Gümüşhane Valiliği Haberleri

Gümüşhane Valiliği Haberleri

Gümüşhane Valiliği haber, Gümüşhane Valiliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gümüşhane Valiliği - 19.9.2020
19 Eylül Gaziler Günü
Gümüşhane Gümüşhane Valiliği önünde gerçekleştirilen tören, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Gümüşhane Valiliği - 19.8.2020
Gümüşhane'de 65 yaş ve üstü vatandaşlara yeni bazı kısıtlamalar getirildi
Gümüşhane Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik Kovid-19 tedbirleri kapsamında bazı kısıtlamalar getirdi.
Gümüşhane Valiliği - 4.8.2020
Son Dakika | Gümüşhane'de 1 mahalle karantinaya alındı
GÜMÜŞHANE'nin Kelkit ilçesine bağlı Karaçayır Mahallesi, koronavirüs vakası görülmesi üzerine karantinaya alındı.   İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs vakası görülen Karaçayır Mahallesi'nde, karantina uygulanmasına karar verdi. Kararla ilgili Gümüşhane Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Kelkit İlçesi Karaçayır Mahallesi'nde 4 pozitif, 26 temaslı tespit edildiğinden virüsün yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla söz konusu mahallede bugün saat 18.
Gümüşhane Valiliği - 4.8.2020
Gümüşhane'de 1 köy karantinaya alındı
GÜMÜŞHANE'de, merkeze bağlı Boğalı köyü, koronavirüs vakası görülmesi üzerine karantina altına alındı.    İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs vakası görülen Boğalı köyünde, karantina uygulanmasına karar verdi. Kararla ilgili Gümüşhane Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz merkez ilçe Boğalı köyünde yaşayan bazı vatandaşlarımızın Covid -19 testi pozitif çıkmıştır.
Gümüşhane Valiliği - 25.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 4
Şiran ilçesi Erenkaya Mahallesi'ndeki yakınlarına il dışından ziyarete gelen bir kişi, rahatsızlanınca hastaneye gitti. Adı açıklanmayan misafirin koronavirüs testi pozitif çıkınca filyasyon ekipleri,  çalışma başlattı. Temaslı 10 kişinin de Covid-19 testleri pozitif çıktı. Vakalar üzerine Gümüşhane Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, mahallede karantina uygulanmasına karar verdi.
Gümüşhane Valiliği - 18.7.2020
Gümüşhane'de 1 köy karantinaya alındı
Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Kaletaş köyünde 5 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.
Gümüşhane Valiliği - 10.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
EYLEM PLANI HAZIRLANDI Kazı sonrası toprak doldurularak kapatılan Dipsiz Göl'ün eski haline döndürülmesi için çalışma başlatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve valilik tarafından hazırlanan 4 maddelik Eylem Planı kapsamında göl için alana dökülen, dayanıksız toprak çıkarıldı. Yerine ise suya dayanıklı kireçli ve killi toprak döküldü. Silindirle tabanı hazırlanan göl alanına, yandaki dereden boru hatlarıyla doğal kaynak suyu verilmeye başlandı. Çalışmalar, Gümüşhane Valiliği'nin koordinesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce akademisyen ve jeologların nezaretinde yürütüldü.
Gümüşhane Valiliği - 8.7.2020
Gümüşhane'de asker uğurlamalarına ve düğün saatlerine kısıtlama getirildi
Gümüşhane Valiliği internet sitesinde yayımlanan İl Hıfzıssıhha Kurulu kararında, kontrolsüz kalabalıkların oluşmasına neden olan, fiziki mesafe kurallarına aykırılık teşkil eden, açık ya da kapalı yerlerde eğlence düzenlenmesi ve araç konvoyu oluşturulması gibi asker uğurlamalarına hiçbir şekilde müsaade edilmeyeceği bildirildi.
Gümüşhane Valiliği - 7.7.2020
Gümüşhane'de vaka sayısı 1'den 13'e çıktı, valilikten uyarı geldi
GÜMÜŞHANE'de koronavirüs vakalarında artış yaşanmaya başladı. 1 olan vaka sayısının 13'e yükseldiği kentte, valilik, vatandaşları maske, dezenfektan ve sosyal mesafe kurallarına uymaları yönünde uyardı.  Koronavirüs salgını nedeniyle 8 kişinin hayatını kaybettiği Gümüşhane'de uygulanan tedbirlerle vaka sayıları 1'e kadar düştü. Ancak kent dışından gelenlerin karantina süreçleri ile tedbirlere uyulmaması ile vaka sayısı 13'e yükseldi.  Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada vakaların artış gösterdiği belirtilerek tedbirlere uyulması çağrısında bulunuldu.
Gümüşhane Valiliği - 7.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Gümüşhane'de vaka sayısı 1'den 13'e çıktı, valilikten uyarı geldi GÜMÜŞHANE'de koronavirüs vakalarında artış yaşanmaya başladı. 1 olan vaka sayısının 13'e yükseldiği kentte, valilik, vatandaşları maske, dezenfektan ve sosyal mesafe kurallarına uymaları yönünde uyardı.  Koronavirüs salgını nedeniyle 8 kişinin hayatını kaybettiği Gümüşhane'de uygulanan tedbirlerle vaka sayıları 1'e kadar düştü. Ancak kent dışından gelenlerin karantina süreçleri ile tedbirlere uyulmaması ile vaka sayısı 13'e yükseldi.  Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada vakaların artış gösterdiği belirtilerek tedbirlere uyulması çağrısında bulunuldu.
Gümüşhane Valiliği - 1.7.2020
Santa Harabeleri'nde 'kaçak kazı' tehlikesi (2)
'KORUMA TEMELLİ ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR' Santa Harabeleri'nin korunarak geleceğe taşınabilmesi için 'turizm master plan' ve 'alan yönetim koruma imar planı'nın hazırlandığını söyleyen Doç. Dr. Eruz, şunları kaydetti:   "Tarihi yapıların aslına uygun restorasyonu, tarihi mahallelerde arazi ve yapı sahiplerinin eski yapılarını restorasyon ve tarihi yerleşime uygun yeni yapı yapabilmeleri veya harabelerin yeniden yapımı için ve havzada koruma temelli sürdürülebilir turizm için DOKA desteği ile Gümüşhane Valiliği çalışmalar yürütüyor.
Gümüşhane Valiliği - 26.6.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
EYLEM PLANI HAZIRLANDI Kazı sonrası toprak doldurularak kapatılan Dipsiz Göl'ün eski haline döndürülmesi için çalışma başlatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca hazırlanan 4 maddelik Eylem Planı kapsamında göl için alana dökülen, dayanıksız toprak çıkarıldı. Yerine ise suya dayanıklı kireçli ve killi toprak döküldü. Silindirle tabanı hazırlanan göl alanına, yandaki dereden boru hatlarıyla doğal kaynak suyu verilmeye başlandı. Çalışmalar, Gümüşhane Valiliği'nin koordinesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce akademisyen ve jeologların nezaretinde yürütüldü.
Gümüşhane Valiliği - 11.6.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan Karadeniz'deki üç ile ziyaret
Gümüşhane'de katı atık ve su arıtma tesisi ile Millet Bahçesi alanında incelemelerde bulunacak Kurum, Gümüşhane Valiliği ve AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığını da ziyaret ederek üç günlük Karadeniz programını sonlandıracak.
Gümüşhane Valiliği - 11.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
2 MÜDÜR, 1 MEMUR AÇIĞA ALINMIŞTI Olayın duyulmasının ardından, tepki çeken kazıyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gümüşhane Valiliği tarafından başlatılan çifte soruşturma kapsamında; Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş, Müze Müdürü Elif Öktem ile müze müdürlüğü çalışanı Yunus Ağa açığa alındı.
Gümüşhane Valiliği - 18.5.2020
Gümüşhane?de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı
GÜMÜŞHANE'de koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada il genelinde bugünden itibaren sokakta maske takılması zorunlu hale getirildiği belirtildi.
Gümüşhane Valiliği - 18.5.2020
Gümüşhane'de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı
Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada il genelinde bugünden itibaren sokakta maske takılması zorunlu hale getirildiği belirtildi.
Gümüşhane Valiliği - 2.5.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
2 MÜDÜR, 1 MEMUR AÇIĞA ALINMIŞTI Olayın duyulmasının ardından, tepki çeken kazıyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gümüşhane Valiliği tarafından başlatılan çifte soruşturma kapsamında; Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş, Müze Müdürü Elif Öktem ile müze müdürlüğü çalışanı Yunus Ağa açığa alındı.
Gümüşhane Valiliği - 15.4.2020
Gümüşhane'de 57 bin kişi kontrol edildi
Gümüşhane Valiliği tarafından koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında il merkezi ve ilçe giriş ve çıkışlarında sağlık taraması yapılıyor.
Gümüşhane Valiliği - 4.4.2020
Gümüşhane'de bir köy karantinaya alındı
Gümüşhane Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İstanbul'dan Köse ilçesindeki Bizgili köyüne gelen bir vatandaşın korona testinin pozitif çıktığı belirtilerek, "İstanbul'dan ilimiz Köse ilçesi Bizgili köyüne gelen bir vatandaşımızın korona virüs testi pozitif çıkmış olup, söz konusu vatandaşımızın temasları nedeniyle enfekte edebileceği insanlar olabileceği düşüncesinden hareketle kamu sağlığının korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla köyde karantina tedbiri uygulanacaktır" ifadelerine yer verildi.
Gümüşhane Valiliği - 29.3.2020
Doğu Karadeniz'de, 2 köy daha karantinaya alındı
KORONAVİVÜS HASTASI İLE TEMASI BELİRLENDİ Gümüşhane'nin Şiran ilçesi Yukarı Kulaca köyü, Kocaeli'den gelen bir kişinin koronavirüs testi pozitif çıkan bir kişi ile temasının belirlenmesi üzerine karantinaya alındı. Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Kocaeli ilinden gelen bir vatandaşımızın bu ilde koronavirüs pozitif bulgusu bulunan bir kişiyle teması tespit edildiğinden Yukarı Kulaca köyünde karantina tedbiri alınmıştır" denildi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gümüşhane Valiliği Haber, Gümüşhane Valiliği Son Dakika Haberleri - Haberler - Gümüşhane Valiliği haber sayfamızda Gümüşhane Valiliği haberleri okuyabilir, Gümüşhane Valiliği son dakika haberleri ve güncel Gümüşhane Valiliği gelişmelerini görebilirsiniz. Dipsiz Göl, eski haline
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 02:22:22. #1.14#
title