KASIM SÜLEYMANİ HABERLERİ

KASIM SÜLEYMANİ HABERLERİ

Kasım Süleymani haber, Kasım Süleymani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kasım Süleymani

Kasım Süleymani

Doğum Tarihi 11.3.1957 - 1.3.2020

Kasım Süleymani Kimdir ?

Kasım Süleymani, 1998 yılından beri İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanıdır. Yoksul köylü bir ailenin çocuğu olarak Rabor'da doğdu. Gençliğinde, Kirman'a taşındı ve babasının borçlarını ödemeye yardımcı olmak için inşaat işçisi olarak çalıştı. 1975 yılında Kirman Su Örgütü için bir yüklenici olarak çalışmaya başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Kasım Süleymani - 23.10.2020
Son dakika haber! İran'dan ABD yaptırımlarına karşı hamle: ABD'nin Bağdat Büyükelçisi yaptırım listesine alındı
İran Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İran devleti ve halkına karşı terörist faaliyetlerde bulundukları", terör örgütleri DEAŞ ve El-Nusra'ya yardım ettikleri, Kasım Süleymani'nin öldürülmesinde ve İran'a yönelik ambargoda rolleri oldukları gerekçesiyle ABD'li Büyükelçi Tueller ile yardımcısı ve Waller'ın yaptırım listesine eklendiği bildirildi.
Kasım Süleymani - 23.10.2020
Irak'ın yeni ortakları: Rusya ve Çin
2003'te Saddam Hüseyin rejiminin devrilmesinin ardından Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) doğrudan nüfuzu altına giren Irak, 2011'de ABD'nin askeri birliklerinin çoğunluğunun çekilmesinin ardından İran'ın da doğrudan nüfuzu altında kalmaya başladı. Irak'ta Saddam sonrası dönemde yönetime gelen hükümetler ABD-İran rekabetinden menfi yönde etkilendiler. Bu bağlamda, küresel düzeyde etkisini gösteren son hadise, ABD'nin Bağdat'ta Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Ketaib Hizbullah lideri Ebu Mehdi Mühendis'e yönelik suikastıydı.
Kasım Süleymani - 15.10.2020
Irak, ABD askerlerinin yurtdışında konuşlandırılması için özel bir heyet oluşturdu
Öte yandan Iraklı Şii Haşdi Şabi Güçleri Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis ile İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin ABD'nin 3 Ocak'ta Bağdat Havalimanı yakınlarında düzenlediği saldırı sonucu hayatını kaybetmeleri ardından ABD askerlerinin ülkeden çıkarılması istenmişti.
Kasım Süleymani - 13.10.2020
Erbil-Bağdat anlaşması Sincar'ın "ikinci Kandil" olmasını engelleyebilir
İran ve Haşdi Şabi'nin Sincar planları Sincar Anlaşması kapsamında bölgede sükunetin sağlanması için PKK kadar Haşdi Şabi'nin de Sincar'dan çıkarılması gerekli görülüyor. Irak'taki İran destekli Şii gruplar, İranlı General Kasım Süleymani ve Irak'taki Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in ABD saldırısında öldürülmesinden bu yana ABD'nin Irak'taki askeri üslerine ve diplomatik misyonlarına yönelik saldırılar düzenliyor.
Kasım Süleymani - 10.10.2020
Iraklı Direniş Grubu, ABD'yi hedef alan saldırılarına ara verdi
Irak'ta geçen Ocak ayının başında İranlı General Kasım Süleymani ile Şii Haşdi Şabi Güçleri Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'in ABD tarafından öldürülmesinin ardından ülkedeki Şii siyasi taraflar ABD askerlerinin ülkeden ayrılmasını istiyor.
Kasım Süleymani - 8.10.2020
ABD'de başkan yardımcısı adayları Pence ve Harris canlı yayında karşı karşıya geldi Açıklaması
Dış politikada "Kasım Süleymani" ayrışması Tartışmanın dış politikayla ilgili bölümünde Trump yönetimini "müttefiklerimize ihanet etti" şeklinde suçlayan Harris, "Trump dünyanın dört bir tarafında diktatörlere kucak açtı.
Kasım Süleymani - 7.10.2020
Ruhani: "Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar bölgesel bir savaşa dönüşmemeli"
Irak, Suriye ve Lübnan'da Kasım Süleymani'nin öncülüğünde "terörizmle savaştıklarını" söyleyen Ruhani, "Teröristlerin sınırlarımıza gelmesini önlemek için Suriye, Irak ve Lübnan'da savaştık.
Kasım Süleymani - 3.10.2020
Irak: ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğinin kapatılması Irak'ın çıkarlarıyla örtüşmüyor
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, 27 Eylül'de yaptığı açıklamada, İranlı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin acilen Irak'ı terk etmesi gerektiğini söylemişti.
Kasım Süleymani - 1.10.2020
Son dakika haber | IKBY Başkanı Barzani'den "Erbil Havalimanı'na saldıran Irak düşmanlarına karşı birleşilmesi" çağrısı
Tahran ile Washington yönetimleri arasında Irak toprakları üzerinde yaşanan askeri gerginlik ocak ayında zirveye ulaşmış ve ABD, İranlı Komutan Kasım Süleymani'yi öldürmüştü.
Kasım Süleymani - 30.9.2020
Irak'ta yabancı güvenlik şirketi çalışanının aracına bombalı saldırı
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, 27 Eylül'de yaptığı açıklamada, İranlı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin acilen Irak'ı terk etmesi gerektiğini söylemişti.
Kasım Süleymani - 30.9.2020
Irak: Diplomatik misyonların ülkeden çekilmesinin sonuçları felaket olur
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, 27 Eylül'de yaptığı açıklamada, İranlı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin acilen Irak'ı terk etmesi gerektiğini söylemişti.
Kasım Süleymani - 29.9.2020
IKBY Başkanı, Irak Başbakanı'nı diplomatik misyonların korunmasında desteklediğini bildirdi
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, 27 Eylül'de yaptığı açıklamada, İranlı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin acilen Irak'ı terk etmesi gerektiğini söylemişti.
Kasım Süleymani - 27.9.2020
İran'dan Irak'a "ABD güçleri ülkeyi terk etmeli" mesajı
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, İranlı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin acilen Irak'ı terk etmesi gerektiğini söyledi.
Kasım Süleymani - 23.9.2020
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki'den yönetime "korona bütçesi" eleştirisi
Nemeki, 3 Ocak'ta ABD saldırısında hayatını kaybeden Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'ye hitaben Instagram hesabından paylaştığı mesajında, ülkede koronavirüsle mücadeledeki sorunları anlattı.
Kasım Süleymani - 21.9.2020
İran'dan ABD'ye tutuklu değişimi teklifi
Süleymani sayfası kapanmadı İran'ın ABD ile tutuklu değişimine hazır olduğunu ve tüm tutukluları değişebileceğini de söyleyen Zarif, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesini ilişkin ise "Bir tehditte bulunmuyorum ama bu sayfa kapanmadı.
Kasım Süleymani - 16.9.2020
İran'dan ABD Başkanı Trump'a "Saddamlı" yanıt
Genel Sekreter Şemhani, "İran-Irak savaşı, İran'dan 1000 kat güçlü olduğunu hayal eden diktatörlerin nasıl cezalandırıldığını gösteren tarihi bir delildir. Bu, Kasım Süleymani neslinin iradesini gösteren bir olaydır.
Kasım Süleymani - 15.9.2020
İran Hükümet Sözcüsü'nden Trump'ın saldırı tehdidine tepki Açıklaması
Başkent Tahran'da basın açıklaması yapan Rebii, Tahran yönetiminin İranlı General Kasım Süleymani'nin suikastına misilleme olarak saldırı veya suikast planladığı iddiaları üzerine "ABD'ye karşı muhtemel saldırıların ağır sonuçları olacağını" söyleyen Trump'a tepki gösterdi.
Kasım Süleymani - 15.9.2020
Trump, İran'ı olası saldırılarına yıkıcı yanıt vermekle tehdit etti
Tahran yönetiminin İranlı General Kasım Süleymani'nin suikastına misilleme olarak saldırı veya suikast planladığı iddialarına değinen Trump, "İran'ın ABD'ye karşı herhangi bir biçimde yapacağı herhangi bir saldırıya 1000 kat daha büyük bir saldırı ile karşılık verilecektir!" ifadesini kullandı.
Kasım Süleymani - 14.9.2020
İran, "ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası"nı reddetti
İran, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin intikamını almak için ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiasını reddetti.
Kasım Süleymani - 14.9.2020
İran'ın Süleymani'nin intikamı için ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası
İran'ın, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddia edildi.
Kasım Süleymani - 11.9.2020
Trump'ın, danışmanlarının uyarılarına rağmen Kasım Süleymani'yi hedef aldığı iddiası
Gazeteci Robert Woodward, yeni kitabında ABD Başkanı Donald Trump'ın, üst düzey iki danışmanının ısrarlı uyarılarını dinlemediğini ve 4 gün sonra İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin öldürüldüğü saldırının emrini verdiğini iddia etti.
Kasım Süleymani - 10.9.2020
Bağdat Uluslararası Havalimanı'na roketli saldırı
Irak'ta geçen Ocak ayında İranlı General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'in ABD tarafından öldürülmesi ardından ABD misyonları ve askeri üslerine düzenlenen saldırılar arttı.
Kasım Süleymani - 6.9.2020
İran Meclis Başkanı: "Avrupa, ABD politikalarının etkisinde kalmamalıdır"
İranlı General Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin bedelinin ABD'nin bölgeden çıkarılması olacağını savunan Kalibaf, bazı bölge ülkelerinin "İsrail ile ilişkilerini ABD'nin yönlendirmesiyle normalleştirmesinin sorunları çözmeyeceğini" ifade etti.
Kasım Süleymani - 1.9.2020
Son dakika haberi: Irak ve Suriye'de DEAŞ'ın yükselişi
2018 yılı itibarıyla uluslararası kamuoyunda terör örgütü DEAŞ'ın yenilgiye uğradığı yönünde güçlü bir inanç ortaya çıktı. Bu inanç büyük oranda ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun ve İran'ın "DEAŞ'la mücadelede ana aktörler" imajıyla uluslararası kamuoyuna sundukları söylemlerle inşa edildi. Bunun en somut örnekleri ise 2017'de İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin İran Devrim Rehberi Ali Hamaney'e DEAŞ'ın bitirildiğini deklare eden mektubu ve 2019 yılında DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürülmesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan açıklamalar oldu.
Kasım Süleymani - 30.8.2020
Son dakika haberi... Bağdat'taki ABD Büyükelçiliği binasına 4 roket düştü iddiası
ABD askerleri ve diplomatlarının bulunduğu Yeşil Bölge geçen Ocak ayında İranlı General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Güçleri Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'in ABD tarafından öldürülmesi ardından sık sık roketli saldırılar maruz kalıyor.
Kasım Süleymani - 29.8.2020
Son Dakika: Bağdat'taki Yeşil Bölge'ye roketli saldırılar devam ediyor
Öte yandan ABD askerleri ve diplomatlarının bulunduğu Yeşil Bölge'ye geçen Ocak ayında İranlı General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Güçleri Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'in ABD tarafından öldürülmesi ardından sık sık roketli saldırılar düzenleniyor.
Kasım Süleymani - 24.8.2020
İran, Ukrayna uçağının karakutu bilgilerinin ayrıntılarını paylaştı
NELER OLMUŞTU? İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin Bağdat'ta ABD'nin hava saldırısı sonucu öldürülmesinin ardından İran, ABD'nin Irak'ta bulunan askeri üslerine füze saldırısı düzenlenmişti.
Kasım Süleymani - 20.8.2020
İran, Kasım Süleymani'nin adının verildiği yeni orta menzilli füzelerini tanıttı
İran, ABD saldırısında hayatını kaybeden eski Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in isimlerinin verildiği orta menzilli balistik ve cruise (seyir) füzelerini tanıttı.
Kasım Süleymani - 13.8.2020
Son dakika 3. sayfa: Irak'ta koalisyon güçlerine destek sağlayan tırlara bombalı saldırı
İranlı General Kasım Süleymani ile Şii Haşdi Şabi güçleri Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'in geçtiğimiz Ocak ayında Irak'ın başkenti Bağdat'ta öldürülmesinin ardından koalisyon güçlerine ait askeri üslerin ve konvoyların yanı sıra ABD misyonlarına saldırı düzenleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kasım Süleymani Haberleri | Kasım Süleymani Kimdir - Haberler - Kasım Süleymani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kasım Süleymani kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi | İran'dan, ABD'nin Irak Büyükelçisine yaptırım kararı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 17:39:22. #1.15#
title