Haberi Paylaş

Çeçen lider Kadirov: Çavuşoğlu ve Fidan'la görüştüm, Türkiye'ye davet ettiler

Dünya Haberleri

Rus lider Putin'e yakınlığıyla tanınan Çeçen lider Ramazan Kadirov, geçen hafta Soçi'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ile bir araya geldiğini duyurdu. Kadirov, gizli görüşmeyle ilgili detayları paylaşırken ayrıca Türkiye'ye davet edildiğini de söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Soçi ziyareti tüm dünyada geniş yankı uyandırdı. Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi manşetlerde kendine geniş yer bulurken Soçi'ye ilişkin dikkat çeken bir gelişme daha ortaya çıktı.

Putin'e yakın bir isim olarak ön plana çıkan Çeçen lider Ramazan Kadirov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin ile görüştüğü saatlerde kendisinin de Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Fidan görüşmeler gerçekleştirdiğini duyurdu.

Telegram hesabından bir açıklama yapan Kadirov, gizli görüşmeye ilişkin, "Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile Türkiye ile Çeçenistan arasına çeşitli konularda işbirliğinin kurulması gereği üzerinde mutabık kaldığımız verimli bir gayri resmi görüşme gerçekleştirdik. Çavuşoğlu, bu görüşmenin ilişkilerin geliştirilmesi için başlangıç olmasını umduğunu söyledi. Kendisine hak verdiğimi ve ortak girişimlerden her iki tarafın da yararlanabileceğini söyledim." dedi.

Kadirov, tarihsel olarak Çeçen ve Türk milletinin ortak noktalarına dikkat çekerek "Şu anda Türkiye'de oldukça fazla sayıda Çeçen yaşıyor." dedi. Kadirov, ayrıca gizli görüşmenin ardından Türk heyetinin kendisini Türkiye'ye çağırdığını ve bu davete olumlu yanıt verdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili Çavuşoğlu ve Fidan tarafından ise resmi bir açıklama gelmedi.

Mevlüt Çavuşoğlu Ramazan Kadirov Hakan Fidan Soçi Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

İsmail Kalkan:

Nerdeyse 40 yıla aşkın bir süredir bizi oyalıyan abd ve ab kapısını kapatma vakti bence geldi brics e katılalım risk almadan hayatta kalamayız

Doğrucu Davud:

Rusya, Türkiye'yi NATO'dan ve batıdan kopartmaya çalışıyor ve başarılı da oluyor

Erol Birol :

böylce bir suc makinasınla neden görüşüyorlar anlayamadım

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title