Samanyolu Haberleri

Samanyolu haber, Samanyolu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Samanyolu - 28.11.2020
Dünya, Samanyolu Galaksisi'nin merkezindeki süper kütleli kara deliğe sanılandan daha yakın
Dünya'nın Samanyolu Galaksisi'nin merkezindeki süper kütleli kara deliğe sanılandan 2000 ışık yılı daha yakın olduğu bildirildi.
Samanyolu - 20.11.2020
Samanyolu'nun derinliklerinde gizlenmiş "fosil galaksi" keşfedildi
Gök bilimciler, Samanyolu'nun derinliklerinde gizlenmiş "fosil galaksi" keşfetti.
Samanyolu - 18.11.2020
FETÖ'NÜN "KARANLIK KURUL" ÜYELERİ: Tayin işlerinden sorumlu Mehmet Erdoğan Tüzün
Örgüte ait Samanyolu Televizyonunda yönetim kurulu üyeliği görevini de yürüten Tüzün, 2013'ten itibaren örgütün kurduğu Fatih Üniversitesinde mütevelli heyeti üyesi olarak görev aldı.
Samanyolu - 16.11.2020
"Futbolda şike kumpası" davasında ara karar
Eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında 35 yıldan 80 yıla kadar hapis cezası öngörülen iddianamede, eski milletvekili İlhan İşbilen ve iş adamı Muammer İhsan Kalkavan'ın 35 yıldan 85 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.
Samanyolu - 9.11.2020
Şike Kumpas Davası'nda dinlenen tanık: Amaç Fenerbahçe'yi ele geçirmek değil hükümeti yıpratmaktı
Eski milletvekili İlhan Başbilen ve iş adamı Muammer İhsan Kalkavan'ın 35 yıldan 85 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede, eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında da 35 yıldan 80 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
Samanyolu - 9.11.2020
"Futbolda şike kumpası" davası
Eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında 35 yıldan 80 yıla kadar hapis cezası öngörülen iddianamede, eski milletvekili İlhan İşbilen ve iş adamı Muammer İhsan Kalkavan'ın 35 yıldan 85 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.
Samanyolu - 6.11.2020
FETÖ "çatı davası" istinaftan geçti
Kararda, sanıklardan eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, kapatılan Zaman gazetesi eski İmtiyaz Sahibi Alaeddin Kaya ve terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in halasının oğlu Kazim Avcı'nın "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan "ağırlaştırılmış müebbet", Gülen'in avukatlarından Abdülkadir Aksoy, avukat Ali Çelik ve iş adamı Dilaver Azim'in ise "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 10 yıl 6'şar ay hapse çarptırılmalarında bir isabetsizlik görülmediği belirtildi.
Samanyolu - 30.10.2020
Samanyolu'nda şimdiye kadarki en küçük "serseri" gezegen keşfedildi
Samanyolu Galaksisi'nde başıboş gezen yeni bir "serseri" gezegen keşfedildi.
Samanyolu - 8.10.2020
NASA'nın TESS uydusu, Kuzey Gökü'nün uzay panoramasını kayda aldı
2020 Temmuz'da tamamlanan panorama fotoğrafın solunda Samanyolu Galaksisi, toz bulutlarının kapladığı parıltılı bir yay şeklinde uzanıyor.
Samanyolu - 6.10.2020
Son dakika haber: 2020 Nobel Fizik Ödülü kara deliklerin keşfine katkı sağlayan 3 bilim insanına verildi
İsveç Kraliyet Bilimler Akademisinden yapılan açıklamada, ödülün yarısının "kara deliklerin oluşumunun genel görelilik teorisinin öngörüsü olduğuna ilişkin keşfinden ötürü" Penrose'a, diğer yarısının ise "Samanyolu Galaksisi'nin merkezindeki dev kara deliğin keşfine yönelik çalışmalarından ötürü" Genzel ve Ghez'e verildiği belirtildi.
Samanyolu - 2.10.2020
Kozmik "örümcek ağı"nın merkezinde süper kütleli kara delik keşfedildi
Bulgunun, Samanyolu'nun merkezindekine benzer süper kütleli kara deliklerle ilgili soru işaretlerinin aydınlatılmasına katkı sağlayacağı ifade ediliyor.
Samanyolu - 17.9.2020
FETÖ'nün sözde "kadim abi"si Bekmezci'nin yargılanmasına devam edildi
Duruşmada yazar Nurettin Veren, SEGBİS üzerinden ifade verdi. Veren, Bekmezci'nin Fetullah Gülen'in İzmir'e geldiği dönemde Kestanepazarı esnafından olduğunu ve o dönemden itibaren Bekmezci'nin Gülen'e yardım ettiğini ileri sürdü. Veren, şöyle devem etti: "Bekmezci, küçük esnafı da örgüte katılmaya ikna ederdi. Gülen'in vaazlarından etkilenip onun adına para toplanmasında öne çıktı ve organizatör oldu. Kendisinin tahsili yoktur, dini bilgisi de çok fazla değildir. Esnaftır, seyyar satıcılık da yapmıştır. Gülen'in talimatlarını örgüte ileten kişiydi. Gülen'in en güvendiği adamları arasında yer alırdı. Gülen ile istediği zaman randevusuz bir şekilde görüşebildiği için onun ağzından çıkan sözler örgüt içinde Gülen'in sözleri olarak kabul edilirdi. Dünyanın her yerine gidip talimatları aktardığı için 'gezen abiler'dendi. Samanyolu Tv'de Gülen'e bağlılığını aktarmıştır.
Samanyolu - 16.9.2020
Gökyüzünü izlemek isteyenler Erciyes'te buluşacak
Samanyolu'nu çıplak gözle izleyecek katılımcılar, gökyüzünü ışık kirliliğinden uzakta fotoğraflayabilecek.
Samanyolu - 13.8.2020
Son dakika haber: Erciyes'te 'meteor' yağmurunu 2 bin 650 metrede izlediler
Kayseri Bilim Merkezi ile Erciyes A.Ş. tarafından Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kapıda düzenlenen etkinlikte, gökyüzü tutkunları bir araya geldi. Işık kirliliğinden uzakta gökyüzünü gözlemleyen katılımcılar, teleferiklerle Erciyes'in 2 bin 650 metre yüksekliğine çıktı. Vatandaşlar yanlarında getirdikleri minderlere yatarak, Perseid meteor yağmurunu izledi. Kayseri Bilim Merkezi'ndeki yetkililer, alana kurdukları ekranda vatandaşlara samanyolu, gezegen ve yıldızlar hakkında bilgiler verdi.
Samanyolu - 4.8.2020
Batman'da 11 ev karantinaya alındı
Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçeye bağlı Bekirhan beldesi, İslambey, Tepecik ve Kavaklı mahalleleri ile Arıkaya, Konaklı, Samanyolu, Koçaklar, köylerindeki 11 hanenin karantinaya alındığı belirtildi.
Samanyolu - 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- Bilim insanları, Güneş Sistemi'nin de içinde bulunduğu Samanyolu Galaksisi'nin üç boyutlu haritasını çıkardı.
Samanyolu - 23.7.2020
Kapatılan Samanyolu TV'nin Genel Yayın Yönetmeninin FETÖ davası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yayın organı olduğu gerekçesiyle kapatılan Samanyolu Televizyonu'nda genel yayın yönetmenliği yapan ve yürütülen soruşturma kapsamında aynı zamanda örgütün İstanbul Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasında "mahrem yönetici" olduğu da tespit edilen sanık...
Samanyolu - 15.7.2020
Son dakika haber... İTİRAFÇILARIN DİLİNDEN FETÖ'NÜN KARANLIK YÜZÜ: İtirafçı, örgütün mülkiye yapılanmasındaki işleyişi...
"Adres şaşırtmacası yapılması istendi" Mülkiye yapılanmasının genel talimat ve uygulamaları hakkında da bilgiler veren A.Y, şöyle devam etti: "Kaymakamlık konutlarında Fetullah Gülen ile cemaate ait kitapları bulundurmamaları istenirdi. Kitapları biz verir, kısa zamanda okuyup geri vermelerini isterdik. 17-25 Aralık sürecinden önce sorumlu abiler olarak kendi araçlarımızla sohbet düzenlenen adrese gidebiliyorduk ancak bu uygulama 17-25 Aralık sürecinden sonra yasaklandı, kiralık araçlarla gidilmesi istendi. Yine 17-25 Aralık'tan sonra cemaat mensubu kaymakam ve vali yardımcılarının, daha önceden bir cemaatle temasları olduysa, o cemaate mensup olduğu izlenimini vermek için ziyaret edilerek adres şaşırtmacası yapılması istendi. Cemaat mensubu kaymakamın konutuna sorumlu abi defalarca gitmişse, yeni gelen kaymakam da eğer cemaat mensubuysa şoför ve koruma polislerinin değiştirilmesi istenirdi. Yani görevlilerin yeni kaymakam zamanında da aynı sorumlu abiyi görmesi istenmezdi." A.Y, örgüt mensuplarından evlerindeki televizyonlarda bir numaralı kanala Samanyolu TV'nin kaydedilmemesinin, daha alakasız numaraların, örneğin 74 veya 125 numaralı kanala kayıt yapmaları istendiğini ayrıca Twitter'da "Fuat Avni" hesabını takip etmelerinin istenmediğine işaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Samanyolu Haberleri | Samanyolu Haber - Haberler - Samanyolu haberleri, son dakika samanyolu haber ve gelişmeleri burada. Dünya, Samanyolu Galaksisi'nin merkezindeki süper kütleli kara deliğe sanılandan daha yakın.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 13:39:12. #1.15#
title