Ombudsman Haberleri

Ombudsman haber, Ombudsman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ombudsman - Bugün
Kolombiya Devlet Başkanı hükümet karşıtı gösterileri görüşmek için muhalefet liderleriyle bir araya geldi
Ölü sayısı 26'ya çıkmıştı Kolombiya Ombudsman Ofisi'nden en son yapılan açıklamada, 28 Nisan'da genel grev ile başlayan vergi reformu karşıtı gösterilerde ölenlerin sayısının 24'ten 26'ya çıktığı duyurulmuştu.
Ombudsman - Bugün
Kolombiya'da hükümet karşıtı protestolar 10. gününde devam ediyor
Ölü sayısı 26'ya çıkmıştı Kolombiya Ombudsman Ofisi'nden en son yapılan açıklamada, 28 Nisan'da genel grev ile başlayan vergi reformu karşıtı gösterilerde ölenlerin sayısının 24'ten 26'ya çıktığı duyurulmuştu.
Ombudsman - 05.05.2021
Kolombiyalı ünlüler, ülkedeki vergi reformu karşıtı gösterilerde yaşanan şiddet olaylarına tepki gösterdi
Kolombiya Ombudsman Ofisi, dün Ulusal Başsavcılık Ofisi ve Ulusal Polis raporlarına dayanarak 28 Nisan'dan bu yana ülke genelinde düzenlenen protestolarda 1'i polis 19 kişinin öldüğünü, 846 kişinin yaralandığını açıklamıştı.
Ombudsman - 05.05.2021
Kolombiya'da vergi reformu karşıtı gösterilerde ölü sayısı 19'a yükseldi
Kolombiya Ombudsman Ofisi'nin Ulusal Başsavcılık Ofisi ve Ulusal Polis raporlarına dayanarak yayımladığı verilere göre, 28 Nisan'dan bu yana ülke genelinde düzenlenen protestolarda 1'i polis 19 kişi öldü, 846 kişi yaralandı.
Ombudsman - 04.05.2021
Son dakika haberleri... Kolombiya'da Maliye Bakanı görevinden istifa etti
Ulusal grev çağrısı Kolombiya Ombudsman Ofisi'nin Ulusal Başsavcılık Ofisi ve Ulusal Polis raporlarına dayanarak yayımladığı verilere göre, son 5 günden bu yana ülke genelinde düzenlenen protestolarda 1'i polis 17 kişi ölmüş, 457'si polis toplam 711 kişi yaralanmıştı.
Ombudsman - 03.05.2021
Kolombiya'da vergi reformu karşıtı gösterilerde 5 günde 17 kişi öldü
Kolombiya Ombudsman Ofisi'nin Ulusal Başsavcılık Ofisi ve Ulusal Polis raporlarına dayanarak yayımladığı verilere göre, 28 Nisan'dan bu yana ülke genelinde düzenlenen protestolarda 1'i polis 17 kişi öldü, 457'si polis toplam 711 kişi yaralandı.
Ombudsman - 28.04.2021
Yunanistan Ombudsmanı'ndan ülkedeki yetkililere "geri itmelerin engellenmesi" çağrısı
Yunanistan Ombudsmanı, Meriç bölgesinden Türkiye'ye "geri itme" vakalarına ilişkin ihbarlara yönelik yetkililerden, inceleme başlatmalarını istedi.
Ombudsman - 22.04.2021
Etiyopya'nın Amhara eyaletinde hükümet karşıtı gösteriler sürüyor
1 ayda 300'den fazla kişi öldü Etiyopya Ombudsman Enstitüsü, 9 Nisan'da, Amhara ve Oromo etnik grupları arasında yaşanan çatışmalarda 1 ayda 300'den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu.
Ombudsman - 20.04.2021
Son dakika: Etiyopya'da etnik saldırılara tepki gösteren Amharalar sokağa indi
1 ayda 300'den fazla kişi öldü Etiyopya Ombudsman Enstitüsü, 9 Nisan'da, Amhara ve Oromo etnik grupları arasında yaşanan çatışmalarda 1 ayda 300'den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu.
Ombudsman - 19.04.2021
Etiyopya, etnik çatışmaların artması nedeniyle Amhara eyaletinin güneyinde olağanüstü hal ilan etti
1 ayda 300 kişi öldü Etiyopya Ombudsman Enstitüsü, 9 Nisan'da, Amhara ve Oromo etnik grupları arasında yaşanan çatışmalarda 1 ayda 300'den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu.
Ombudsman - 09.04.2021
Etiyopya'da etnik çatışmalarda son bir ayda 300'den fazla kişi hayatını kaybetti
Etiyopya Ombudsman Enstitüsünden yapılan açıklamada, Amhara eyaletinin Kuzey Shewa ve Oromo Özel Bölgesi'nde yaşanan ve günlerce süren çatışmalarda yüzlerce kişinin öldüğü, 1500'den fazla evin de ateşe verildiği ifade edildi.
Ombudsman - 07.04.2021
Şentop, Azerbaycan Ombudsmanı Aliyeva ve Kamu Başdenetçisi Malkoç'u kabul etti
ANKARA (İHA) – TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan Ombudsmanı Sabina Aliyeva ve Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'u kabul etti.
Ombudsman - 06.04.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 7 Nisan 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuzey Makedonya Adalet Bakanı Bojan Marichijk, Nijerya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Hidayet Bayraktar ile Azerbaycan İnsan Hakları Komiseri (Ombudsman) Sabina Aliyeva ve Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'u kabul edecek.
Ombudsman - 06.04.2021
Alman ZDF kanalı Yunanistan'ın mültecilere karşı yasa dışı uygulamalarını belgeledi
Uluslararası medyada Yunanistan'ın kendi kara sularında bulunan sığınmacıları Türkiye'ye geri ittiği yönünde çıkan haberlerin ardından AB Yolsuzlukla Mücadele Ofisi (OLAF) ve AB Ombudsman Kurumu da Frontex hakkında soruşturma başlatmıştı.
Ombudsman - 06.04.2021
Bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki
Azerbaycan İnsan Hakları Komiseri (Ombudsman) Sabina Aliyeva ve beraberindeki heyet, Kamu Başdenetçisi Malkoç'u Kamu Denetçiliği Kurumu'nda ziyaret etti.
Ombudsman - 23.03.2021
Avrupa Parlamentosu komitesi Frontex'in bütçesini onaylamadı
Uluslararası medyada Yunanistan'ın kendi kara sularında bulunan sığınmacıları Türkiye'ye geri ittiği yönünde çıkan haberlerin ardından AB Yolsuzlukla Mücadele Ofisi (OLAF) ve AB Ombudsman Kurumu da Frontex hakkında soruşturma başlatmıştı.
Ombudsman - 04.03.2021
Frontex, Ege'deki geri itmelerde kurumun "hak ihlali yapmadığı" sonucuna vardı
Uluslararası medyada Yunanistan'ın kendi kara sularında bulunan sığınmacıları Türkiye'ye geri ittiği yönünde çıkan haberlerin ardından AB Yolsuzlukla Mücadele Ofisi (OLAF) ve AB Ombudsman Kurumu da Frontex hakkında soruşturma başlatmıştı.
Ombudsman - 18.01.2021
LPG firmaları, lisans yenileme bedelinin satış miktarına göre belirlenmesini talep ediyor
Armutçu, yaklaşık 50 şirketin 15 yıllık lisans süresinin bu yıl içerisinde dolduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "EPDK tarafından tüm şirketler için standart olarak belirlenen 190 bin 400 liralık vize bedelinin şirketlerin satış hacimlerine göre olmasını talep ediyoruz. Bu talebimizi salgından önce EPDK'ye ilettik fakat bir gelişme olmadı. Tekrar EPDK'ye başvurduk ve bu konuda görüşmeyi umuyoruz. 60 gün içerisinde olumsuz cevap alırsak ombudsmana gideceğiz.
Ombudsman - 12.01.2021
AB'nin yolsuzlukla mücadele ofisi, Frontex hakkında soruşturma açtı
Frontex ile ilgili suçlamaların artması üzerine AB Ombudsman Kurumu da ajans hakkında soruşturma başlatmıştı.
Ombudsman - 02.01.2021
Ombudsman - 27.12.2020
KDK delilsiz şekilde aracı çekilen vatandaşı haklı buldu
Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), delilsiz şekilde araç çekilmesinin "park yasağı uygulaması ve araçların çekilmesi" konulu genelgeye aykırı olduğunun tespit ederek, çekici ve otopark masraflarının yasal faiziyle başvurana iade edilmesi kararını verdi.
Ombudsman - 25.12.2020
Bir itibarın yerle bir olma hikâyesi
Bizatihi Fransa'da Macron dönemi insan haklarına yönelik büyük ihlallerle lekelenmiş durumda. Mesela binlerce [1] barışçıl göstericinin yaralanmasına neden olan, polisin kitle kontrolü uygulamaları ve isyan karşıtı taktikleri ciddi eleştiri konusu olurken Birleşmiş Milletler (BM) [2] ve Fransa ombudsmanı [3] tarafından da kınanmıştır.
Ombudsman - 23.12.2020
Kamu Denetçiliği Kurumundan emsal niteliğinde karar
Geçen süre içerisinde maddi zararı karşılanmayan vatandaş Ombudsmanlığa (Kamu Denetçiliği Kurumu) başvurarak mağduriyetinin giderilmesini talep etti.
Ombudsman - 09.12.2020
Son dakika haberleri... Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda
AK Parti iktidarlarında hukuk alanında pek çok reformlara imza atıldığını belirten Usta, 2010 yılında, Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru hakkının iktidarları döneminde getirildiğini söyledi. Usta, Anayasa değişikliği paketleriyle pozitif ayrımcılık, kişisel verilerin korunması, çocuk hakları, kadın hakları, örgütlenme özgürlüğü, seyahat özgürlüğü, bilgi edinme hakkı, ombudsmanlık kurumu, seçme ve seçilme hakları, askeri yargının görev alanı ve denetimi, Anayasa Mahkemesinin ve HSK'nin oluşumu konusunda önemli gelişmelerin de sağlandığını kaydetti.
Ombudsman - 28.11.2020
REDER'den Yargı Reformuyla ilgili bildiri
Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yetkililer tarafından dile getirilen "Yargıda Reform" açıklamalarının, on yıllardır adalet arayışı ve beklentisi içinde olan Re'sen emekli edilmiş askerlerin umutlarını yeniden yeşerttiği belirtilen bildiride, şu ifadeler kullanıldı: "Bizler; 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbe dönemlerinde, emperyalizm uşaklarının güzide Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisine yerleştirdiği cuntacı kadrolar tarafından, keyfi ve hukuka aykırı biçimlerde, basit disiplin suçları bahane edilerek 'Sırf yerli ve milli kimliklerimizden ötürü' fişlenerek ve sicilleri bozularak TSK'dan ayrılmak zorunda bırakılan kararname mağduru askerleriz. 10.3.2011 tarihli ve 6191 sayılı Kanunla 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu'na eklenen geçici 32'nci maddeyle YAŞ kararlarıyla ilişiği kesilen askerlere, HSYK kararıyla yargıya kapalı idari işlemlerle kamudan re'sen emekli edilen yargı mensuplarına, yine Ergenekon ve Balyoz davalarında haklarında beraat kararı verilen askerlere hakları verilmiş ve itibarları sağlanmıştır. Ancak milliyetçi ve mütedeyyin kimliklerimizin gereği olarak söz konusu cuntacı kadrolara biat etmemiş bizler açıkladığımız düzenlemelerin hiç birinden istifade ettirilmedik. 15 Temmuz işgal girişiminde de görüldüğü üzere, Milletimizin Meclisine, kamu kurumlarına, sokakta direnen vatandaşlarımıza bomba ve kurşun yağdıran hain şebekenin fail ve mahfilleri askeri yargı sistemini de ele geçirmiş, sözde asker ve hukukçu militan üyelerinin büyük çoğunluğu FETÖ terör örgütü iltisaklı oldukları tespit edilerek Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) kapatılmıştır. Komuta kademelerinin ve adalet sisteminin FETÖ terör örgütünün elinde olduğu dönemlerde, dosyaları Yüksek Askeri Şuradan muhalefet şerhi yememek için kaçırılan biz kararname mağduru subay ve astsubayların hak arayışları engellenmiş, reddedilmiş, bu işlemlere ilişkin yargı yolları örtülü biçimlerde tıkanmış, adalet denetimi ve tecellisi engellenmiştir. Benzer biçimde bilhassa 6191 sayılı Kanunla TSK Personel Kanunu'na eklenen geçici 32'nci maddeden de faydalanmamız engellenmiştir. Hem Re'sen Emekli Askerler Derneği (REDER) olarak hem de üyelerimizin bireysel olarak Kamu Denetçiliği Kurumuna (Ombudsman) başvuruları kabul edilerek incelenmiş, KDK verdiği kararlarla hak ihlallerinin yapıldığını tespit etmiştir.
Ombudsman - 25.11.2020
Son dakika haberi: Avrupa İnsan Hakları Komiseri: "Paris'te sığınmacılara polisin müdahalesinin görüntüleri şoke edici"
Mijatovic, Paris'in tarihi meydanlarından Republique'de çadırlarda barınmak isteyen çoğu Afgan 500'e yakın sığınmacıya polisin müdahalesine ilişkin Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in Ulusal Polis Soruşturma Biriminden (IGPN) rapor istediğini ve Fransa Ombudsmanlığının olaya dahil olduğunu not aldığını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ombudsman Haberleri | Ombudsman Haber - Haberler - Ombudsman haberleri, son dakika ombudsman haber ve gelişmeleri burada. Kolombiya Devlet Başkanı hükümet karşıtı gösterileri görüşmek için muhalefet liderleriyle bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 15:16:08. #1.14#

title