ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Üsküdar Üniversitesi Haberleri

Üsküdar Üniversitesi haber, Üsküdar Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üsküdar Üniversitesi 1.6.2020
Küresel anksiyete salgını kapıda
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, küresel Covid-19 salgınının ruh sağlığı üzerinde önemli etkiler oluşturduğunu söyledi.
Üsküdar Üniversitesi 29.5.2020
"İnsan Haklarını Koruma Mekanizmaları Bağlamında TİHEK" video konferansı
Kurumdan yapılan açıklamaya göre, TİHEK ile Üsküdar Üniversitesi iş birliğiyle "İnsan Haklarını Koruma Mekanizmaları Bağlamında TİHEK" konulu video konferans düzenlendi.
Üsküdar Üniversitesi 22.5.2020
Oruç tutanlar ilk kahvaltıya dikkat!
Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemler altında geçirilen Ramazan ayının sona ermesine ve bayrama sayılı günler kaldı. Günde iki öğünle beslenmeye alışan mide ve bağırsak sisteminin normal düzene geçişi kolay olmayabilir. Bayram sabahından itibaren yapılacak ilk kahvaltıda kızartmalar, hamur işi yiyecekler ve tatlılar yerine peynir, zeytin, yumurta, bal ve bol miktarda yeşil sebze tüketilmesi öneriliyor. Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkçü, Koronavirüs gölgesinde geçirilen Ramazan ayı sonrasında oruç tutanların normal beslenme dönemine geçişte zorlanmaması için önemli tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi 21.5.2020
Korona günlerinde sınav kaygısı ile nasıl başa çıkılır?
Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi Uzman Klinik Psikolog Serkan Elçi, Koronavirüsle mücadele dönemine denk gelen bu sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi 21.5.2020
Büyükşehirdekileri daha çok etkiliyor!
Üsküdar Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre metropollerde yaşayanların %52'si Koronavirüs ile ilgili haberleri izlerken endişe duyuyor.
Üsküdar Üniversitesi 18.5.2020
Pandemi, aile içinde şiddet vakalarına neden oluyor
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, pandemi dönemi ile birlikte insanların evlerinde daha fazla zaman geçirmeye başladığını belirterek, bu durumun da aile içinde şiddet vakalarına neden olduğunu bildirdi.
Üsküdar Üniversitesi 14.5.2020
Covid-19 hastaları damgalanma travması yaşıyor
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Klinik Psikolog Cemre Ece Gökpınar, Covid-19 hastalarının psikolojileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi 12.5.2020
4 saatlik molada gençler ve çocuklar nefes alacak
Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Klinik Psikolog Duygu Barlas, evde kalma zorunluluğunun 20 yaş altı gençler ve çocuklar üzerinde oluşturduğu etkilerden bahsederek, 4 saatlik izin sürecine yönelik önerilerini paylaştı.
Üsküdar Üniversitesi 10.5.2020
"Ruh Sağlığı Uzmanlarının Korona Performansı Araştırması"
"Bu dönemde en aktif ruh sağlığı uzmanı kim?" sorusunda psikiyatri uzmanı ve yazar Prof. Dr. Kemal Sayar ile Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Psikiyatrist Prof.
Üsküdar Üniversitesi 7.5.2020
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Covid-19 bolluk sendromunu hizaya soktu"
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof.
Üsküdar Üniversitesi 6.5.2020
Evde çalışanlar dikkat!
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Nurten Korkmaz, evde bilgisayar başında çalışmak zorunda bireylerin fiziksel sağlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor.
Üsküdar Üniversitesi 29.4.2020
TÜRKİYE'NİN KORONAFOBİ HARİTASI... EN ÇOK DOĞU ANADOLU VE EGE BÖLGESİ KORKUYOR
ÜSKÜDAR Üniversitesi'nin 6 bin 318 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği araştırmaya göre, koronavirüs salgını korku ve kaygı açısından en çok Doğu Anadolu ve Ege bölgelerinde yaşayanları etkiledi.
Üsküdar Üniversitesi 29.4.2020
Türkiye'nin "Koronafobi Haritası" açıklandı
Üsküdar Üniversitesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili Türkiye genelinde 81 ilde online anket üzerinden "Türkiye Koronafobi ve Salgınla İlişkili Duygu Çalışması" başlıklı araştırma gerçekleştirdi.
Üsküdar Üniversitesi 28.4.2020
Koronavirüs günlerinde ev kazalarına dikkat
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof.
Üsküdar Üniversitesi 28.4.2020
Dopamin genleri düzenliyor
Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Korkut Ulucan, beynimiz için önemi çok büyük olan dopaminin tirozin adı verilen bir amino asitten üretildiğini söyledi.
Üsküdar Üniversitesi 27.4.2020
Koronaya rağmen tedaviler devam edecek
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı İbrahim Yaşa, koronavirüsten kaynaklı sosyal izolasyonun dil ve konuşma sorunları için bir fırsat olabileceğini, bu rahatsızlığın karantina sürecinde online tedavi ile giderilebileceğini söylüyor.
Üsküdar Üniversitesi 24.4.2020
Tarihte salgınlar ve neden olduğu değişiklikler
Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcısı Doç.
Üsküdar Üniversitesi 22.4.2020
Evde kalan çocuklara altın öneriler!
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Nuran Günana, bir yandan uzaktan eğitimin devam ettiği bugünlerde çocukların psikolojik sağlamlığının artırılması için önemli tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi 21.4.2020
Karantina günlerinde yeme bağımlılığına dikkat
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Sedef Koç, küresel salgın Covid-19 nedeniyle evlerde geçirilen zamanın arttığını, bugünlerde yemek yeme davranışlarında artma ve yeme bağımlılığı gelişebileceğine dikkat çekti.
Üsküdar Üniversitesi 20.4.2020
Kadınları asıl zihinsel çok fazla şeyle ilgilenmek yoruyor!
Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Klinik Psikolog Selvinaz Çınar Parlak, evden çalışma düzeni ile birlikte büyük sorumluluk yüklenen kadın çalışanların yaşayabilecekleri psikolojik sorunlara değinerek önemli tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi 17.4.2020
Prof. Dr. Nesrin Dilbaz: "Umut verici hikayeler, 'koronafobi'yi yenmede etkili olabilir"
Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, "koronafobi"yi yok etmede, salgını yenenlerin umut verici hikayelerinin etkili olabileceğini bildirdi.
Üsküdar Üniversitesi 16.4.2020
Türkiye'nin "Koronafobi Haritası" çıkartılacak
Üsküdar Üniversitesinin 81 ilde yapacağı online araştırma çalışmasıyla Türkiye'nin Koronafobi Haritası'nı çıkartılacak.
Üsküdar Üniversitesi 15.4.2020
Covid-19'da bağımlılar daha çok risk altında
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi NPAMATEM Bağımlılık Merkezi Psikiyatri Uzmanı Doç.
Üsküdar Üniversitesi 11.4.2020
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, sosyal medya üzerinden gençlere seslendi Açıklaması
Bakan Kasapoğlu, Üsküdar Üniversitesi ile NPİSTANBUL Beyin Hastanesi iş birliğinde sosyal medya uygulaması Instagram üzerinden düzenlenen canlı yayında, Üsküdar Üniversitesi Bir Düşün Sosyal ve Siyaset Kulübü Başkanı Emirhan Dursun'un sorularını yanıtladı.
Üsküdar Üniversitesi 9.4.2020
Virüs stresiyle onlar da başa çıkmakta zorlanıyor!
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin HastanesiKlinik Psikolog Sera Elbaşoğlu, koronavirüs salgınının şizofreni hastaları üzerinde yaratabileceği etkilerden bahsederek yakınlarına önemli tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi 8.4.2020
Karantina sürecinde sorunlu konuları erteleyin!
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç Dr. Gül Eryılmaz, koronavirüs kaynaklı koronavirüs sürecinde çift ilişkilerine dair değerlendirmelerde ve önemli tavsiyelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi 8.4.2020
Düzenli egzersiz kanseri önlüyor
Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Görevlisi Doç.
Üsküdar Üniversitesi 6.4.2020
Kaygı ve strese neden olan Koronavirüs uykusuz bırakıyor
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Barış Metin, koronavirüsten kaynaklı kaygı ve stresin uykusuzluğa yol açabildiğini belirterek bireylerin bu soruna karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.
Üsküdar Üniversitesi 2.4.2020
Salgın sürecinde otizmli çocuklar için evde huzurlu ortam oluşturulmalı
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Doç. Dr. Emel Sarı Gökten, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan kaygı ve stresten otizmli bireylerin de etkileneceğine işaret ederek, evde onlar için huzurlu bir ortam sağlanması ve...
Üsküdar Üniversitesi 1.4.2020
Açık, net ve sağlıklı iletişim, krizde evlilikleri koruyor
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Çiğdem Demirsoy, böylesi kriz dönemlerinin ikili ilişkilerde de yansımaları olduğunu, sorunlarla baş etmenin mümkün olduğunu söyledi.
Üsküdar Üniversitesi 31.3.2020
Çevre için şimdi değişme zamanı
Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof.
Üsküdar Üniversitesi 30.3.2020
Endişe düzeyi çalışmaya engel olmamalı
Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Emre Tolun Arıcı, çalışan bireyler için iş ortamının günün uzun saatlerinin geçirildiği ve kişi için en önemli sorumluluk alanlarından biri olduğunu ifade etti.
Üsküdar Üniversitesi 30.3.2020
Koronavirüs günlerinde Bipolar'a dikkat!
Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Psikiyatri Uzmanı Yrd.
Üsküdar Üniversitesi 30.3.2020
"Psikiyatri tedavisi olanlar ilaç ve terapileri ihmal etmemeli"
Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Psikiyatri Uzmanı Doktor Öğretim Üyesi Emre Tolun Arıcı, Kovid-19 salgını sürecinde psikiyatrik tedavisi olan kişilere ilaçlarını düzenli kullanmalarını, çok zorunda kalmadıkça sağlık kuruluşlarına gitmemelerini, psikiyatrik muayene ve...
Üsküdar Üniversitesi 30.3.2020
Koronavirus toplumsal alışkanlıkları değiştirebilir
Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ebulfez Süleymanlı, Koronavirüs salgınının mevcut bireysel ve toplumsal alışkanlıkları da değiştireceği söylüyor.
Üsküdar Üniversitesi 25.3.2020
Virüsün kaynağı yaşlılar değil!
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Sosyal Hizmetler Uzmanı Özgür Varan, Koronavirüs sürecinde evlerinden çıkamayan yaşlılara nasıl destek olunabileceği ile ilgili önemli tavsiyeler paylaştı.
Üsküdar Üniversitesi 24.3.2020
Üsküdar Üniversitesi, Kovid-19'u belirleyecek test kiti üzerinde çalışıyor
Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk, yen tip koronavirüsü (Kovid-19) belirleyecek test kiti üzerinde çalıştıklarını bildirdi.
Üsküdar Üniversitesi 23.3.2020
Evden çalışmada "zaman yönetimi ve iş disiplini" verimi artırıyor
Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dinçer Atlı, Koronavirüs salgınıyla gündeme gelen ve pek çok sektörde uygulanan evden çalışma yöntemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Üsküdar Üniversitesi 21.3.2020
Koronavirüsle ortaya çıkan "stokçuluk" topluma zarar veriyor
Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Psikiyatri Uzmanı ve Dr. Öğretim Üyesi Barış Önen Ünsalver, stok yapmanın gerçekten ihtiyacı olanların, ürünlere ulaşmasını engelleyeceği için topluma zarar verdiğini belirtti.
Üsküdar Üniversitesi 20.3.2020
Türk sağlık çalışanları adından övgüyle söz ettiriyor
Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur, Türkiye'nin sağlık çalışanlarının dünya üzerindeki en iyi beceriye sahip sağlık personelinden olduğunu bildirdi.
Şu an buradasınız: Üsküdar Üniversitesi Haberleri | Üsküdar Üniversitesi Haber - Haberler - Üsküdar Üniversitesi haberleri, son dakika üsküdar üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Küresel anksiyete salgını kapıda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 09:31:58. #1.14#
title