Ceza Muhakemesi Kanunu Haberleri

Ceza Muhakemesi Kanunu haber, Ceza Muhakemesi Kanunu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ceza Muhakemesi Kanunu - 24.11.2021
Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi davasında Suudi Arabistan'a yargılama yapılıp yapılmadığı sorulacak
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan Başkonsolusluğu'nda öldürülmesine ilişkin 26 firari sanığın yargılandığı davada mahkeme, Suudi Arabistan'da Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin soruşturma ve kovuşturma yapılıp yapılmadığının sorulmasını karar verdi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 10.11.2021
Son dakika haberleri: Ataşehir'de kılıçla saldırıya uğrayan mimar Başak Cengiz hayatını kaybetti
Son dakika haberlerine göre Ataşehir'de kılıçla saldırıya uğrayan mimar Başak Cengiz (28), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 08.11.2021
Son dakika haberleri | Adalet Bakanı Gül, Masumiyet Karinesi ve Lekelenmeme Hakkı Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması
"İnsanın lekelenmeme hakkı da bütün insanlığın hakkıdır" Ceza Muhakemesi Kanunu'nda 2017'de insanların haksız, temelsiz ve yersiz suçlamalara maruz kalmamasını adına değişiklik yapıldığına işaret eden Gül, bugüne kadar 462 bin dosyada "soruşturmaya yer olmadığına" dair karar verildiğini söyledi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 05.11.2021
Avukat Eyüphan Korkmaz, Ankara 2 No'lu Baro Başkanlığına aday olduğunu açıkladı
Avukat Eyüphan Korkmaz, Ankara 2 No'lu Baro Başkanlığı için aday olduğunu bildirdi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 05.11.2021
FETÖ'nün "futbolda şike" kumpasında yer alan eski hakim ve savcılar hakkında iddianame
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "futbolda şike" kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında düzenlenen iddianamede, şüpheli Mehmet Berk'in 88,5 yıla, Zekeriya Öz'ün ise 86,5 yıla kadar hapsi istendi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 05.11.2021
PKK/KCK, El Kaide, El Nusra ve DEAŞ'a destek veren 10 kişi ve 3 kuruluşun mal varlıkları donduruldu
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, terör örgütüne maddi destek sağlayan 10 kişi ve 3 kuruluşun Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu. 6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanunun 7'nci maddesinin 3'üncü fıkrasınca yayımlanan karara göre; Adnan Kaya, Buket Ülgen, Doğan Doğan, Fırat Özgür, Seyfi Tomar, İlhan Ulutaş, Şafak Erdemir ile Toronto'da kurulan Anadolu Kültür Vakfı'nın mal varlıkları PKK/KCK'ya maddi destek sağladığı gerekçesiyle, Hasan Alshaban'ın mal varlıkları El Kaide'ye destek sağladığı, Farrukh Furkatovitch Fayzımatov'ın mal varlıkları El Nusra'ya destek sağladığı, Marwan M Salıh Salıh'ın, Al Alamia Gıda'nın ve Redin Danışmanlık İç ve Dış Ticaret'in mal varlıkları ise DEAŞ'a destek sağladığı gerekçesiyle dondoruldu.6415 sayılı Kanun'un 7'nci maddesinin 4'üncü fıkrasınca Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre ilgili Ankara Ağır Ceza Mahkemesine Karara itiraz edilebileceği belirtildi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 25.10.2021
Son dakika haberleri: Elif Çakal'ın ölümüne ilişkin tutuklanan 3 şüpheli tahliye edildi
Başsavcılık, Elif Çakal'ın arkadaşları oldukları belirtilen ve "eziyet etme" suçundan tutuklanmalarına karar verilen Gürkan K. ve Ufuk B. ile yaşı 18'den küçük olan S.T'nin, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 108.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 23.10.2021
İfadeleri alınmak üzere yakalama emri düzenlenen 2 bin 711 kişi "taahhütle" serbest kaldı
Sadece ifadesi alınmak üzere yakalama veya zorla getirme kararı bulunanların özgürlük ve güvenlik hakkı kapsamında mağduriyet yaşamaması hedefi doğrultusunda Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'la yapılan düzenleme, uygulamada önemli sonuçlar verdi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 22.10.2021
"Balyoz Planı" davasındaki beraat kararı bozulan 7 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı
Duruşmada, Yargıtay'ın bozma kararının hukuka aykırı olduğunu ve daha önce Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilmiş olan beraat kararına direnilmesi gerektiğini söylediklerini belirten Ersöz, şunları kaydetti: "Özellikle Yargıtay'ın bozma kararı sonrasında bu karara karşı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 308.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 22.10.2021
Eski İsviçre İstanbul Konsolosu'nun eşine, "yaralama" suçundan 3 yıl 8 ay hapis cezası
Davanın temyiz edildiği Yargıtay 12. Ceza Dairesi, "taksirle yaralama" suçunun Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 253/1.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 15.10.2021
Faili meçhul cinayetler davasına devam edildi
Ankara Bölge Adliye Mahkemesi tarafından kararın bozulması üzerine tekrar yargılanmalarına başlanan 19 sanığın yer aldığı faili meçhul cinayetler davasına devam edildi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 28.09.2021
İYİ Partili Buğra Kavuncu'yu darbettiği öne sürülen şüpheliye tahliye
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu darbettiği öne sürülen şüpheli S.O'nun tahliyesine karar verildi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 26.09.2021
Alkolmetre cezası Yargıtay'dan döndü
Emsal nitelikte bir karara imza atan Yargıtay 19. Ceza Dairesi, kronik rahatsızlığı bulunan kişinin Covid hassasiyetinin anlaşılabilir bir talep olduğuna dikkat çekti. Kararda şu ifadelere yer verildi: "Kabahatli sürücü, kolluk birimlerince durdurularak alkolmetre ile alkol ölçümü yapılmak istendiği, kabahatlinin Covid-19 tedbirleri kapsamında alkolmetreyi üflemek istemediği ve kan tahlili yolu ile alkol ölçümü yapılmasını istemiştir. Bunun üzerine 3 bin 516 Türk Lirası idari para cezası uygulandığı ve sürücü belgesinin 2 yıl süreyle geri alınmasını takiben kabahatlinin Devlet Hastanesinden aynı gün saat 21.50'de kan tahlili verdiği ve kanında alkol (etonol) tespit edilemediği anlaşılmaktadır. Covid tedbirleri kapsamında somut olayda olduğu gibi şahısların bu tür hassasiyetler gösterebileceği, mezkur hastalığın solunum yolu ile bulaştığı göz önüne alındığında ağza temas ederek nefes üflemek suretiyle alkol miktarı ölçme şeklinde çalışan teknik cihazın üflenmesinden imtina edilmesinin kabul edilebilir olduğu anlaşılmıştır. 2918 sayılı Kanun'a göre sürücünün alkol miktarının ölçülme yönteminin yalnızca teknik cihaz olmadığı, bu hususun istisnalarının aynı kanunun 48/3. maddesinde açıklandığı üzere kan tahlili ile de ortaya konabileceği ortadadır. Dosya içeriğine göre kronik rahatsızlığı olan kabahatli gibi kişilerin kendilerini korumak adına bu tür alternatif yollara başvurma isteğinin alkolmetreyi üflemekten imtina etme kastı olarak yorumlanamayacağı, nitekim kendisinin yaklaşık 1 saat sonra hastaneden kan tahlili aldığı ve kanında alkol tespit edilemediği aşikardır. Yerleşik adli tıp uygulamalarına göre kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte alkol oranının her saat ortalama 0,15 promil azaldığının kabulü karşısında kabahatlinin başvurusunun kabulü yerine yazılı şekilde reddine karar verilmesinde isabet görülmediği gerekçesiyle 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 309.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ceza Muhakemesi Kanunu Haberleri | Ceza Muhakemesi Kanunu Haber - Haberler - Ceza Muhakemesi Kanunu haberleri, son dakika ceza muhakemesi kanunu haber ve gelişmeleri burada. Libya'da askeri mahkeme Hafter hakkında gıyabi idam cezası verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 14:42:54. #1.14#

title