CEZA MUHAKEMESİ KANUNU HABERLERİ

Ceza Muhakemesi Kanunu Haberleri

Ceza Muhakemesi Kanunu haber, Ceza Muhakemesi Kanunu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ceza Muhakemesi Kanunu - 27.02.2021
13 yaşındaki Dilek'e kaldırımda yumruk atan saldırgan, adli kontrolle serbest (2)
SERBEST BIRAKILAN SALDIRGAN İÇİN AKIL VE RUH SAĞLIĞI RAPORU İSTENDİAksaray'da, kurs çıkışı kaldırımda anneannesi Saliha A.'yı bekleyen Dilek E.'ye (13) yumruk atan saldırgan Muhammed A.'nın (35) serbest bırakılmasının ardından Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamada bulundu.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 26.02.2021
Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığından öğrenciye tokatla saldıran zanlının serbest bırakılmasına ilişkin açıklama
Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, ortaokul öğrencisine tokatla saldıran kişinin psikolojik rahatsızlığı bulunduğunun belirlenmesi üzerine gözlem altına alınmasına karar verildiğini bildirdi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 24.02.2021
Süleyman Soylu'ya hakaret eden şüpheli öfke kontrolü seminerlerine katılacak
İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'ya 13 Nisan 2020'de sosyal medya hesabından hakaret ettiği iddia edilen şüpheli Sedat E.'nin "Konutu terk etmeme" ile  haftada bir kez öfke kontrolü seminer ve seanslarına katılmasına karar verildi.   "ÖZÜR DİLİYORUM"  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 13 Nisan 2020'de sosyal medya hesabından hakaret ettiği iddia edilen şüpheli Sedat E. gözaltına alındı ve emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.  Şüpheli Sedat E. savcılık ifadesinde "Söz konusu paylaşımı benim yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum. Fakat paylaşım yapılan hesap bana aittir. Ben 12-13 yıldır alkol bağımlısıyım, bağımlılığıma ilişkin tedavi görmekteyim, fakat sinir hastalığıma ilişkin olarak psikiyatri bölümünde tedavi görmekteyim ve ilaç kullanmaktayım. Ben bir şehit yakınıyım bu nedenle devlete ve kişilere hakaret etme kastım olamaz. Ben devlet büyüklerimden ve özellikle Süleyman Soylu'dan özür diliyorum" dedi.  Cumhuriyet Savcısı Furkan Okudan, "Kamu görevlisine alenen hakaret" suçundan şüpheli Sedat E. hakkında adli kontrol kararı verilmesi talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.  ŞÜPHELİ HAKKINDA 2 ADLİ KONTROL HÜKÜMLERİNİN UYGULANMASINA KARAR VERİLDİ Talebi kabul eden Hakimlikte şüpheli Sedat E. hakkında Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 109/3-c maddesi gereğince İstanbul Anadolu Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün belirlemiş olduğu yerde en az haftada bir kez olmak üzere öfke kontrolü seminer ve seanslarına katılmak şeklinde adli kontrol hükümlerine tabi tutulmasına ve "Konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına karar verdi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 16.02.2021
Metin Kaplan'a yeniden yargılandığı davada beraat
17 yıl sonra gelen yeniden yargılama hükmü Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Metin Kaplan hakkında, kapatılan Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 250.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 11.02.2021
CHP'li Berberoğlu'nun avukatlarından fezleke itirazı
Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) hak ihlali hükmü sonrası mahkemece yeniden yargılama kararı verilen CHP'li Enis Berberoğlu'nun avukatları, 3 ayrı suçtan hazırlanıp TBMM'ye gönderilen fezlekeye itiraz etti.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 09.02.2021
Son dakika haberleri: Enis Berberoğlu hakkındaki fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi
Anayasa Mahkemesi'nce(AYM) hakkında ikinci kez hak ihlali yapıldığına karar verilen eski CHP'li milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili yeniden yargılama ve infazın durdurulması kararı veren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi fezlekesini hazırlayarak TBMM'ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderildi. Enis Berberoğlu ile ilgili dava sürecine yer verilen fezlekede, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 21 Ocak 2021 tarihli "ihlal" kararı uyarınca mahkemenin 8 Şubat 2021 tarihli kararıyla hükümlünün yeniden yargılama talebinin kabulü ve infazın durdurulmasına karar verildiği hatırlatıldı.  Berberoğlu hakkında verilen kararın Yargıtay 16. Ceza Dairesinin 20 Eylül 2018 tarihli kararıyla kesinleşmesi ve yeniden yargılama kararı verilmesi sebebiyle kesinleşmiş hükmün bütün sonuçlarıyla ortadan kaldırıldığı anlatılan fezlekede, yargılama sürecinde yeniden milletvekili olan Berberoğlu hakkında yasama dokunulmazlığı kaldırılıncaya kadar yargılamanın Ceza Muhakemesi Kanununun (CMK) 223/8.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 08.02.2021
14. Ağır Ceza Mahkemesi Enis Berberoğlu hakkında AYM kararına uyulmasına karar verdi
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında Anayasa Mahkemesi (AYM) kararına uyulması yönünde oy birliğiyle karar verdi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 08.02.2021
14. AĞIR CEZA MAHKEMESİ ENİS BERBEROĞLU HAKKINDA AYM KARARINA UYULMASINA KARAR VERDİ
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında Anayasa Mahkemesi (AYM) kararına uyulması yönünde oy birliğiyle karar verdi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 03.02.2021
Son dakika haberi | Demirtaş'ın "kamu görevlisine hakaret ve hükümeti aşağılama" davası
Diyarbakır'da yaptığı açıklamalar nedeniyle İstanbul'da yargılandığını ve avukatlarının 4 yıldır bu duruma itiraz ettiklerini aktaran Demirtaş, "Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) yetki hususu yoruma açık değildir.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 01.02.2021
FETÖ'den yargılanan Birol Erdem beraat etti
Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hakkında dava açılan eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem beraat etti.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 22.01.2021
CANAN KAFTANCIOĞLU HAKKINDA 6 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİYLE YENİ İDDİANAME
TAKİPSİZLİK KARARINI SULH CEZA HAKİMLİĞİ KALDIRDI İddianamede bu sebeple Kaftancıoğlu hakkında üzerine atılı suçtan delil yetersizliği sebebiyle kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği, Fahrettin Altun'un itirazı üzerine bu kararın Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla 23 Kasım 2020 tarihinde kaldırıldığı ve Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) 173 / 4.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 21.01.2021
Son dakika gündem: Eskişehir'de cinayet sanığına Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden 14 yıl hapis cezası verildi
Son dakika haberi: Eskişehir'de 3 yıl önce, park kavgasında Durmuş Akın'ı göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık, 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 20.01.2021
Sivas olayları davasından dosyası ayrılan 3 firari sanığın yargılanmasına devam edildi
Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin yakılması ve 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylara ilişkin davadan dosyası ayrılan firari sanıklar Murat Sonkur, Eren Ceylan ve Murat Karataş'ın yargılanmasına devam edildi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 14.01.2021
Son dakika haberleri! Açığa alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz hakkında iddianame
Edinilen son dakika gelişmesine göre İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınarak tutuklanan ve daha sonra açığa alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz hakkında, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 14.01.2021
İthal yayınlara, gümrük işlemleri sonrası 30 gün içinde bandrol yapıştırılması zorunlu olacak
Denetimlerde, suça ve suç eşyasına ilişkin koruma tedbirlerine gerek duyulması halinde, kolluk görevlileri 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu ile 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu hükümleri kapsamındaki yetkilerini kullanılacak.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 08.01.2021
"Kobani olayları" davası sanıkları 26 Nisan 2021'de hakim karşısına çıkacak
Mahkememiz ilk etapta iki dosyanın olay ve taraflarının aynı olmadığı ve mahkememize açılan yeni ve farklı bir dosyanın varlığının altını çizmektedir." AİHM kararına ilişkin değerlendirme Mahkemenin, incelemesini sanıklar hakkında taraflara isnat edilen suç ve dosyada gösterilen deliller, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) tutuklama nedenlerine ilişkin 100.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 07.01.2021
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi şehit eden sanığa ağırlaştırılmış müebbet
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi makamında silahla şehit eden eski trafik polisi sanık İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırıldı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 07.01.2021
AYM, ABD'li rahip Brunson'un bireysel başvurusunu "kabul edilemez" buldu
Gerekçede, Brunson hakkında "örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme ile devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek"ten yürütülen kovuşturma kapsamında ağır ceza mahkemesince Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 109.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 05.01.2021
Mahkeme kararıyla yaşı küçültüldü, verilecek cezada indirim istendi (2)
BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMAIsparta'da, Mehmet Özçelik'in yaşamını yitirdiği, 2 kişinin de yaralandığı bıçaklı kavgayla ilgili tutuklu bulunan F.G.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 05.01.2021
3 yılda 303 bin dosyada soruşturmaya yer olmadığı kararı verildi
Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre; Masumiyet karinesini tamamlayan lekelenmeme hakkı, haksız ve yersiz suç isnatlarına, amaç dışı takibatlara karşı kişilerin onur ve saygınlığının korunması amacıyla 2017'de Ceza Muhakemesi Kanunu'nda yapılan düzenlemeyle getirildi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 05.01.2021
Son Dakika | Lekelenmeme hakkı kapsamında 303 bin 782 dosyada soruşturma yapılmasına yer olmadığı kararı verildi
Haksız ve yersiz suç isnatlarına karşı kişilerin onur ve saygınlığının korunması amacıyla Ceza Muhakemesi Kanunu'nda yapılan değişiklikle lekelenmeme hakkı getirildi, uygulamaya Eylül 2017'den itibaren başlandı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 04.01.2021
Leyla'nın amcasının tahliye kararına itiraz reddedildi
AĞRI'da, kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'i 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 'çocuğa karşı cebir ve hile ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 4 yıl hapis cezası verilen amca Yusuf Aydemir'in tahliyesi kararına Erzurum...
Ceza Muhakemesi Kanunu - 01.01.2021
CMK gereğince görevlendirilen müdafilere 2021'de yapılacak ödeme tarifesi belirlendi
Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) gereğince soruşturma ve kovuşturma makamlarının talebi üzerine görevlendirilen müdafi ve vekillere yapılacak ödemelere ilişkin 2021 yılı tarifesi, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 01.01.2021
Son dakika haberleri: Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Resmi Gazete'de
Ceza Muhakemesi Kanunu'nda yapılan değişikliğe göre, yürütülen soruşturma veya kovuşturmalar bakımından muhafaza altına alınan veya el konulan mal varlığı değerlerinin kıymeti tespit edilecek.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 01.01.2021
Uzlaştırıcıların 2021 asgari ücret tarifesi belirlendi
Ceza Muhakemesi Kanunu gereğince soruşturma ve kovuşturma makamlarının talebi üzerine görevlendirilen uzlaştırıcıların, 2021 yılına ait asgari ücret tarifesi belirlendi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 29.12.2020
FETÖ'nün "güncel üniversite öğrenci yapılanmasına" yönelik iddianame
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan "güncel üniversite öğrenci yapılanması" soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bulunduğu 39 kişi hakkında, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis...
Ceza Muhakemesi Kanunu - 27.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesi Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (4)
Mal varlığının dondurulmasına ilişkin karar derhal uygulanacak ve 48 saat içinde Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından belirlenen Ankara ağır ceza mahkemesinin onayına sunulacak. Mahkeme, makul sebeplerin varlığı yönünden yapacağı inceleme neticesinde mal varlığının dondurulması kararının devamına veya kaldırılmasına 5 gün içinde karar verecek ve sonucu derhal Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına bildirecek. Mahkemenin kararlarına karşı Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre itiraz edilebilecek.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 27.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesi Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (3)
Ceza Muhakemesi Kanunu'nda yapılan değişikliğe göre, yürütülen soruşturma veya kovuşturmalar bakımından muhafaza altına alınan veya el konulan malvarlığı değerlerinin kıymeti tespit edilecek.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 27.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesi Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
İçeriğin en geç 24 saat içinde çıkarılmaması, içerik ve yer sağlayıcıya ilişkin bilgilerin edinilememesi ya da teknik nedenlerle bildirimde bulunulamaması halinde ilgili valilik veya İçişleri Bakanlığı, internet ortamındaki söz konusu içeriğe ilişkin erişimin engellenmesine karar verilmesi için sulh ceza hakimliğine başvuracak. Hakim, talebi en geç 24 saat içinde duruşma yapmaksızın karara bağlayacak ve gereği yapılmak üzere doğrudan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna gönderecek. Bu karara karşı Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre itiraz edilebilecek.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 26.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümündeki maddeler TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
İçeriğin en geç 24 saat içinde çıkarılmaması, içerik ve yer sağlayıcıya ilişkin bilgilerin edinilememesi ya da teknik nedenlerle bildirimde bulunulamaması halinde ilgili valilik veya İçişleri Bakanlığı, internet ortamındaki söz konusu içeriğe ilişkin erişimin engellenmesine karar verilmesi için sulh ceza hakimliğine başvuracak. Hakim, talebi en geç 24 saat içinde duruşma yapmaksızın karara bağlayacak ve gereği yapılmak üzere doğrudan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna gönderecek. Bu karara karşı Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre itiraz edilebilecek.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 25.12.2020
Başsavcılıktan Yazıcıoğlu soruşturmalarıyla ilgili açıklama
Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyük Birlik Partisinin (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yaşanan süreçleri aktaran açıklama yaptı.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 25.12.2020
Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığından Yazıcıoğlu soruşturmasıyla ilgili açıklama Açıklaması
Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmaya, FETÖ'nün müdahalesiyle ilgili önemli tespitlerde bulunulduğunu bildirdi.
Ceza Muhakemesi Kanunu - 22.12.2020
Son dakika haber! "Leyla Aydemir cinayeti" davasında tutuklu sanığın tahliyesine itiraz
Edinilen son dakika gelişmesine göre Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığı, Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin davada yerel mahkemece ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan amca Yusuf Aydemir ile ilgili Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza...
Ceza Muhakemesi Kanunu - 21.12.2020
Leyla Aydemir cinayetinde şok gelişme
MİNİK LEYLA DAVASINDA KARAR BOZULDU Minik Leyla'nın karar davasından 3 ay sonra ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla tutuklanan amca Yusuf Aydemir tahliye edildi. Verilen karar dilekçesinde "Yusuf Aydemir'in tutukluluk halinin devamına karar verilmesinin ileride telafisi güç mağduriyetine sebebiyet verebileceği, tutuklamanın bir ceza değil tedbir niteliğinde olduğu gözetilerek tahliyesine, başka suçtan hükümlü veya tutuklu değilse derhal tahliyesinin sağlanması için Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı Esas Masasına müzekkere yazılmasına, karar kesinleştiğinde dosyanın Mahkemesine gönderilmesine, dosya üzerinden yapılan inceleme sonunda, (I) bendindeki red kararı ve tahliye kararı yönünden kararın tebliğinden itibaren 7 gün içinde Dairemize dilekçe verilmesi veya tutanağa geçirilmek üzere zabıt katibine beyanda bulunulması, bir başka Bölge Adliye Mahkemesi Ceza Dairesi veya İlk Derece Ceza Mahkemesi aracılığıyla dilekçe gönderilmesi suretiyle, nihai olarak Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından incelenmek üzere Dairemiz nezdinde itiraz yolu açık, bozma kararı yönünden ise Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 286/1 maddesi gereğince kesin olmak üzere 21/12/2020 tarihinde oy birliği ile karar verildi" denildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ceza Muhakemesi Kanunu Haberleri | Ceza Muhakemesi Kanunu Haber - Haberler - Ceza Muhakemesi Kanunu haberleri, son dakika ceza muhakemesi kanunu haber ve gelişmeleri burada. 13 yaşındaki Dilek'e kaldırımda yumruk atan saldırgan, adli kontrolle serbest (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 13:57:03. #1.15#
title