BİLL CLİNTON HABERLERİ

Bill Clinton haber, Bill Clinton son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bill Clinton

Bill Clinton

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 19.8.1946

Bill Clinton Kimdir ?

William "Bill" Jefferson Clinton (d. 19 Ağustos 1946; Hope, Arkansas), Amerika Birleşik Devletleri'nin 42. başkanı. Clinton, 19 Ağustos 1946 yılında Arkansas'ın Hope şehrinde dünyaya geldi. Doğumundan 3 ay sonra babası bir trafik kazasında öldü. 4 yaşındayken annesi üvey babası Roger Clinton ile evlendi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Bill Clinton - 14.05.2021
Edirne'de çevrim içi "ABD Dış Politikasında Türk-Yunan İlişkileri ve Balkanlar" konferansı düzenlendi
Özellikle Ege'de yaşanan olayların önemli krizlere neden olduğunu anımsatan Erhan, şöyle devam etti: "En önemli kriz 1996'daki Amerika'nın da müdahil olduğu Kardak krizi oldu. Figen Akat isimli bir gemi Kardak kayalıklarının hemen açığında karaya oturunca bunu Yunanlılar mı kurtaracak Türkler mi kurtaracak tartışması oldu. Peki bu kayalar kime ait derken Yunanlılar gittiler bu adalardan bir tanesine asker çıkartıp bayrak dikti, Türkiye'de öbür adaya bayrak dikti. 1996'da iki ülke savaşın eşiğinde geldi. Donanmalar Kardak kayaklılarına indi. İki NATO üyesi ilk defa bu kadar savaşın eşiğine geldi. ABD Başkanı Bill Clinton, anılarında iki ülkenin başbakanlarını arayıp savaşı engellediğini anlatıyor.
Bill Clinton - 24.04.2021
ABD Başkanı Joe Biden'dan 1915 olaylarına ilişkin açıklama
ABD başkanları, 1993 yılında Bill Clinton döneminden bu yana 1915 olaylarıyla ilgili düzenli olarak her yıl yazılı açıklama yapıyor.
Bill Clinton - 22.04.2021
Balkanlarda esrarengiz bir el Büyük Sırbistan hayalini canlandırma peşinde
Saldırıların yoğunlaşması ve süreklilik kazanmasına üzerine İbrahim Rugova'nın liderliğine karşı çıkanlar tarafından Kosova Kurtuluş Örgütü (UÇK) kuruldu. Aralarında Adem Yaşari ve Haşim Taçi'nin de yer aldığı UÇK'nin direnişi, Sırbistan ordusunun Kosova genelinde başlattığı etnik temizlik boyutuna ulaşan saldırıları püskürtmekte yeterli olmuyordu. O dönemki adıyla Avrupa Toplulukları (Avrupa Ekonomik Topluluğu), Bosna Hersek'in ardından Kosova'daki saldırganlık karşısında da diplomatik çabaların ötesinde bir adım atmıyordu. Rusya ve Çin'in muhalefeti nedeniyle BM'den Miloseviç'i durduracak bir karar alınması da mümkün olmayınca ABD Başkanı Bill Clinton ikinci kez inisiyatif kullandı.
Bill Clinton - 22.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Ege'nin görkemli antik kentleri: Efes, Laodikya ve Afrodisyas
Papa 2. Jean Paul'den Bill Clinton'a ünlü ziyaretçileri oldu Efes Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları kapsamında önce Avusturya ekibi ile çalıştığını, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığının kadrosunda arkeolog olarak görev aldığını anlatan İçten, çevre araştırmaları sırasında Magnesia Kapısı adı verilen bölgede milattan önce 7000'li yıllardan kalma bir yerleşim yeri bulduklarını, böylelikle bölgenin tarihinin 9 bin yıla ulaştığını belirtti.
Bill Clinton - 19.04.2021
Töton şövalyelerinden NATO'ya: Rusya'nın istila paranoyasını anlamak
NATO neden doğuya ilerliyor? Asıl hedef Almanya mı, Rusya mı? Berlin Duvarı'nın yıkılması ve Varşova Paktı'nın dağılmasını takiben SSCB'nin de dağılmasıyla, Gorbaçov'a verilen kağıda dökülmemiş sözlerin tutulmasına da gerek kalmadı. NATO'nun doğuya genişlemesi meselesi, dikkat çekici bir şekilde, 1994 yılının Kasım ayında ABD'deki Kongre seçimleriyle aktif bir şekilde gündeme geldi. Kongre'de çoğunluğu kazanan Cumhuriyetçi Parti temsilcileri 1995'te Polonya, Macaristan, Çekya ve Slovenya'nın NATO'ya alınması için Beyaz Saray üzerinde baskı kurmaya başladı. Bu süreçte eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Zbigniew Brzezinski'nin 28 Aralık 1994'te New York Times gazetesinde yayımlanan makalesi, konuya dair ilginç ipuçları içeriyor. [2] "NATO: Genişle ya da öl" başlıklı makalede, Çeçenistan ve Bosna Savaşları örnekleri üzerinden, İttifak'ın neden doğuya doğru ilerlemesi gerektiği gerekçelendiriliyordu. Brzezinski'nin makalesinde açıkça ifade edilmeyen bir korkunun izleri de hissedilmekteydi. Washington entelijansiyasının, NATO'nun acilen SSCB tarafından boşaltılan alana sahip çıkmaması halinde, Almanya'nın tek başına Orta ve Doğu Avrupa'da nüfuzunu etkin hale getirmesinden endişe ettiği anlaşılıyor. Bu makaleyi bugün ABD'nin Kuzey Akım-2 projesini durdurma ve Rusya-Almanya enerji işbirliğini engelleme çabaları kapsamında bir kez daha okumak, Brzezinski'nin vizyonunu daha anlamlı kılabilir. Nitekim 1996'daki ABD başkanlık seçiminde Orta Avrupa ülkelerinin NATO'ya üyelikleri bir iç politika konusuna dönüştü. Eski ABD başkanı Bill Clinton ikinci kez seçilebilmek için bu kartı devreye sokarak, Doğu Avrupalı göçmenlerin yoğun olarak bulunduğu Michigan, Ohio ve Indiana eyaletlerindeki seçmenlerini hedefleyen konuşmasını Detroit'te yaptı.
Bill Clinton - 21.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1996- ABD Başkanı Bill Clinton, eşi Hillary Clinton ve kızı Chelsea Clinton ile bir dizi temasta bulunmak üzere Türkiye'ye geldi.
Bill Clinton - 10.03.2021
Biden döneminde ABD-Latin Amerika ilişkilerinin geleceği
ABD'nin "geri dönüşü" yakın çevrede test edilecek ABD'nin bölgedeki bir diğer önceliğinin, Biden'ın ABD'nin "geri dönüşünü" ve küresel işbirlikleri kurma hedefini yakın çevresinde test etmesi olacağı düşünülebilir. Bu girişim, ABD'nin Amerika kıtalarında bölgesel liderlik çabasına girmesine neden olacaktır. Biden'ın ABD'nin 2000'lerin başlarından beri geri çekiliş içinde olduğu ve Amerikan Devletleri Örgütü'nün (OAS) faaliyetleri dışında seçici biçimde yer aldığı veya davet edilmediği Latin Amerika'daki bölgecilik hareketleri içinde daha fazla yer almak isteyeceği öngörülebilir. ABD bu alanda en son 1990'larda çaba göstermiş ve Bill Clinton yönetimi döneminde, OAS himayesinde düzenlenen Amerikalar Zirvesi'nin 1994'teki ilk toplantısına ev sahipliği yapmıştı.
Bill Clinton - 19.02.2021
Yeniden Refah Partisi'nin Antalya İl Divan Toplantısı yapıldı
Aşıla, Eski Başbakan Bülent Ecevit'in ABD'nin Türkiye üzerinden Irak'a operasyon yapılmasını müsaade etmediği için ABD Başkanı Bill Clinton önündeki görüntülerinin kasıtlı olarak servis edildiğini ve ülkenin itibarını zedelemeye çalıştıklarının ifade etti.
Bill Clinton - 27.01.2021
Biden Amerikan toplumunu birleştirebilir mi?
Bu karamsar tabloya rağmen, Demokratların birliği sağlamak ve toplumsal kutuplaşmanın hararetini düşürmek adına atabileceği bazı pratik adımlar kamuoyunda tartışılıyor. Buna göre Biden'ın atabileceği birkaç adım var: Bunlardan ilki Kongre'de hemen Cumhuriyetçilerin desteğini alabilecek bir projeyi başlatmak. Örnek olarak, eski başkanlardan Bill Clinton'ın aynı amaçla Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nı (NAFTA) geçirdiği ve bu süreçte bazı Demokrat Partili temsilciler itiraz ederken bazı Cumhuriyetçilerin ise destek verdiği dile getiriliyor.
Bill Clinton - 26.01.2021
ABD Senatosu Biden'ın Dışişleri Bakanı adayı Blinken'a onay verdi
Blinken, 1994-2001 yılları arasında eski Başkan Bill Clinton'ın Ulusal Güvenlik Konseyi'nde de yer aldı.
Bill Clinton - 23.01.2021
Son dakika gündem: Mısırlı muhalif lider Eymen Nur: "Devrim 10 yılda zafer kazanmadı ama henüz yenilgiye de uğramadı"
Biden'ı iyi bir devlet adamı olarak nitelendiren Mısırlı tecrübeli siyasetçi, şunları söyledi: "Biden Trump değil, belki de Barack Obama ya da Bill Clinton da değil.
Bill Clinton - 20.01.2021
ABD Başkanı Biden, yemin töreninden sonraki ilk konuşmasında "birlik" mesajı verdi Açıklaması
ABD halkına farklılıkları bir kenara bırakarak birlik olmaları çağrısı yapan Biden, törene katılan hem Cumhuriyetçi hem Demokrat eski başkanlar Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton'a teşekkür etti.
Bill Clinton - 20.01.2021
Joe Biden, yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu
Törene ayrıca eski başkanlar Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton da katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bill Clinton Haberleri | Bill Clinton Kimdir - Haberler - Bill Clinton haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bill Clinton kimdir, hayatı ve biyografisi. KARABÜK İNCE: TÜRKİYE'NİN NE ÇIKARI OLDU BU GÖRÜŞMEDEN.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.6.2021 18:24:25. #1.16#

title