Peşaver Haberleri

Peşaver haber, Peşaver son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Peşaver - 13.10.2020
Pakistan, Hindistan ile "diyalog" kurulabilmesi için 6 şart koştu
Pakistan Başbakanı'nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Yusuf, Peşaver'de 2014'te TTP'nin düzenlediği ve 100'ün üstünde çocuk olmak üzere 149 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla ilgili de Hindistan'ı işaret etti.
Peşaver - 6.10.2020
Son dakika... Pakistan'da, Ahmediye Cemaati'ne mensup profesörün öldürülmesiyle ilgili bir kişi tutuklandı
Khan, iddialara göre Peşaver kentinde iki profesörün dini bir konuda yaptıkları tartışmanın ertesi günü, saldırgan Profesör Faruk Maad ve suç ortağının, işe giderken Profesör Naim Khattak'ın aracına ateş açtıklarını söyledi.
Peşaver - 21.9.2020
TİKA'dan Pakistan'da ücretsiz talasemi tedavisi sunan Vakfa ilaç ve tıbbi malzeme desteği
TİKA Pakistan Koordinatörü Gökhan Umut da yaptığı konuşmada, TİKA'nın ülkedeki sağlık kurumlarına yaptığı malzeme ve eğitim desteklerinden söz ederek, "TİKA, gerçekleştirilen projelerle ülkenin sağlık hizmetine katkı sunmaya devam ediyor. İnşası ve tefrişatı 2014'te TİKA tarafından gerçekleştirilen, günlük 1000 hastanın tedavi gördüğü Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi bunlara güzel bir örnek. Ayrıca Svabi şehrinde bulunan Bahça Han Sağlık Kompleksi ile Peşaver'deki Hayber Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tadilatı yapıldı ve buralarda çeşitli alanlarda eğitim programları da düzenlendi.
Peşaver - 12.8.2020
Son dakika haberi... Pakistan'ın bilinmeyen güzellikleri "Diyar-ı Pakistan" belgeseliyle TRT World ekranlarında
Belgeselin birinci bölümünde Karaçi, ikinci bölümünde Lahor, üçüncü bölümünde, Pakistan Hava Kuvvetleri'nden bir savaş pilotu ve dördüncü bölümde Peşaver hikayeleri anlatılacak.
Peşaver - 1.8.2020
Türkiye Diyanet Vakfı, Pakistan'da 60 bin aileye kurban eti dağıtacak
TDV Eğitim ve Kültür Hizmetleri Müdürü ve Pakistan kurban organizasyonu sorumlusu Yavuz Kocamış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pakistan'daki çalışma ortaklarından Beytusselam Derneği ve Karaçi'de Muslim Hands Derneği ile ülkenin Peşaver ve Ketta bölgelerinde kurban kesimi ve et dağıtımı gerçekleştireceklerini söyledi.
Peşaver - 15.6.2020
Pakistan'da 20 kent Kovid-19 salgınında "sıcak bölge" ilan edildi
Aralarında başkent İslamabad, en kalabalık şehir Karaçi ile eyalet başkentleri Lahor, Peşaver ve Kuetta'nın da bulunduğu 20 kentte, test, takip ve karantina uygulamaları, sağlık kurumları ve güvenlik güçlerinin kontrolünde sıkı şekilde yapılacak.
Peşaver - 16.5.2020
Pakistan'da Kovid-19 vakası sayısı 39 bine yaklaştı
Sadece İslamabad, Karaçi, Lahor, Peşaver ve Kuetta kentleri arasında yapılabilecek uçuşların ilki yerel saatle 13.
Peşaver - 15.5.2020
Pakistan'da Kovid-19 vakası sayısı 37 bini aştı
Ülke içi uçuşların İslamabad, Karaçi, Lahor, Kuetta ve Peşaver kentlerinden kısıtlı olarak yapılmasına yarından itibaren başlanacağını duyuran Pakistan Sivil Havacılık Kurumu (CAA), uçak kapasitesinin yüzde 50'si kadar yolcu taşınmasına izin verileceğini açıkladı.
Peşaver - 23.1.2020
Pakistan'daki 4 havalimanında koronavirüs taraması başlatıldı
Pakistan Havacılık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Çin'den direkt uçuşların yapıldığı İslamabad, Lahor, Peşaver ve Karaçi kentlerindeki havalimanlarına tarama ve karantina işlemleri için sağlık personeli ve termal tarama cihazları tahsis edildi.
Peşaver - 22.1.2020
ABD Bakan Yardımcısı Wells'ten Çin-Pakistan Ekonomik Koridoruna yeni eleştiri Açıklaması
Wells, CPEC kapsamında yapımı süren Peşaver-Karaçi tren hattının inşa maliyetinin arttığını ve bunun şeffaf bir şekilde sebebinin açıklanmadığını kaydetti.
Peşaver - 20.1.2020
TİKA'dan Pakistan'daki hastanenin çocuk servisine modern tıbbi malzeme desteği
Ülkenin en büyük ve en çok göç alan kentlerinden Peşaver'de bulunan hastanenin Tıbbi Direktörü ve Çocuk Sağlığı Bölüm Başkanı Prof.
Peşaver - 10.1.2020
Akaryakıt istasyonunda 2 kişinin öldüğü patlama kamerada
Patlama, ülkenin, Hayber-Pahtunhva eyaletinin merkezi olan Peşaver şehrinde meydana geldi.
Peşaver - 10.1.2020
Pakistan'da akaryakıt istasyonunda patlama: 2 ölü
Pakistan'ın Peşaver kentindeki bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen patlamada 2 kişi hayatını kaybetti.
Peşaver - 3.1.2020
Pakistan'da Şii Müslümanlardan ABD karşıtı yürüyüş
Pakistan'da Şii Müslümanlar, İranlı Komutan Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesini protesto ederek yürüyüş düzenledi.
Peşaver - 19.12.2019
Pakistan hükümeti Müşerref'i yargılayan hakimin görevden alınması için harekete geçti
Pakistan Adalet Bakanı Muhammed Faruk Nasim, eski Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref'i idama mahkum eden özel mahkeme hakimlerinden Peşaver Yüksek Mahkemesi Hakimi Vakar Ahmet Seth'in görevden alınması için hükümetin Anayasa Mahkemesine başvuracağını açıkladı.
Peşaver - 19.12.2019
Pakistan'da Müşerref'in idamına ilişkin gerekçeli karara hukukçulardan tepki
Gerekçeli kararın idamla ilgili bölümünü yazan Peşaver Yüksek Mahkemesi Hakimi Vakar Ahmed Seth hakkında işlem başlatacağını söyleyen Han, "Akıl sağlığı sorgulanması gereken birisi tarafından istenen bu tarz bir idam anayasaya, insanlığa ve ahlaka aykırıdır.
Peşaver - 16.12.2019
Pakistan'da eyalet parlamentosu önünde LPG'li araçta patlama oldu
Polis yetkilisi Zahur Afridi'nin yerel medyaya verdiği bilgiye göre, "rikşa" adı verilen ve taksi olarak kullanılan triportörün LPG tüpü, eyalet başkenti Peşaver'deki parlamentonun önünde bilinmeyen sebeple patladı.
Peşaver - 15.12.2019
Haftanın tarihine bakış
2014- Pakistan'ın Peşaver kentinde Pakistan Talibanı mensupları, bir okula baskın düzenleyerek öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 148 kişiyi katletti, 142 kişi yaralandı.
Peşaver - 26.11.2019
Pakistan'da trafik kazası: 8 ölü
Pakistan'ın Dera Ismail Khan şehrinde yolcu otobüsü ile kamyonun kafa kafaya çarpışması sonucu en az 8 yolcu hayatını kaybetti. Çok sayıda kişi de yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırdı. Polis, Peşaver kentinden Karaçi'ye seyir halinde olan yolcu otobüsünün Ramak yakınlarında kamyonla çarpıştığını ve 8 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti.
Peşaver - 14.11.2019
Pakistan'da hükümet karşıtı eylemciler İslamabad'ı terk ediyor
Hükümeti protesto eden muhalefet partilerinin başını çeken İslam Alimleri Cemiyeti-Fazl (JUI-F) lideri Mevlana Fazlurrahman dün yaptığı açıklamayla İslamabad'ın Peşaver Mor bölgesindeki oturma eylemini sona erdirme ve protestocuların ülke genelinde önemli otoyolları kapatma kararını açıklamıştı.
Peşaver - 13.11.2019
Pakistan'da muhalefet İslamabad'daki eylemlerini sonlandırdı
Rahman, Pakistan'dan geçen Afganistan'daki NATO üslerinin önemli tedarik hatlarından Kuetta-Çaman yolu ile Peşaver-İslamabad yolunun, Pakistan'ı Çin'e bağlayan İpek Yolu isimli otoyolun ve Sindh eyaletini ülkenin diğer noktalarına bağlayan otobanın protestocularca kesileceğini ifade etti.
Peşaver - 3.11.2019
Pakistan'da muhalefet, hükümetin istifa etmesi için verdiği süreyi uzattı
Eylemler devam etti 6 gün önce Karaçi'den başlayan ve 3 gün önce İslamabad'a ulaşan Özgürlük Yürüyüşü protestocuları gün boyu İslamabad girişindeki Peşaver Mor'da oturma eylemlerini sürdürdü.
Peşaver - 2.11.2019
Pakistan'da muhalefet toplu istifayı tartışıyor
Öte yandan, İslamabad'ın girişindeki Peşaver Morr bölgesinde protestolar gün boyu devam etti.
Peşaver - 7.10.2019
TOGÜ Pakistan'a öğrenci gönderecek
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ), Pakistan'ın Peşaver kentinde bulunan IMSciences Yönetim Bilimleri Üniversitesi ve Iqra National Üniversitesi ile Erasmus+, Mevlana ve MoU protokolü imzaladı.
Peşaver - 1.10.2019
Pakistan'da nesli tehlikedeki 3 beyaz kaplan yavrusu öldü
Pakistan'daki hayvanat bahçeleri daha önce de hayvan ölümleriyle gündeme gelmişti. Geçen yıl Peşaver Hayvanat Bahçesinde, 3 ay içinde, aralarında nesli tehlike altındaki kar leoparının da olduğu 30'dan fazla hayvan ölmüştü.
Peşaver - 24.9.2019
Pakistan'da 5,8 büyüklüğünde deprem
Pakistan'ın İslamabad, Lahor ve Peşaver gibi eyaletlerinin yanında Hindistan'da da hissedilen depremin ardından medyada paylaşılan videolarda, Yeni Mirpur'dan geçen Jhelum nehri kıyısındaki Jatlan-Mangla oto yolunda çatlak ve göçükler oluştuğu, yolun yer yer nehre doğru kayarak çöktüğü görülüyor.
Peşaver - 20.9.2019
Pakistan'ın 26 kentinde iklim değişikliği protestosu
Ülkenin başkenti İslamabad dışında Karaçi, Lahor, Peşaver, Killa Abdullah, Gilgit, Faysalabad ve Çitral gibi büyük kentlerde toplanan vatandaşlar düzenlenen yürüyüşte özellikle Pakistan için büyük tehlike arz eden susuzluk ve buzulların erimesine dikkati çekti.
Peşaver - 9.9.2019
Keşmir'de yaşanan deprem İslamabad'da hissedildi
Son olarak şubat ayında Afganistan Pakistan sınırındaki Hindikuş Dağları'nda 5.8 şiddetinde deprem meydana gelmiş, bu deprem İslamabad ve Peşaver'i sallamıştı.
Peşaver - 5.8.2019
BM'den Hindistan ve Pakistan'a itidal çağrısı
Hari Sing Hindistan'dan yardım istedi Keşmir'in Poonch bölgesinde çıkan isyan ve Pakistan'ın kuzeybatı şehri Peşaver'deki kabilelerin saldırıları nedeniyle, Hindu kral Hari Singh Hindistan'dan yardım istemek zorunda kaldı.
Peşaver - 5.8.2019
Hindistan, Cammu Keşmir'in özel statüsünü ortadan kaldırdı
Hari Sing Hindistan'dan yardım istedi Keşmir'in Poonch bölgesinde çıkan isyan ve Pakistan'ın kuzeybatı şehri Peşaver'deki kabilelerin saldırıları nedeniyle, Hindu kral Hari Singh Hindistan'dan yardım istemek zorunda kaldı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Peşaver Haber, Peşaver Son Dakika Haberleri - Haberler - Peşaver haber sayfamızda Peşaver haberleri okuyabilir, Peşaver son dakika haberleri ve güncel Peşaver gelişmelerini görebilirsiniz. Pakistan, Hindistan ile diyalog kurulabilmesi için 6 şart koştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.10.2020 21:19:58. #1.15#
title