ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI HABERLERİ

Ziraat Mühendisleri Odası Haberleri

Ziraat Mühendisleri Odası haber, Ziraat Mühendisleri Odası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ziraat Mühendisleri Odası 29.7.2020
Kurban Bayramı'na doğru
Kilis Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Güven Özdemir de Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramı da yaşanılan zorlu süreç nedeniyle evlerde geçirilecek olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
Ziraat Mühendisleri Odası 24.7.2020
Mardin'de "Toprak Koruma Kurulu Toplantısı"
Toplantıya Vali Yardımcısı Coşkun Öztürk, Tarım ve Orman İl Müdürü Menduh Dinler, Defterdar Salih Gökal, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Yenigün, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vedat Durak, TEMA Vakfı İl Temsilcisi Kemal Aktürk ve Artuklu Ziraat Odası Başkanı Malik Özkan katıldı.
Ziraat Mühendisleri Odası 22.7.2020
Edirne'den kısa kısa
Doğru tercih edilen lise, doğru bir meslek, mutlu bir gelecek demektir. Bu düşüncelerle LGS 2020 tercih döneminde gençlerimizi proje okulu Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne davet ediyoruz." TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilcisi Kılıç'ın açıklaması TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilcisi Mutlu Kılıç, Resmi Gazete'de yayımlanan "Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik"le bitki koruma ürünlerinin toptan veya perakende satışını yapmak amacıyla izin belgesi alabilecek meslek gruplarına yeni meslek alanlarının eklendiğini bildirdi.
Ziraat Mühendisleri Odası: Suriye sınırında en acı hasatZiraat Mühendisleri Odası 9.7.2020
Ziraat Mühendisleri Odası: Konya'da hububat hasadı yüzleri güldürüyorZiraat Mühendisleri Odası 9.7.2020
Ziraat Mühendisleri Odası: Çiftçilerin 'acı' hasadı başladıZiraat Mühendisleri Odası 9.7.2020
Ziraat Mühendisleri Odası 9.7.2020
'Acı' hasadı başladı
'40 BİN DEKARDA BİBER ÜRETİLİYOR' Ziraat Mühendisleri Odası Kilis Temsilcisi Güven Özdemir ise acının hasadının başladığını ifade ederek, "İlimizde yaklaşık 40 bin dekarda alanda biber üretimi yapılmaktadır.
Ziraat Mühendisleri Odası 9.7.2020
Kilisli çiftçilerin "acı" hasadı başladı
Kilis Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Güven Özdemir, çiftçileri ziyaret ettiği tarlada yaptığı açıklamada, şehrin ekonomisinin büyük bir bölümünü tarım ve hayvancılığın oluşturduğunu söyledi.
Ziraat Mühendisleri Odası 9.7.2020
Konya'da hububat hasadı yüzleri güldürüyor
"Rekoltemiz geçen seneden fazla olacak" Konya Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Akbulut ise bölgesel yağış farklılıklarının rekolteye yansıdığını söyledi.
Ziraat Mühendisleri Odası: Suriye sınırında en acı hasatZiraat Mühendisleri Odası 9.7.2020
Ziraat Mühendisleri Odası: Tarımda yeni dönem masaya yatırıldıZiraat Mühendisleri Odası 4.7.2020
Ziraat Mühendisleri Odası: Vampir kelebek yeniden ortaya çıktıZiraat Mühendisleri Odası 3.7.2020
Ziraat Mühendisleri Odası 3.7.2020
Son dakika haberleri | DHA YURT ÖZEL GÜNDEM-TEKRAR
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Tıp Fakültesi Hastanesi görüntüsü Filistinli asistan doktor Muhannad Al-Khatib servise girerken Filistinli asistan doktor Muhannad Al-Khatib ile röp Araştırma görevlisi Önder Önal odasında çalışırken Araştırma görevlisi Önder Önal ile röp Haber-Kamera: Soner AYDIN /MERSİN, Haber Kodu : 200703049 =================================== Narenciye ağaçları şimdi de 'Akdeniz meyve sineği' tehlikesiyle karşı karşıya   Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Feyzullah Korkut, kış ayından bu yana su taşkını, don ve daha sonra aşırı sıcaklar nedeniyle yüzde 80 oranında çiçek döken narenciye ağaçlarının şimdi de 'Akdeniz meyve sineği' tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.
Ziraat Mühendisleri Odası 3.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Tıp Fakültesi Hastanesi görüntüsü Filistinli asistan doktor Muhannad Al-Khatib servise girerken Filistinli asistan doktor Muhannad Al-Khatib ile röp Araştırma görevlisi Önder Önal odasında çalışırken Araştırma görevlisi Önder Önal ile röp Haber-Kamera: Soner AYDIN /MERSİN, =================================== Narenciye ağaçları şimdi de 'Akdeniz meyve sineği' tehlikesiyle karşı karşıya   Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Feyzullah Korkut, kış ayından bu yana su taşkını, don ve daha sonra aşırı sıcaklar nedeniyle yüzde 80 oranında çiçek döken narenciye ağaçlarının şimdi de 'Akdeniz meyve sineği' tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.
Ziraat Mühendisleri Odası 30.6.2020
Saros Körfezi kıyıları, uğur böceklerinin istilasına uğradı
Saros Körfezi kıyıları, uğur böceklerinin istilasına uğradı EDİRNE'nin Enez ve Keşan ilçesinin turistik sahil kesimi Saros Körfezi, son günlerde uğur böceklerinin istilasına uğradı. Binlerce uğur böceği sahil boyunu istila ederken, zaman zaman ısırdıkları tatilcileri tedirgin etti.  Ziraat Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilcisi Mutlu Kılıç, böceklerin artışın temel nedeninin besin bolluğunu belirterek, "Böyle yağışların bol olduğu yıllarda da bu zararlılar bol oluyor.
Ziraat Mühendisleri Odası: BEYLİKDÜZÜ'NDE OĞUL VEREN ARILAR BALKONU SARDIZiraat Mühendisleri Odası 23.6.2020
Ziraat Mühendisleri Odası 23.6.2020
BEYLİKDÜZÜ'NDE OĞUL VEREN ARILAR BALKONU SARDI
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Murat Kapıkıran da "özellikle Kovid sürecinde balkon tarımı veya peyzaj arttı.
Ziraat Mühendisleri Odası: Beylikdüzü'nde oğul veren arılar balkonu sardıZiraat Mühendisleri Odası 23.6.2020
Ziraat Mühendisleri Odası 22.6.2020
Pehlevan: "Fındık milli ve stratejik ürün kapsamına alınmalı"
Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Cemil Pehlevan, Ülkemizde yetişen fındığın kalitesi ve aroması bakımından tartışmasız dünyada önemli bir yeri olduğunu belirterek "Bu değeri bilerek stratejilerimizi bu realite doğrultusunda yapmalıyız.
Ziraat Mühendisleri Odası 22.6.2020
Pamuk diyarı Şanlıurfa'da toprak "nöbetleşe ekim"le korunuyor
"Üretici buğday, mısır, mercimek gibi ürünlere yöneldi" Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Abdullah Melik de geçen yıl kentteki tarım alanlarının yaklaşık 2 milyon 800 bin dönümünde pamuk üretimi yapıldığını belirtti.
Ziraat Mühendisleri Odası: Muratpaşa'da mısırlar büyüyorZiraat Mühendisleri Odası 14.6.2020
Ziraat Mühendisleri Odası 11.6.2020
Kilisli çiftçiler üretmekten vazgeçmedi
"Yüksek rekolte bekliyoruz" "Vatanına milletine bağlı bir bölgedeyiz insanımız roketler düşerken bile bir an olsun tereddüt etmediler." diyen Duman, şöyle devam etti: "İlçemizin Suriye ile 29 kilometre mülki sınırı var ve duvar örülü. Artık çiftçimiz rahata, huzura erdi ve bu rahat ortamda çiftçiliğini yapıyor. Susuz bir bölgedeyiz, ilçemizin 3'te 1'i sulanıyor, 3'te 2'si susuz. Sulama projeleri devam ediyor yakın zamanda 40 bin dönüm alanımız daha sulanacak. Çiftçilerimiz şu an emeğinin karşılığını alıyor diyebiliriz. Çiftçimiz üretmeye devam ediyor ve bu koronavirüs sürecinde de yılmadı, tarlalarını bırakmadılar. Biz de onlara gerekli kolaylığı gösterdik. İnşallah bu sene hem arpa, buğday ve mercimekte hem de Antep fıstığında yüksek rekolte bekliyoruz." "Başaracağız dediler ve başardılar" Kilis Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Güven Özdemir de şehrin ekonomisinin büyük bir bölümünü tarım ve hayvancılığın oluşturduğunu söyledi.
Ziraat Mühendisleri Odası: Ziraat Mühendisleri Odasına 500 adet maske desteğiZiraat Mühendisleri Odası 9.6.2020
Ziraat Mühendisleri Odası 8.6.2020
Çorum'dan kısa kısa
"Dil ve Konuşma Terapisi" bölümünün çevre iller arasında Ankara, Samsun ve Yozgat'taki hastanelerde bulunduğunun belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Dil ve konuşma terapisti iletişim, dil, konuşma, ses ve yutma süreçlerinin gelişimi ve bozukluklarının önlenmesi, tanılanması, değerlendirilmesi, rehabilitasyonu, dil ve konuşma terapisi alanının bilimsel araştırmaları ile ilgilenen sağlıklı, hasta veya engelli bireylerin yaşam kalitelerinin artırılmasını hedefleyen sağlık personelidir. Bu bölümden randevu almak için öncelikle Kulak Burun Boğaz veya Çocuk Psikiyatri bölümünde muayene olunması gerekir. Yapılan muayene sonucunda hekim tarafından uygun görülen hastalar, Dil ve Konuşma Terapisi bölümüne yönlendirilir ve birimden randevu alınır." Çiftçilere "anız yakmayın" uyarısı Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Necati Gül, Çorum'da hububat hasadının başladığını belirterek, çiftçileri anız yakmamaları konusunda uyardı.
Ziraat Mühendisleri Odası: İZMİR HAVUZLU HOBİ BAHÇELERİNE YASAK GELİYORZiraat Mühendisleri Odası 6.6.2020
Ziraat Mühendisleri Odası 4.6.2020
Ziraat Mühendisleri Odasından çiftçilere anız uyarısı
Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Abdullah Melik, çiftçileri anız yakmamaları konusunda uyardı.
Ziraat Mühendisleri Odası: Kırmızı mercimekte yüksek rekolte beklentisiZiraat Mühendisleri Odası 2.6.2020
Ziraat Mühendisleri Odası 2.6.2020
Şanlıurfa'da kırmızı mercimekte yüksek rekolte beklentisi
Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Abdullah Melik, AA muhabirine, Şanlıurfa'nın Türkiye'nin toplam mercimek üretiminin yüzde 36'sını karşıladığını söyledi.
Ziraat Mühendisleri Odası 31.5.2020
CHP'den odalara ziyaret
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ile İl Başkanı Ümit Özer, Lokantacılar ve Pastacılar Odası ile Ziraat Mühendisleri Odasını ziyaret etti.
Ziraat Mühendisleri Odası 30.5.2020
Güneydoğu'nun tahıl ambarında hasat bereketli başladı
"Buğday dönümünde 500-550 kilogram verim bekliyoruz" Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Abdullah Melik de tahıl üretimi açısından iklim şartlarının bu yıl çok iyi geçtiğini belirtti.
Ziraat Mühendisleri Odası 28.5.2020
Adana'da sıcak hava narenciyeyi olumsuz etkiledi
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Feyzullah Korkut, Türkiye'nin en büyük turunçgil üreticisi konumunda olan Adana'da, geçen hafta yaşanan mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıklarının, başta limon ve mandalina olmak üzere...
Ziraat Mühendisleri Odası 23.5.2020
Ramazan Bayramı'na doğru
Kilis Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Güven Özdemir de Ramazan Bayramı'nı yaşanılan zorlu süreç nedeniyle evlerde geçirilecek olmasından duyduğu üzüntüyü diye getirerek, bundan sonraki bayramlarda aynı sofralarda buluşarak doyasıya kucaklaşmak temennisinde bulundu.
Ziraat Mühendisleri Odası 20.5.2020
CHP'li Sarıbal: "Çay alım fiyatı 3,40 liranın altında olmamalı"
"Bu ülke tarımı yok sayma olanağına sahip değildir" Koronavirüs salgınından dolayı bir tarım kurulunun kurulması, Ziraat Mühendisleri Odası, veterinerler ve ilgili tüm yapıların bu kurulun paydaşları olması gerektiğini dile getiren Sarıbal, iktidarın bunu yapmadığını savundu.
Ziraat Mühendisleri Odası 18.5.2020
Kadir Gecesi'ne doğru
Kilis Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Güven Özdemir de Kadir Gecesi'nin içerisinde bulunduğumuz zorlu sürecin en az zararla atlatılması için dua edilerek geçirilmesi gerektiğine işaret ederek, bu tür gecelerinin insanlık için birer fırsat olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.
Ziraat Mühendisleri Odası 18.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na doğru
Kilis Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Güven Özdemir de ata yadigarı olan vatanın geleceğinin gençliğin omuzlarında hak ettiği notaya ulaşacağına inandığını kaydetti.
Ziraat Mühendisleri Odası 17.5.2020
Muratpaşa'da ekilen mısırlar topraktan çıkmaya başladı
Aralarında Antalya Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ziraatçılar Derneği ve Antalya Ziraat Odasının da bulunduğu sivil toplum örgütleriyle birlikte başlatılan çalışma vatandaşların beğenisini topladı.
Ziraat Mühendisleri Odası: Ödemiş patatesinde hızlı fiyat düşüşüZiraat Mühendisleri Odası 17.5.2020
Şu an buradasınız: Ziraat Mühendisleri Odası Haberleri | Ziraat Mühendisleri Odası Haber - Haberler - Ziraat Mühendisleri Odası haberleri, son dakika ziraat mühendisleri odası haber ve gelişmeleri burada. Kurban Bayramı'na doğru.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.8.2020 10:10:42. #1.15#
title