Montreal Haberleri

Montreal haber, Montreal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Montreal - 21.09.2021
Kanada'da genel seçimlerin galibi Başbakan Trudeau oldu
Montreal'deki McGill Üniversitesi'nde siyaset bilimi profesörü Daniel Beland, Trudeau'nun oynadığı kumarı kaybettiğini ifade ederek, seçim sonuçlarının onun için "acı bir zafer" olduğu değerlendirmesinde bulundu.
Montreal - 17.09.2021
İSO Başkanı Bahçıvan: "Birleşmemiz gereken yegane nokta gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak"
McBean, şunları kaydetti: "Kanada'da 1998 yılında bir buz fırtınası oldu. Fırtına elektrik sistemlerine o kadar fazla zarar verdi ki, Montreal ve çevresi bir aydan daha fazla süren elektrik kesintileri yaşandı.
Montreal - 10.09.2021
ABD Açık'ta tek kadınlar finaline gençler damga vurdu
Fernandez rakip tanımıyor Ekvadorlu baba ile Filipinli annenin çocuğu olarak Kanada'nın Montreal kentinde dünyaya gelen Fernandez, ABD Açık'ta "peri masalı"nı andıran başarısıyla dikkat çekti.
Montreal - 24.08.2021
"Ateşin Düştüğü Yer" Montreal'de "En İyi 20 Film" listesine seçildi
Yönetmen İsmail Güneş'in "Ateşin Düştüğü Yer" adlı filmi, Montreal Dünya Film Festivali'nin "En İyi 20 Filmi" listesine girdi.
Montreal - 19.08.2021
Afrika'dan 8 yaşındaki kızı köle olarak satın alan Kanadalı 18 yıl hapse mahkum edildi
Kanada'nın Montreal kentinde yaşayan bir kişi, 8 yaşındaki bir kızı Afrika'daki ailesinden satın almak ve cinsel olarak istismar etmekten 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Montreal - 02.08.2021
Kanada polisinin öldürdüğü siyahi adamın annesi polisleri ırkçılıkla suçladı
Kanada'nın Montreal kentinde, 2017 yılında, fenalaşan oğullarına yardım için polisi arayan Cesur Çelik, çağırdıkları polisin uyguladığı şiddet yüzünden 28 yaşındaki çocukları Koray Çelik'i kaybetmişti.
Montreal - 29.07.2021
Dededen toruna eskrimci Montano ailesi, 14'üncü olimpiyat madalyasını kazandı
1976 OLİMPİYATLARINDA ÜÇ MONTANO AYNI TAKIMDAYDI 1976 yılında Kanada'nın Montreal kentinde düzenlenen olimpiyatlarda İtalya Milli Takımı kılıç kategorisinde gümüş madalya almayı başarırken, takımdaki üç oyuncuyu Montano ailesinden gelen sporcular oluşturmuştu.
Montreal - 19.07.2021
Kanadalı uzmanlara göre yatılı kilise okullarındaki verem salgını "tesadüf" değil
Montreal'deki McGill Uluslararası Tüberküloz Merkezi'nde doktora öğrencisi Lena Faust ve Alberta Üniversitesi Tüberküloz Programı Değerlendirme ve Araştırma Birimi'nin yöneticisi Courtney Heffernan tarafından ortaklaşa yazılan makale, "Tüberkülozdan Kaynaklanan Yatılı Okul Ölümleri Kaçınılmaz Değildi, Kasıtlı İhmalden Kaynaklandı" başlığıyla Globe and Mail gazetesinde yayımlandı.
Montreal - 18.07.2021
Olimpiyatlar ikinci kez Japonya'da
Olimpiyat düzenleyen diğer şehirler ise Rio de Janeiro (2016) Pekin (2008), Sidney (2000), Atlanta (1996), Barcelona (1992), Seul (1988), Moskova (1980), Montreal 1976), Münih (1972), Meksiko (1968), Tokyo (1964), Roma (1960), Melbourne (1956), Helsinki (1952), Berlin (1936), Amsterdam (1928), Anvers (1920), Stockholm (1912), Saint Louis (1904).
Montreal - 18.07.2021
Olimpiyatta ev sahibi olmak avantajlı
Kanada, Montreal'de madalya alamadı Organizatör ülkelerin, ev sahibi olmanın avantajını kullanarak, başarılı sonuçlar almasını otoriteler, hakemlerin ev sahibi ülke sporcuları lehinde kararlar alması, büyük seyirci desteği ve organizatör ülke olması nedeniyle daha fazla sporcuyla iyi bir hazırlık dönemi geçirilmesine bağlıyor.
Montreal - 16.07.2021
Kanada'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği düzenlendi
Türkiye'nin Toronto Din Hizmetleri Ataşesi Cihan Yalçınkaya'nın moderatörlüğünde gerçekleşen programa; Türkiye'nin Ottawa Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Pınar Yapıcı, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) nezdindeki Daimi Temsilciliği Müsteşarı Muhittin Çelik, Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Sinem Mingan, Türkiye'nin Montreal Başkonsolosu Sencer Yöndem, Türkiye'nin Vancouver Başkonsolosu Taylan Tokmak, Türkiye'nin Toronto Eğitim Ataşesi Bülent Çifti, Türkiye'nin Toronto Ticaret Ataşeleri Mehmet Ekizoğlu ve Ahmet Necati Karışman ve Türkiye'nin Toronto Kültür Ataşesi Selçuk Erincik katıldı.
Montreal - 11.07.2021
Mavi Marmara saldırısını anlatan "Sinyal" Almanya'dan ödül aldı
Kazakistan, Belarus ve Moldova'daki Laurus Film Festivali'nde yarı finalist olan film, Kanada'daki Montreal Uluslararası Film Festivali, Romanya'daki Short Stop Uluslararası Film Festivali ve Mısır'daki Faten Hamama Film Festivallerinde "Festival Seçkisi"nde yer aldı.
Montreal - 04.07.2021
Kanada'da ilk kez bir bebeğin yemek borusu mıknatısla tutturuldu
Kanada'nın Montreal kentindeki Çocuk Hastanesi'nde cerrahlar, bir çocuk hastada doğuştan kusurlu yemek borusunun üst ve alt kısımlarını mıknatıslar kullanarak tutturmayı başardı.
Montreal - 23.06.2021
Son dakika... Kanada Başbakanı Trudeau, Terör Kurbanlarını Anma Ulusal Günü'nde terörün her türlüsünü kınadı Açıklaması
Air India uçağının bombalanması Dünya havacılık tarihinin en kanlı terör saldırılarından biri olan olayda Hindistan Havayollarına (Air India) ait yolcu uçağı, Montreal-Londra-Delhi seferini yaparken, daha önce yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu Atlantik Okyanusu üzerinde düşmüş, 23 Haziran 1985'te meydana gelen saldırıda, çoğunluğu Kanadalı toplam 329 kişi hayatını kaybetmişti.
Montreal - 14.06.2021
Kanada'da oğlunu polis şiddetiyle kaybeden Cesur Çelik yaşadıklarını AA'ya anlattı (1)
Kanada'da 2017'de polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden Koray Kevin Çelik'in babası Cesur Çelik, hukuk mücadelesini kazanırken, o gece polisin müdahalesi sırasında çaresiz kaldıklarını ve memurların yakarışlarına aldırış etmediklerini söyledi. Montreal kentinde 4 yıl önce fenalaşan oğullarına yardım için çağırdıkları polisin uyguladığı şiddet nedeniyle yaşamını yitiren Koray Kevin Çelik'in ailesi, hukuk mücadelesini geçen hafta kazandı.
Montreal - 25.05.2021
Gazze için 48 saatte 56 bin Kanada Doları topladılar
Merkezi Kanada'nın Montreal kentinde bulunan Ortadoğu'da Adalet ve Barış İçin Kanadalılar Vakfı (CJPM), Gazze'de İsrail bombardımanı ile yıkılan evlerin inşası için acil yardım topladı.
Montreal - 17.05.2021
Montreal'de İsrail'in Gazze'deki saldırılarını protesto eden grup ile İsrail yanlıları arasında çatışma çıktı
Kanada'nın Montreal kentinde, İsrail'in Doğu Kudüs ve Gazze'deki saldırılarını protesto eden grup ile İsrail yanlıları arasında çatışma çıktı.
Montreal - 13.05.2021
Kanada'daki Türk diplomatlar ülkedeki Türk toplumu ile çevrimiçi bayramlaştı
Toronto Din Hizmetleri Ataşesi Cihan Yalçınkaya'nın moderatörlüğünde, Kanada Diyanet Vakfının Pusula Kuzey isimli Youtube kanalında canlı olarak yayımlanan bayram özel programına, Türkiye'nin Ottowa Büyükelçisi Kerim Uras, Türkiye'nin Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Suat Hayri Aka, Türkiye'nin Montreal Başkonsolosu Sencer Yöndem, Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Sinem Mingan ve Türkiye'nin Vancouver Başkonsolosu Mehmet Taylan Tokmak katıldı.
Montreal - 01.05.2021
THY'NİN MAYIS AYINDA YENİ UÇUŞ ROTALARI BELLİ OLDU
THY'nin mayıs ayına ait güncel uçuş planı belli oldu. Buna göre ilk olarak 2 Mayıs'tan itibaren Kanada'da Toronto ve Montreal'in ardından üçüncü uçuş noktası olan Vancouver seferlerine başlayacak.
Montreal - 28.04.2021
THY, Kanada destinasyonuna Vancouver kentini de ekledi
Türk Hava Yolları (THY), Kanada'nın Toronto ve Montreal kentlerinin ardından Vancouver'a da haftanın bir günü karşılıklı sefer düzenleyecek.
Montreal - 12.04.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Kanada'nın Quebec eyaletine bağlı Montreal kentinde ise yüzlerce kişi, Kovid-19 salgınına karşı uygulanan önlemleri protesto etti.
Montreal - 12.04.2021
Son dakika haberleri... Montreal'de çok sayıda kişi Kovid-19 önlemlerini protesto etti
Son dakika haberler: Kanada'nın Quebec eyaletine bağlı Montreal kentinde yüzlerce kişi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı uygulanan önlemleri protesto etti.
Montreal - 21.03.2021
Kanada'da 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinliği
Toronto Din Hizmetleri Ataşeliği ve Kanada Diyanet Vakfı tarafından organize edilen etkinliğe, Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Kerim Uras, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Suat Hayri Aka, Toronto Başkonsolosu Sinem Mingan, Montreal Başkonsolosu Sencer Yöndem, Vancouver Başkonsolosu Taylan Tokmak, Toronto Din Hizmetleri Ataşesi Cihan Yalçınkaya, Toronto Eğitim Ataşesi Bülent Çiftçi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Montreal - 20.03.2021
Kanadalı Ermenilerin taşkınlığı tepki çekti
Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Kerim Uras, konuşmacı olarak davet edildiği Montreal kentindeki Concordia Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Öğrenci Kulüplerinin "Güney Kafkasya" konulu çevrim içi etkinliğinin, Kanada'da yaşayan radikal Ermenilerin baskısı üzerine iptal edilmesine tepki gösterdi.
title