Ceza Muhakemesi Kanunu Haberleri

Ceza Muhakemesi Kanunu haber, Ceza Muhakemesi Kanunu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ceza Muhakemesi Kanunu - 10.06.2021
Bakan Gül, Türkiye'de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi Projesi'nin açılışında konuştu Açıklaması
"Müzakere başarı oranı 2020 yılında yüzde 85'e ulaşmıştır" Uzlaştırmanın ilk kez Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu'yla ceza adalet sistemine dahil edildiğini belirten Gül, 2016'da kurumun tüm ihtiyaçlarının gözden geçirilerek daha disipline edilir hale getirildiğini söyledi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 08.06.2021
HDP'nin kapatılması istemiyle AYM'de yeniden açılan davada ilk inceleme için raportör görevlendirildi
Raportörün ilk incelemeye ilişkin raporunu tamamlayarak AYM heyetine sunması gerekiyor. Bunun ardından heyet, davaya ilişkin ilk incelemesini yapacak ve iddianamenin kabul edilip edilmediğine karar verecek. Bu süre, Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) hükümlerine göre, iddianamenin gönderilmesinden itibaren 15 günü geçemeyecek.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 07.06.2021
Son dakika haber! Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'nin kapatılması istemiyle yeniden dava açtı (2)
Siyasi partilerin kapatılmasına ilişkin davalar, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun davanın mahiyetine uygun hükümleri uygulanmak suretiyle dosya üzerinden Genel Kurulca inceleniyor ve kesin karara bağlanıyor.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 04.06.2021
Doğu Perinçek, Twitter paylaşımı nedeniyle Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu
Ceza Muhakemesi Kanunu'na (CMK) göre internet erişiminin mümkün olduğu her yerde zararın meydana geldiği kaydedilen dilekçede, şikayete konu ifadelerde, Doğu Perinçek'in onur, şeref ve saygınlığına yoğun saldırıda bulunulduğu ve bunun kast boyutunda olduğu kaydedildi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 04.06.2021
Son dakika haberi... Kontrolden çıkan araç, yangın müdahale istasyonunun bahçesine uçtu: 2 yaralı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Keşan-Gelibolu yolunda kontrolden çıkan araç, yangın müdahale istasyonunun bahçesine uçtu.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 02.06.2021
Son dakika haberleri: Askeri ceza alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (2)
Ceza Muhakemesi Kanunu'nun hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin hükümleri; sırf askeri bir suçtan dolayı 6 ay veya daha fazla süreli hapis cezasına hükmedilmesi, fiilin, disiplini ağır şekilde ihlal etmesi veya birliğin güvenliğini tehlikeye düşürmesi ya da birliğin muharebe hazırlığını veya etkinliğini zafiyete uğratması ya da büyük bir zarar meydana getirmesi ile fiilin savaş veya seferberlikte işlenmesi halleri hariç askeri suç ve cezalar hakkında da uygulanacak.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 02.06.2021
Köfteci Yusuf davasına devam edildi
AFYONKARAHİSAR'da, bir et entegre tesisini tehditle, Bursa'da restoran zinciri sahibi Yusuf Akkaş'a satmaya çalışan 19 sanıklı davaya ek iddianame ile sanık olarak eklenen Sedat Peker'in yargılanmasına başlandı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 02.06.2021
Isparta'da cinayet iddiasıyla tutuklanan sanığın gerçek yaşı tespit edildi
Isparta'da Mehmet Özçelik'in bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklanan F.G.'nin mahkeme kararıyla yaşını küçültmesi nedeniyle cinayet günü 18 yaşından küçük olduğu iddiasıyla gerçek yaşı tespit edildi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 29.05.2021
Tunus'ta darbe planı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı
Dali, sızdırılan söz konusu belgelere ilişkin soruşturma başlatılması kararının Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 31.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 26.05.2021
Son dakika haberleri: Askeri ceza alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (2)
Ceza Muhakemesi Kanunu'nun hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin hükümleri; sırf askeri bir suçtan dolayı 6 ay veya daha fazla süreli hapis cezasına hükmedilmesi, fiilin, disiplini ağır şekilde ihlal etmesi veya birliğin güvenliğini tehlikeye düşürmesi ya da birliğin muharebe hazırlığını veya etkinliğini zafiyete uğratması ya da büyük bir zarar meydana getirmesi ile fiilin savaş veya seferberlikte işlenmesi halleri hariç askeri suç ve cezalar hakkında da uygulanacak.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 23.05.2021
Reçetesiz antibiyotik satan eczacı şimdi yandı
İddiaya göre ilçe kaymakamlığı ve ilçe sağlık müdürlüğü ekipleri bir eczane hakkında reçetesiz antibiyotik sattığı gerekçeyle üç ayrı tutanak tutarak, üç kez 521'er TL ceza kesti. Eczacının idari para cezasına yaptığı itiraz Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedildi. Adalet Bakanlığı, kanun yararına bozma talebinde bulununca devreye Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı girdi. Kabahatli eczacı hakkında 3 defa reçetesiz antibiyotik sattığından bahisle her ilaç için bir kere olmak üzere üç kez 52 TL ceza kesildiğine dikkat çeken Başsavcılık, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 15/2. maddesindeki 'Aynı kabahatin birden fazla işlenmesi halinde her bir kabahatle ilgili olarak ayrı ayrı idari para cezası verilir. Kesintisiz fiille işlenebilen kabahatlerde, bu nedenle idari yaptırım kararı verilinceye kadar fiil tek sayılır' ifadesine atıfta bulundu. Bozma talebinde şöyle denildi: "Reçetesiz antibiyotik satma eylemi sebebiyle üç farklı tutanak düzenlenip üç ayrı idari yaptırım kararı verilmiş olması karşısında, tüm satışların tek fiil kabul edilmesi gerekirdi. Her bir ilaç için ayrı ayrı idari yaptırım kararı verilemeyeceği hususu gözetilmeden, başvurunun bu yönden kabulü yerine yazılı şekilde karar verilmesinde isabet görülmediği gerekçesiyle 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 309.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 08.05.2021
'Bylock' yalanıyla dolandıran sanıklara 12 sene hapis
Bursa'da, telefonla aradıkları yaşlı kadını 'bylock' yalanıyla kandıran dolandırıcılar, ziynet eşyaları ve 70 bin dolarla sırra kadem bastı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 04.05.2021
Lekelenmeme hakkı kapsamında yaklaşık 359 bin dosyada "soruşturmaya yer olmadığına" hükmedildi
Adalet Bakanlığının internet sitesinde yer alan bilgilendirmede, 2017'de 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 158'inci maddesinde düzenleme yapıldığı hatırlatıldı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 28.04.2021
Yargıtay, Beşiktaş taraftar grubu Çarşı davasında beraat kararlarını bozdu
Kararda, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinin bu dosyası, Taksim Gezi olaylarının gerçekleştirilme şekli ve somut olay birlikte değerlendirildiğinde, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek" suçu bakımından, Cumhurbaşkanlığının (o dönem için Başbakanlık) doğrudan zarar görüp davaya katılma hakkı bulunduğu halde, Ceza Muhakemesi Kanunu gereğince, usulüne uygun olarak dava ve duruşmalardan haberdar edilmeksizin, yargılamaya devam edilerek, hüküm kurulmasının yasaya aykırı olduğu kaydedildi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 28.04.2021
GEZİ PARKI OLAYLARINDA ÇARŞI GRUBUNUN YER ALDIĞI 35 SANIKLI DAVA YARGITAY'DA BOZULDU
GEZİ ANA DAVASIYLA  BİRLEŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİNE HÜKMEDİLDİ Kararda, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçu yönünden Cumhurbaşkanlığının (Başbakanlık) suçtan doğrudan zarar görüp davaya katılma hakkı bulunduğu halde Ceza Muhakemesi Kanunu'na göre dava ve duruşmalardan haberdar edilmeksizin yargılamaya devam edilerek hüküm kurulması bozma gerekçesi sayıldı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 27.04.2021
HSK'dan 'tam kapanma' kararı
HAKİMLER ve Savcılar Kurulu, ilk derece adli ve idari yargı mercileri ile bölge adliye ve bölge idare mahkemelerinin yargı yerlerinde icra edeceği duruşma, müzakere ve keşiflerin 'tam kapanma' dönemi olan 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi saat 05.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 26.04.2021
Son dakika haberi... Kobani davası ileri bir tarihe ertelendi
Edinilen son dakika haberine göre Ankara'da görülen eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın yanı sıra silahlı terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinin de aralarında olduğu 108 sanıklı Kobani davası ileri bir tarihe ertelendi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 26.04.2021
Son dakika: Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin dava ertelendi
Cumhuriyet savcısının görüşünün alınmasının ardından heyetin ara kararını açıklayan Mahkeme Başkanı Bahtiyar Çolak, söz konusu taleplerin Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 8.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 21.04.2021
Son dakika haberleri! MÜJDAT GEZEN VE METİN AKPINAR'IN DAVASI; SAVCI VE CUMHURBAŞKANI AVUKATI KARARA İTİRAZ EDEREK, İSTİNAFA BAŞVURDU
Son dakika gündem haberi... CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanan sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e ayrı ayrı beraat kararı veren mahkeme, kararın gerekçesinde suç unsurlarının oluşmadığını belirtti.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 15.04.2021
Anayasa Mahkemesinin, HDP'nin kapatılması istemli iddianamenin iadesine ilişkin kararının gerekçesi yazıldı: (2)
Kararda, şu tespitler yapıldı: "Kullanılan bu yöntemin bir başka sonucu da söz konusu eylemler ile Partinin bu eylemlerin odağı haline gelmesi arasındaki ilişkinin ortaya konulamamasıdır. Bu durum ise Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 174.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 15.04.2021
Son dakika haberi... Anayasa Mahkemesinin, HDP'nin kapatılması istemli iddianamesinin iadesine ilişkin kararının gerekçesi yazıldı: (3)
Kararda, söz konusu ilişki kurulmadan partililer hakkındaki dava ve soruşturmalara atıfta bulunulmasının, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 170'inci maddesinde yer alan "İddianamede, yüklenen suçu oluşturan olaylar, mevcut delillerle ilişkilendirilerek açıklanır.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 15.04.2021
Anayasa Mahkemesi, HDP iddianamesini Yargıtay Başsavcılığına iade etti
Anayasa Mahkemesinin internet sitesinde, HDP'nin kapatılması talebiyle düzenlenen iddianamenin Yargıtay Başsavcılığına iadesine karar verildiği belirtildi. İnternet sitesinde yer alan açıklamada, "Anayasa Mahkemesinin 31/3/2021 tarihli ve E.2021/1 (Siyasi Parti Kapatma), K.2021/1 sayılı kararıyla, Halkların Demokratik Partisi'nin temelli kapatılmasına karar verilmesi talebiyle düzenlenen 17/3/2021 tarihli ve 36321649/2021/1 sayılı iddianamenin Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 174.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 10.04.2021
Son dakika haber! Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı bir partinin afişlerine yönelik "Cumhurbaşkanına hakaret" soruşturması başlattı
Son dakika habere göre Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının, bir siyasi partinin kentteki billboard ve raket afişlerinde Cumhurbaşkanına hakaret suçu işlendiği iddiasıyla soruşturma başlattığı bildirildi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 07.04.2021
TBMM Genel Kurulunda güvenlik soruşturmasına ilişkin kanun teklifinin birinci bölümü kabul edildi
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının kapsamı Teklifle, arşiv araştırmasının kapsamı ile güvenlik soruşturması kapsamında bakılacak konular da yeniden düzenleniyor. Arşiv araştırması, kişinin adli sicil kaydının, kişinin kolluk kuvvetlerince halen aranıp aranmadığının, kişi hakkında herhangi bir tahdit bulunup bulunmadığının, kişi hakkında kesinleşmiş mahkeme kararları ve Ceza Muhakemesi Kanunu'nun ilgili hükümleri kapsamında alınan kararlar ile kişi hakkında devam eden veya sonuçlanmış olan soruşturma ya da kovuşturmalar kapsamındaki olguların, hakkında kamu görevinden çıkarılma ya da kesinleşmiş memurluktan çıkarma cezası olup olmadığının mevcut kayıtlardan tespit edilmesini kapsayacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ceza Muhakemesi Kanunu Haberleri | Ceza Muhakemesi Kanunu Haber - Haberler - Ceza Muhakemesi Kanunu haberleri, son dakika ceza muhakemesi kanunu haber ve gelişmeleri burada. Leyla Güven: 22 yıl 3 ay hapis cezası onanan eski HDP milletvekilinin avukatları Yargıtay'a itiraz edec
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.6.2021 03:56:59. #1.15#

title