Atlantik Okyanusu Haberleri

Atlantik Okyanusu haber, Atlantik Okyanusu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Atlantik Okyanusu - Dün
Ton balığı iftar sofralarına da girdi
Bu nedenle iftar sofraları için balığın, özellikle de Omega- 3, D vitamini ve protein bakımından zengin ton balığının önemini hatırlatan Tozan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu dönemde bağışıklık dostu gıdalarla sağlıklı beslenmek ve gerekli besin ihtiyaçlarını doğru kaynaktan almak, her zamankinden daha fazla önem kazandı. Doğru beslenme yöntemleriyle vücut direncini artırarak, koronavirüse (Kovid-19) karşı korunmayı ihmal etmeden aynı zamanda doyurucu ve sağlıklı besinler tercih etmeyi unutmayın. Vücudun tüm gün boyunca ihtiyaç duyduğu protein, vitamin ve mineralin ton balığıyla hazırlanmış iftar yemeğiyle karşılanabileceğini belirten Tozan, "Akdeniz tipi beslenme ile karbonhidratı azaltarak, fazla kalorilerden kaçınmanız mümkün. Daha önemlisi bol yeşillik, dört tahıllı salata ve ton balığının bulunduğu iftar sofraları, bağışıklık ve metabolizmayı güçlendirmede de fayda yaratırken, gün boyu tokluk hissi yaşamanızı sağlayacak. Zeytinyağlı ton balığını tercih ederek, vücudunuzdaki iyi kolesterolü koruyabilir ve hatta yükseltebilirsiniz." "İftar sofralarında bağışıklığa yardımcı, lezzetli ve sindirimi kolaylaştırıcı besinlerin yer aldığı Akdeniz tipi beslenme şeklini öneriyoruz. " yorumunu yapan Tozan şunlara dikkati çekti: "Özellikle kalp- damar hastaları başta olmak üzere genç-yaşlı herkesin dikkat etmesi gereken bu dönemde, sebze ve salatalar başta olmak üzere, Omega-3 kaynağı bakımından zengin balık ve ton balığıyla hazırlanan iftar sofralarını tercih etmekte fayda var. Ancak sağlıklı ton balığının güvenilir ve kaliteli markalardan tüketmeye dikkat edilmesi gerekiyor. Hint ve Atlantik Okyanusu'nun temiz ve derin sularından sofralarımıza gelen katkısız ton balıkları, en doğal Omega-3 kaynağı olarak ruh sağlığından bağışıklık ve metabolizmanın güçlenmesine kadar birçok fayda sunuyor.
Atlantik Okyanusu - 05.04.2021
Ton balığı kalbi koruyor, bağışıklığı artırıyor
Yiğit, Hint ve Atlantik Okyanusu'ndan sofralara gelen katkısız ton balıklarının, vitamin ve mineral bakımından zengin omega 3 kaynağı olarak ruh sağlığından bağışıklık ve metabolizmanın güçlenmesine kadar birçok fayda sunduğunu aktardı.
Atlantik Okyanusu - 16.02.2021
SpaceX, Starlink ağı için 60 internet uydusunu daha uzaya fırlattı
Yeniden kullanılabilir özellikteki Falcon-9 roketi, fırlatılıştan 9 dakika sonra Dünya'ya dönerken, şirketin Atlantik Okyanusu'ndaki insansız yüzer iniş platformuna konmayı başaramadı.
Atlantik Okyanusu - 15.02.2021
NATO'nun insansız hava araçları keşif ve gözetleme görevlerine hazır
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Savunma Bakanları Toplantısı hakkında gazetecilere bilgi verirken, filoda dünyanın en gelişmiş insansız hava araçlarının görev yapacağını, araçların Sahel bölgesinden Avrupa'nın en kuzeyine, Orta Doğu'dan Atlantik Okyanusu'na kadar her bölgede uçabileceğini söyledi.
Atlantik Okyanusu - 08.02.2021
Çocukluk hayalini gerçekleştiren "Hilal kaptan" birinci kaptan olacağı günü bekliyor
"Yöneteceğim gemiyi hayal ediyorum" Seferde unutamadığı anlara değinen Karademir, şunları kaydetti: "Korkmak değil de endişelendiğim bir seferim olmuştu. Unutamadığım an olarak şunu anlatabilirim, ikinci açık deniz stajımı tamamlıyordum. Uruguay'ın Montevideo Limanı'ndan Lübnan'ın Tripoli Limanı'na seyrediyorduk. Gemi çok eskiydi ve 1972 yapımıydı. Senelerce kızakta kaldığı için çok bakımsızdı. Atlantik Okyanusu'nu geçerken, öngörmediğim makine arızaları oluştu.
Atlantik Okyanusu - 07.01.2021
Fas Başbakanı: "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Filistin meselesine yönelik tutumunda bir değişiklik olmadı"
Fas'ın Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Agadir kentinde parti üyeleriyle yaptığı toplantı sırasında yaptığı konuşmada Osmani, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Filistin meselesine yönelik tutumunda bir değişiklik olmadı.
Atlantik Okyanusu - 08.12.2020
Son dakika haberleri! Senegal'de, çocuklarını kaçak yollarla Avrupa'ya yollamaya çalışan 3 kişiye hapis
"Ya İspanya ya ölüm" Senegal'de işsiz gençler, daha iyi yaşam umuduyla kıyı kentlerinden kaçak yollarla Kanarya Adaları'na geçmeye çalışıyor. Bu kentlerin başında gelen Saint-Louis'den Kanarya Adaları'na ulaşabilmek için Atlantik Okyanusu'nda yaklaşık 1400 kilometre yol kat etmek gerekiyor.
Atlantik Okyanusu - 03.12.2020
Son dakika haberi! Senegal'de çocuklarını kaçak yollarla Avrupa'ya yollamaya çalışan 3 kişi yargılanıyor
"Ya İspanya ya ölüm" Senegal'de işsiz gençler, daha iyi yaşam umuduyla kıyı kentlerinden kaçak yollarla Kanarya Adaları'na geçmeye çalışıyor. Bu kentlerin başında gelen Saint-Louis'den Kanarya Adaları'na ulaşabilmek için Atlantik Okyanusu'nda yaklaşık 1400 kilometre yol kat etmek gerekiyor.
Atlantik Okyanusu - 03.12.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı TRT World Forum 2020'de konuştu
Büyükelçi Kaymakcı, bu değişim ve dönüşümü değerlendirerek, şunları kaydetti: " Öncelik bir sağlık krizinden çok daha ciddi bir kriz olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile karşı karşıyayız. Bu ciddi sorun hayatlarımızı, iletişimimizi ve ekonomilerimizi etkiliyor. Bunun dışında son yıllarda dünyanın birçok bölgesinde terör saldırılarına şahit oluyoruz. İklim değişikliği ve eşitsizlik de diğer büyük problemlerimiz arasında. Ayrıca yönetimsel problemler yaşanıyor ve seçim sonuçlarını beklemek de problemleri çözmüyor. Öte yandan bu yönetimsel problemler nedeniyle popülizm ve aşırı sağ hızla yükseliyor. Dünya her geçen gün daha da karmaşık bir yöne doğru gidiyor. Bence demokrasilerimizde bazı güncellemelere ihtiyacımız var." Kaymakcı, Atlantik Okyanusu'nun iki tarafı arasındaki ilişkilerin son dönemde çok yara aldığını kaydederek, Çin, Hindistan ve Rusya'nın yükselen güç olduğuna dikkati çekti.
Atlantik Okyanusu - 17.11.2020
Kabo Verde'de sığınmacıları taşıyan tekne battı: 80 kişi kayıp
Bu kentlerin başında gelen Saint-Louis'den Kanarya Adaları'na ulaşabilmek için Atlantik Okyanusu'nda yaklaşık 1400 kilometre yol katetmek gerekiyor.
Atlantik Okyanusu - 13.11.2020
Senegal'de, Avrupa'ya geçmeye çalışırken ölen göçmenler için "sanal" yas
"Ya İspanya ya ölüm" Senegal'de işsiz gençler, daha iyi yaşam umuduyla kıyı kentlerinden kaçak yollarla Kanarya Adaları'na geçmeye çalışıyor. Bu kentlerin başında gelen Saint-Louis'den Kanarya Adaları'na ulaşabilmek için Atlantik Okyanusu'nda yaklaşık 1400 kilometre yol katetmek gerekiyor.
Atlantik Okyanusu - 10.11.2020
2020'de Atlantik Okyanusu'nda rekor sayıda fırtına kaydedildi
Atlantik Okyanusu'nda, bu yılın 29'uncu fırtınası olan Theta'nın da meydana gelmesiyle fırtına sayısının rekor düzeye ulaştığı bildirdi.
Atlantik Okyanusu - 05.11.2020
Senegal'de insan kaçakçılığı çetesi çökertildi
Bu kentlerin başında gelen Saint-Louis'den Kanarya Adaları'na ulaşabilmek için Atlantik Okyanusu'nda yaklaşık 1400 kilometre yol katetmek gerekiyor.
Atlantik Okyanusu - 29.10.2020
Büyük Okyanus'ta küresel sıcaklıkları düşüren 'La Niña' hava olayı gerçekleşiyor
Dünya Meteroloji Örgütü (WMO) Büyük Okyanus'ta orta ila yüksek şiddette bir La Nina hava olayının gerçekleştiğini açıkladı. Bu doğal hava olayı, okyanus yüzeyinde sıcaklıkların büyük ölçüde soğumasına yol açıyor. 2021'in ilk çeyreğine kadar devam etmesi beklenen La Nina, büyük ihtimalle küresel düzeyde sıcaklıkları düşürecek, küresel hava durumu döngülerinde de büyük bir etkisi olacak. La Nina, El Nino-Güney Döngüsü diye bilinen hava olayının üç aşamasından biri olarak tanımlanıyor. Bu döngüde, El Nino adlı sıcak aşama, daha soğuk La Nina aşaması ve nötr aşama var. La Nina, güçlü rüzgarların Büyük Okyanus'ta sıcak yüzey suyunu, Güney Amerika'dan uzağa, Endonezya'ya doğru götürmesiyle ortaya çıkıyor. Bunun yerini, daha soğuk derinlerden yüzeye çıkan su alıyor. Bu durum da, dünyanın çeşitli bölgelerinde önemli hava durumu değişikliklerini beraberinde getiriyor. Çok güçlü bir La Nina yaşanırsa, araştırmalara göre İngiltere ve Kuzey Avrupa çok yağışlı bir kış geçirecek. La Nina aynı zamanda, Endonezya ve Avustralya gibi ülkelerin normalden daha çok yağış alması ve güneydoğu Asya'da daha hareketli bir muson mevsimi anlamına geliyor. Kanada ve ABD'de de sıklıkla kar yağışı getiren, daha çok sayıda fırtına görülebilir. Aynı zamanda, ABD'nin güney eyaletlerinde de kuraklık yaşanabilir. Son güçlü La Nina 2010-2011'de gerçekleşmişti. La Nina normalde dünya genelinde hava sıcaklıklarını düşürüyor, ancak 2020'de çok da farklı durum görülmeyeceği vurgulanıyor. WMO'dan Prof. Petteri Taalas "La Nina'nın genelde küresel sıcaklıkları azaltan bir etkisi olur, ancak bu durum sera gazları tarafından atmosferde tutulan sıcaklıkla çoktan dengelendi" dedi. "Bu nedenle 2020 hala kayıtlardaki en sıcak yıl olma yolunda ilerliyor ve 2016-2020 arasının da kayıtlardaki en sıcak beş yıllık dönem olarak kayıtlara geçmesi bekleniyor. Şimdiki La Nina yılları, geçmişin El Nino yıllarından bile sıcak." La Nina'nın bir etkisi de Atlantik Okyanusu'ndaki fırtına mevsimine olan etkisi.
Atlantik Okyanusu - 26.10.2020
Son dakika haber | AB Türkiye Delegasyonu ve UNDP Türkiye, "İklim Biziz, Değişeceğiz" kampanyasını başlattı
Dünya genelinde iklimle alakalı felaketlerin hem sıklığının hem de yoğunluğunun arttığını gördüklerini kaydeden Tomasi, "Atlantik Okyanusu'nda oluşan hortumlar, Kaliforniya'daki yangınlar, geçtiğimiz birkaç ay içerisinde gerçekleşen birçok olay bize çok karanlık bir resim çiziyor.
Atlantik Okyanusu - 16.10.2020
İki uzay "hurdası" yörüngede çarpışmanın eşiğinden döndü
Merkezi ABD'de bulunan uzay izleme şirketi LeoLabs'tan yapılan açıklamaya göre, Sovyetler Birliği'ne ait çalışır durumda olmayan seyrüsefer uydusu ile Çin'e ait aşamalı roket kalıntısı, dün gece saatlerinde Güney Atlantik Okyanusu üzerindeki Alçak Yer Yörüngesi konumunda yakın geçiş yaptı.
Atlantik Okyanusu - 01.10.2020
Son dakika! Okyanusta darbedildiğini ileri süren Türk başmühendis şikayetçi oldu
Son dakika haberi... MV Neameh adlı gemide çalışan Türk başmühendis Cemil Buyruk, Kolombiya'dan Mısır'a yapılan yolculuk sırasında Atlantik Okyanusu üzerinde İspanyol polis ve askeri tarafından durdurulup darbedildiğini ve 3 gün gözaltında kaldığını ileri sürerek İspanya'nın İstanbul Başkonsolosluğuna şikayette bulundu.
Atlantik Okyanusu - 27.09.2020
Türk Deniz Kuvvetleri 939 yaşında
Afganistan, Bosna Hersek, Lübnan, Katar, Suriye, Sudan, Libya, Somali, Atlantik Okyanusu ve Hint Okyanusu dahil bir çok bölgede gerçekleştirilen uluslararası harekatlarda görev alan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli, Aden Körfezi, Arap Denizi ve Somali açıklarında deniz haydutluğuyla mücadele etmek için Bahreyn'de oluşturulan Çok Uluslu Birleşik Görev Kuvveti 151'de de görev yapıyor.
Atlantik Okyanusu - 17.09.2020
Son dakika haberleri: ABD'de Sally kasırgasında 1 kişi hayatını kaybetti
Şehrin rıhtımında demirli, Kristof Kolomb'un Atlantik Okyanusu'nu aşarak Amerika'yı keşfettiği "Nina" gemisinin modeli kasırganın dev dalgalarında kayboldu.
Atlantik Okyanusu - 16.09.2020
ABD'nin güney eyaletleri Sally kasırgasının etkisinde
Atlantik Okyanusu açıklarında devam eden tropikal siklonlardan Teddy'nin de saatte 160 kilometreye ulaşan rüzgarlar nedeniyle kasırga kategorisine yükseldiği ve Karayip Adaları'na 1,300 km uzaklıkta olduğu ifade ediliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Atlantik Okyanusu Haberleri | Atlantik Okyanusu Haber - Haberler - Atlantik Okyanusu haberleri, son dakika atlantik okyanusu haber ve gelişmeleri burada. Ton balığı iftar sofralarına da girdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 12:10:56. #1.15#

title