Marib Haberleri

Marib haber, Marib son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marib - 27.9.2020
Son Dakika | Husiler: Esir takası anlaşması 15 Ekim'de uygulanmaya başlanacak
Yemen'deki Husiler, hükümet ile varılan esir ve tutuklu takası anlaşmasının 15 Ekim'de uygulanmaya başlanacağını duyurdu. Husilerin Esir İşleri Ulusal Komitesi Başkanı Abdulkadir el-Murtada, Husilere bağlı "El-Mesire" televizyonunda yer alan açıklamasında, hükümetle varılan esir takası anlaşmasının önemli bir adım olduğunu belirterek, Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) gözetimindeki yürütme planının 15 Ekim'de başlayacağını belirtti. Murtada, takas işlemlerinin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad ile Yemen'in Aden ve Marib kentlerinden Sana'ya ve Sana'dan da bu kentlere yapılacak uçuşlarla gerçekleştirileceğini ifade etti.
Marib - 27.9.2020
Son dakika haber: Yemen ordusu: Sana'daki çatışmalarda biri general 3 asker öldü
Yemen ordusu, başkent Sana'da Husilerle girilen çatışmalarda biri general 3 askerin öldüğünü duyurdu. Ordudan yapılan yazılı açıklamada, Sana'nın doğusundaki Nehm ilçesinde vatani görevlerini yaptıkları sırada öldürülen 72. Tugay Operasyonları Komutanı General Ahsen Ali Badir ile 2 askerin Marib kentinde son yolculuklarına uğurlandığı belirtildi.
Marib - 24.9.2020
Son dakika haberleri: Yemenli yetkili: "BAE, Sokotra Adası'nda askeri üs inşasına başladı"
Husilerin Marib'e yönelik saldırıları Ülkenin petrol kaynaklarının yer aldığı Marib'deki son gelişmelere de değinen Kıyzan, İran destekli Husi milislerin, 2 milyondan fazla insanın yerinden edildiği Marib'i son birkaç aydır balistik füzelerle ve insansız hava araçlarıyla bombaladığını belirtti.
Marib - 23.9.2020
Yemen ordusu, Marib'de stratejik iki yeri Husilerden kurtardı
Yemen ordusu, ülkenin kuzeyindeki Marib ilinde Husilerin kontrolünde bulunan stratejik iki yeri kurtardığını açıkladı.
Marib - 22.9.2020
Yemen mahkemesinden Husilerin lideri ve 174 yöneticisi hakkında "yakalama" kararı
Marib ilindeki Askeri Mahkeme'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Husilerin "meşru yönetime darbe" suçlamasıyla yargılandığı 175 sanıklı davanın ikinci duruşması bugün yapıldı.
Marib - 21.9.2020
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun Yemen'e başlattığı operasyonun üzerinden 2 bin gün geçti
Operasyon 2 bin gündür hedefine ulaşamadı Operasyonun üzerinden 2 bin gün geçmesine rağmen koalisyon güçleri hala hedeflerini gerçekleştiremedi. Birlemiş Milletler (BM) öncüllüğündeki siyasi çözüm çabaları sonuç vermezken, çatışmalar da dinmedi. Arap Koalisyonu'nun desteğiyle çatışmaların kısa süre içinde sona ereceğini umanlar ise hayal kırıklığına uğradı. Sahada özellikle son zamanlarda başta petrol zengini Marib kenti olmak üzere çeşitli bölgelerde çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor.
Marib - 19.9.2020
Yemen'de hükümet güçleriyle çatışmalarda Husilerden 14 milis öldü
Husilere ait Saba ajansında yer alan haberde, hükümet güçleriyle yaşanan çatışmalarda ölen 14 kişi için Sana'da cenaze töreni düzenlendiği belirtildi. İkisinin üst düzey rütbeli olduğu ifade edilen haberde, ne zaman ve nerede öldüklerine dair bilgiye yer verilmedi. Yemen'de son haftalarda özellikle Marib kentinde Husiler ile hükümet güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
Marib - 19.9.2020
Son dakika! Yemen hükümetinden BMGK'ye Husilerin Marib saldırıları nedeniyle "olağanüstü toplantı" çağrısı
Son dakika haberine göre Yemen hükümeti, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) Husilerin Marib kentine yönelik saldırılarına ilişkin olağanüstü toplantı çağrısında bulundu.
Marib - 19.9.2020
Husilerin Marib saldırılarının ardından Yemen'de "Stockholm Anlaşması iptal edilsin" sesleri...
Yemen'deki İran destekli Husilerin, hükümetin ülkenin batısı ve kuzey bölgelerinde elinde tuttuğu son kalesi konumundaki Marib iline saldırılarını artırmasıyla birlikte taraflar arasında imzalanan Stockholm Anlaşması'nın feshedilmesi yönünde sesler yükselmeye başladı.
Marib - 17.9.2020
Son dakika haberleri! Yemen'de 1 milyona yakın Kovid-19 vakası olmasından korkuluyor
Yemen hükümeti ve Husilere koşulsuz ve yapıcı bir şekilde BM'nin barış önerilerini müzakere etme çağrısı da yapılan açıklamada, Husilerin Marib kentine yönelik saldırısının ise son derece endişe verici olduğu ve barış sürecini tehlikeye attığı kaydedildi.
Marib - 15.9.2020
Yemen'de savaşın taraflarına ateşkes taslağı gönderen BM'den "barışı seçin" çağrısı
Yemen'in Marib kentinde durumun giderek endişe verici bir hal aldığına da dikkati çeken Griffiths, çatışmalar nedeniyle can kayıplarının arttığını ve ülke içinde yerinden edilerek Marib'e sığınan 1 milyon kişinin hayatının tehlikede olduğunu ifade etti.
Marib - 14.9.2020
Yemen ordusu, Marib'te bir bölgeyi Husilerden kurtardı
Yemen ordusu, ülkenin doğusundaki Marib ilinde önemli bir bölgenin İran destekli Husilerden kurtarıldığını duyurdu.
Marib - 14.9.2020
Yemen'de Şura Meclisi üyeleri, Stockholm Anlaşması'nın iptalini istedi
Yemen hükümeti daha önce, Stockholm Anlaşması'nın artık fayda getirmediğini ve Husilerin bunu kullanarak Marib ve ülkenin diğer bölgelerine saldırdığını ifade etmişti.
Marib - 11.9.2020
Yemen'in kuzeyindeki çatışmalar yaklaşık 3 bin aileyi yerinden etti
Yemen resmi ajansı SABA'da yer alan, Yerinden Edilmişler Kampları İdaresi İcra Birimi tarafından yayımlanan raporda Marib, Cevf ve Beyda illerindeki çatışmalar sebebiyle 2 bin 945 ailenin göç etmek zorunda kaldığı ve söz konusu kişilerin yine Marib ilindeki çeşitli bölgelere dağıtıldığı belirtildi.
Marib - 9.9.2020
Türk Kızılaydan Yemen'deki ihtiyaç sahibi engellilere 2 bin 250 koli gıda yardımı
Delegasyon Başkanı Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampanya kapsamında Mercy-USA'nin de desteği ile Aden, Taiz, Hadramevt ve Marib'de her ay 450 koli olmak üzere toplam 2 bin 250 koli yardım paketinin ihtiyaç sahibi engellilere ulaştırıldığını söyledi.
Marib - 8.9.2020
Son dakika haberleri! Yemen ordusu 25 Husinin öldürüldüğünü duyurdu
Son dakika haberleri: Yemen ordusu, ülkenin doğusundaki Marib ilinde Husiler ile girilen çatışmada 25 milisin öldürüldüğünü duyurdu.
Marib - 7.9.2020
Yemen'deki Husilerden 109 kişiye idam cezası
Marib kentinde Yemen hükümetine bağlı bir askeri mahkeme ise dün, askerleri öldürmek ve patlayıcı yerleştirmekle suçlanan 5 Husi milis hakkında idam kararına hükmetmişti.
Marib - 7.9.2020
Yemen'deki Husiler, ordu güçlerinden 75 askerin mal varlığına el koydu
Marib kentinde Yemen hükümetine bağlı bir askeri mahkeme ise dün, askerleri öldürmek ve patlayıcı yerleştirmekle suçlanan 5 Husi milis hakkında idam kararına hükmetmişti.
Marib - 6.9.2020
Yemen'de 5 Husi milis idam cezasına çarptırıldı
Yemen'in Marib kentindeki Askeri Mahkeme, 5 Husi hakkında idam cezası verdi.
Marib - 3.9.2020
Yemen'de Husilere karşı mücadelede bir milletvekili hayatını kaybetti
Yemen'in Marib kentinde Husilere karşı yürütülen savaşta hükümeti destekleyen halk direnişi saflarındaki liderlerden parlamento üyesi Şeyh Rubeyş el-Ali öldürüldü.
Marib - 3.9.2020
Yemen'de Husiler kabile üyelerinin evlerini yıktı
Yemen'de İran destekli Husiler, ülkenin doğusunda bulunan Marib vilayetindeki kabile üyelerine ait birçok evi yıktı.
Marib - 31.8.2020
Uluslararası Göç Örgütü: Yemen'de bu ay yaklaşık 1300 aile yerinden edildi
İran destekli Husiler ile hükümet güçleri arasında son haftalarda Yemen'in Marib kenti başta olmak üzere birçok cephede çatışmalar yaşanıyor.
Marib - 29.8.2020
Yemen Hükümeti: Stockholm Anlaşması'nın durdurulması için büyük baskıya maruz kalıyoruz
Telefon görüşmesinde, ülkenin doğusundaki Marib ve bazı bölgelerde askeri tırmanışın yanı sıra Husiler tarafından gerçekleştirilen ihlal ve saldırıların olduğunu belirten Burkani, Husilerin barış istemediğini ve Stockholm Anlaşması'nın uygulanmasını engellediğini söyledi.
Marib - 29.8.2020
Yemen'de Husiler camiye saldırdı: 20 ölü
Yemen'de İran destekli Husiler, Marib kentindeki hükümete ait bir askeri kampta yer alan mescide füze saldırısı düzenledi.
Marib - 25.8.2020
Son dakika haberi: İngiltere'nin Yemen Büyükelçisi: "Husiler Arap Koalisyonunun ateşkes teklifini reddetti"
İngiliz Büyükelçi Aron, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ülkesinin Yemen'in doğusundaki Marib kentindeki askeri operasyonları şiddetle kınadığını ifade etti.
Marib - 25.8.2020
Son dakika! Arap Koalisyonu, Yemen'de Husilerin konvoyunu bombaladı
Son dakika haberi... Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap Koalisyonunun, Yemen'in Marib kentinde Husi konvoyuna düzenlediği hava saldırısında 17 milis öldü.
Marib - 22.8.2020
Yemen ordusu, 5 vilayette Husilere karşı ilerleme katetti
Mucelli "Yemen ordusu, Dali, Sana, Cevf, Beyda ve Marib vilayetlerinde Husilere ağır kayıplar verdirerek başarılar elde etmiş ve stratejik bölgelerde ilerlemiştir.
Marib - 12.8.2020
Yemen ordusu başkentin doğusundaki önemli noktalarda kontrol sağladı
Yemen ordusuna ait "September Net" sitesinde yer alan habere göre, Sana'nın doğusundaki Nehm ilçesinde, Marib iline bağlı Sirvah ve Hilan ilçelerindeki, Husilerin cephe hatlarına giden destek yoluna bakan Bahra ve el-Manama sıradağlarının sonuna kadar olan bölgede denetimi sağladı.
Marib - 12.8.2020
Son dakika haberleri | Yemen'deki sel nedeniyle 174 kişi hayatını kaybetti
Hayatını kaybedenlerin üçte ikisinin ülkenin doğusundaki Marib kentinden olduğu ve sel nedeniyle yaralananların da bulunduğu aktarıldı.
Marib - 12.8.2020
Son Dakika | Yemenli uzmana göre ülkede federal sisteme geçiş ihtimali yüksek
Yemen hükümetinin, Marib, Şebve ve Hadramevt gibi bölgelerde petrol ya da elektrik gibi enerji çıkarma alanlarına sahip olduğunu belirten Zeheb, koalisyon güçleri tarafından hayal kırıklığına uğratılmasına rağmen meşru yönetimin halkın desteğinden güç aldığını ifade etti.
Marib - 11.8.2020
Türk Kızılayı'ndan Yemen'deki ihtiyaç sahibi engellilere gıda yardımı
Özel ihtiyaç sahibi kişilere 450 gıda kolisi dağıtıldığını aktaran Aydın, bu kapsamda Aden, Taiz ve Hadramevt illerinde 100'er, Marib'te ise Mercy-USA'nın da desteği ile 150 koli yardım paketinin engelli ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını söyledi.
Marib - 7.8.2020
Yemen'de sel nedeniyle 14 kişi hayatını kaybetti
Yemen'in doğusundaki Marib ilinde 4 Ağustos'ta etkili olan yağışların sebep olduğu sel nedeniyle 17 kişi yaşamını yitirmişti.
Marib - 5.8.2020
Son dakika politika: Dışişleri Bakanlığından Yemen'e taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Halihazırda büyük bir insani felaketle karşı karşıya bulunan Yemen'de bu kere Marib bölgesinde meydana gelen sel nedeniyle can kayıplarının olduğu ve sel felaketinin ağır hasara yol açtığı üzüntüyle öğrenilmiştir.
Marib - 5.8.2020
Türkiye'den, Yemen'deki sel felaketine ilişkin başsağlığı açıklaması
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Yemen'in Marib bölgesinde can kayıplarına neden olan sel felaketine ilişkin başsağlığı açıklaması yayımladı.
Marib - 5.8.2020
Dışişleri Bakanlığından Yemen'deki selde hayatını kaybedenler için taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı, Yemen'in Marib bölgesinde yaşanan ve can kayıplarına sebep olan sel felaketiyle ilgili taziye mesajı yayımladı.
Marib - 5.8.2020
Türkiye'den, Yemen'deki sel felaketine ilişkin başsağlığı açıklaması
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Yemen'in Marib bölgesinde can kayıplarına neden olan sel felaketine ilişkin başsağlığı açıklaması yayımladı.
Marib - 4.8.2020
Yemen'de selden 17 kişi hayatını kaybetti
Yemen'in doğusundaki Marib ilinde etkili olan yağışların sebep olduğu selden dolayı 17 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.
Marib - 1.8.2020
Yemen'de sel nedeniyle 2 binden fazla sığınmacı barınağından oldu
Yemen hükümeti, Marib, Ebyen ve Ed-Dali kentlerinde etkili olan selde, 2 bin 242 sığınmacının kaldığı barınakların kısmen veya tamamen sele kapıldığını duyurdu.
Marib - 22.7.2020
Yemen'deki Husiler BM'yi "Safir tankeri anlaşması"nı ihlal etmekle suçladı
Söz konusu liman, ülkede ham petrol ihraç edilen üç limandan biri olarak biliniyor ve daha çok Marib petrolünün ihracında rol oynuyor.
Marib - 16.7.2020
Yemen'deki Husiler Cevf'teki saldırıda ölenlerin sayısının 24'e yükseldiğini duyurdu
Haberde, El-Hazm Hastanesine 8 ceset ile yaralıların, Marib Hastanesine de kadın ve çocuklara ait parçalanmış 16 cesedin nakledildiği bilgisi yer aldı.
Marib - 15.7.2020
Yemen'deki Husiler: Esir takası kapsamında 6 Husi serbest bırakıldı
Yemen hükümetinin ülkenin doğusundaki Marib kentinde esir tutulan 6 Husiyi serbest bıraktığı belirtildi.
Marib - 15.7.2020
Yemen'deki askeri çatışmalarda yeni bir aşamaya mı geçiliyor?
Yaklaşık 6 yıldan bu yana çatışmalara sahne olan ülkede, son dönemde tarafların birbirlerine hiç olmadığı kadar üst perdeden karşılıklı tehditlerde bulunması, Yemen hükümetinin Husilerle mücadelesini yargıya taşıması, Husilerin Marib petrolünü elde etme noktasındaki "ısrarı" ve BM yetkilisinin görüşme talebini "sürpriz" bir şekilde ilk kez reddetmesi, ordu birliklerinin ise şiddetli bir çatışmaya hazırlandığının sinyalini vermesi, Yemen'de "karşılıklı şekilde gerginliğin tırmandırıldığı yeni bir dönemin işaretçisi" olarak yorumlanıyor.
Marib - 9.7.2020
Türk Kızılay Yemen'deki ihtiyaç sahibi engellilere gıda yardımlarını sürdürüyor
Türk Kızılay Yemen Delegasyonu Başkanı Mustafa Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aden, Taiz ve Hadramevt kentlerinde 100'er, Marib'de ise 150 gıda kolisinin engelli kişilere ulaştırıldığını ifade etti.
Marib - 9.7.2020
Yemen'de Husiler Marib kentini balistik füzeyle hedef aldı
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Husilerin Yemen'in doğusundaki Marib kentinde bir yerleşim birimine balistik füze fırlattığını belirtti.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Marib Haber, Marib Son Dakika Haberleri - Haberler - Marib haber sayfamızda Marib haberleri okuyabilir, Marib son dakika haberleri ve güncel Marib gelişmelerini görebilirsiniz. Son Dakika | Husiler: Esir takası anlaşması 15 Ekim'de uygulanmaya başlanaca
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 08:28:31. #1.14#
title