Şeker Hastalığı Haberleri

Şeker Hastalığı haber, Şeker Hastalığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şeker Hastalığı - Dün
Kronik uykusuzluk şeker hastalığına davetiye çıkarıyor
Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, yaptıkları bir çalışmada sadece bir gece uykusuz kalan sağlıklı bireylerin insülin salgılarının üç buçuk kat arttığını tespit ettiklerini belirterek, "Kronik uykusuzluk, diyabet için güçlü bir...
Şeker Hastalığı - 01.03.2021
Son dakika haberi: Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Dünya genelinde en çok Kovid-19 vakası görülen ikinci ülke Hindistan'da, kitlesel aşılamanın ikinci aşamasına geçilerek, 65 yaş üzeri bireyler ile risk grubundaki kalp veya şeker hastalığı bulunan 45 yaş üzerindekiler aşılanmaya başlandı.
Şeker Hastalığı - 01.03.2021
Kovid-19 vakalarının tekrar arttığı Hindistan, kitlesel aşılamanın ikinci aşamasına geçti
YENİ Dünya genelinde en çok yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülen ikinci ülke Hindistan'da, kitlesel aşılamanın ikinci aşamasına geçilerek 65 yaş üzeri bireyler ile risk grubundaki kalp veya şeker hastalığı bulunan 45 yaş üzerindekiler aşılanmaya başladı.
Şeker Hastalığı - 25.02.2021
20 yıllık şeker hastası, gastrik bypass ameliyatıyla sağlığına kavuştu
20 yıldır şeker hastalığı ile mücadele eden ve vücut kitle indeksi 35'in üzerinde olan Raziye Özsüslü, gastrik bypass ameliyatı ile şeker hastalığına veda etti.
Şeker Hastalığı - 23.02.2021
"Kalp yorgunluğu" için öneriler
Kalbiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri sigara, elektrikli sigara, nargile veya dumansız tütün kullanmayı bırakmak. Kalp hastalığı riski, sigarayı bıraktıktan bir gün sonra bile düşmeye başlar. Sigarasız geçen bir yılın ardından, kalp hastalığı riskiniz sigara içen kişinin yaklaşık yarısına düşer. Ne kadar uzun süre veya ne kadar sigara içersen iç, sigarayı bırakır bırakmaz ödül kazanmaya başlayacaksınız." Uykusuzluk sağlık sorunlarına yol açabilir Boztosun, uykusuzluğun sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirterek yeterince uyumayan kişilerde obezite, yüksek tansiyon, kalp krizi, şeker hastalığı ve depresyon riskinin daha yüksek olduğunu aktardı.
Şeker Hastalığı - 15.02.2021
Kalbinizden gelen sinyalleri göz ardı etmeyin
Söz konusu şikayetlerden acil doktora başvurmayı gerektiren durumun, hareket etmekle veya istirahatta hissedilen göğüs ağrısı olduğunun altına çizen Köksal, "3-4 dakika süren ve dinlenmekle geçen göğüs ağrısının uzun sürmesi ve dinlenmekle geçmemesi kalp krizi ve ani ölüm riskinin habercisidir. Böyle bir durumda ise beklenilmeden, tam teşekküllü bir hastanenin acil kardiyoloji servisine başvurulmalıdır. Aksi, kalp anjiosu ile gösterilmedikçe 40 yaş üstü sigara içen, yüksek tansiyonu ve/veya şeker hastalığı olan bireylerde göğüs ağrısı, koroner kalp hastalığının bir belirtisi olarak kabul edilmelidir" dedi.
Şeker Hastalığı - 10.02.2021
Genetik kökenli işitme kaybı 30'lu yaşlarda ortaya çıkabiliyor
Bayazıt, vücuttaki bazı hastalıkların dolaylı olarak işitme sistemini etkileyerek işitme kaybına neden olabileceğini kaydederek, şu açıklamalarda bulundu: "Atrezi gibi kulağın yapısal problemleri, buşon gibi kulak tıkaçları oluşması, kulak zarı ve östaki tüp problemleri, akut ve kronik kulak enfeksiyonları, orta kulak kemikçik yapısını veya hareketini etkileyen kireçlenmeler veya doğuştan gelen anomaliler, iç kulağın yapısal bozuklukları, iç kulak dinamiklerini etkileyen meniere hastalığı gibi nedenleri öncelikli olarak sayabiliriz. Bunların yanı sıra viral enfeksiyonlar, bazı kimyasalların iç kulakta neden olduğu toksik reaksiyonlar, basınç travmaları, diğer kulak ve kafa travmaları, ani ve yüksek gürültüye veya uzun süreli gürültüye maruz kalma, kulak veya beyin sapı tümörleri de nedenler arasında yer alıyor." "Şüphe anında kulak-burun-boğaz uzmanına başvurun" Prof. Dr. Yıldırım Ahmet Bayazıt, multiple skleroz (MS) gibi nörolojik hastalıkların, lösemi gibi kan hastalıklarının, şeker hastalığı gibi endokrin ve metabolizma kaynaklı hastalıkların ve romatizmanın da işitme kaybı nedeni olabileceğini bildirdi.
Şeker Hastalığı - 03.02.2021
6. Ulusal Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Sempozyumu yarın başlayacak
Prof. Dr. Ertuğrul, yapılan bilimsel araştırmalara göre, dünyada şeker hastalığına bağlı olarak her 20 saniyede bir hastanın ayağını kaybettiğini, bu oranlara göre Türkiye'de de yaklaşık 300 bin ayağında yarası olan şeker hastası bulunduğunu ve her yıl bu hastaların 20 ila 30 bininin ayaklarını kaybettiğini aktardı.
Şeker Hastalığı - 28.01.2021
Prematüre doğan kişilerde, "kronik hastalık kaynaklı ölüm riski" daha yüksek
Yapılan bir araştırmada, erken doğan kişilerde kalp hastalığının, kronik akciğer hastalığının ve şeker hastalığı kaynaklı ölüm riskinin iki kat daha fazla olduğu tespit edildi.
Şeker Hastalığı - 18.01.2021
Mardin'de ayak bileği ameliyatı gerçekleştirildi
Hastalığın kadınlarda genelde 40 yaşından sonra görüldüğüne dikkat çeken Çitak, hipertansiyon, şeker hastalığı, ayak bileği çevresine uygulanan enjeksiyonlar, bazı romatizmal hastalıklar ve travmalara bağlı olarak tendon hasarı oluşabildiğini belirtti.
Şeker Hastalığı - 11.01.2021
İnme, 2020'de en ölümcül hastalıklar arasında yine ilk sıralarda yer aldı
İnmenin her yaşta görülebildiğini, ancak özellikle 60 yaş üstü kişilerde ve erkeklerde görülme sıklığının fazla olduğunu vurgulayan Topçuoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Yüksek tansiyon, şeker hastalığı diye bilinen diyabet, sigara kullanımı, kolesterol düzeyinin yüksek olması, obezite, dengesiz ve düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam sürme, aşırı alkol kullanımı, uyuşturucu madde kullanımı, boyun damarlarında ateroskleroz ve darlıklar, kalp ritm bozuklukları (özellikle atriyal fibrilasyon-AF) ve diğer kalp hastalıkları (kalp yetmezliği, kalp damar hastalıkları, kapak hastalıkları vs), diğer risk faktörleridir.
Şeker Hastalığı - 23.12.2020
Uzmanlardan "Kronik hastalar, Kovid-19 aşısı yaptırmalı" uyarısı
Kızamık aşısı yaptırılmazsa çocuklarda ölüm oranı yüzde 5-7 arasında değişir. Aşılandığında ölüm oranı sıfır olur. Ancak çocuklarda yüz binde 1 ya da milyonda 1 oranında ileriki dönemlerde sorun oluşturabilir. Kar-zarar hesabı yapıldığında aşı olmanın çok daha hayat kurtarıcı olduğunu söyleyebilirim. Kovid, öldürücü ve çok hızlı yayılabilen bir hastalık. Bunu engellemek ve hayatı normale sokabilmek için kronik rahatsızlığı olan kişilerin mutlaka aşılanarak bağışıklı hale getirilmesi şart." "Kronik hastalıkları olan bireylerde solunum yolu hastalıkları ve enfeksiyonlar çok ciddi sonuçlar yaratabilir" Medicana Çamlıca Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Yalçın da birçok enfeksiyonda olduğu gibi Kovid-19'un da kalp krizini tetikleyebileceğine dikkati çekerek, "Kalp-damar hastalığı olanlar, yüksek tansiyon hastalığı olanlar, şeker hastalığı olanlar başta olmak üzere kronik hastalıkları olan bireylerde solunum yolu hastalıkları ve enfeksiyonlar çok ciddi sonuçlar yaratabilir.
Şeker Hastalığı - 22.12.2020
Son dakika haber | Uzmanından 65 yaş üstündekilere egzersiz önerisi
65 yaş üstü için egzersizin daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat için gerekli olduğunu vurgulayan Özcan, "Egzersizle birlikte kalp damar hastalıkları, şeker hastalığı, obezite gibi birçok kronik hastalığın oluşma riskini ve ilerlemesini azaltıyoruz.
Şeker Hastalığı - 21.12.2020
Son dakika haber... Bakan Koca: Türk Sağlık Sistemi'nin ve fedakar sağlık çalışanlarımızın üstün başarısından gurur duymalıyız
Son dakika haberi: SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, bir gazetede koronavirüsten ölen kişinin ölüm belgesinin yayımlanmasından dolayı yaptığı açıklamada "Türk Sağlık Sistemi'nin ve fedakar sağlık çalışanlarımızın üstün başarısından milletçe gurur duymalıyız" dedi.
Şeker Hastalığı - 20.12.2020
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca, Kovid-19'la ilgili iddialara yanıt verdi Açıklaması
Son dakika haberler... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleyi sekteye uğratacak değerlendirmeler yapıldığını belirterek, "Kimsenin kendisini bu mücadelenin dışında görerek toplumun umutlarını tüketecek ve karamsarlığa itecek yorumlar yapmaya hakkı yoktur.
Şeker Hastalığı - 20.12.2020
Araştırmacı bir gazeteciye yakışan kendi belgesini kendisi temin ederek arkasında durmasıdır
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bazı basın yayın organlarında yer alan haberler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
Şeker Hastalığı - 20.12.2020
Son dakika... Erkeklerin Kovid-19'dan ölüm riskinin kadınlardan yüksek olduğu bir araştırmayla daha ortaya koyuldu
Son dakika haberler: Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesinin yürüttüğü çalışma, Kovid-19 hastası erkeklerin ölüm riskinin kadınlardan yüzde 30 daha fazla olduğunu gösterdi.
Şeker Hastalığı - 20.12.2020
Tekstil mühendisleri ve doktorların iş birliğiyle "diyabetik çorap" geliştirildi
Ege Üniversitesinde (EÜ) Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü ve Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü'nden bilim insanlarının iş birliğiyle "diyabetik çorap" geliştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şeker Hastalığı Haberleri | Şeker Hastalığı Haber - Haberler - Şeker Hastalığı haberleri, son dakika şeker hastalığı haber ve gelişmeleri burada. Kronik uykusuzluk şeker hastalığına davetiye çıkarıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 06:43:17. #1.16#
title