtıldı
Oyun şirketi Razer, "Dünyanın en akıllı maskesi" dediği mikrofonlu ve ışıklı yüz maskesini Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES 2021) tanıttı. Her yıl ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen, yeni buluşların tanıtıldığı fuar, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl internet üzerinden yapıldı. Mikrofon sayesinde kullanıcının sesinin daha iyi duyulmasını sağlayan prototip maske, aktif havalandırma özelliğine sahip. Maske, solunmuş ısınan havayı dışarı atarken, daha serin havanın solunmasını sağlıyor. Şirket yetkilileri, BBC'nin incelemediği maskenin N95 cerrahi maskeleri kategorisinde olduğunu söylüyor. Dudak hareketleri ve mimikler Şeffaf plastikten yapıldığı için maskeden kullanıcının dudak hareketleri ve mimikleri görülebiliyor. Şeffaf maskeler başlı başına yeni bir buluş değil. Piyasada pekçok şeffa maske var. Ancak şirket, maskenin "düşük ışık modu" olduğunu da söylüyor. Karalıkta maskenin ışıkları otomatik olarak yanarak ağzı aydınlatıyor. Razer, bu sayede kullanıcının "ışık koşullarından bağımsız olarak kendisini daha açık ifade edebildiğini" belirtiyor. Peki bu kadar teknolojik donanım içeren maskenin kullanımı rahat mı? Razer, silikon çeperinin maskenin yüzde rahat durmasını sağladığını ve ağza değmesini önlediğini ifade ediyor. Şirket ayrıca maskenin kalın saplarının kulağa daha az baskı yaptığına dikkat çekiyor. Patentli "ses güçlendirme" fonksiyonu, maskenin en önemli özelliği olarak görülüyor. Konsept ürün henüz satılmıyor. Razer, BBC'nin ürünle ilgili sorularına henüz yanıt vermedi. Bununla birlikte teknoloji sitesi The Verge'e konuşan şirket yetkilileri, havalandırma sisteminin kullanım süresi ve filtrelerin ne zaman değiştirilmesi gerektiğiyle ilgili testlerin devam ettiğini söyledi. Dışkı tahlili yapan tuvalet, rulo ekran CES 2021 Fuarı'nda dikkat çeken başka konsept ürünler de tanıtıldı. Bunlar arasında General Motors'un dikey olarak kalkıp inen Cadillac marka elektrikli aracı, Toto adlı şirketin dışkı analizi yapan ve buna bağlı olarak beslenme tavsiyelerinde bulunan tuvaleti ve TCL'in rulo şeklindeki ekranı da bulunuyor.
Cadillac - 26.02.2020
Volkan Konak Elvis Presley'nin koleksiyonundan aldığı klasik otomobilini yeniletti
Şarkıcı Volkan Konak'ın, ABD'li şarkıcı Elvis Presley'in koleksiyonundan aldığı 1970 model Cadillac Deville Convertible aracı, 5 ayda orijinaline uygun şekilde yenilendi.
Cadillac - 25.02.2020
Volkan Konak, Elvis Presley'in koleksiyonundan aldığı klasik otomobiline kavuştu
Şarkıcı Volkan Konak'ın Amerikalı şarkıcı Elvis Presley'in koleksiyonundan aldığı 1970 model Cadillac Deville Convertible aracı, 5 ayda orijinaline uygun şekilde yeniden tasarlanarak kullanıma hazır hale getirildi.
Cadillac - 15.11.2019
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: Doğu Akdeniz'de Türkiye ile KKTC dışlanamaz
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Doğu Akdeniz'deki enerji denkleminden KKTC ve Türkiye'yi dışlama politikası bu gerginliğin azaltılmasına yardımcı olmadığını ifade ederek, "Sırf bu dışlama politikası uğruna coğrafi gerçekliğe ve ekonomik akla uygun olmayan...
Cadillac - 25.09.2019
"KadFest Caz Günleri" başladı
"Cadillac Records" adlı filmin gösterimiyle başlayacak festivalin üçüncü günü, "Caz Nereye?" konulu panelle devam edecek.
Cadillac - 11.09.2019
ABD'de General Motors 3,4 milyon aracı geri çağırdı
Şirketten yapılan açıklamada, fren probleminin görüldüğü 2014-2018 Chevrolet Silverado, GMC Sierra 1500, 2500 ve 3500 kamyonet modelleri ile 2015-2017 Cadillac Escalade ve 2015-2018 GMC Yukon, Chevy Suburban ve Tahoe cip modellerinin geri çağrıldığı duyuruldu.
Cadillac - 28.06.2019
En değerli ve en eski klasik araçlar görücüye çıktı
Kırmızılı Çocuklar Derneği ile sosyal sorumluluk projesi çalışması yapılacağını aktaran Tayalı, şu bilgileri verdi: "Çocuklar için oyun-eğlence ve workshop alanları, çocuklarla Volkswagen ve trabant otomobilleri boyama etkinliği, klasik otomobillerle ilgili video gösterimleri, söyleşiler, mini konserler, dans showlar, yedek parça, çıkma parça, aksesuar, vintage objelerin satılacağı standlarımız da festivalimizin bir parçası olacak. Ayrıca yaklaşık 30 otomobilin katılımıyla gerçekleşecek olan Klasik Otomobil Müzayedesi de festivalin heyecanı yüksek ilgi çekecek bölümlerinden biri olacak." Cumhurbaşkanlarının makam araçları festivalde Festivalde 4. Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel tarafından kullanılan Cadillac marka 1967 model makam aracı ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Cadillac - 20.04.2019
Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019 Başladı
Birbirinden özel otomobiller, birbirinden farklı hikâyeler Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019'a sadece 1950-1999 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz klasik otomobilleri değil, birbirinden özel Alfa Romeo, Buick, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Oldsmobile, Plymouth, Pontiac, Porsche, Rolls-Royce ve Volkswagen marka otomobillerin yanı sıra "muscle car" olarak tanımlanan Ford Mustang, Ford Thunderbird, Mercury Cougar, Chevrolet Corvette, Chevrolet Camaro, Chevrolet Impala, Dodge Charger ve Dodge Challanger gibi otomobiller de katıldı.
Cadillac - 18.04.2019
New York Uluslararası Otomobil Fuarı Başlıyor
Geçen yıl ABD piyasasında en popüler otomobil olan Toyota RAV 4'un yanısıra bu yıl fuarda Subaru, Volkswagen, Acura, Cadillac ve Lincoln'den gelen yeni SUV'lerin de görücüye çıkacağı ifade edildi.
title