Antarktika Haberleri

Antarktika haber, Antarktika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antarktika - Dün
Okyanusların en derin noktaları detaylı şekilde ölçüldü
BBC'nin haberine göre "Five Deeps" projesi kapsamında yürütülen çalışmayla Pasifik, Atlantik, Hindistan, Antarktika ve Arktik okyanuslarının deniz tabanındaki en derin noktalar araştırıldı.
Antarktika - 12.04.2021
Antarktika buz sahanlığının üçte birinden fazlası küresel ısınma nedeniyle çökebilir
Bilim insanları, küresel ısınmanın Antarktika kıtasının buz sahanlığının üçte birinin çökmesine yol açabileceği uyarısında bulundu.
Antarktika - 05.04.2021
Antioksidan deposu: Krill yağı
Beykent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Arş. Gör. Eda Balcı, balık yağı ile krill yağı arasındaki farklardan bahsedip hangisinin daha faydalı olduğuna dair önemli bilgiler verdi. Balcı, balık yağının balıkların dokularından elde edilen bir yağ olduğunu ve genellikle ton balığı, hamsi, ringa balığı ve uskumru gibi yağ oranı nispeten fazla olan balıklardan elde edildiğini belirtirken, krill yağının ise, Antarktika okyanusunda yaşayan karidese benzeyen küçük kabuklu bir deniz canlısından elde edilen yağ olduğunu söyledi.
Antarktika - 12.03.2021
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, Kocaeli'de ilkokul öğrencileriyle bir araya geldi
Mandal, bu anlamda yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi, bu akşam da Antarktika ile ilgili söyleşileri olduğunu ifade etti.
Antarktika - 04.03.2021
Antarktika'da geçirilen iki kış: Alman fotoğrafçı 10 bin penguen ile birlikte yaşayıp, onları fotoğrafladı
Alman fotoğrafçı ve film yapımcısı Stefan Christmann, Antarktika'daki Atka Körfezi'nde 10 bin kişilik bir imparator penguen kolonisinin yanında iki kış geçirdi.
Antarktika - 27.02.2021
Karşıyaka'da sakatların dönüşü zor
KSK TOKEN İÇİN KAMPANYAÖzel bir kripto para birimleri platformuyla iş birliği yapıp firma bünyesinde piyasaya çıkardığı "blockchain" olan KSK Token'ın ikinci arz dönemini sürdüren Karşıyaka, yurt dışında yaşayan taraftarlarla kampanya yaptı. Firma tarafından ilk etapta 10 milyon adet, ikinci etapta ise tanesi 0.40 kuruştan 15 milyon adet token piyasaya sürülürken, kulübün girişimleriyle yurt dışında yaşayan Karşıyakalılar sosyal medyada birbirlerine uygulamayı indirip KSK Token alma çağrısında bulundu. Taraftarların çağrılarında bir kişinin, "Turgay Büyükkarcı gibi başkanımız varken bayrağı Antarktika'ya dikeriz" mesajına Büyükarcı, kişisel Twitter hesabından, "Sizler gibi taraftarımız varken biz bayrağı Jüpiter'e dikeriz" diye yanıt verirken, bir taraftar ise konuşmaya, "Başkanım stat için tuğla koyamadık Jüpiter'e bayrak diyorsunuz" yanıtıyla katıldı.
Antarktika - 17.02.2021
Türkiye yenilikçi teknoloji ve inovasyonla uzaya gidiyor
Stratejik hedef Ay'da Türk bayrağını dalgalandırmak NASA "Artemis" programı kapsamında, yeniden Ay'a insanlı uzay uçuşunu başlatarak, gökcismi üzerinde kalıcı bir yaşam ünitesi kurma projesini 2024 yılında hayata geçirmeye başlayacağını açıkladı. Birçok ülkeyle yapılan işbirliği çerçevesinde, Ay'da kurulacak yeni yaşam ünitelerinin farklı ülkelerden bilim insanı ve araştırmacıların çalışmasına uygun şekilde tasarlanması öngörülüyor. Yaşam ünitelerinin ayın hangi yüzeyinde, nerede inşa edilmesi gerektiği konusundaki görüşmeler halen devam ederken (Antarktika'da olduğu gibi) bir uluslararası bilim köyü niteliğinde yepyeni bir yerleşke dış uzay alanında inşa edilecektir.
Antarktika - 15.02.2021
Antarktika'da güneş ışığının ulaşmadığı noktada deniz canlıların yaşadığı keşfedildi
İngiliz bilim insanları, Antarktika'da su altında güneş ışığından ve en yakın besin kaynaklarından kilometrelerce uzakta deniz canlılarının yaşadığını keşfetti.
Antarktika - 11.02.2021
Beyaz kıtadaki bilim çalışmalarıyla dünyanın geçmişine ışık tutuyor
Bilimsel çalışmalar için 6 kez gittiği Antarktika'da deniz buzları üzerine incelemeler yapan İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kutup Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr.
Antarktika - 10.02.2021
TBMM Genel Kurulu'nda "Milli Uzay Programı" tartışması
Türkiye'nin uzaya ilişkin 10 hedefinin açıklandığı programın, bazı çevreler tarafından karalanmaya ve alay konusu yapılmaya çalışıldığını söyleyen Bülbül, şunları kaydetti: "Dünyada da önemli yankılar uyandırdığına şahit olduğumuz uzay programımızın, ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu pandemi sürecinin sıkıntıları gerekçe gösterilerek hükümsüz kılınmaya çalışılması ibretlik bir durumdur. Dünyada hiçbir şahsiyetli devlet, pandemi nedeniyle yaşanan zorluklar ve sıkıntılar nedeniyle milli menfaatlerinden, gelecek vizyon ve iddialarından vazgeçmemiştir. Atatürk 'İstikbal göklerdedir.' dediğinde ülkemizin nüfusunun büyük çoğunluğunun kadın, yaşlı ve çocuklardan oluştuğunu gözden uzak tutmamak gerekmektedir. 21. yüzyılın jeopolitiğinde, bir ülkenin gücü, uzay, okyanuslar, atmosfer ve Antarktika gibi alanlarda var olup olamadığına bağlı olacaktır.
Antarktika - 07.02.2021
91 yaşındaki ABD'li, Antarktika'da kaybettiği cüzdanına 53 yıl sonra kavuştu
ABD'de Paul Grisham (91), 1967 yılında Antarktika'da kaybettiği cüzdanına kavuştu.
Antarktika - 24.01.2021
Şili ve Antarktika'da depremler
BUENOS Şili'nin başkenti Santiago yakınlarında 5,8, Antarktika'da Güney Shetland Adaları yakınında ise 6,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Antarktika - 12.01.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Salgına karşı aldığı sıkı tedbirlerle bilinen Yeni Zelanda, Avustralya, Antarktika ve bazı pasifik ülkeleri hariç yurt dışından gelecek yolculardan Kovid-19 testi pozitif çıkanları ülkeye almayacağını duyurdu.
Antarktika - 12.01.2021
Yeni Zelanda, Kovid-19 testi pozitif çıkanları ülkeye kabul etmeyecek
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aldığı sıkı tedbirlerle bilinen Yeni Zelanda, Avustralya, Antarktika ve bazı pasifik ülkeleri hariç yurt dışından gelecek yolculardan Kovid-19 testi pozitif çıkanları ülkeye almayacağını duyurdu.
Antarktika - 26.12.2020
Son dakika haberi | Antarktika'nın likenleri Türk bilim insanına TÜBA ödülünü kazandırdı
Gelen son dakika haberlerine göre Antarktika'da bilimsel araştırmalar yapan ilk Türk ekibinde yer alan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.
Antarktika - 25.12.2020
İTÜ'den iki öğretim üyesine TÜBA'dan ödül
Antarktika'da bulunan Türk Bilim Üssü projesinin koordinasyonunu ve beraberinde kutup bilim programı stratejisinde de ulusal çatı görevini üstlenen Doç.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Antarktika Haberleri | Antarktika Haber - Haberler - Antarktika haberleri, son dakika antarktika haber ve gelişmeleri burada. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencileri TÜBİTAK finallerinde yarışacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 23:54:32. #1.16#

title