HASAN ALİ YÜCEL HABERLERİ

Hasan Ali Yücel haber, Hasan Ali Yücel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hasan Ali Yücel

Hasan Ali Yücel

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye

Hasan Ali Yücel Kimdir ?

17 Aralık 1897'de İstanbul'da doğdu. Eğitim hayatı sırasıyla Mekteb-i Osmani, Vefa İdadisi, Cağaloğlu Darülmuallimin-i Aliye (Yüksek Öğretmen Okulu) okullarında geçer. 19 Aralık 1922 yılında öğretmenliğe başladı. Bir grup meslektaşıyla Muallimler Birliği ve Türk Ocağını kurdu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hasan Ali Yücel - 29.04.2021
EDİRNE/KIRKLARELİ - 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Trakya'da kutlandı
Trakya'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak kutlandı. 1 Mayıs'ın "Tam kapanma" sürecine denk gelmesinden dolayı Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da bugün kutlama programı düzenlendi. Edirne'de, Saraçlar Caddesi'nde toplanan TÜRK İŞ, DİSK, KESK, Birleşik Kamu-İş, TMMOB ve TTB üyeleri bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Emek ve meslek örgütleri adına açıklama yapan Birleşik Kamu-İş üyesi Benay Gürsel, Kovid-19 sürecinde işçilere ve çalışanlara destek olunması gerektiğini söyledi. Salgın sürecinden etkilendiklerini belirten Gürsel, "Çalışırken hastalanan emekçiler için Kovid-19 iş kazası ve meslek hastalığı olarak kabul edilsin. İşsizliğe karşı kamu istihdamı artırılsın, hukuksuz biçimde işten çıkarılan kamu emekçileri işlerine iade edilsin, çalışma süreleri azaltılsın." dedi. Kırklareli Kırklareli'nde Emek Platformu tarafından Kültür Anıt Parkı'nda gerçekleştirilen etkinliğe, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile platform üyesi ve sendika temsilcileri katıldı. Grup üyeleri, "umut yan yana" ve "yaşasın 1 Mayıs" pankartları açarak, slogan attı. DİSK Trakya Şube Saymanı Barış Güne, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dört bir yanında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için yan yana olduklarını söyledi. 1 Mayıs'ta emekçilerin umutlarını ifade ettiklerini aktaran Güne, umutların büyümesi, sağlıklı, güvenceli ve insanca yaşama hakları için mücadele verdiklerini kaydetti. -Tekirdağ DİSK Tekirdağ Şubesi Genel Sekreteri Burak Ersin, Hasan Ali Yücel Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, salgın sürecinde çalışanlara daha çok destek olunması gerektiğini dile getirdi.
Hasan Ali Yücel - 22.03.2021
TİSKİ "Dünya Su Günü" dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yapılan etkinlikte, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Görmüş, Derecik, Prof. İhsan Koz ve Hasan Ali Yücel ilkokullarındaki öğrencilere, su tasarrufu ve çevre konusunda bilinçlendirmek amacıyla çeşitli materyaller dağıttı.
Hasan Ali Yücel - 10.03.2021
Beş Hececiler'in şairlerinden Yusuf Ziya Ortaç'ın vefatının üzerinden 54 yıl geçti
İlk öğrenimini İstavroz Abdullah Ağa Mektebi'nde tamamlayan usta edebiyatçı, Vefa Lisesi'nde okuduğu yıllarda, Peyami Safa ve Hasan Ali Yücel'le yakın arkadaş oldu.
Hasan Ali Yücel - 21.02.2021
Haftanın tarihine bakış
1961- Türk aydınlanmasının öncülerinden, eski Milli Eğitim bakanlarından öğretmen, yazar Hasan Ali Yücel, İstanbul'da 64 yaşında yaşamını yitirdi.
Hasan Ali Yücel - 16.02.2021
Amazon.com.tr 2020'nin çok satan kitaplarını açıkladı
Amazon.com.tr'nin Kitap kategorisinin 2020 yılında en çok satan 20 eseri alfabetik sıralamayla şu şekilde oldu: 1984 - George Orwell, Altıncı Koğuş- Anton Pavloviç Çehov, Bir İdam Mahkumunun Son Günü (Hasan Ali Yücel Klasikleri) - Victor Hugo, Bir Ömür Nasıl Yaşanır?: Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler - İlber Ortaylı, Dönüşüm (Modern Klasikler Serisi) - Franz Kafka, Hayvan Çiftliği - George Orwell, İnsan Neyle Yaşar? - Lev Nikolayeviç Tolstoy, Kırmızı Pazartesi: İşleneceğini Herkesin Bildiği Bir Cinayetin Öyküsü - Gabriel Garcia Marquez, Körlük - Jose Saramago, Martin Eden (Modern Klasikler Serisi) - Jack London, Otuz Milyon Kelime: Çocuğunuzun Beynini Geliştirin - Dana Suskind, Savaş Sanatı (Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi) - Sun Zi, Sefiller - Victor Hugo, Şeker Portakalı - Jose Mauro de Vasconcelos, Simyacı - Paulo Coelho, Sineklerin Tanrısı (Modern Klasikler Serisi) - William Golding, Sokrates'in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon (Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi) - Platon, Suç ve Ceza (Hasan Ali Yücel Klasikleri) - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, Yeraltından Notlar (Hasan Ali Yücel Klasikleri) - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski ve Yüzüklerin Efendisi (1-2-3 Cilt): Yüzük Kardeşliği - İki Kule - Kralın Dönüşü - J.
Hasan Ali Yücel - 15.02.2021
Süleyman Berk, "Hutut-i Meşahir - Bir Devre Şahidlik"i anlattı
"Çok farklı kesimlerden insanların bir araya geldiğini bu defterde görmekteyiz" Deftere yazanların çok farklı görüşlerden insanlar olduğuna vurgu yapan Berk, şunları kaydetti: "Şöyle de olabilirdi, 'Bu defterde falanca var, ben yazmam.' denilebilirdi. Öyle bir şeyle karşılaştı mı bilmiyorum ama baktığımızda çok farklı kesimlerden insanların bir araya geldiğini bu defterde görmekteyiz. Bunun da bizim kültür hayatımız için çok büyük bir kazanç olduğunu görüyoruz. Mesela birkaç isim sıralayayım, Hüseyin Cahit Yalçın, filozof Rıza Tevfik, Halit Ziya Uşaklıgil, Ercüment Ekrem Talu, Sabri Kalkandelen, Hüseyin Rahmi Gürpınar, hattat Hulusi Yazgan, Fatma Aliye Hanım, İskilipli Atıf Efendi, ressam Şevket Dağ, Hasan Ali Yücel, Süheyl Ünver, Faruk Nafiz Çamlıbel.
Hasan Ali Yücel - 13.02.2021
Büyükçekmece'de "Kızlar için STEM Robotik OPEN LAB." projesi başlatıldı
Projenin öğretmen eğitimleri de çevrim içi olarak Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Damla Arısan, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semra Mirici, İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Zeybek, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Hasan Ali Yücel - 28.01.2021
Tanıl Bora, "Hayatımız Kitap" programına konuk oldu
Biyografi türünde hazırladığı son kitabı "Hasan Ali Yücel" üzerine konuşan Bora, edebiyatın bir türü olarak biyografiyi anlattı ve Yücel'e ilişkin bilgiler verdi.
Hasan Ali Yücel - 10.12.2020
Karagözüm İki Gözüm: "Karagöz ve Çocuk Tiyatrosu" söyleşisi
"Karagöz'ün koşulları çocuk tiyatrosu için uygun" İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Hasan Ali Yücel - 29.10.2020
Edirne'de öğrenciler fidanları "cumhuriyet" için dikti
Edirne Belediyesince düzenlenen etkinlikte öğrenciler, TED Edirne Koleji yanındaki boş arazi, Hasan Ali Yücel Çocuk Eğitim Yerleşkesi ve Şükrüpaşa Mahallesi'ndeki yeşil alanı "Cumhuriyet fidanları"yla ağaçlandırdı.
Hasan Ali Yücel - 28.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi'nde 29 Ekim etkinliği düzenlenecek Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayasıyla etkinlik düzenleneceğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hasan Ali Yücel Haberleri | Hasan Ali Yücel Kimdir - Haberler - Hasan Ali Yücel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hasan Ali Yücel kimdir, hayatı ve biyografisi. Can Yücel kimdir? Can Yücel eserleri ile Can Yücel hayatı ve biyografisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.6.2021 23:57:54. #1.15#

title