Haberi Paylaş

Kadirov'un sağ kolundan, Avrupa'yı telaşlandıracak sözler: Putin durdurmazsa Berlin'e kadar gideceğiz

Putin'e yakınlığıyla bilinen ve Ukrayna'yı işgal eden Rus ordularına destek veren Çeçen lider Kadirov'un sağ kolu, dünyaya endişelendiren bir açıklama yaptı. Ukrayna'da Çeçen birliklerini yöneten komutan, "Putin dur demez ise Berlin'e kadar ilerleyeceğiz" dedi.

Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'ya yönelik işgal başlatmasının ardından Çeçen lider Ramazan Kadirov da bölgeye çok sayıda savaşçı göndermişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakınlığıyla tanınan Kadirov, birlikleri ile beraber işgal altındaki Ukrayna topraklarına gitmiş, buradan tüm dünyaya meydan okumuştu.

"BERLİN'E KADAR İLERLERİZ"

Savaş 4 aydır tüm acımasızlığıyla devam ederken Kadirov cephesinden dikkat çeken bir açıklama geldi. Birliklerini Rusya adına Ukrayna'ya gönderen Kadirov'un sahadaki sağ kolu olan komutan, yaptığı son açıklamasında, "Putin dur demez ise Berlin'e kadar ilerleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kadirov'un sağ kolundan, Avrupa'yı telaşlandıracak sözler: Putin durdurmazsa Berlin'e kadar gideceğiz

PUTİN TARAFINDAN LİDER YAPILMIŞTI

Şeyh Şamil ile başlayan, yaklaşık 2 asırdan fazladır aralıklarla Rus işgaline karşı savaşan, 90'lı yıllarda da Rusya'ya karşı bağımsızlık mücadelesi veren Çeçenistan ; Cahar Dudayev, Aslan Mashadov ve Şamil Basayev'in önderliğinde dirense de, bu liderlerin hepsi suikaste kurban gitmişti. Babası gibi Rus yanlısı olan Ramazan Kadirov ise daha sonra Putin tarafından Çeçenistan'ın başına getirilmişti.

Ramazan Kadirov Çeçenistan Ukrayna Rusya Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

ÖNDER ÇELİK:

KOMİK SOYTARI

görkem yılmazkan:

Basayev'in kemikleri sızlıyordur mezarında.

Martin Sikertel:

Allahın çapulcu sürüsüne bu özgüven nasıl ve nereden geliyor; çok ilginç.

Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title