YILDIRIM KAYA HABERLERİ

Yıldırım Kaya haber, Yıldırım Kaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldırım Kaya

Yıldırım Kaya

Doğum Yeri Kırşehir / Türkiye
Doğum Tarihi 7.11.2018

Yıldırım Kaya Kimdir ?

7 Kasım 1958 yılında Kırşehir Merkez, Kartalkaya Köyü’nde doğdu. • İlkokulu Kırşehir Kartalkaya köyünde, Ortaokul ve Liseyi Kırşehir’de okudu. • 1979 yılında Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliğini bitirdi. • 1979 yılında Konya Cihanbeyli Gölyazı’da öğretmenlik mesleğine başladı. • Öğretmenliğe başladığı ilk gün 13 Kasım 1979’da TÖB-DER’e de üye oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yıldırım Kaya - 12.08.2021
Son dakika haber! CHP'li Kaya: "Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi öğretmen atamasına yeterli bir bütçe değil"
Bir son dakika haberine göre CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığının bütçesinin öğretmen ataması için yeterli olmadığını belirterek "Milli Eğitim Bakanlığına ek bir bütçe verilmeli ve bu bütçeyle ilk elden 40 bin öğretmen ataması yapılmalı, derslik ihtiyaçları giderilmelidir.
Yıldırım Kaya - 17.07.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya "Ankara'nın sorunları" hakkında, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç "Kurban Bayramı"na ilişkin gündem dışı söz aldı.
Yıldırım Kaya - 14.07.2021
CHP'li Kaya, torba kanunla OHAL'in üç yıl daha uzatılmak istendiğini söyledi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 15 Temmuz'un üzerinden geçen beş yılda hala normal sürece geçilemediğini, şimdi bir torba kanunla OHAL'in üç yıl daha uzatılmak istendiğini savundu.
Yıldırım Kaya - 30.06.2021
CHP'li Kaya, Milli Eğitim Bakanlığına 15 milyar TL ek bütçe verilmesini önerdi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığına 15 milyar TL ek bütçe verilmesini, bu bütçenin gelecek dönemin hazırlıklarında kullanılması gerektiğini belirtti.
Yıldırım Kaya - 17.06.2021
CHP'li Kaya: "HDP İzmir binasına yapılan saldırı, sadece İzmirlileri değil bütün barışseverler insanları üzdü"
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, HDP'nin İzmir il binasına yapılan saldırının sadece İzmirlileri değil dünyadaki bütün barışsever insanları üzdüğünü söyledi.
Yıldırım Kaya - 09.06.2021
CHP Ankara Milletvekili Kaya, "LGS sorularının çalındığı" iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu söyledi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınavın "sorularının çalındığı" iddiasıyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.
Yıldırım Kaya - 28.05.2021
Son dakika haber | CHP'li Kaya, kadına yönelik şiddetle ilgili komisyonda, Bakan Soylu'ya soru sormalarının engellendiğini savundu
Son dakika haber... CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın, komisyon üyesi milletvekillerinin...
Yıldırım Kaya - 27.05.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi (7)
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ise bu konunun, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda detaylı ele alınması gerektiğini ifade ederek, komisyon üyesi bazı milletvekillerinin imzalarının bulunduğu dilekçeyi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'a sundu.
Yıldırım Kaya - 27.05.2021
CHP Ankara Milletvekili Kaya: "250 bin öğretmene ihtiyaç var"
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 250 bin öğretmen ihtiyacı olduğunu söyledi.
Yıldırım Kaya - 27.04.2021
CHP'li Yıldırım Kaya, öğretmenlerin ek ders ücreti kesintisinin araştırılmasını istedi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, öğretmenlerin yeni tip koronavirüs salgını sürecinde her işte çalıştırıldığını savunarak, "Vefa Destek Grubunda, filyasyon ekipleri arasında çalıştırdınız, cami kapılarında maske dağıttırdınız ve ek ders ücretini kesmeyi reva görüyorsunuz.
Yıldırım Kaya - 22.04.2021
CHP'li Kaya, eski Ticaret Bakanı Pekcan'ın Yüce Divan'da yargılanması gerektiğini savundu
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın, "görevini kötüye kullandığını ve Yüce Divan'da yargılanması gerektiğini" söyledi.
Yıldırım Kaya - 19.04.2021
20 milletvekilinin 22 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
Dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle 20 milletvekili hakkındaki 22 Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, Adalet-Anayasa Karma Komisyonu'na havale edildi. Haklarında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle dosya hazırlanan milletvekilleri şöyle: CHP'den Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İstanbul Milletvekilleri Ünal Çeviköz, Onursal Adıgüzel, Gamze Akkuş İlgezdi, Aykut Erdoğdu, Ankara Milletvekilleri Bülent Kuşoğlu, Yıldırım Kaya, Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İzmir Milletvekili Lale Karabıyık, HDP'den İzmir Milletvekili Murat Çepni, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç, İstanbul Milletvekilleri Hüda Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Van Milletvekili Murat Sarısaç, Batman Milletvekili Feleknas Uca, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Van Milletvekili Sezai Temelli ile Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'e ait ikişer dosya bulunuyor.
Yıldırım Kaya - 02.04.2021
CHP'li Yıldırım Kaya: "AKP ve MHP, antidemokratik uygulamalara hız verdi"
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, AK Parti ve MHP'nin, son dönemde "antidemokratik uygulamalara akıl almaz şekilde hız verdiğini" öne sürdü.
Yıldırım Kaya - 01.04.2021
CHP'li Kaya, kısa çalışma ödeneğinin kaldırılmasıyla işsiz sayısının artıracağını savundu
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, pandeminin yarattığı ağır koşulların devam etmesine rağmen kısa çalışma ödeneği uygulamasının 31 Mart itibarıyla sona erdiğini belirterek, bu durumun işsiz sayısını daha da artıracağını söyledi.
Yıldırım Kaya - 12.03.2021
CHP'li Kaya, sağlık nedeniyle yüz yüze sınavlara katılamayan binlerce öğrenci olduğunu savundu
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, kontrollü normalleşme süreci kapsamında açılan okullarda gerçekleşen yüz yüze sınavlara, sağlık nedeniyle katılamayan binlerce öğrenci olduğunu söyledi.
Yıldırım Kaya - 10.03.2021
CHP'li Kaya, atama bekleyen öğretmenlerin talebinin karşılanmasını istedi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, "Bizim acilen 107 bin 909 öğretmene ihtiyacımız var." talebine, Hazine ve Maliye Bakanlığının bu konuda kadro açarak yanıt vermesi gerektiğini söyledi.
Yıldırım Kaya - 03.03.2021
TBMM Genel Kurulu
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 2021 yılında 60 bin öğretmen atanması gerektiğini savunarak, iktidarın, atanamayan, sözleşmeli ve ailesiyle birlikte olabilmek için tayin bekleyen öğretmenlerin sorunlarını çözmesini; öğretmenlere 3600 ek gösterge hakkını vermesini istedi.
Yıldırım Kaya - 03.03.2021
CHP'li Kaya: "Yüz yüze eğitimin başladığı dönemde, 60 bin öğretmen ataması yapılmayacaksa ne zaman yapılacak?"
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, öğretmen açığının devam ettiğini belirterek, "Yüz yüze eğitimin başladığı dönemde, 60 bin öğretmen ataması yapılmayacaksa ne zaman yapılacak?
Yıldırım Kaya - 25.02.2021
TBMM Genel Kurulu
"12 Eylül'ü bile aratıyorsunuz?" Partisinin grup önerisi üzerinde söz alan CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, daha önce AK Parti'den milletvekilliği yapıp, daha sonra rektör atanan bazı isimleri sıralayarak "Adalet ve Kalkınma Partisi'nden milletvekilliği, belediye başkanlığı yapan ya da aday adayı olanlardan başka rektör bulamadınız mı? Siz 12 Eylül'ü aratıyorsunuz.
Yıldırım Kaya - 24.02.2021
CHP'li Yıldırım Kaya: "2 milyon 658 bin öğrenci EBA'ya ulaşamazken, yüz yüze sınavı neye göre yapacaksınız?"
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "2 milyon 658 bin öğrenci EBA'ya ulaşamazken, yüz yüze sınavı neye göre yapacaksınız?" dedi.
Yıldırım Kaya - 10.02.2021
CHP'li Kaya, "rektör atamalarında" CHP'nin kanun teklifinin devreye sokulmasını istedi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir'in rektör atamalarının nasıl yapılacağına dair bir kanun teklifi sunduğunu belirterek, bu çözüm yolunun devreye sokulmasını istedi.
Yıldırım Kaya - 28.01.2021
CHP'li Kaya, liyakatsiz rektör atamalarının üniversitelerin başarılarının düşmesine neden olduğunu söyledi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "Özellikle 2016 yılından sonra yapılan liyakatsiz rektör atamaları, üniversitelerimizin ulusal ve uluslararası başarılarının hızla düşürülmesine neden olmuştur.
Yıldırım Kaya - 23.12.2020
CHP'li Yıldırım Kaya, Ankapark'a yapılan harcamaları eleştirdi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Ankapark'a yapılan harcamaları aklın, mantığın, vicdanın kabul edemeyeceğini belirterek, "Melih Gökçek'in dinozorlara yatırdığı parayı bugün çocuklarımıza harcasaydık, uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerin tablet ve internet sorununu tamamen çözmüş olurduk.
Yıldırım Kaya - 15.12.2020
Son dakika haber! CHP'li Kaya, ABD'nin Türkiye'ye yaptırım kararını kınadı
Son dakika politika haberi: CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, ABD'nin Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi nedeniyle aldığı yaptırım kararını doğru bulmadıklarını belirterek, kararı alanları da karara sessiz kalanları da kınadıklarını söyledi.
Yıldırım Kaya - 13.12.2020
Son dakika haberi! TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, AK Parti'nin eğitimde geldiği noktada ne mutlu bir öğretmen ne mutlu bir öğrenci ne de mutlu bir velinin olduğunu söyledi.
Yıldırım Kaya - 11.12.2020
CHP'li Kaya, asgari ücretin en az 3 bin 100 lira olmasını istedi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, asgari ücretin işçi ve ailesinin asgari düzeyde geçimini sağlayacak seviyeye çekilmesi gerektiğini belirterek en az 3 bin 100 lira olmasını istedi.
Yıldırım Kaya - 04.12.2020
CHP'li Yıldırım Kaya, ücretsiz izin parasının asgari ücret seviyesine çıkarılmasını istedi
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, pandemi sürecinde uygulanan 1170 TL ücretsiz izin parasının, asgari ücret seviyesine çıkarılması gerektiğini söyledi.
Yıldırım Kaya - 30.11.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı davası
Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra Yıldırım Kaya, Murat Emir, Deniz Demir, Barış Bozkurt, Kenan Nuhut ve Cahit Yetişir ile CHP tüzel kişiliğinin "müşteki" olarak gösterildiği iddianamede, Aytuğ Kaan Gök ve Remzi Kaygusuz ise "mağdur" olarak yer alıyor.
Yıldırım Kaya - 30.11.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı davasının görülmesine başlandı
Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra Yıldırım Kaya, Murat Emir, Deniz Demir, Barış Bozkurt, Kenan Nuhut ve Cahit Yetişir ile CHP tüzel kişiliğinin "müşteki" olarak gösterildiği iddianamede, Aytuğ Kaan Gök ve Remzi Kaygusuz ise "mağdur" olarak yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yıldırım Kaya Haberleri | Yıldırım Kaya Kimdir - Haberler - Yıldırım Kaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yıldırım Kaya kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP heyeti Başkan Çerçioğlu ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.9.2021 14:59:54. #1.16#

title