Pera Müzesi Haberleri

Pera Müzesi haber, Pera Müzesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pera Müzesi - 15.10.2020
Borsa İstanbul'da kapanış gongu "5. İstanbul Tasarım Bienali" için çaldı
Bir ay boyunca bienal mekanlarında ziyaret edilebilecek sergilerin yanı sıra açık hava yerleştirmeleriyle şehrin farklı noktalarına yayılacak bienal, dijital projeleriyle de dünyanın her yerinden takip edilebilecek. Bienal kapsamında Pera Müzesi'nde yer alacak müdahaleler ve ARK Kültür'de ziyaret edilebilecek araştırma projeleri arşivi, 15 Kasım'a kadar açık olacak.
Pera Müzesi - 14.10.2020
5. İstanbul Tasarım Bienali yarın başlıyor
Küratörlüğünü Mariana Pestana'nın Sumitra Upham ve Billie Muraben ile birlikte yürüttüğü "Empatiye Dönüş: Birden fazlası için tasarım" başlıklı bienal, sergi mekanları Pera Müzesi ve Ark Kültür'de, İstanbul sokaklarıyla ve dijital ortamda farklı ülkelerden ve disiplinlerden katılımcıların projelerine ev sahipliği yapacak.
Pera Müzesi - 11.8.2020
"Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür" sergisi açıldı
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, "Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür" sergisini ziyarete açtı.
Pera Müzesi - 5.8.2020
"Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür" sergisi, 11 Ağustos'ta açılacak
"Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür" sergisi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nde 11 Ağustos'ta sanatseverlerle buluşacak.
Pera Müzesi - 7.7.2020
"Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik" sergisi açıldı
"Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik" başlıklı sergi Pera Müzesi'nde ziyarete açıldı.
Pera Müzesi - 22.5.2020
Pera Müzesi'nin sergileri dijital platforma taşındı
Pek çok ünlü sanatçının eserlerini sanatseverlerle buluşturan Pera Müzesi, sergilerinden önemli bir seçkiyi, YouTube kanalında sanatseverlerin beğenisine sunuyor.
Pera Müzesi - 22.5.2020
İkonik sanatçıların sergilerinden kesitler
Pek çok ünlü sanatçının eserlerini Türkiye'de ilk kez sanatseverlerle buluşturan Pera Müzesi, sergilerinden önemli bir seçkiyi YouTube kanalında yayınlamaya başladı.
Pera Müzesi - 17.4.2020
Yeni online program: "seçilmiş aileler: Tomer Heymann"
Pera Film, daha önce Pera Müzesi oditoryumunda gösterime sunduğu Seçilmiş Aileler: Tomer Heymann programını bu kez internet ortamında izleyiciyle buluşturuyor.
Pera Müzesi - 2.4.2020
Pera Müzesi'nden "56. Kütüphane Haftası"na özel dijital yayınlar
Pera Müzesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olduğu bu süreçte "56. Kütüphane Haftası"na özel hazırladığı dijital yayınları okurların beğenisine sunuyor.
Pera Müzesi - 23.3.2020
Pera Film'den online kısa film seçkisi: "Evde Tek Başına"
Pera Müzesi Film Programları, internet üzerinden erişilebilen özel bir kısa film seçkisi hazırladı.
Pera Müzesi - 18.3.2020
Müzeler sanatseverleri "online" olarak ağırlıyor
Türkiye'den Pera Müzesi, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Arkas Sanat Merkezi, Yapı Kredi Sanal Müzesi, Aydın Doğan Vakfı Sanal Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi gibi pek çok özel müzenin eserlerine ve sergilerine de kendi internet sitelerinden online olarak erişilebiliyor.
Pera Müzesi - 17.3.2020
Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, sergilerini "sanal seyahate" açtı
Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü (İAE), koleksiyon sergileriyle süreli sergilerini Google Arts & Culture'da sanatseverlerle buluşturuyor.
Pera Müzesi - 17.3.2020
Pera müzesi sergileri bir tık uzağınızda!
Türkiye'den en geniş dijital sanat içeriği Google Arts & Culture'da keşfedilmeyi bekliyor
Pera Müzesi - 6.3.2020
Kadın Gözünden kadın hikâyeleri!
Gösterimlerin yanı sıra bir konuşma etkinliğinin de yer aldığı program, 7-28 Mart tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu'nda ücretsiz izlenebilir.
Pera Müzesi - 3.3.2020
Belirsizlik hallerine temas eden filmler: "siste bir şey var!"
Pera Müzesi Film Programları bu kez sinemaseverleri gerilim klasikleriyle buluşturuyor.
Pera Müzesi - 25.2.2020
Milli sporcu Sümeyye Boyacı'ya dernekten ödül
Sanatta Engel Yok Derneği, geçtiğimiz gün Pera Müzesi'nde verilen özel bir davetle açıldı.
Pera Müzesi - 24.2.2020
Osman Hamdi Bey, vefatının 110'uncu yılında anıldı
Erbay, Osman Hamdi Bey'in tablolarındaki ayrıntıların yoğunluğuna dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Foto gerçekçi akımın etkisinde figüratif çalışmalar yapıyor. Fotoğrafı çok seviyor ve belki de bu yüzden fotoğraftan çalışmayı seviyor. Tablolarında tarihsel ve mimari üslup çok önemli yer tutuyor. İlk defa kadın figürünü resmine koyarak kompozisyonlarında yer veriyor. Resimlerinin esinlendiği yerler genelde tarihi mekanlar ve mimari üsluba çok dikkat ediyor. Bu da Osman Hamdi Bey'i iyi bir belgeselci yapıyor. Bizlere bu anlamda çok önemli belgeler bıraktı. Osman Hamdi'nin resimlerine bakanlar dönemin dini ve mimari özelliklerini öğrenebiliyorlar. Aslında o, oryantalizmi kendi kültürüyle birleştirerek sunuyor." Osman Hamdi Bey'in tablolarında kendi gençlik ve yaşlılık dönemlerine yönelik anlatımların da bulunduğunu belirten Erbay, en bilinen eserlerinden "Kaplumbağa Terbiyecisi"nin 1906 versiyonunun Pera Müzesi'nde sergilendiğini de sözlerine ekledi.
Pera Müzesi - 17.2.2020
Laleper Aytek, Yusuf Sevinçli ve Alp Sime ile fotoğrafta üslup üzerine
Pera Müzesi, "Bir Yol Öyküsü: Fotoğrafın Ardında 180 Yıl" sergisi kapsamında düzenlediği sanatçı konuşmalarına son olarak Laleper Aytek, Yusuf Sevinçli ve Alp Sime'yi konuk ediyor.
Pera Müzesi - 12.2.2020
Bozlu Art Project & Pera Müzesi İş Birliği
Bozlu Sanat Yayınları'nın ilk resimli çocuk kitabı olan Ressam Masalı'nda, ressam ve yazar Can Göknil'in sözlü geleneğimizde önemli bir yeri olan tekerlemelere gönderme yaparak kaleme aldığı öyküsünün kahramanı, hangi mesleği seçeceğini düşlerken başlayan serüveninde sanat tarihimizde maceralı bir yolculuğa çıkıyor.
Pera Müzesi - 4.2.2020
Duvarları Olmayan Müze'nin yeni sergisi sanatseverlerle buluşacak
"Herkes için sanat" prensibiyle yola çıkılan sergi için 11 Şubat'ta Pera Müzesi'nde bir tanıtım etkinliği düzenlenecek.
Pera Müzesi - 31.1.2020
Pera Müzesi'nden Yol Filmleri Seçkisi
Pera Film, yılın ilk programında yer yer ürpertici, yer yer de yalnızlık duygularını açığa çıkaran ilginç yol hikâyelerini konu ediniyor.
Pera Müzesi - 29.1.2020
Şehirler kimin için var?
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2019 seçkisinde yer alan BASKI (PUSH) filmi, yönetmeni Fredrik Gertten'in katılımı ve "Konut: İnsan hakkı mı, yatırım aracı mı? İnsan hakkı olarak konut için olası işbirlikleri" başlıklı panel ile 6 Şubat tarihinde Pera Müzesi'nde tekrar izleyiciyle buluşuyor!
Pera Müzesi - 24.1.2020
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı 25. Yaş gününü kutluyor…
Kurulduğu 1995 yılından bu yana eğitim aşkıyla çocuklarımızın geleceğini aydınlatan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 25. yaş gününü Pera Müzesi'nde düzenlediği organizasyonla kutladı.
Pera Müzesi - 23.1.2020
TEGV'in 25. kuruluş yıl dönümü Pera Müzesi'nde kutlandı
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının (TEGV) kuruluşunun 25. yıl dönümü, Pera Müzesi'nde gerçekleştirilen etkinlikle kutlandı.
Pera Müzesi - 20.1.2020
Pera Müzesi, Yarıyıl Tatilinde Çocukları Fotoğraf Sanatını Keşfetmeye Çağırıyor!
Pera Müzesi Öğrenme Programları, yarıyıl tatilinde "Bir Yol Öyküsü: Fotoğrafın Ardında 180 Yıl" sergisi kapsamında, çocukların fotoğraf sanatını keşfetmelerini sağlayacak renkli atölyeler düzenliyor.
Pera Müzesi - 20.1.2020
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ
İstanbul Mobilya ShowTarih : 21-24 OcakYer : WOW OtelSaat : 09.30-18.00CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya FuarıTarih : 21-26 OcakYer : CNR Expo İstanbul Fuar MerkeziTÜGİAD Genel Merkez basın toplantısıTarih : 22 OcakYer : TÜGİAD Genel Merkezi- MaslakSaat : 10.00ACE of M.I.C.E.
Pera Müzesi - 17.1.2020
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ
HORECA BuluşmasıTarih : 15-18 OcakYer : AntalyaEvlilik Hazırlıkları ve Düğün Ekipmanları FuarıTarih : 17-19 OcakYer : İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayıİstanbul Mobilya ShowTarih : 21-24 OcakYer : WOW OtelSaat : 09.30-18.00CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya FuarıTarih : 21-26 OcakYer :
Pera Müzesi - 6.1.2020
Pera Müzesi, Yarıyıl Tatilinde Çocukları Fotoğraf Sanatını Keşfetmeye Çağırıyor!
"Bir Yol Öyküsü: Fotoğrafın Ardında 180 Yıl" sergisinden ilhamla hazırlanan atölyelere ev sahipliği yapacak. Pera Öğrenme programlarının 4-6, 7-12, 9-12 ve 10-12 yaş gruplarına yönelik yarıyıl atölyeleri 21 Ocak'ta başlıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pera Müzesi Haberleri | Pera Müzesi Haber - Haberler - Pera Müzesi haberleri, son dakika pera müzesi haber ve gelişmeleri burada. Borsa İstanbul'da kapanış gongu 5. İstanbul Tasarım Bienali için çaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 12:32:59. #1.15#
title