ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Üsküdar Üniversitesi Haberleri

Üsküdar Üniversitesi haber, Üsküdar Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üsküdar Üniversitesi - 14.10.2020
İstanbul Valiliği, "Aileler Üniversitede Projesi" kapsamında iş birliği protokolü imzaladı
İstanbul Valiliği ile Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi arasında, "Aileler Üniversitede Projesi" kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.
Üsküdar Üniversitesi - 1.10.2020
Pandemi, Alzheimer hastalarını nasıl etkiledi?
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Alzheimer hastalığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 30.9.2020
Azerbaycan Kökenli Profesör: "Türkiye'ye Minnettarız"
Türkiye'den kardeş Azerbaycan'a manevi destek Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof.
Üsküdar Üniversitesi - 28.9.2020
Üsküdar Üniversitesi, "AR-GE ve Yenilikçi Politikalar"a odaklandı
Üsküdar Üniversitesi Vizyon Toplantılarının 3'üncüsünü "AR-GE ve Yenilikçi Politikalar Odaklı" ana teması altında 'Gelecek İçin Yenilikçilik #2609' koduyla gerçekleştirdi.
Üsküdar Üniversitesi - 2.9.2020
Kariyerde "iletişim" başarıyı doğrudan etkiliyor
İyi bir iletişimcinin kendini nasıl yetiştirmesi ve sahaya dair hangi donanımlara sahip olması gerektiği konularına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Üsküdar Üniversitesi Medya PR Birim Yöneticisi- Gazeteci Şaban Özdemir, iletişim konusunda önemli tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 31.8.2020
Yüz yüze eğitimde koronavirüs önlemlerine uyulmalı
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Songül Özer, 21 Eylül'de yüz yüze eğitime geçilmesi planlanan okullarda gerekli tedbirler alınmasının önemli olduğunu kaydetti.
Üsküdar Üniversitesi - 21.8.2020
Çağın hastalığı boyun düzleşmesi
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Nurten Korkmaz, kişinin yaşam kalitesini etkileyen boyun düzleşmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 19.8.2020
Cevaplanmayan soru gelişimi olumsuz etkiliyor!
Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Dil ve Konuşma Terapisi Uzmanı Gözde Malkoç, çocukların dil gelişimleri sürecini destekleyen davranışlarını ve ebeveyn tutumlarını değerlendirdi.
Üsküdar Üniversitesi - 9.8.2020
Görme engelli atlet, koşu bandında başlayan serüveninde madalyaya doymuyor
Japonya'nın başkenti Tokyo'da 2021'de düzenlenmesi planlanan Paralimpik Oyunları'na katılmak için hazırlıklarını sürdüren Bayer, spor yaşamının yanı sıra sosyal yaşantısıyla da birçok kişiye örnek oluyor. Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ndeki öğrenim hayatını 2019'da tamamlayan Bayer, Emniyet Genel Müdürlüğünde psikolog olarak göreve başladı.
Üsküdar Üniversitesi - 29.7.2020
YKS sonuçları açıklandı, şimdi tercih zamanı
YKS sonuçları açıklandı, üniversite adayları için şimdi tercih heyecanı başladı. Üniversite adaylarını bu süreçte yalnız bırakmayan Üsküdar Üniversitesi, tercih danışmanlarından oluşan uzman ekiple adaylara yol gösteriyor.
Üsküdar Üniversitesi - 27.7.2020
Meslek seçiminde çok boyutlu düşünmek gerekiyor
Kariyer Testi uygulayabilirler Çocuğun zihinsel ve fiziksel gelişimini değerlendirmek üzere kariyer testi uygulanabileceğini söyleyen Tarhan, "Üsküdar Üniversitesi aday web sayfasında kariyer testi uygulaması var, herkes yapabilir.
Üsküdar Üniversitesi - 27.7.2020
Yemek için mekan seçimi nasıl olmalı?
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Songül Özer, normalleşme süreci ile birlikte yemek için restoranlara yönelenlere doğru mekanı seçebilmeleri için önerilerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 16.7.2020
Sanal kumar bağımlılığı ergenlikte başlıyor
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Gül Eryılmaz, sanal kumar bağımlılığının kumar bağımlılığından bir farkı olmadığını söyledi.
Üsküdar Üniversitesi - 9.7.2020
Alzheimer teşhisinde yeni teknoloji
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Celal Şalçini, Alzheimer hastalığına neden olan maddelerin beyinde birikiminin, Amiloid PET isimli tomografi benzeri bir cihaz yardımıyla tespit edilebildiğini kaydetti.
Üsküdar Üniversitesi - 7.7.2020
Kilo artışı, nöropatik ağrılara zemin hazırlıyor
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Celal Şalçini, pandemi nedeniyle yaşanan karantina günlerinde 65 yaş üstü bireylerde ortaya çıkan ağrılarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 1.7.2020
PCR ve Antikor Testleri hangi sonuçları veriyor?
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Songül Özer, PCR ve Antikor Testi arasındaki farklara ve hangi durumlarda kimlere uygulanması gerektiğine dair değerlendirmelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 25.6.2020
Tükenmişlik kişide 3 farklı biçimde görülüyor!
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, bireylerin hayatını olumsuz etkileyen tükenmişlik sendromuna neden olan etkenleri, sendromun yaşanma biçimlerini ve tedavi yöntemlerini anlattı.
Üsküdar Üniversitesi - 23.6.2020
Dünya üniversiteleriyle bilimsel köprü kuruluyor
Pandemi ile birlikte uyguladığı uzaktan eğitim programlarıyla öğrencilerinin kesintisiz olarak derslerini takip edebilmelerini sağlayan Üsküdar Üniversitesi, aynı zamanda MIT, Stanford ve Harvard gibi dünya çapındaki üniversitelerin derslerinin yer aldığı platformları öğrencilerine açıyor.
Üsküdar Üniversitesi - 17.6.2020
Kronik depresyon Alzheimer riskini iki kat artırıyor
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Alzheimer hastalığına yol açan etkenleri ve dikkat çekici korunma yöntemleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 12.6.2020
Pandemi sonrasında ruhsal hastalıklar artabilir
Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Direktörü, Psikiyatrist Prof.
Üsküdar Üniversitesi - 10.6.2020
Normalleşme süreci, ailede çatışmalara yol açabilir mi?
Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Psikiyatri Uzmanı Yrd.
Üsküdar Üniversitesi - 5.6.2020
Minikler normalleşirken ebeveynler panik mi yaşıyor?
Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi Uzman Klinik Psikolog Serkan Elçi, içinde bulunduğumuz normalleşme süreciyle birçok evde de bu dönemin yaşandığını söyledi.
Üsküdar Üniversitesi - 2.6.2020
Yaz aylarında Covid-19 riskine karşı bu önlemlere dikkat!
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Songül Özer, yaz mevsimini salgın riskinden uzak şekilde geçirmek için tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 1.6.2020
Küresel anksiyete salgını kapıda
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, küresel Covid-19 salgınının ruh sağlığı üzerinde önemli etkiler oluşturduğunu söyledi.
Üsküdar Üniversitesi - 29.5.2020
"İnsan Haklarını Koruma Mekanizmaları Bağlamında TİHEK" video konferansı
Kurumdan yapılan açıklamaya göre, TİHEK ile Üsküdar Üniversitesi iş birliğiyle "İnsan Haklarını Koruma Mekanizmaları Bağlamında TİHEK" konulu video konferans düzenlendi.
Üsküdar Üniversitesi - 22.5.2020
Oruç tutanlar ilk kahvaltıya dikkat!
Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemler altında geçirilen Ramazan ayının sona ermesine ve bayrama sayılı günler kaldı. Günde iki öğünle beslenmeye alışan mide ve bağırsak sisteminin normal düzene geçişi kolay olmayabilir. Bayram sabahından itibaren yapılacak ilk kahvaltıda kızartmalar, hamur işi yiyecekler ve tatlılar yerine peynir, zeytin, yumurta, bal ve bol miktarda yeşil sebze tüketilmesi öneriliyor. Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkçü, Koronavirüs gölgesinde geçirilen Ramazan ayı sonrasında oruç tutanların normal beslenme dönemine geçişte zorlanmaması için önemli tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 21.5.2020
Korona günlerinde sınav kaygısı ile nasıl başa çıkılır?
Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi Uzman Klinik Psikolog Serkan Elçi, Koronavirüsle mücadele dönemine denk gelen bu sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi - 21.5.2020
Büyükşehirdekileri daha çok etkiliyor!
Üsküdar Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre metropollerde yaşayanların %52'si Koronavirüs ile ilgili haberleri izlerken endişe duyuyor.
Üsküdar Üniversitesi - 18.5.2020
Pandemi, aile içinde şiddet vakalarına neden oluyor
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, pandemi dönemi ile birlikte insanların evlerinde daha fazla zaman geçirmeye başladığını belirterek, bu durumun da aile içinde şiddet vakalarına neden olduğunu bildirdi.
Üsküdar Üniversitesi - 14.5.2020
Covid-19 hastaları damgalanma travması yaşıyor
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Klinik Psikolog Cemre Ece Gökpınar, Covid-19 hastalarının psikolojileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Üsküdar Üniversitesi Haberleri | Üsküdar Üniversitesi Haber - Haberler - Üsküdar Üniversitesi haberleri, son dakika üsküdar üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. İstanbul Valiliği, Aileler Üniversitede Projesi kapsamında iş birliği protokolü imzaladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.10.2020 06:06:54. #1.14#
title