MARK ZUCKERBERG HABERLERİ

Mark Zuckerberg haber, Mark Zuckerberg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 14.5.1984 - ...

Mark Zuckerberg Kimdir ?

Mark Elliot Zuckerberg, 14 Mayıs 1984, Amerikan bilgisayar programcısı, girişimcisi ve sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kurucusu. Mark Zuckerberg 14 Mayıs 1984 tarihinde New York eyaletinin White Plains şehrinde doğmuştur. Diş hekimi bir baba olan Edward ve psikiyatrist hekim bir anne olan Karen'in tek erkek çocuğudur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mark Zuckerberg - 13.10.2020
Son dakika ekonomi: ABD'de Kovid-19 salgını milyarderlere yaradı
Facebook'un kurucu CEO'su Mark Zuckerberg'in de 54 milyar dolar civarındaki servetine sene başından beri 46 milyar dolar daha eklediği belirtildi.
Mark Zuckerberg - 8.10.2020
Facebook ABD'de seçim günü sonrasında da siyasi reklamları askıya aldı
Daha önce de Facebook İcra Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg, seçimlerden önceki hafta hiçbir yeni siyasi reklamı kabul etmeyeceklerini ve resmi sonuçlardan önce tarafların zafer ilan etmelerine müsade etmeyeceklerini ifade etmişti.
Mark Zuckerberg - 30.9.2020
Hisarcıklıoğlu'ndan TOBB ETÜ öğrencilerine "Girişimcilik ve Liderlik" dersi
Türkiye nüfusunun yüzde 39'unu kapsayan Z kuşağının, çoğu ülke nüfusundan fazla olduğuna dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Sizlerde müthiş bir teknoloji hakimiyeti var. Sizin nesliniz 18 yaşında milyarlar kazanan insanlarla dolu. Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg 88 milyar dolar servetiyle dünyanın en zengin üçüncü insanı.
Mark Zuckerberg - 18.9.2020
ABD'de başkanlık seçimi kaosa yol açabilir
Seçim süreci krize gebe Kovid-19 salgını sebebiyle doğrudan oy kullan(a)mayacak kişilerin posta yoluyla oy kullanması uygulaması, seçim sonucunun tartışmaya açık hale gelmesi riskini barındırıyor. Geçmişe kıyasla çok daha fazla oranda posta yoluyla gönderilecek oyların sayımının çok uzun süreceği öngörülüyor. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg "Bizim ve diğer medyanın yapmaya başlamamız gereken şey, Amerikan halkını, tüm oyların sayıldığından emin olmak için ek günler veya haftalar gerektirecek bu seçimin gayrimeşru olmadığına inanmaya hazırlamaktır" diyerek bu görüşü dillendiriyor.
Mark Zuckerberg - 8.9.2020
Forbes: Trump son 1 yılda 600 milyon dolar servet kaybetti
Listenin 3. sırasında ise sosyal medya platformu Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg yer aldı.
Mark Zuckerberg - 3.9.2020
Facebook ABD başkanlık seçimlerine 7 gün kala siyasi reklamlara izin vermeyecek
Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, seçimlere müdahale önlemleri kapsamında aldıkları kararı sosyal medya hesabından duyurdu.
Mark Zuckerberg - 3.9.2020
Hindistan'da tartışmaların odağındaki Facebook, iktidar partili vekilin hesaplarını yasakladı
Muhalefetten Zuckerberg'e 2 mektup INC'den Facebook'un Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'e 17 Ağustos'ta gönderilen ilk mektupta, Facebook'un Hindistan'daki üst düzey yetkililerinin ve operasyonlarının soruşturulması talep edilmişti.
Mark Zuckerberg - 1.9.2020
Tesla'dan 5 milyar dolarlık hisse satışı
Tesla hisselerindeki yükselişle servetini artıran Musk, 110,8 milyar dolarlık mal varlığına sahip Facebook'un Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'i listede geride bıraktı.
Mark Zuckerberg - 29.8.2020
Hindistan'da muhalefetten tartışmaların odağındaki Facebook'un CEO'su Zuckerberg'e 2'nci mektup
Hindistan'da muhalefet, iktidar partisiyle bağlantılı kullanıcıların nefret söylemlerini ve şiddeti kışkırtan içeriklerini kaldırmadığı için tartışmaların odağındaki Facebook'un Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'e 2'nci bir mektup göndererek, şirketin Hindistan'daki üst düzey...
Mark Zuckerberg - 22.8.2020
Facebook Hindistan'da nefret söylemi tartışmasının odağında
INC Genel Sekreteri K.C. Venugopal tarafından 18 Ağustos'ta Facebook'un Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'e gönderilen mektupta, Facebook'un Hindistan'daki üst düzey yetkililerinin ve operasyonlarının soruşturulması talep edilmişti.
Mark Zuckerberg - 22.8.2020
Hindistan'da parlamento komitesi tartışmaların ortasındaki Facebook temsilcilerini dinleyecek
INC Genel Sekreteri K.C. Venugopal tarafından 18 Ağustos'ta Facebook'un Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'e gönderilen mektupta, Facebook'un Hindistan'daki üst düzey yetkililerinin ve onların operasyonlarının soruşturulması talep edilmişti.
Mark Zuckerberg - 18.8.2020
Hindistan'da muhalefetten tartışmaların ortasındaki Facebook'un CEO'su Zuckerberg'e mektup
Hindistan'da muhalefet, iktidar partisiyle bağlantılı kullanıcıların nefret söylemlerini ve şiddeti kışkırtan içeriklerini kaldırmadığına yönelik tartışmaların ortasında yer alan Facebook'un Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'e mektup göndererek, "şirketin Hindistan'daki üst düzey...
Mark Zuckerberg - 16.8.2020
Son Dakika: ABD basını, salgını dikkate almayan zenginleri böyle eleştirdi
Zenginlerin 15 dakikada koronavirüs testleri yaptırması, partiler vermesi ve bir şehirden diğerine özel jet kullanması ABD basınında dikkatleri bu konuya çekti. ABD menşeli basın organı Vanity Fair, Silikon Vadisi'nin seçkinlerinin koronavirüs salgınına rağmen hayatlarını sürdürdüklerini ve sanki 'her şey normalmiş gibi' sosyalleştiklerini yazdı. Vanity Fair, "Koronavirüs fakirlerin virüsüdür" konulu bir makale kaleme aldı.   "PARTİLER VERİLİYOR, TATİLE GİDİLİYOR" Orta gelirli ABD'lilerin evlerinde kendini karantinaya alırken, Uber'in kurucu ortağı Travis Kalanick'in Los Angeles'taki evinde parti düzenlemesi ve Facebook'tan Mark Zuckerberg geçen ay Hawaii'de sörf yapması eleştirilere neden oldu.
Mark Zuckerberg - 27.7.2020
Sosyal medya şirketlerinin "tarafsızlığı"
Bir başka örnek ise neredeyse tümüyle popüler kültür alanını ilgilendiren ve tüketim alanıyla özdeşlemiş bir konuda yaşandı. Filistin asıllı ABD vatandaşı manken Bella Hadid, babası Mohamed Anwar Hadid'in "Filistin" yazan pasaportunu Temmuz ayının başında Instagram hesabından paylaşmıştı. Bu içeriğin Instagram tarafından sansüre tabi tutularak kaldırılması, sosyal medya şirketlerine yön veren ideolojik yaklaşımın görünenin aksine çok daha geniş bir düzlemde uygulamada olduğuna işaret ediyor. Sansür süreci işletilmemiş olsa çoğu kişinin haberi olmayacak bir konunun kamusallaşmasını göze almanın sebebi ise İsrail yandaşlığının baskın olması. Eşitlik ve ifade özgürlüğü alanının aslında iddia edilenin aksine ne kadar kısıtlı olduğunu gösteren bir örnek bu. Salt siyasi alanın değil, popüler kültürel alanlarının da siyasi tercihler doğrultusunda gözetim altında tutulduğunun bir işareti. Şirket yönetimi bir taraftan özgürlükçü ve eşitlikçi göstermeye çalıştığı içerik sağlayıcı platformunu diğer taraftan bir merkeze göre sınırlandırmış durumda. Bu kısıtlamayı gerçekleştiren şirketin tepe isminin Mark Zuckerberg olması ise önemli.
Mark Zuckerberg - 25.7.2020
Amazon, Apple, Google, ve Facebook CEO'ları ABD Kongre'sinde ifade verecek
NEW ABD merkezli teknoloji devleri Amazon, Apple, Google ve Facebook'un CEO'ları Jeff Bezos, Tim Cook, Sundar Pichai ve Mark Zuckerberg, Kongre'de tekelleşme konusunda rekabet alt komitesinin karşısına çıkarak ifade verecek.
Mark Zuckerberg - 24.7.2020
Teknoloji devlerinin Temsilciler Meclisi görüşmeleri erteleniyor
CNBC'nin haberine göre, Temsilciler Meclisi Hukuk Komitesi'nin Pazartesi günü yapılması planlanan toplantının, geçen hafta yaşamını yitiren ve sivil haklar alanındaki mücadelesi ile tanınan Temsilciler Meclisi üyesi John Lewis için yapılacak tören nedeniyle ertelenecek.Daha sonra yapılması beklenen Komite toplantısında Amazon CEO'su Jeff Bezos, Apple CEO'su Tim Cook, Google'ın sahibi Alphabet'in CEO'su Sundar Pichai ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in Kongre üyelerinin sorularını yanıtlamaları bekleniyor.
Mark Zuckerberg - 23.7.2020
Apple kurucu ortağı Wozniak, Bitcoin yüzünden YouTube ve Google'a dava açtı
Zaman zaman yayınlarında SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Mark Zuckerberg gibi ünlü isimleri kullanan dolandırıcılar Bitcoin (BTC) dağıtıldığına dair sahte canlı yayınlar yapıyor.
Mark Zuckerberg - 18.6.2020
Son Dakika: Facebook, Trump'ın seçim kampanyası paylaşımlarını nefret yasası ihlali gerekçesiyle kaldırdı
Facebook Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg de aynı günlerde Trump'ın tartışmalı sosyal medya paylaşımları konusunda şirketin "nötr" tutum sergileyeceğini açıklamış, bu konuda Twitter'dan farklı düşündüklerini belirterek, "Facebook'un insanların sosyal medyada söyledikleri her şey hakkında yargıç rolünde olmaması gerektiğini düşünüyorum.
Mark Zuckerberg - 30.5.2020
Prof. Dr. Eraslan: "Bilgi kirliliğinin önlenmesinde sosyal medya şirketlerine sorumluluk düşüyor"
Uluslararası medyadaki genel kanıya göre, Trump'ın, ABD başkanlığını elde ettiği seçim zaferini sosyal medyaya borçlu olduğunu belirten Eraslan, şunları kaydetti: "Twitter ve Trump arasındaki savaşa yaptığı açıklamayla dahil olan Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, bu konuda Twitter'dan farklı bir politika izlediklerini söyleyerek, şirketlerin her şey konusunda gerçeğin yargıcı olmaması gerektiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mark Zuckerberg Haberleri | Mark Zuckerberg Kimdir - Haberler - Mark Zuckerberg haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mark Zuckerberg kimdir, hayatı ve biyografisi. Servetlerine servet kattılar! ABD'de koronavirüs salgını milyarderlere yaradı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 09:56:21. #1.15#
title