Ramazan Kadirov Haberleri

Ramazan Kadirov haber, Ramazan Kadirov son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ramazan Kadirov - 10.12.2020
ABD'den Rusya, Haiti ve Yemen'de insan hakları ihlalinde bulunan kişi ve kuruluşlara yaptırım
ABD yönetimi, Uluslararası İnsan Hakları Günü'nde çeşitli insan hakları ihlallerine karıştıkları gerekçesiyle Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin Devlet Başkanı Ramazan Kadirov da dahil olmak üzere Rusya, Yemen ve Haiti'deki 14 kişi ve 6 kuruluşu yaptırım listesine aldı.
Ramazan Kadirov - 17.11.2020
Müslüman dünya şampiyonu aşiret savaşlarını durdurdu
Almanya'nın başkenti Berlin'de iki gün arka arkaya meydana gelen Çeçen ve Arap aileleri arasındaki aşiret savaşında çok sayıda kişi ağır yaralandı. Ardından Çeçen aşiretin Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde bulunan yakınlarını çağırarak, Arap aşiretine saldırma çağrısı Müslüman dünya şampiyonu Mahmoud Charr ve Alman polisini harekete geçirdi. Olayı duyan Müslüman dünya şampiyonu Mahmoud Charr, iki aşiret arasında barışı sağlamak amacıyla hemen harekete geçti. Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov ile de yakın dost olan dünya şampiyonu Mahmoud Charr, Michael Kuhr aracılığı ile Berlin polisi ile iletişime geçti ve yakın Türk dostu Ertunç K.
Ramazan Kadirov - 20.07.2020
ABD'den Çeçenistan Devlet Başkanı Kadirov ve ailesine yaptırım kararı
ABD yönetimi, Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'u yaptırım listesine aldı.
Ramazan Kadirov - 06.07.2020
Avusturya'da Çeçen muhalifin öldürülmesine tepki
Iskhanov, yetkililerden olayın ivedilikle aydınlatılmasını talep ederek öldürülen şahsın geçen hafta sosyal medya hesabında Çeçenistan Özerk Yönetimi Başkanı Ramazan Kadirov'a yönelik ağır eleştirilerde bulunduğunu, bu nedenle öldürülmüş olabileceğini ifade etti.
Ramazan Kadirov - 19.05.2020
Petrol krizi ve salgın Putin'e desteği azalttı
Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov'un merkez yönetimden bağımsız aldığı şehir karantinası kararı nedeniyle Rusya Başbakanı Mihail Mişustin'in eleştirilerine maruz kaldığını hatırlatan Güler şöyle konuştu: "Çeçenistan'ın ardından domino etkisi ile başta tüm Kuzey Kafkasya bölgesi olmak üzere diğer bölgelerde, bilhassa da Rus etnik nüfusunun düşük, yerel yönetici figürünün güçlü ve Müslüman nüfusun yüksek olduğu yerlerde, merkezi yönetim ile federal yapıların arasının açılabileceği ihtimali ortaya çıkıyor.
Ramazan Kadirov - 13.05.2020
Rus ekonomisine darbe vuran Kovid-19, siyasi krize de kapı aralıyor
Dahası, Çeçenistan Özerk Yönetimi Başkanı Ramazan Kadirov merkezi yönetimden bağımsız bir şekilde aldığı şehir karantinası kararı nedeniyle Rusya Başbakanı Mihail Mişustin tarafından eleştirilere maruz kaldı.
Ramazan Kadirov - 22.04.2020
Kadirov'un virüs çıkışı Putin'le ilişkileri geriyor
Rusya pandemiden kaçamayacağını anladığında, federatif devlet olduğunu da hatırlamış oldu. 25 Mart'ta halka seslenen Devlet Başkanı Vladimir Putin bir hafta zorunlu tatil ilan etti; bu tatil daha sonra 30 Nisan'a kadar uzatıldı. Putin'in halka ilk seslenişi de daha sonra halka hitapları da kendi içinde zıtlıklarla doluydu. Putin yerel yöneticilere salgınla mücadelede geniş yetkiler verdi fakat "abartılı olmayın" nasihatini de ekledi. Bugüne kadar federatif yapıyı ortadan kaldırmakla ve merkezi yönetimi güçlendirmekle suçlanan Putin, salgın karşısında tam bir federasyoncu olarak davranmayı tercih etti. Merkezden atanan yerel yöneticilerin sekizi istifa etti. Diğerleri bu alışık olmadıkları federasyonculuğu nasıl kullanacaklarını düşünürken, onların yardımına Rusya'ya bağlı Çeçenistan Özerk Yönetimi Başkanı Ramazan Kadirov yetişti.
Ramazan Kadirov - 06.04.2020
Rusya'nın Libya politikası
Bununla birlikte, 2015 sonrasında Rusya'nın Orta Doğu politikasında yeni bir aktör daha ortaya çıkmıştır. Bu tarihten sonra Putin yönetimi özellikle Suriye, Libya ve BAE başta olmak üzere bütün Orta Doğu ülkeleriyle olan ilişkilerinde, Rusya Federasyonu içinde yaşayan çeşitli Müslüman unsurları aktif olarak kullanmaya başladı. Moskova'nın bu yeni "paralel diplomasisinin" başında ise hiç şüphesiz Ramazan Kadirov yönetimi geliyor.
Ramazan Kadirov - 07.02.2020
Çeçenistan'da eşcinsel erkeklere işkenceyi ortaya çıkartan Rus gazeteci dövüldü
Çeçenistan'da eşcinsel erkeklerin kaçırılıp, işkenceden geçirildiklerini ifşa eden tanınmış Rus gazeteci ve avukat Yelena Milaşina, başkent Grozni'de kaldığı otelde bir çete tarafından dövüldüğünü duyurdu. Yelena Milaşina, bir blog yazarının yargılandığı davayı izlemek için, insan hakları savunucusu avukat Marina Dubrovina ile birlikte Grozni'deydi. Milaşina, Kontinent Oteli'nin lobisinde erkek ve kadınlardan oluşan bir çetenin saldırısına uğradıklarını söyledi. Polisin olayı araştırdığı belirtildi. Milaşina, Facebook hesabından yayımladığı polise verdiği ifadede, daha önce Çeçen makamları ve bizzat Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov tarafından tehdit edildiği için, saldırının profesyonel çalışmalarıyla bağlantılı olduğunu düşündüğünü söyledi.
Ramazan Kadirov - 28.01.2020
Kadirov'un fotoğrafını paylaşan 25 kişi tutuklandı
Çeçenistan'ın geçici olarak görevi bırakan lideri Ramazan Kadirov'un papaz kıyafeti montajlı fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan 25 kişi tutuklandı.
Ramazan Kadirov - 01.08.2019
Cumhuriyet Kupası'na doğru
Cumhuriyet Kupası ilk kez 2012-2013 sezonunda ülke dışında oynanmış, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un daveti üzerine Çeçenistan'ın Terek Grozni takımı ile Demir Grup Sivasspor, Ahmad Arena Stadı'nda karşı karşıya gelmişti.
Ramazan Kadirov - 01.08.2019
Sivasspor, Cumhuriyet Kupası'nda Fenerbahçe'yle karşılaşacak
Cumhuriyet Kupası ilk kez 2012-2013 sezonunda ülke dışında oynanmış, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un daveti üzerine Çeçenistan'ın Terek Grozni takımı ile Sivasspor, Ahmad Arena Stadı'nda karşı karşıya gelmişti.
Ramazan Kadirov - 14.06.2019
Kadirov, sosyal medya kullanıcılarını tehdit etti
Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, sosyal medyadan kendisini eleştirenleri parmaklarını kırmak ve dillerini koparmakla tehdit etti.
Ramazan Kadirov - 10.12.2018
Suriye'de Hapisteki Kadın ve Çocuklar İçin Dayanışma Çağrısı
Kadirov'a çağrı Yıldırım, Suriye'deki bazı hapishanelerin Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un denetimi altında olduğunu belirterek, "Suriye'de ne için bulunduğunu, kendi halkına bile anlatmakta zorluk çekiyor.
Ramazan Kadirov - 26.11.2018
Arap Baharı'nın Beşiğinden Prens Muhammed'in Ziyaretine, Yoğun Tepki
Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da daha önce yer alan bir haberde, Bin Selman'ın, BAE'de, 2018 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın son yarışı Abu Dabi Prix kapsamında ülkede bulunan Çeçen Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, İspanya eski Kralı Juan Carlos ve Dubai Veliahtı Hamdan bin Raşid Al Maktum'la görüştüğü belirtilmişti.
Ramazan Kadirov - 26.11.2018
Tunuslu Milletvekilinden Suudi Veliaht Prens'in Ziyaretine Tepki
Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da daha önce yer alan bir haberde, Bin Selman'ın, BAE'de, 2018 Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın son yarışı Abu Dabi Prix kapsamında ülkede bulunan Çeçen Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, İspanya eski Kralı Juan Carlos ve Dubai Veliahtı Hamdan bin Raşid Al Maktum'la görüştüğü belirtilmişti.
Ramazan Kadirov - 04.10.2018
Çeçenistan Lideri Kadirov'dan ABD'ye: "Ben Olsam Rusya'yı Tehdit Ederken Bir Kez Daha Düşünürdüm"
Rusya’yı savunan Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov ABD’ye tepki göstererek, "Ben olsam Rusya’yı tehdit ederken bir kez daha düşünürdüm” dedi.
Ramazan Kadirov - 03.09.2018
Futbol: Cumhuriyet Kupası
Cumhuriyet Kupası, 2012 yılında ülke dışında oynanmış, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un daveti üzerine Terek Grozni ile Sivasspor, Ahmad Arena Stadı'nda karşı karşıya gelmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ramazan Kadirov Haberleri | Ramazan Kadirov Kimdir - Haberler - Ramazan Kadirov haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ramazan Kadirov kimdir, hayatı ve biyografisi. Çeçenistan'da polise saldırı: 1 polis öldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 17:15:13. #1.14#
title