Erzurum Kongresi Haberleri

Erzurum Kongresi haber, Erzurum Kongresi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erzurum Kongresi - 05.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Milli Mücadele'nin tanığı müzeler geçmişten geleceğe ışık tutuyor
Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı "Atatürk ve Erzurum Kongre Müzesi" Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi'ne ev sahipliği yapan binadaki "Atatürk ve Erzurum Kongre Müzesi", tarihe tanıklık ediyor.
Erzurum Kongresi - 05.04.2021
GÜNDEM / 5 Nisan 2021
(Moskova/17.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Milli Mücadele'nin "tanığı" müzeler geçmişten geleceğe ışık tutuyor Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlattığı Samsun'daki Bandırma Gemi Müzesi ile Erzurum Kongresi'ne ev sahipliği yapan "Atatürk ve Erzurum Kongre Müzesi" ve Atatürk'ün "Cumhuriyet'in temelini burada attık" dediği Sivas'taki tarihi yapı, ziyaretçilerini geçmişe götürüyor (Samsun/Erzurum/Sivas/Ekip) 2- SPK Başkanı Taşkesenlioğlu'ndan borsa yatırımcılarına uyarı: "Manipülasyon, içsel bilgiye dayalı işlem ya da benzeri usulsüzlükler olmadığı sürece SPK'nın görev tanımında yer almayan ve müdahil olmadığı yegane unsur, piyasa paydaşlarının hep birlikte karar verdikleri pay fiyatıdır" "Yatırımcılarımızın, pay piyasalarında hesap ettikleri değerleme ve şahsi beklentilerine göre işlem yapmaları gerek.
Erzurum Kongresi - 29.01.2021
TBMM Başkanı Şentop, Misak-ı Milli Anma Programı'nda konuştu: (2)
Şentop, TBMM'nin himayesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) iş birliğinde "Bir Asrı Geçen Birikimle Misak-ı Milli'ye Yeniden Bakmak" temasıyla MSGSÜ Fındıklı Yerleşkesinde düzenlenen Misak-ı Milli Anma Programı'nda yaptığı konuşmada, 4 Eylül 1919'de toplanan Sivas Kongresi'nde alınan kararlarla Erzurum Kongresi kararlarının teyit edildiğini ifade etti.
Erzurum Kongresi - 24.11.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, "Mustafa Kemal, Birinci Dünya Savaşı'nda İzmir'e gidemedi. Antakya'dan, bilmem nereden başlamadı. Kürdistan'a geldi. Erzurum Kongresi'ni, Sivas Kongresi'ni yaptı.
Erzurum Kongresi - 28.10.2020
Cumhurbaşkanlığından Cumhuriyet'in 97. yılına özel Milli Mücadele Sergisi
Antlaşma belgeleri, mühürler, kongre kararları, şahsi eşyalar Sergide ayrıca Mondros Mütarekesi belgesi, Mustafa Kemal Paşa'yı Dokuzuncu Ordu Müfettişi olarak görevlendiren kararname, Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'daki görevini başladığını bildiren telgraf, Atatürk'ün evrak çantası, Amasya Tamimi, Erzurum Kongresi kararları, Erzurum Kongresi mührü, Sivas Kongresi kararları, Misak-ı Milli Belgesi, Sevr Andlaşması belgesi, Lozan Andlaşması belgesi de yer alıyor.
Erzurum Kongresi - 23.07.2020
Erdoğan'dan Erzurum Kongresi'nin 101. yıl dönümü mesajı Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli güçlere, milletin topyekun mücadelesine ve Milli Meclis'e dair önemli kararların alındığı Erzurum Kongresi, yerlilik ve millilik konusunda devletimizin ve milletimizin yolunu aydınlatmaya devam etmektedir.
Erzurum Kongresi - 23.07.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum Kongresi'nin yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 23 Temmuz Erzurum Kongresi'nin yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Erzurum Kongresi - 23.07.2020
Son dakika haberi... Erzurum Kongresi'nin 101. yıl dönümü
Son dakika haberleri: AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum Kongresi'nde Milli Mücadele'nin ateşinin yakıldığını belirterek "23 Temmuz iman edenlerin, vatana muhabbet duyanların kıyam ettiği zaman dilimidir.
Erzurum Kongresi - 23.07.2020
TBMM Genel Kurulu
Kurtuluş Savaşı'nın dönüm noktalarından Erzurum Kongresi'nin başlamasının 101'nci yıl dönümü olduğunu da anımsatan Türkkan, "Manda ve himayenin reddedildiği, ilk kez ulusal bağımsızlığın koşulsuz olarak esas alındığı ve milli sınırlar gibi önemli kararların yer aldığı Erzurum Kongresi'ni, yıl dönümünde hayırla yad ediyoruz.
Erzurum Kongresi - 23.07.2020
Erzurum Kongresi'nin 101. yıl dönümü törenle kutlandı
Erzurum Kongresi'nin 101. yıl dönümü törenle kutlandı Erzurum Kongresinin 101. yıl dönümü nedeniyle Havuzbaşı Kent Meydanında tören düzenlendi.
Erzurum Kongresi - 23.07.2020
Kılıçdaroğlu'ndan Erzurum Kongresi'nin 101. yılı paylaşımı Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erzurum Kongresi'nden miras aldığımız Kuvayı Milliye ruhuyla iktidar hedefimize yürüyeceğiz.
Erzurum Kongresi - 23.07.2020
Son dakika haberleri | TBMM Genel Kurulu toplandı
Erzurum Kongresi'nde Kurtuluş Savaşı'nın ilke ve esaslarının saptandığını, yurdun tümünü ilgilendiren tarihsel kararların, Kurtuluş Mücadelesi ve laik, demokratik Cumhuriyetin temel ilkeleri için dayanak oluşturduğunu vurgulayan Akar, "23 Temmuz 1919 tarihinde küçük bir okul salonunda başlayan Milli Mücadele'nin temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi'nin 101.
Erzurum Kongresi - 23.07.2020
23 Temmuz Erzurum Kongresi Atletizm Yarışları düzenlendi
Erzurum Valiliği öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm İl Temsilciliği tarafından 23 Temmuz Erzurum Kongresi Kupası Yarışları düzenlendi.
Erzurum Kongresi - 23.07.2020
Erzurum Kongresi'nin 101. yıl dönümü
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Milli Mücadele yıllarında kendini ortaya koyan yüksek şuurun, bugün de ilham kaynağı olmaya ve geleceğe yürüyüşlerinde kendilerine güç katmaya devam ettiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erzurum Kongresi Haberleri | Erzurum Kongresi Haber - Haberler - Erzurum Kongresi haberleri, son dakika erzurum kongresi haber ve gelişmeleri burada. TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Milli Mücadele'nin tanığı müzeler geçmişten geleceğe ışık tutuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 20:59:10. #1.14#

title