Antarktika Haberleri

Antarktika haber, Antarktika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antarktika - 1.12.2020
PTT "Antarktika Bilimsel Araştırma Üssü Projesi" konulu pulu tedavüle sundu
PTT, "Antarktika Bilimsel Araştırma Üssü Projesi" konulu anma pulu ve ilk gün zarfını bugün itibarıyla tedavüle çıkardı.
Antarktika - 21.10.2020
4. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı yarın başlıyor
Çalıştayın Arktik, Antarktika, uzay ve kutuplarda uzun dönemli izleme projeleri hakkında sunumlar yapılacak oturumlar, TÜBİTAK sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.
Antarktika - 6.10.2020
Dünya Meteoroloji Örgütü: Antarktika üzerindeki ozon deliği maksimum büyüklüğe ulaştı
Dünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ), Antarktika üzerindeki ozon deliğinin yıllık maksimum büyüklüğüne ulaştığını ve son yılların "en büyük ve en derinlerinden biri" olduğunu bildirdi.
Antarktika - 21.9.2020
Avustralya'da timsahlarla dolu nehre giren balina okyanusa döndü
Avustralya Yayın Kurumunun haberine göre, 2 Eylül'de görüldüğü Doğu Timsah Nehri'nde 30 kilometre içerilere kadar giren 16 metre uzunluğundaki kambur balina, yaklaşık iki hafta sonra çıkış yolunu bularak Antarktika'daki evine doğru yola çıktı.
Antarktika - 21.9.2020
Son dakika haberi | Karbon emisyonlarındaki artış, deniz seviyesini yüzyılın sonunda 39,3 santimetre yükseltebilir
60'tan fazla bilim insanının, Antarktika ve Grönland'da yürüttüğü buzul erimesi çalışmalarını bir araya getiren araştırmada, sera etkisi yaratan gazların yoğunluğunun zaman içinde artmasına bağlı olarak küresel deniz suyu seviyesinin 2100 yılında gelindiğinde 11,1 ila 39,3 santimetre artabileceği belirtildi.
Antarktika - 21.9.2020
Avustralya'da yolunu şaşırıp Doğu Timsah Nehri'ne giren balina, okyanusa döndü
Avustralyalı uzmanlara göre iki hafta önce Avustralya'nın en büyük ulusal parkı olan Kakadu Ulusal Parkı'nda üç kambur balina tespit edildi. Balinalardan ikisi sonradan denize dönmeyi başardı. Ancak balinalardan biri, denizden 30 kilometre kadar içeri girdi. Balinanın okyanusa geri dönebilmesi için bölgeye teknelerin girişi yasaklanmıştı. Balinanın suların yükselmesi sayesinde yönünü bularak Van Diemen Körfezi'ne yüzdüğü açıklandı. Antarktika'ya gidiyordu Bölge hükümetinde görevli Carole Palmer adlı bir deniz ekosistemleri uzmanı, balinaların Antarktika'ya giderken yollarını şaşırıp nehre girdiklerini tahmin ettiklerini söyledi.
Antarktika - 14.9.2020
Avustralya'da göç yolunu kaybeden 16 metrelik dev balinalar timsahlarla dolu nehre girdi
Uzmanlar, balinaların Antarktika'ya yakın sulara dönüş güzergahında olduğunu tahmin ediyor.
Antarktika - 9.9.2020
BM: Küresel sıcaklık artışı tehlikeli seviyelere ulaşabilir
Küresel su seviyelerinin, Grönland ve Antarktika'da buzulların hızla erimesiyle artmaya devam ettiği kaydedilen raporda, 2050'ye kadar sel riski altındaki insan sayısının 1,6 milyara çıkması, 2,7 ila 3,2 milyardan fazla kişinin ise su kıtlığı ile karşı karşıya kalmasının beklendiği belirtildi.
Antarktika - 9.9.2020
Son dakika haber: Araştırma: Çabuk büyüyen ağaçlar erken ölüyor
Guardian'ın haberine göre, Leeds Üniversitesinin liderliğinde Afrika ve Antarktika hariç tüm kıtalardan 110 ağaç türünden alınan 200 binden fazla ağaç halka kayıtlarının incelendiği uluslararası araştırmanın bulguları, "Nature Communications" dergisinde yayımlandı.
Antarktika - 23.8.2020
Dünya üzerinde 30 yıldan kısa sürede 28 trilyon ton buzul eridi
Araştırmanın bulguları karşısında hayrete düştüklerini aktaran Shepherd, "Geçmişte araştırmacılar, buzulların eridiği Antarktika veya Grönland gibi bölgesel alanları incelediler ama bu araştırma, dünya genelinde eriyen tüm buzulları kapsıyor.
Antarktika - 21.8.2020
Grönland'daki buz tabakasında "2019'da rekor erime" kaydedildi
Antarktika'dan sonra "dünyanın en büyük ikinci buzul tabakasına" sahip bölgesi olan Grönland'da yaz aylarında eriyen buzullar, her yıl deniz suyu seviyelerindeki milimetrelik artışa katkıda bulunuyor.
Antarktika - 6.8.2020
Güney Kutbu'nda imparator penguenlere ait yeni üreme alanları tespit edildi
Uydu görüntüleri Antarktika'da bilinenlere ek olarak 11 yeni imparator penguen üreme alanı ortaya çıkardı.
Antarktika - 15.7.2020
Antarktika'daki bitkilerin yakın zamanda yaşamaya başladığı belirlendi
Türkiye'nin 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi kapsamında, 8 farklı lokasyonda örneklenen ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde koruma altına alınan 2 bitki türü üzerinde yapılan çalışmada, bu bitki türlerinin yakın bir zamanda kıtada yaşadığı belirlendi.
Antarktika - 30.6.2020
GÜNDEM / 30 Haziran 2020
(Ankara/17.30/Adana/19.00/Giresun/20.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Korunmaya muhtaç 14 bin çocuk, "aile odaklı" sistemle emin ellerde Türkiye'de koruma altındaki çocuklar için uygulanmaya başlanan aile odaklı bakım sistemi, yaklaşık 14 bin çocuğun ev ortamında, sevgiyle büyüyebilmesine olanak sağlıyor Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı verilerine göre, koruyucu aile yanında 7 bin 478 çocuk bulunurken, evlat edinme sistemiyle de bugüne kadar 17 bin 552 çocuk sıcak yuvaya kavuştu Ailesinin yanında Sosyal Ekonomik Destek sağlanan çocukların sayısı da 139 bini aştı Bakanlıkça bugüne kadar, "kuruluş bakımı"ndan ayrılan 4 bin 596 gencin özel sektörde, 51 bin 294 gencin de devlette istihdamı sağlandı (Burcu Çalık/Ankara) 2- Sudaki yaşam artık ona emanet Sporculuk kariyerindeki başarılarının yanı sıra çevre kirliliği, plastik kullanımı ve küresel sıcaklık artışı gibi konulara dikkati çekmek için Salda Gölü'nden Antarktika'ya kadar birçok yerde dalış yapan Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, "Sudaki Yaşam Savunucusu" ilan edildi Bu kapsamda ilk gözlem dalışını İstanbul Boğazı'nda gerçekleştiren Ercümen, kirlilikten dolayı yüzmekte zorlanırken, suyun altından eldiven, maske, şişe, dezenfektan, poşet çıkararak kirliliğe dikkati çekti Şahika Ercümen: "Son yıllarda balıklardan daha çok plastiklerin arasında yüzüyorum.
Antarktika - 29.6.2020
Güney Kutbu'nda sıcaklığın küresel ortalamaya göre üç kat daha fazla arttığı belirlendi
Çalışmada bu sıcaklık artışının Antarktika'daki buz örtüsünün daha fazla erimesine neden olabileceği kaydedildi.
Antarktika - 23.6.2020
Dünya Meteoroloji Örgütü, Sibirya'da ölçülen rekor seviyedeki sıcaklığın teyidi için Rusya'dan...
Nullis, Rusya Federal Hidrometeoroloji ve Çevre İzleme (Rosgidromet) Arktika ve Antarktika Araştırma Enstitüsü'nden, Verkhoyansk kasabasında ölçülen ve 38 derece sıcaklıkla tarihe geçtiği bildirilen raporlara ilişkin bilgi istediklerini belirterek "Onlara bunun nedenini sorduk.
Antarktika - 19.6.2020
Antarktika'da bulunan 68 milyon yıllık fosil yumurta bir mosazora ait olabilir
Futbol topu büyüklüğündeki 68 milyon yıllık yumurtanın, bugün Antarktika olan bölgede dinozorlar döneminde yaşamış bir deniz sürüngenine ait olabileceği bildirildi.
Antarktika - 13.6.2020
Son dakika güncel: Antarktika'da Çevre Koruma Protokolü'nün Uygulanmasına Dair Yönetmelik yayımlandı
Son dakika güncel haberi... Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Antarktika'da Çevre Koruma Protokolü'nün Uygulanmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.
Antarktika - 9.6.2020
CDP Türkiye 10. Yıl İklim Değişikliği Konferansı
Edin, 2020'nin, son 3 yılda olduğu gibi sıcaklığın rekor seviyelere koştuğu bir yıl olarak anılacağını, ocak ayından beri Antarktika'dan İzlanda'ya yeni rekor sıcaklıklar kaydetmeye devam ettiklerini, her geçen yıl biraz daha artan bu sıcaklık değerlerinin, 2030'da gezegenin kaldırabileceği kapasitenin çok daha üstüne çıkacağını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Antarktika Haberleri | Antarktika Haber - Haberler - Antarktika haberleri, son dakika antarktika haber ve gelişmeleri burada. PTT Antarktika Bilimsel Araştırma Üssü Projesi konulu pulu tedavüle sundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 04:14:34. #1.15#
title