Trt World Haberleri

Trt World haber, Trt World son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Trt World - 23.04.2018
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 23 Nisan Coşkusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 98'inci açılış, kuruluş yıl dönümünde ve 40 yıllık bir geçmişte TRT'nin dünya çocuklarını böyle bir araya getirme merasiminde, sizlerle milletin evinde, bu Külliyemizde bir araya gelmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz.
Trt World - 19.04.2018
The Drum Online Media Ödülleri"Nde Adaylar Açıklandı
TRT World'ün, "The Drum Online Media Ödülleri"nde 5 kategoride aday gösterildiği belirtildi.
Trt World - 18.04.2018
Müsiad Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
EKONOMİ basınındaki gazeteci, yayın organı ve kuruluşların başarılı çalışmalarının ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen, Ekonomi Basını Başarı Ödülleri (EBBÖ) ödül töreni, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Trt World - 17.04.2018
Müsiad Ekonomi Basını Başarı Ödülleri
"Jüri Özel Ödülü" Sabah ve Takvim gazeteleri ekonomi yazarı Faruk Erdem'e, "MÜSİAD Yönetim Kurulu Özel Ödülü" ise TRT World'e verildi.
Trt World - 26.03.2018
TRT World "Unutulmuş Çocuklar" Belgeseli
PKK'dan kaçan çocuklar ve çocukları kaçırılan Iraklı aileler, başlarına gelenleri TRT World'ün hazırladığı "Unutulmuş Çocuklar" belgeselinde anlattı.
Trt World - 22.03.2018
Analiz - 40 Yıllık Senaryo Afrin'de Son Buldu
Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin içerisinde ilerlerken, Kızılay ve AFAD'ın desteğiyle yürütülen başta gıda ve sağlık olmak üzere yardım operasyonları, Türkiye'nin bir işgal gücü olmadığının en önemli kanıtlarıydı. Türkiye bir yandan kurtardığı belde ve köylerde sivillere yardım ulaştırırken, bir yandan da evlerine dönen siviller için her türlü tedbiri aldı. Yerleşim alanları, tarlalar, bahçeler mayınlı tuzaklardan, el yapımı patlayıcı maddelerden temizlendi. PKK/PYD'li teröristlerin Cinderes ve diğer yerleşim birimlerinde sivillerin arasına saklanarak, sivil kıyafetler giyerek saldırılar düzenledikleri insansız hava araçları ile görüntülenerek TRT World aracılığıyla uluslararası topluma servis edildi.
Trt World - 14.03.2018
Afrin Operasyonu Türkiye'nin Haklı Mücadelesidir"
TRT Genel Müdürü Eren de Azerbaycan'la ilgili tüm yayınları birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla yaptıklarını söyledi. Hocalı Katliamı'nın yıl dönümünde TRT World aracılığıyla kapsamlı yayınlar gerçekleştirdiklerini hatırlatan Eren, Azerbaycan gerçeklerini tüm dünyaya anlatmaya çalıştıklarını kaydetti.
Trt World - 06.03.2018
Afrin ve Savaş Muhabirliği" Programı
HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ve Moderatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Murat Aslan'ın gerçekleştirdiği programa, Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu, TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, TRT World Direktörü Fatih Er, gazeteci Mete Çubukçu ve TRT muhabiri Bülent Çulcuoğlu konuşmacı katıldı.
Trt World - 06.03.2018
Yabancı Misyon Şeflerine "Zeytin Dalı Harekatı" Bilgilendirmesi
"Enformasyonu kontrol edebilmemiz önemli" TRT World Genel Yayın Yönetmeni Fatih Er ise bu tip bilgilendirmelerin önemine işaret ederek, "Sadece alanda askeri olarak varlık göstermek yeterli değil.
Trt World - 05.03.2018
Mülteci Kampında Büyüdü, Şimdi TRT World'de Çalışıyor
Suriye'deki mülteci kamplarında büyüyen ve şimdi TRT World Araştırma Merkezi'nde kıdemli araştırmacı olarak görev yapan Filistinli Jamal Abdullah, Oxford üniversitesine uzanan öyküsü ile mülteci kamplarındaki çocuklara ilham veriyor.
Trt World - 02.03.2018
Düzeltme "Trt World İngiltere ve İrlanda'da da İzlenecek" Başlıklı Haberimizin Başlık ve Girişinde...
Türkiye'nin İngilizce yayın yapan ilk uluslararası haber platformu TRT World, İngiltere'nin abonelik gerektirmeyen ve ücretsiz olarak hizmet veren TV platformu Freesat üzerinden 2 milyon izleyiciyle buluşacak.
Trt World - 02.03.2018
Analiz - Netanyahu'nun Yargılanması ve İsrail'i Bekleyen Üç Senaryo
Bugünlerde İsrail gündeminde Başbakan Benyamin Netanyahu'nun karıştığı yolsuzluk iddiaları, önemli bir yer tutuyor.
Trt World - 01.03.2018
TRT Word İngiltere ve İrlanda'da da İzlenecek
Türkiye'nin İngilizce yayın yapan ilk uluslararası haber platformu TRT World, İngiltere'nin abonelik gerektirmeyen ve ücretsiz olarak hizmet veren TV platformu Freesat üzerinden 2 bin izleyiciyle buluşacak.
Trt World - 01.03.2018
Türkiye'nin Sınır Ötesi Varlığı: Suriye" Paneli
Prof. Dr. Okur, PKK ve milli güvenlik meselesinin, bu operasyonun yapılmasına temel sebep olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Peki Türkiye'nin Milli Güvenlik Meselesi niçin Suriye'deki PYD'ye düğümlendi? Hendek ihaneti sürecinde gördük ki Türkiye terör örgütünün askeri kapasitesini yok etmeden başarıya ulaşılamaz. PKK açısından Suriye, Türkiye'ye yönelik tehdidini ve kendi militan ve sempatizan kadrosunu, umudunu aşılayabileceği önemli bir zemin. Belli bir sivil nüfus üzerinden yönetim imkanı kazandı. Bu uluslararası meşruiyet kazanması bakımından, askeri kapasitesini arttırması bakımından önemlidir. Aynı zamanda da Türkiye'ye karşı savaş verecek aktörlerle ittifak kurması bakımından önemlidir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için sınırlarında kurulmak istenen ön devlet oluşumunun önüne geçmesi lazım. Bu tehdidi ortadan kaldırmak için güç kullanmamız lazım." Türkiye'nin Afrin ve Fırat Kalkanı bölgesine tam hakim olduğu zaman Suriye'de güç dengesinin sağlanabileceğini söyleyen Okur, Suriye'de barışın sağlanması için masada güç dengesinin olması gerektiğini, güç dengesi oluşmadan güçlü olan tarafın saldırmasıyla savaşın devem edebileceğini ileri sürdü.TRT World Genel Yayın Yönetmeni Fatih Er ise Türkiye'nin Afrin operasyonunu başlattıktan sonra Batı medyasının tutumunu ve TRT World olarak neler yaptıklarını anlattı.
Trt World - 01.03.2018
TRT World'den Büyük Atak
İngiltere'nin en büyük TV platformlarından birisi olan Freesat 200'den fazla kanalı yaklaşık iki milyon haneye ulaştırıyor.
Trt World - 28.02.2018
Kanada'da Zeytin Dalı Harekatı Anlatıldı
Zeytin Dalı Harekatı, TRT World Araştırma Merkezi tarafından Toronto'da düzenlenen konferansta, Kanada Kraliyet Askeri Enstitüsü ve NATO Kanada Derneği üyelerine anlatıldı.
Trt World - 19.02.2018
Melek Yatırımcılardan Aa'ya Plaket
Ayrıca, forumun diğer global iletişim ortağı TRT World ile basın sponsorları Dünya Gazetesi ve Para Dergisi'ne de plaket verildi.
Trt World - 17.02.2018
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın TRT World'e Konuştu
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "PYD/YPG politikasını zorla dayatarak, ABD, Suriye'nin içinde sosyal bütünlük ve Suriye'nin toprak bütünlüğü açısından çok sayıda problem yaratıyor.
Trt World - 14.02.2018
Pyd/pkk'ya Katılan İngiliz Hakim Karşısında
Türk gazetecilere taciz Öte yandan duruşma salonunda dinleyici olarak bulunan terör örgütü PYD/PKK yandaşları, Türk basın mensuplarına sözlü saldırıda bulundu. Terör örgütü yandaşları, TRT World muhabirini sözle taciz ederken, mahkeme ve güvenlik görevlilerinin tepkisiz kalması dikkat çekti.
Trt World - 13.02.2018
Başbakan Yıldırım Erzincan'da
Türkiye aleyhine başta Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olmak üzere birçok şer odağının karalama kampanyalarını eksik etmediklerini dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti: "BYEGM, Anadolu Ajansı, TRT World, TRT ve diğer basın yayın organlarımız, bu karalama kampanyalarını etkisiz hale getirmek için büyük bir gayret gösteriyorlar.
Trt World - 06.02.2018
250 Milyar Dolarlık Melek Yatırımcılar Türkiye'de
Türkiye'nin küresel sesi TRT World ise kongrede özel bir stüdyo kurarak, canlı yayınlarla zirvelerdeki gelişmeleri 2 gün boyunca tüm dünya girişimcileri ve yatırımcılara aktaracak.
Trt World - 24.01.2018
Türk ve Arap Medya Kuruluşu Temsilcileri Bir Araya Geldi
Küçükçekmece'deki bir otelde düzenlenen toplantıya Türk medya kuruluşlarından, Anadolu Ajansı (AA), TRT, TRT Arapça, TRT WORLD, Sabah gazetesi, Daily Sabah, A Haber, A News, Habertürk gazetesi, Yeni Şafak gazetesi ve Albayrak Medya Dijital temsilcileri, Arap dünyasından ise Al Sharq Forum, Kanal 9, Er-Rafideyn, Mukemmilin, Eş-Şark Tv, Vatan Tv, El-Vay El Arabi, Belkıs Tv, Misk Radyo, Cisr Tv, Haleb Tv ve Libya Ahrar temsilcileri katıldı.
Trt World - 19.01.2018
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Biz Masalı Olan Bir Milletin Evlatlarıyız
Başbakanlık Tanıtma Fonu desteği ile TRT World Research Center ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) tarafından Conrad Otel'de '100 Yıl Sonra: Cihan Harbi Uluslararası Paneli ve 'Yakın Plan Cihan Harbi Belgeseli' lansmanı düzenlendi.
Trt World - 19.01.2018
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Biz Masalı Olan Bir Milletin Evlatlarıyız
Başbakanlık Tanıtma Fonu desteği ile TRT World Research Center ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) tarafından Conrad Otel'de '100 Yıl Sonra: Cihan Harbi Uluslararası Paneli ve 'Yakın Plan Cihan Harbi Belgeseli' lansmanı düzenlendi.
Trt World - 19.01.2018
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Biz Masalı Olan Bir Milletin Evlatlarıyız
Başbakanlık Tanıtma Fonu desteği ile TRT World Research Center ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) tarafından Conrad Otel'de '100 Yıl Sonra: Cihan Harbi Uluslararası Paneli ve 'Yakın Plan Cihan Harbi Belgeseli' lansmanı düzenlendi.
Trt World - 18.01.2018
100 Yıl Sonra: Cihan Harbi"
TRT World Research Center ve Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) tarafından Conrad Otel'de düzenlenen, "100 Yıl Sonra: Cihan Harbi" uluslararası paneli kapsamında "I.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Trt World Haberleri | Trt World Haber - Haberler - Trt World haberleri, son dakika trt world haber ve gelişmeleri burada. Çağla İle Yeni Bir Gün Konuğu: Zehra Neşe Kavak kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Ne iş yapmaktadır? Zehra Neşe Kavak hayatı ve
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.1.2021 18:40:08. #1.15#
title