Unesco Haberleri

Unesco haber, Unesco son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Unesco - Dün
DİYARBAKIR - Öğrenciler Zerzevan Kalesi'nde yürütülen kazı çalışmasına katıldı
Diyarbakır'da arkeologlar eşliğinde 24 öğrenci, Çınar ilçesi yakınlarındaki 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi'nde yürütülen kazı çalışmasına katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinesinde Valilik, Türkiye İş Kurumu, Diyarbakır Müzesi, Büyükşehir Belediyesi, Çınar Kaymakamlığı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Dicle Üniversitesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Safir Tuz'un desteğiyle 7 yıldır kalede kazılar sürdürülüyor. Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, "Doğada Tarih, Tarihte Doğa" projesi kapsamında Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri de kazı ve restorasyon çalışmalarında, arkeologlar eşliğinde yer aldı. Kazı Heyeti Başkanı Doç. Dr. Aytaç Coşkun, AA muhabirine, ilçeye 13 kilometre uzaktaki Demirölçek Mahallesi yakınlarında bulunan, Roma İmparatorluğu döneminde "askeri yerleşim" olarak kullanılan kalenin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer aldığını söyledi.
Unesco - Dün
Adana'da "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" dolayısıyla etkinlik düzenlendi
İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, UNESCO tarafından 2021 yılının "Yunus Emre Yılı" ve Cumhurbaşkanlığı tarafından da "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" ilan edilmesi dolayısıyla Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde "Bizim Yunus" adlı program düzenlendi.
Unesco - 23.06.2021
Kayseri'den kısa kısa
Koramaz Vadisi'nin UNESCO'nun geçici miras listesine girdiğini hatırlatan Büyükkılıç, buranın kalıcı listede yer almasını sağlamak için her türlü çalışmayı sürdüreceklerini kaydetti.
Unesco - 23.06.2021
TÜRKSOY Genel Sekreteri Kaseinov Kastamonu Belediyesini ziyaret etti Açıklaması
Kentin Türk dünyası tarafından tanındığını belirten Kaseinov şöyle devam etti: "2018 yılında Türk Dünyası Kültür Başkentliği yapan Kastamonu ile çok güçlü bağlarımız oldu, bu bağların kopmaması ve üzerine koyarak süreklilik arz etmesi bizler için önemli. Bu kültürel etkileşim ve birikimi koordineli çalıştığımız UNESCO'ya da taşıyacağımızı belirtmek isterim.
Unesco - 23.06.2021
15. Uluslararası Türk Sanatı, Tarihi ve Folkloru Kongresi Başladı
Açılış Töreninde konuşan Kongre Eş Başkanı ve Üniversitemiz Türk Sanatı ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Aytaç, "Üç gün sürecek bu etkinlikte ağırlığı iki devlet tek millet olduğumuz Azerbaycan başta olmak üzere Kuzey Makedonya, İran, Özbekistan, Türkmenistan, Senegal, Dağıstan, Tataristan, Gagauzya/Moldova, Belarus, Hindistan gibi farklı ülkelerden ve Türkiye'den değişik üniversitelerden bilim/sanat insanları bilgi birikimlerini paylaşacak. Bu yıl Unesco ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Yunus Emre-HacıBektaşı Veli- Ahi Evran ve Türkçe Yılı ilan edildi.
Unesco - 22.06.2021
Bergama Türkiye Süper Enduro Şampiyonası'na hazırlanıyor
Bergama Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılacak olan yarışlar için hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Yarış pistimizde hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Ülkemizin dört bir yanından gelecek olan yarışçıları ilçemizde misafir etmekten ve UNESCO Dünya Mirası Bergama'mızı tanıtmaktan dolayı şimdiden heyecan duyuyoruz" dedi.
Unesco - 22.06.2021
UNESCO'ya göre Büyük Bariyer Resifi'nin Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmesi gerekiyor
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Avustralya'da mercan adaları zincirinden meydana gelen Büyük Bariyer Resifi'nin "tehlike altındaki" Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmesi gerektiğini açıkladı.
Unesco - 21.06.2021
Akademisyenler ve gazeteciler medyanın "mülteci dilini" tartıştı
UNESCO Türkiye Milli Komisyonunca (UTMK) düzenlenen "Medya ve Göç: Yabancı Muhabirlerin Gözünden Mülteci Krizi" panelinde akademisyenler ve gazeteciler, medyanın mültecilere yönelik "ayrıştırıcı" dilini tartıştı.
Unesco - 21.06.2021
Kastamonu Unesco Masası Görevlilerinden Vali Karadeniz'e Ziyaret
Kula - Salihli UNESCO Global Jeoparkında incelemelerde bulunmak üzere İlimize gelen Kastamonu Unesco Masası Görevlileri, Vali Karadeniz'i makamında ziyaret etti.
Unesco - 21.06.2021
"Müzik şehri" Kırşehir'den 17 beste TRT repertuvarına girdi
UNESCO'nun müzik dalında "Yaratıcı Şehirler Ağı"na Türkiye'den dahil edilen ilk ve tek kent olan Kırşehir'de, bir öğretim üyesinin 17 bestesi, TRT repertuvarına alındı.
Unesco - 21.06.2021
Çanakkale Turizminin Gözdesi Assos
Çanakkale'nin tarih ve turizm bölgelerinin arasında önemli bir yere sahip, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesinde yer alan Assos Antik kentinde, turizmi canlandırmak için yapılacak iyileştirme çalışmaları toplantısı, Vali İlhami AKTAŞ başkanlığında gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Unesco Haberleri | Unesco Haber - Haberler - Unesco haberleri, son dakika unesco haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Bakan Ziya Selçuk, Ankara Masal Evi açılış törenine katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.6.2021 08:12:39. #1.14#

title