Saadet Partisi Aday Listesi

Saadet Partisi Aday Listesi

Seçimlere Tek Başına Girecek Olan Saadet Partisi de Aday Listesini Yüksek Seçim Kurulu'na Sundu. Saadet Partisi Listesinde En İlgi Çeken İsim Konya 1'nci Sıradan Aday Olan Necmettin Erbakan Oldu.

Saadet Partisi Aday Listesi

Seçimlere tek başına girecek olan Saadet Partisi de aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. Saadet Partisi listesinde en ilgi çeken isim Konya 1. sıradan aday olan Necmettin Erbakan oldu. Saadet Partisi'nin aday listesi şöyle:

ADANA:


1. YAKUP BUDAK.


2. ÖMER GENÇ.


3. MEHMET BAKİ ÖZTÜRK.


4. MUSTAFA GÖZÜTOK.


5. ÇELEBİ KEYHIDIR.


6. MEHMET EMİN ADIGÜZEL.


7. ZEYİD SÜRÜCÜ.


8. SÜLEYMAN ŞENOĞUL.


9. AYŞE TOPAL.


10. ALİ BÜRCÜ.


11. İSMAİL AKTAŞ.


12. CENGİZ ÖLMEZ.


13. CİHAN DAŞKIN.


14. DURMUŞ SARIGÜL.


ADIYAMAN:


1. MEHMET HALİT TEKBAŞ.


2. ALİ ZENGİN.


3. İNAN ARSLAN.


4. ŞEVKET ÖZDEMİR.


5. GÜLAY ATMACA.


AFYON:


1. OSMAN HAZER.


2. HAYATİ ÇELİKTAŞ.


3. MUSTAFA VARLIK.


4. MEHMET ÇAPAN.


5. CEMAL KARKI.


6. HAKAN DOĞAN.


7. EKREM DEMİREL.

AĞRI:


1. SÜLEYMAN ERİM.


2. AYDIN KURUŞ.


3. TARKAN OSMANAĞAOĞLU.


4. YARALİ KAFKAS.


5. ABDULLAH KILIÇ.


AMASYA:


1. İLYAS TONGÜŞ.


2. AZİZ DURAN.


3. FİKRİ GEVREK.


ANKARA 1. BÖLGE:


1. OYA AKGÖNENÇ.


2.AYŞENUR TEKDAL.


3.FAHRİ USTA.


4.MURAT SİPAHİ.


5.ESRA ALTUNTAŞ.


6.ATİLLA KISAER.


7.AHMET EMİROĞLU.


8.İSMAİL ÖZDEMİR.


9.MEVLÜT DEMİR.


10.ALİ GÜLHAN.


11.FAİK SARGINOĞLU.


12.ŞERİF AKYOL.


13.MUHİTTİN KEKEÇ.


14.TURGUT ORDU.


15.TAHSİN BULUT.


ANKARA 2. BÖLGE:


1. MÜCAHİT YANILMAZ.


2. ABDULKADİR ÇELİK.


3. KASIM SEZEN.


4. CEMAL SERTKAYA.


5. YILMAZ BÖLÜKBAŞI.


6. MEHMET PEKER.


7. İSRAFİL BAYRAKÇI.


8. ESMAN COŞKUN.


9. MUSTAFA ALKAN.


10. AHMET ÇAM.


11. SABRİ GÜNDÜZ.


12. YUSUF ŞİRİN.


13. MUHSİN ARSLAN.


14. İBRAHİM KARAYILAN.


ANTALYA:


1. GALİP AKIN.


2. İBRAHİM AKTAŞ.


3. HASAN UĞUR.


4. ALİ AKTAŞ.


5. FAHRETTİN TUĞ.


6. HAMZA KARAAĞAÇ.


7. İSMET PİŞİRİCİ.


8. SELAHATTİN BIÇAKÇI.


9. MUHARREM KOÇAK.


10. ERSİN GÜLDAL.


11. AHMET TEKİN.


12. ABDURRAHMAN DEMİR.


13. MEHMET DOKUZ.


ARTVİN:


1. GÜLTEKİN SOYDAN.


2. TAYFUN ÇİÇEK.


AYDIN:


1. ALİ SÖĞÜT.


2. MUSTAFA GÜYÜM.


3. KENAN ŞENGÜL.


4. FÜSUN VAPUR KARASOY.


5. NİMET GÜRYELİ.


6. ŞERAFETTİN AKYÜZ.


7. CEMALEDDİN ESGİN.


8. RIZA EKŞİ.


BALIKESİR:


1. METE GÜNDOĞAN.


2. HALİL İBRAHİM SAĞAY.


3. ZEKERİYYA OKTAY.


4. SEFER İDRİSOĞLU.


5. BASRİ DURNA.


6. ALİ ATAÇ.


7. AHMET TEVFİK ŞENOL.


8. TANJU AKÇE.


BİLECİK:


1. ŞADAN TURHAN.


2. AVNİ KAÇIR.


BİNGÖL:


1. KAMİL AYTAR.


2. MAHMUT AKÇABEY.


3. KASIM ATABEY.


BİTLİS:


1. MEHMET SIDIK KARA.


2. KEREM ARABOĞA.


3. MEHMET EMİN BAĞATUR.


4. SADETTİN ADLIĞ.


BOLU:


1. ABDULLAH UZUN.


2. ABDULLAH ABAT.


3. YETER YILDIZ CEBECİOĞLU.


BURDUR:


1. AHMET SİPAHİ.


2. CELİL AYGÜN.


3. İSMAİL TURGUT.


BURSA:


1. AHMET SÜNNETÇİOĞLU.


2. HİLMİ TANIŞ.


3. ORHAN ALTINÖZ.


4. SELİM SAİT TERZİOĞLU.


5. GÖKHAN GERÇEK.


6. ABDİL AKGÜL.


7. İBRAHİM DEMİRTAŞ.


8. SALİH BERBER.


9. ALİ TURGUT.


10. NECATİ ASLAN.


11. GÖNÜL KAFKAS.


12. HASAN KAHRAMAN.


13. HASAN UŞEN.


14. MEHMET GÖKBEL.


15. MUSTAFA BAYRAK.


16. İBRAHİM AKMAN.


ÇANAKKALE:


1. ŞABAN SARI.


2. NECMETTİN ÇAKMAK.


3. MUSTAFA ALGÜL.


4. RAMAZAN DOĞAN.


ÇANKIRI:


1. İSMAİL AYDOS.


2. HALİL İBRAHİM AY.


3. ALİ ÇIRAK.


ÇORUM:


1. ARİF ERSOY.


2. MEHMET AŞILA.


3. NECLA AKDEMİR.


4. HACI ARSLAN TÖK.


5. MEHMET GÜL.


DENİZLİ:


1. KAMİL KABAK.


2. CAFER AKILLI.


3. KUDRET KOLBAŞI.


4. ADNAN AYBAY.


5. İBRAHİM AYHAN.


6. ELMAS SEMA ELÇİ.


7. ÖZGÜR KUTLU.


DİYARBAKIR:


1. ALİ RIZA GÜRAN.


2. CAFER ŞATIR.


3. ABDULLAH VAHİP BADEMCİ.


4. SADULLAH ERGÜN.


5. MEHMET ŞERİF BARANOĞLU.


6. MEHMET HANİFİ KILIÇ.


7. MEHMET TOKAY.


8. HÜSEYİN KAZAYLEK.


9. MEHMET ERDOĞAN.


10. MEHMET DİMDİK.


EDİRNE:


1. MUSTAFA İRİŞ.


2. ALİ ERHAN DEMİRKIRAN.


3. ALİ ZONTUL.


4. ŞEFİK ÖZTÜRK.


ELAZIĞ:


1. AHMET CEMİL TUNÇ.


2. LATİF ÖZTEK.


3. BURHAN SADAK.


4. FİKRET UYMAZ.


5. ERHAN YUMAKGİL.


ERZİNCAN:


1. METİN ÇİMEN.


2. HİKMET MEYDAN.


3. BAHATTİN SEREN.


ERZURUM:


1. LÜTFÜ ESENGÜN.


2. TEOMAN KÜMBET.


3. SEDAT LALOĞLU.


4. LÜTFÜ GÜNÜÇ.


5. HULUSİ TURAN.


6. FAİK ÇALIK.


7. AVNİ DEMİR.


ESKİŞEHİR:


1. FESİH BİNGÖL.


2. HASAN SİNGİL.


3. MEHMET DUNCA.


4. FEHİME SARAN.


5. ÖMER ATLI.


6. HALİT ÖZ.


GAZİANTEP:


1. ENVER BAKIRCI.


2. RAİF BOZGEYİK.


3. MUSTAFA KEMAL ATEŞ.


4. MEHMET KARALAR.


5. MUHAMMED VAHİT ABUŞOĞLU.


6. AHMET YAVUZ.


7. ÖMER BALCI.


8. NAZLI KARAKUZULU.


9. İMAM TOY.


10. MEHMET FATİH ZENGİN.


GİRESUN:


1. TURHAN ALÇELİK.


2. HASAN BİTMEZ.


3. FAHRİ GÜLEÇ.


4. CEVAT GÜNDOĞDU.


5. İSMAİL DERBEDER.


GÜMÜŞHANE:


1. NUH DURSUN OZAN.


2. NİYAZİ KARAGÜL.


HAKKARİ:


1. ARAFAT ATAN.


2. RAHMİ ÇİFTÇİ.


3. MUHSİN SEVEN.


HATAY:


1. İBRAHİM ERTAN YÜLEK.


2. MEHMET SILAY.


3. NECMETTİN ÇALIŞKAN.


4. ALİ KURTER.


5. HÜSAMETİN AYDİN.


6. MEHMET MAHMUT DOĞRU.


7. MEHMET NURETTİN HOCAOĞLU.


8. DURAN TOPSAKAL.


9. ABDULMENAV YAKUT.


10. HALİL İBRAHİM ATAMAN.


ISPARTA:


1. CEVAT GENÇAY.


2. HASAN AKSOY.


3. ABDULBAKİ ÖZYURT.


4. AHMET CEYHAN ÇETİN.


5. FEYZULLAH YILDIRIM.


MERSİN:


1. SEZAİ İNCESU.


2. SONER CONTAR.


3. HALİL ÇETİN.


4. ÖZCAN KODAZ.


5. PİRAN YAPICI.


6. MENDERES BORA.


7. AHMET KARA.


8. MÜNEVVER BEKAR.


9. AYHAN BAYRAM.


10. ALİ KÖK.


11. İSMET KAVAK.


12. MEVLÜT KOÇ.


İSTANBUL 1. BÖLGE:


1. MEHMET RECAİ KUTAN.


2. BAHRİ ZENGİN.


3. MEHMET BİNGÖL.


4. YILMAZ BAYAT.


5. BURHAN ASAF ŞAFAK.


6. ALİ HAYDAR HAKSAL.


7. ZAFER EMANETOĞLU.


8. HACİ BAYRAM KILIÇ.


9. KEMAL KAYA.


10. HALİL MERT.


11. SELMAN YÜCEL.


12. KEMAL BÜYÜKSOY.


13. FATMA NEVİN GÖKÇE.


14. MEHMET ALİ ÖZGÜR.


15. ALEV SEZEN.


16. HAMİ AYDOĞAN.


17. İSHAK KOSİF.


18. METİN ÇELİK.


19. HÜSEYİN KURTÇA.


20. LÜTFİ AYDIN.


21. TAYFUN ÇULCUOĞLU.


22. HALİL İBRAHİM ARIKAN.


23. ERDAL UÇAR.


24. ÖMER DURMUŞ.


İSTANBUL 2. BÖLGE:


1. NUMAN KURTULMUŞ.


2. İSMAİL MÜFTÜOĞLU.


3. MUSTAFA GEÇER.


4. FAUT GÜNDAY.


5. LÜTFİ KİBİROĞLU.


6. EKREM ŞAMA.


7. TÜRKER SALTABAŞ.


8. MUSTAFA KAYA.


9. ZEYNEL KESKİN.


10. HASAN AKPINAR.


11. EMİN ŞEN.


12. RECEP ÇELİK.


13. ABDULLAH DENİZ.


14. YÜCEL ERENCE.


15. İSMAİL DEMİR.


16. TEVFİK DAĞ.


17. ZEYNEP ŞULE RIDVANOĞLU.


18. NABİ TAŞTAN.


19. NECATİ ERMİŞ.


20. ENVER KİBAR.


21. AYHAN PELİSTER.


İSTANBUL 3. BÖLGE:


1. OSMAN YUMAKOĞULLARI.


2. ÖMER VEHBİ HATİPOĞLU.


3. HALİS ÖZDEMİR.


4. ABDÜLVAHAP EKİNCİ.


5. ALAADDİN SEVER AYDIN.


6. MEHMET SALİH BEŞİR.


7. ŞİNASİ BAŞARAN.


8. SABAHATTİN YİĞİT.


9. NEŞET ÇEVİK.


10. İLHAMİ ÖZATA.


11. KÖKSAL ŞENEL.


12. ADEM YILDIRIM.


13. MEHMET CİHAN.


14. ALİ BOZKURT.


15. ÖMER LÜTFİ ŞENGÜL.


16. ÖZER KOÇ.


17. HARUN KÖPRÜLÜ.


18. ENDER ESİNER.


19. OSMAN ALBAYRAK.


20. NEVZAT BAKIR.


21. MÜRSEL BAŞER.


22. EMİNE ÖZTÜRK.


23. SABAHATTİN YERLİKAYA.


24. MEVLÜT ALKAN.


25. MUAMMER BİŞKİNLER.


İZMİR 1. BÖLGE:


1. ŞERAFETTİN KILIÇ.


2. KAMİL BİLGİLİ.


3. CEMAL ARIKAN.


4. SUNA CANITEZ.


5. MÜMİN GÜZEL.


6. CİHAD YAVUZ.


7. HASAN AKGÜL.


8. BAYRAM AKGÜN.


9. MEHMET ALPAT.


10. İSMAİL ÖZTÜRK.


11. AHMET SERTCAN.


12. HATİCE DEMİRKAYA.


İZMİR 2. BÖLGE:


1. BAYRAM SAKARTEPE.


2. MESUT DAĞ.


3. TURHAN TUTUMLU.


4. BURHANETTİN BARBAK.


5. CENK KILINÇ.


6. İBRAHİM ORAKÇI.


7. VEDAT KOLUKISA.


8. ŞEVKİ ATİK.


9. NEVZAT KARAVAN.


10. İSMET DAĞLI.


11. İBRAHİM YILDIZ.


12. YÜKSEL KIĞILCIM.


KARS:


1. ATIF ÖZBEY.


2. VEYSEL BAHTİYAROĞLU.


3. -


KASTAMONU:


1. ABDULAZİZ KORAL.


2. SACİTTİN BÖREKÇİ.


3. RAMAZAN ADNAN ALTUNTAŞ.


4. İSMAİL AK.


KAYSERİ:


1. DURAN SOYUĞUR.


2. MAHMUT ARIKAN.


3. İSA ESER.


4. İBRAHİM YAMAN.


5. OSMAN ÖZCAN.


6. MAHMUT AKINCI.


7. MUSTAFA ŞAHİN.


8. ZAFER SEÇKİN.


KIRKLARELİ:


1. ÖZAY DİLBER.


2. ALİ YALÇINDAĞ.


3. FERUDUN MERCAN.


KIRŞEHİR:


1. CAFER GÜNEŞ.


2. MUSTAFA ÇAKIR.


3. HÜSEYİN DAĞ.


KOCAELİ:


1. ŞEVKET KAZAN.


2. MEHMET BATUK.


3. ALAATTİN KÖKSAL.


4. MAŞALLAH SÖGÜT.


5. KAYHAN BAYTAR.


6. RUZİYE TAN.


7. AHMET ÜNLÜ.


8. ALİ ŞÜKRÜ BAYRAKTAR.


9. ALİ OSMAN AYDIN.


KONYA:


1. NECMETTİN ERBAKAN.


2. VEYSEL CANDAN.


3. TEOMAN RIZA GÜNERİ.


4. LÜTFİ YALMAN.


5. VELİ TOLU.


6. MUSTAFA UZUN.


7. SALİH ÜLKER.


8. NOMAN ATEŞTÜRK.


9. ALİ GALİP DOĞAN.


10. MAHMURE BOYALI.


11. KAZİM AKYURT.


12. MUSTAFA DERBENTLİ.


13. KADİR İBİŞDAYI.


14. ETHEM KAPCI.


15. LÜTFİ ÇELİK.


16.ADNAN ÖNAL.


KÜTAHYA:


1. SÜLEYMAN CANAN.


2. ŞÜKRÜ YILMAZ.


3. HALİL KÜPÇÜ.


4. MEHMET ÜNAL.


5. MEHMET ÖZDEMİR.


6. HALİL HAMZAOĞLU.


MALATYA:


1. YAŞAR CANBAY.


2. RAMAZAN ACAR.


3. SADİN ŞAHİN.


4. ABUZER GÜNDOĞAR.


5. ALİ ÖZDEMİR.


6. ALİ EMRE.


7. HABİP ŞANLI.


MANİSA:


1. AHMET ERDOĞDU.


2. İSMAİL ÖZDEMİR.


3. KEMAL UŞAKLILAR.


4. MUSTAFA TOSUN.


5. MEHMET ÖNAL.


6. MENDERES TAŞDEMİR.


7. ADNAN YÜKALAN.


8. ORHAN UÇ.


9. OKTAY ÇAKMAK.


10. ERTAN ACET.


KAHRAMANMARAŞ:


1. MUSTAFA KAMALAK.


2. ÖMER BOLAT.


3. AHMET BAHAR.


4. ALİ FAHRİ ŞİRİKÇİ.


5. MEHMET TAHİR GÖREN.


6. NAZAN DİNÇASLAN.


7. MUSTAFA TÜTEN.


8. ZEKERİYA AYDOĞAN.


MARDİN:


1. FEHİM ADAK.


2. NECMEDDİN BAŞBOĞA.


3. HÜSEYİN YILDIRIM.


4. ZEKİ ÖZTAŞ.


5. PERVİN ÇETİN.


6. HIDIR İSHAKOĞLU.


MUĞLA:


1. MUHAMMET LEVENT CENGİZ.


2. ALİ YİĞİTOĞLU.


3. KEMAL TOSUN.


4. SELAHATTİN KOÇAR.


5. SEYİD AYDIN.


6. AHMET ERGİN.


MUŞ:


1. MUHİTTİN AYTUNÇ.


2. MEHMET SALİH KILIÇARSLAN.


3. SADIK AYDIN.


4. EBUBEKİR ARDİL.


NEVŞEHİR:


1. MEHMET BİÇER.


2. METİN GÜVEN.


3. FEHMİ ERDEM.


NİĞDE:


1. NİHAT ALTIPARMAK.


2. SÜLEYMAN SAĞLAM.


3. MAHMUT KARACA.


ORDU:


1. VEYSEL İLHAN.


2. NECATİ SEZGİN.


3. ERKAN TEMİZ.


4. BİLAL DEMİROĞLU.


5. MEHMET BELEN.


6. ADEM AKBULUT.


7. HARUN TUNÇ.



RİZE:


1. METİN FAZLIOĞLU.


2. NAZIM BAYRAKTAR.


3. FATİH TEMİZKAN.



SAKARYA:


1. CEVAT AYHAN.


2. İSMET AKSOY.


3. OSMAN ÜNLÜ.


4. FAHRETTİN BAY.


5. EYÜP YILDIRIM.


6. OSMAN MERT.



SAMSUN:


1. AHMET DEMİRCAN.


2. MUZAFFER CANDEMİR.


3. İDRİS ÇAKIR.


4. MUSTAFA DİNÇER.


5. MUSTAFA ÖCAL.


6. HASAN ŞENOCAK.


7. HASAN BAYRAM VAR.


8. CENGİZ ZOR.


9. ARİF ÖZKURT.



SİİRT:


1. İBRAHİM BİLGEN.


2. NASRETTİN TAŞKESEN.


3. ŞAHİN ARGUN.



SİNOP:


1. -


2. HÜSEYİN CAVİT ÜÇÜNCÜOĞLU.


3. -



SİVAS:


1. TEMEL KARAMOLLAOĞLU.


2. MUSA DEMİRCİ.


3. CEMİL LAÇİNER.


4. HALİM UZUN.


5. HİKMET ERDEM.


6. MUHAMMET FATİH SEÇİLMİŞ.



TEKİRDAĞ:


1. EYÜP KANAR.


2. KEMAL DEMİRKIRAN.


3. İSMAİL HAKKI AKYOL.


4. RAMADAN PANCAR.


5. SABRİ CİHAN.



TOKAT:


1. MESUT DOĞAN.


2. ABDULLAH ARSLAN.


3. İHSAN TÖREOĞLU.


4. BİLAL METEHAN AYDIN.


5. YAKUP ALIMLI.


6. HASAN DEMİR.


7. FAHRETTİN BAŞARA.



TRABZON:


1. ŞEREF MALKOÇ.


2. MUSTAFA ÖZDAŞ.


3. DURSUN ALİ DÜZENLİ.


4. ŞAKİR ŞAHİNTAŞ.


5. MUSTAFA YILMAZ.


6. METİN ÖZTÜRK.


7. ABDULLAH KUL.


8. HAKKI AYVAZ.



TUNCELİ:


1. BAKİ ÇEKER.


2. SÜLEYMAN FARUK ARSLAN.



ŞANLIURFA:


1. NİYAZİ YANMAZ.


2. AHMET KARAVAR.


3. SİNAN YAVUZ.


4. SÜLEYMAN ELGÜN.


5. MAHMUT ÖCEK.


6. AHMET DAL.


7. MAHMUT KOYUNCU.


8. MEHMET MÜNİR ALTIPARMAK.


9. MEHMET CANPOLAT.


10. MEHMET IŞIKAY.


11. MAHMUT APAYDIN.



UŞAK:


1. OSMAN BABUR.


2. MEHMET SARIKAYA.


3. HÜSEYİN YÜKSEL.



VAN:


1. FETHULLAH ERBAŞ.


2. RASİM ASLAN.


3. CEMAL HAKÇIOĞLU.


4. İDRİS AKSONA.


5. ABİDİN KILIÇ.


6. ABDULMECİT ERGENÇ.


7. MEHMET NECİP YAVUZER.



YOZGAT:


1. RAMAZAN YILDIZ.


2. ALİ RIZA SUNGUR.


3. ALİ KABAY.


4. MEHMET DEMİREL.


5. HULUSİ ŞAHİN.


6. HASAN KARADAĞ.



ZONGULDAK:


1. NECMETTİN AYDIN.


2. ŞAHİN KALÇA.


3. İSMAİL YILMAZ.


4. MEHMET ÖZMEKİK.


5. AYDIN ŞAHİN.



AKSARAY:


1. DAVUT AYGÜN.


2. MUSTAFA ŞAHİN.


3. SEZEN KARAN.


4. ALİ DEMİRYÜREK.



BAYBURT:


1. SUAT PAMUKÇU.


2. NAZİR DUMAN.



KARAMAN:


1. ŞABAN ŞAHİN.


2. RIFAT KARAULU.


3. ABİDİN YILMAZER.



KIRIKKALE:


1. ARİF ERDAL.


2. ABDURRAHMAN BULUM.


3. SELAMİ ÇAKIR.


4. SAVAŞ ÖNER.



BATMAN:


1. AHMET ÇİTFÇİ.


2. MEHMET AYDIN.


3. MEHMET FIRAT.


4. OSMAN BAĞAÇ.



ŞIRNAK:


1. ABDULLAH ARSLAN.


2. AHMET DENRİ.


3. -



BARTIN:


1. YAŞAR SİNOPLU.


2. SALİH DÖNMEZ.



ARDAHAN:


1. MARUF BALIKÇI.


2. MEVLUT ÇALIŞKAN.



IĞDIR:


1. CİHAT RAHMİ AKAR.


2. MUSTAFA AKKUŞ.



YALOVA:


1. MUSTAFA BALTA.


2. FAZIL ÖZYILDIRIM.



KARABÜK:


1. FATİH KARAHASAN.


2. HASAN SEVDALI.


3. SELMAN KÖROĞLU.



KİLİS:


1. ŞERİF KARAKURT.


2. MEHMET SALİH ÖZOĞUZ.



OSMANİYE:


1. İRFAN İLKER ŞANLI.


2. MEHMET ÇERİBAŞ.


3. MUSTAFA İNAN.


4. YÜKSEL ORMAN.



DÜZCE:


1. FARUK ERDEM.


2. MEHMET CAN.


3. MEHMET TUNÇER.

(ANKA)