Ziraat Mühendisleri Odası Haberleri

Ziraat Mühendisleri Odası haber, Ziraat Mühendisleri Odası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ziraat Mühendisleri Odası - Dün
Karşıyaka'da çevre konulu çalıştay düzenlendi
EKOLOJİK SORUMLULUK 'Doğaya Dönüş, Bireysel ve Kurumsal Roller' konu başlığıyla gerçekleştirilen üçüncü oturumda ise atık yönetiminin ekip işi olduğu vurgulanarak, iş birliği yapılması gerektiği belirtildi. Oturumda ilk olarak TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası'ndan Mehmet Pakkaner sunum yaptı.
Ziraat Mühendisleri Odası - 29.11.2021
Sürdürülebilir Tarım Eylem Planı için ilk büyük adım atılıyor;
ORTAK AKIL YÜRÜTÜLECEK Kocaeli Sürdürülebilir Tarım Eylem Planı çalışmalarına altlık oluşturmak, kentin ihtiyaçlarını ortak akıl ile belirlemek ve elde edilecek çıktıların uygulamaya geçirilmesini sağlamak amacıyla yapılacak Kocaeli Tarım Şurası ve Çalıştayına Kocaeli Valiliği, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı,Kocaeli Kent Konseyi, Kocaeli İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü, Kocaeli Çevre, Şehircilik Ve İklim İl Müdürlüğü, Ziraat Mühendisleri Odası, Veteriner Hekimleri Odası, tarımla ilgili kooperatifler ve birlikler, ilçe belediyeleri, çiftçiler katılım sağlayacak.
Ziraat Mühendisleri Odası - 05.11.2021
Kızıltepe'de çiftçilere tohumluk mercimek dağıtımı yapıldı
Bilim adamlarının burada yaptığı araştırmaya göre, dünyanın en kaliteli ve en sert lezzetli mercimeği yörede yetiştiğini kaydeden Çam, şöyle konuştu: "Zaman içerisinde burada mercimeğe olan ilgi azalmış. Bu noktada Bakanlığımızın çiftçilerimize tohum desteğinde bulunuyor olması çok güzel. Bölgedeki tarımın çeşitlenmesi adına ve mercimeğin bölgemizde yeniden canlanması hususunda önemli bir çalışma. Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Tüm çiftçilerimize bol rızıklar diliyoruz. Rabbim bölgemizi kuraklıktan muhafaza eylesin." Programa, İlçe Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Doğan, Mardin Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vedat Durak, AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Bülent Şahin ve Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Hububat Ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter katıldı.
Ziraat Mühendisleri Odası - 25.10.2021
MASKİ Genel Müdürlüğü'nden çiftçilere büyük kolaylık
MASKİ Çevre Laboratuvarı'nda yapılacak olan ücretsiz toprak analizi için,MASKİ Genel Müdürü Memet Mert, Tarım İl Müdürü Tahir Macit, Türkiye Ziraat Odaları Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortadoğu Anadolu Bölge Başkanı Yunus Kılınç, Battalgazi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Başar, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ve Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek istişare toplantısı yaptılar.
Ziraat Mühendisleri Odası - 15.10.2021
"Kadın Çiftçilerimize 20 Bin Kg. Arpa ve Buğday Tohumu Hediye Ettik"
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ev sahipliğinde gerçekleşen Arpa ve Buğday Dağıtım Programına; AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Kaymakamı Osman Uğurlu, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, BBP İl Başkanı Ali Rıza Ulutaş, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Sinan Özhüsrev, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, BBP Yeşilyurt İlçe Başkanı Şinasi Yılmaz, BBP İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Gür, KADEM İl Temsilcisi Mehtap Pekel, Turgut Özal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Kazım Gündüz, Turgut Özal Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Özlem Altuntaş, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çiçek, TKDK İl Müdürü Murat Tunç, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ile kadın çiftçiler katıldı.
Ziraat Mühendisleri Odası - 28.09.2021
Kilis zeytininde rekolte düşük, yağın kalitesi yüksek
Kendine özgü yağlık türüyle Türkiye'nin önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinden Kilis'te zeytin, rekoltesi düşmesine rağmen kalitesi ve fiyatıyla üreticisinin yüzünü güldürecek. Kilis'te üretilen zeytin ve zeytinyağı, aroması, kendine has tadıyla mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Yaklaşık 263 bin dekarda yağlık, 17 bin dekarda sofralık zeytin üretimi yapılan kentte, bu sezon "yok yılı" nedeniyle yaklaşık 40 bin ton civarında ürün alınması bekleniyor. Coğrafi işaret tescilli lezzetlerden Kilis zeytinyağı, Türkiye'nin yanı sıra yurt dışından da rağbet görüyor. Kilis Organik Zeytin Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Polat, AA muhabirine, iklimi ve coğrafyası itibarıyla Kilis'te zeytin kalitesinin yüksek olduğunu söyledi. Kilis'te Zeytin Üreticileri Birliğinin kurulmasıyla zeytin ve zeytinyağının hak ettiği yere geldiğini anlatan Polat, üreticilere kaliteli zeytinyağı elde etmek için soğuk sıkım yapmaları konusunda eğitimler verdiklerini belirtti. Dünya pazarında önemli bir yere gelmeyi hedeflediklerini dile getiren Polat, "Katar, ABD, Kanada'ya ihraç ediyoruz. Şu anda ihracat için çalışmamız var. İstanbul'da katıldığımız fuarlarda Kilis zeytini ve zeytinyağı büyük ilgi çekti. Kilis'in zeytini dünyada en güzel zeytinyağına sahip. Kaliteli bir zeytinyağı çıkardığımız zaman fiyat kendiliğinden artar ve insanlar daha çok para kazanır. Önemli olan tüketicinin sofrasına kaliteli zeytin ve zeytinyağı ulaştırmamız gerekiyor. İhracatımız artmaya başladı. Siparişler almaya başladık." dedi. 40 bin ton zeytin bekleniyor Kilis Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Güven Özdemir de üreticilerin hasat öncesi hazırlıklarını tamamladıklarını ifade etti.
Ziraat Mühendisleri Odası - 17.09.2021
Pancar alım fiyatı Konya'daki çiftçileri sevindirdi
Konya Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Akbulut, AA muhabirine, üretici, serbest piyasa ve devlet açısından dengeli bir alım fiyatı açıklandığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ziraat Mühendisleri Odası Haberleri | Ziraat Mühendisleri Odası Haber - Haberler - Ziraat Mühendisleri Odası haberleri, son dakika ziraat mühendisleri odası haber ve gelişmeleri burada. Erdoğan'ın açıklamaları tüketiciye nasıl yansıyor?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 06:18:10. #1.15#

title