Yargı Paketi Haberleri

Yargı Paketi haber, Yargı Paketi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yargı Paketi - 24.09.2021
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Mağdur Odaklı Adalet Buluşmaları toplantısında konuştu: (2)
Türk yargısından bu beklentinin en doğal ve temel hak olduğunu vurgulayan Gül, bazı davalarda uzayan sürelerin kişilerde mağduriyet oluşturduğuna işaret etti. Özellikle boşanma davalarında uzun sürelerin dikkati çektiğini anlatan Gül, "Boşanmalarda tazminat, velayet kusur tespiti ve diğer usuller nedeniyle davalar yıllar sürmektedir. Taraflar birbirini örselemekte, asıl mağdurda çocuklar olmaktadır. Bu çekişme hem erkeğe hem kadına yeni yükler, yeni sıkıntılar da getirmektedir. İnsan psikolojisini de yıpranmaktadır." dedi "Davaların hızlı bir şekilde sonuçlanması üzerinde çalışıyoruz" Bakan Gül, boşanma davalarındaki hukuki prosedürü kısaltacak bir model üzerinde çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. Boşanmak isteyenlerin hakim huzuruna geldiğinde her iki tarafında istemesi halinde tek celsede boşanabileceği bir modelle ilgili çalışma yaptıklarını dile getiren Gül, şöyle devam etti: "Boşanma davalarında hukuki prosedürleri kısaltacak bir model üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Boşanmak isteyen taraflar hakim huzuruna geldiğinde her iki taraf boşanmak istiyorsa bir celsede boşanabileceği, diğer konuların ayrıca devam edeceği ama medeni halleriyle ilgili artık karı-koca hususunda boşanma iradelerini yıllar sürüp, 5-10 yıl sürüp bu konuda mağdur etmeyecek şekilde davaların hızlı bir şekilde sonuçlanması üzerinde çalışıyoruz" -"Kadına şiddette tolerans yok" Gül, boşanma süreçlerinde kadına yönelik şiddet olaylarının yaşanabildiğini bu duruma tahammül edilemeyeceğini vurguladı. Kadına karşı şiddete sıfır tolerans ilkesiyle hareket edildiğini anlatan Gül, şöyle devam etti: "Özellikle bu konularda boşanma sürecinde de yine kadınların şiddete maruz kalmalarına yol açan olayların çok sık yaşandığını müşahede ettik, gördük. Kadına şiddet konusunda en küçük bir tahammülümüz ve en küçük bir şekilde toleransımız yoktur, olamaz. Nerede olursa olsun, ne şekilde yaşanırsa yaşansın kadına karşı şiddetle mücadelede en güçlü bir şekilde tavrımızı, kararlılığımızı ve mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdüreceğiz. Mücadele etmeye devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi Meclis kapanırken 4. Yargı Paketi'nde boşanmış eşe karşı işlenen suçlar ve şiddetlere yönelik bir artırım getirdik, müeyyidesini artırdık.
Yargı Paketi - 14.09.2021
Hükümlü ve tutukluların ziyaret edilmeleri ve ödüllendirilmelerindeki değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandı
Hükümlü ve tutukluların ödüllendirilmesinde yapılan değişiklikler Hükümlü ve Tutukluların Ödüllendirilmesi Hakkında Yönetmelikte Yapılan Mevzuat Değişikliği ile İkinci Yargı Paketi ile 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'da yapılan değişiklikler, yönetmeliğe yansıtıldı.
Yargı Paketi - 01.09.2021
Erdoğan: 2022'nin ilk aylarında Anayasa hazırlığımızı milletimizin takdirine sunacağız
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, yeni bir yargı paketini en kısa zamanda Meclis'in gündemine getireceklerini belirterek, "Yeni Anayasa konusundaki süreci de yakından takip ediyoruz.
Yargı Paketi - 01.09.2021
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ile 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu: (3)
Erdoğan, şöyle devam etti: "Hak, hukuk ve insan hakları gibi kavramları, bugüne kadar hiçbir gündelik ajandaya ya da ucuz politikaya teslim etmedik, etmeyeceğiz. Dünyanın dört bir yanında bu kavramların hangi hukuksuzluklara ambalaj yapıldığını, hangi insanlık dramlarının yaşandığını da hep birlikte izliyoruz. Biz, toplumların ve devletlerin ancak vicdanın ve adaletin hakimiyetiyle ayakta kalabileceğine tüm samimiyetimizle inanıyoruz. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla hazırladığımız İnsan Hakları Eylem Planı'yla, insan haklarına dayalı bir devlet anlayışının, hem idarenin iş ve işlemlerinde hem de yargı pratiğinde esas olmasını hedefliyoruz. Belgenin uygulama takvimini, her bir faaliyet için belirlediğimiz sürelere uygun şekilde takip ediyoruz. Adli tatilden hemen önce çıkan Dördüncü Yargı Paketi'mizle kadına yönelik şiddetle mücadeleyi ceza kanunu seviyesinde yaptığımız değişiklikle güçlendirdik.
Yargı Paketi - 01.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadık.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadık.
Yargı Paketi - 01.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadık.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni bir yargı paketi için hemen kolları sıvadık.
Yargı Paketi - 09.07.2021
8 Temmuz 2021 Haberleri
8 Temmuz 2021 Manşet Haberleri.
Yargı Paketi - 08.07.2021
Son dakika haberi: Adalet Bakanı Gül, TBMM'de 4. Yargı Paketi'nin kabulünü değerlendirdi Açıklaması
Bir son dakika haberine göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 4. Yargı Paketi'nin TBMM Genel Kurulunda kabulüne ilişkin "Herkes için güven veren adalet ve insan haklarını esas alan bir hukuk sistemi için reform adımlarına devam etmekte kararlıyız." değerlendirmesinde bulundu.
Yargı Paketi - 08.07.2021
4. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
Yargı Paketi - 08.07.2021
7 Temmuz 2021 Haberleri
7 Temmuz 2021 Manşet Haberleri.
Yargı Paketi - 07.07.2021
AK Parti'li Aydemir: "Muhalefet, ne yaparsanız yapın 'çarşı her şeye karşı' üslubunu devam ettiriyor"
Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti olarak halkın taleplerini karşılamak adına çalıştıklarını, Genel Kurul'da görüşülen 4. Yargı Paketinin de bu kapsamda hazırlandığını söyledi.
Yargı Paketi - 06.07.2021
4. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda
TBMM Genel Kurulunda, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.
Yargı Paketi - 06.07.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
Daha sonra AK Parti'nin, TBMM'nin çalışma takvimine ilişkin grup önerisi görüşüldü. Kabul edilen öneriye göre, kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi gündemin ilk sırasına alındı.
Yargı Paketi - 04.07.2021
TBMM'de bu hafta hayvanların korunmasına ilişkin kanun teklifi görüşülecek
TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi 'nde (TBMM) bu hafta 4'üncü Yargı Paketi ile hayvanların korunmasına ilişkin kanun teklifi görüşülecek.
Yargı Paketi - 02.07.2021
AK Parti'li Günay, "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı"nı değerlendirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 4. Ulusal Eylem Planı'nın kadınlara verilen değerin, önemin ve kadına karşı şiddetle mücadele konusunda kararlılığının bir göstergesi olduğunu ifade eden Günay, şöyle devam etti: "Yapılan birçok düzenlemeyle ülke olarak kadına karşı şiddetle mücadelede daha ileri bir aşamaya geçiyoruz. 2025 yılına kadar uygulanacak bu eylem planı, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, medya mensupları, üniversiteler, uluslararası kuruluşların temsilcileri, kısaca ilgili tüm paydaşların katkılarıyla hazırlandı. Eylem planı 5 ana hedef, 28 strateji ve 227 faaliyet şeklinde yapılandırıldı. Bütüncül yaklaşımla hazırlanan bu planla kadına karşı şiddetin tamamen ortadan kalkmasını amaçlıyoruz. Şiddete uğrayanın kadın veya erkek, çocuk veya yaşlı, engelli veya engelsiz olması fark etmiyor. Kanun herkesi koruma altına alıyor. Önleyici, koruyucu, eğitici ve cezalandırıcı boyutlarını görüyoruz. 4. Yargı Paketi'nin kapsamında şiddetle mücadeledeki düzenlemeler de bulunuyor.
Yargı Paketi - 01.07.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş gündemi değerlendirdi Açıklaması
Kurtulmuş, "Katalog suçlarda somut delil konusunda 4. Yargı Paketi tekrar gözden geçirilecek mi?" sorusuna, şu cevabı verdi: "Katalog suçlarda hakim, genel bir teamül olarak tutuklama kararı veriyor ama öyle davalar var ki; tutuklanmış, 1,5 sene yargılama devam etmiş, sonunda berat kararı vermiş.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yargı Paketi Haberleri | Yargı Paketi Haber - Haberler - Yargı Paketi haberleri, son dakika yargı paketi haber ve gelişmeleri burada. BAKAN GÜL: MAĞDURUN GÖZYAŞININ SİLİNMESİ EN DEĞERLİ İŞLERDEN BİRİDİR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.09.2021 17:51:28. #1.13#

title