Vergi Haberleri

Vergi haber, Vergi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vergi - Bugün
Teksas'ta "Kovid-19 yardımlarıyla" Lamborghini satın alan kişiye 9 yıl hapis cezası
Lee'nin Kovid-19 fonundan vergi kayıtlarında sahtecilik yaparak 1,6 milyon dolar kredi çektiği, bununla da Lamborghini Urus, Ford F-350 tipi kamyonet ve Rolex saat gibi kendine pahalı eşyalar satın aldığı kaydedildi.
Vergi - Bugün
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)
"Asgari ücret belirlenirken, vergi enstrümanı gibi enstrüman kullanılmalı, rakamlar şu şekilde olmalı" gibi bir şey söylemesinin doğru olmayacağını belirten Çelik, şunları kaydetti: "Orada komisyon var.
Vergi - Bugün
CHP'li Girgin: "Esas olan asgari ücretin ortalama ücretlere nasıl yansıyacağıdır"
Perakende fiyatlar kullanılarak hesaplanan net harcama tutarının, işçinin eline net geçecek biçimde düzenlenmesi ve asgari ücretin gelir vergisinden muaf tutulması gerektiğini ifade eden Girgin, "İşçinin satın alma gücünün ileriye dönük olarak korunabilmesi için gerekli bir iyileştirme ayrıca ilave edilmelidir.
Vergi - Bugün
HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Şanlıurfa'da basın toplantısı düzenledi Açıklaması
Yarın başlayacak asgari ücret görüşmelerine de değinen Yapıcıoğlu, asgari ücretteki verginin kaldırılması, emekli maaşlarının iyileştirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Vergi - Bugün
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
"Devlette israfa son verilmeli" Kılıçdaroğlu, ikinci olarak bir genelge ile devlette israfa son verilmesi gerektiğini söyledi. Kim israf yaparsa hesabının sorulmasının önemine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Gazetecilere benim için diyor ki, 'Bir sorun bakalım helal nedir, haram nedir diye'. İsraf haramdır, gayet açıktır. Sen israfı savunuyorsun. Sen, benim samimiyetimi öğrenmek için kalbimi yarıp da ona mı baktın? Ben samimiyim, ben ülkemi seviyorum. Haramdan çekinirim, kul hakkı yemekten çekinirim, öyle bir tavrımız olmaz. Devleti yönetenin israftan kaçınması lazım. Çünkü yönetirken oturduğun koltuğu, bindiğin arabayı, içtiğin suyu vatandaşın verdiği vergiye borçlusun, israftan kaçınacaksın.
Vergi - Bugün
E-Ticaret Hindistan'daki İstihdamı Nasıl Güçlendiriyor?
E-ticaret sektöründeki büyüme aynı zamanda istihdamı artıracak, ihracattan elde edilen gelirleri artıracak, hazinelerden vergi tahsilatını artıracak ve uzun vadede müşterilere daha iyi ürün ve hizmetler sunacaktır.
Vergi - Bugün
30.11.2021 Basın Duyurusu (Nüfus Müdürlüklerinin Açık Tutulması)
TCKK ilişkin değerli bedel tahsilatının Vergi Dairesi Müdürlüklerince, anlaşmalı bankalar ve https://ivd.
Vergi - Bugün
HSK, 6 yeni ihtisas mahkemesi belirledi
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), vergi suçları, bilişim suçları, finansal suçlar, finansal uyuşmazlıklar, sendikal uyuşmazlıklar ve kamulaştırma davalarına ilişkin 6 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.
Vergi - Bugün
Türkiye'nin ham çelik üretimi ekimde arttı
ABD ile Avrupa Birliği arasında çelik ithalatındaki gümrük tarifeleri anlaşmasının ardından, dünya çelik ticaretinde yaşanmakta olan yüksek seviyedeki koruma duvarlarının düşürülmesi yönünde yeni bir döneme girildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Güney Kore, Japonya ve İngiltere gibi ülkeler ABD ile çelik ithalatlarına uygulanan vergilerden muaf tutulmaları yönünde müzakere süreçlerine başladı.
Vergi - Bugün
Tapu harcında kasım ayı bitmeden tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı
Halihazırda yüzde 4 olarak uygulanan (yüzde 2 alıcıdan, yüzde 2 satıcıdan) tapu harç oranının yüksek olduğunu dile getiren Özgün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Profesyonellerin yaptığı çalışmaları baz alırsak bu konuda toplam gelirde hiçbir düşüş yaşamadan tapu harçlarını geriye çekebiliriz. Şu anda tapuda beyan edilen rakamlarda yüksek harç ödememek için ciddi bir kayıp söz konusu. Aslında tapu harç oranını yüzde 1-1,5'lara çekerek hem sistemi daha fazla kayıt altına alabilir hem de aynı geliri elde edebiliriz. Bu sayede aslında dolaylı gelirler de artmış olacaktır. Doğru olmayan beyanlar azalır, KDV ve vergi gelirleri artar, tapuda para taşıma işi son bulur.
Vergi - Bugün
Asgari ücret pazarlığı başlıyor
İşçi ve işveren tarafının mutabık olduğu diğer bir konu da vergi indirimi.
Vergi - Bugün
3 işçi konfederasyonundan 'asgari ücret' açıklaması
'İŞÇİNİN YILIN TOPLAMI İTİBARİYLE KAYBI DEVAM ETMEKTEDİR' Türkiye'deki asgari ücret düzeyinin Avrupa Birliği üyesi tüm ülkelerin gerisine düştüğü hatırlatılarak, şunlar kaydedildi: "Küresel pazarlar ile rekabet edebilmek adına emek kesiminin talepleri görmezden gelinmemelidir. Türkiye'nin rekabet şartlarını düşük ücret politikasıyla sağlamak doğrultusunda bir anlayışı olmamalıdır. Bugün ücretliler üzerinde dayanılmaz boyutlarda vergi yükleri bulunmaktadır.
Vergi - Bugün
Yapılandırmanın bozulmaması için ikinci taksit ödemelerinde bugün son gün
Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren 7326 sayılı Kanun kapsamında vergi dairelerine başvuruda bulunan mükelleflerin, yapılandırmanın bozulmaması için ikinci taksit ödemelerini bugün yapmaları gerekiyor.
Vergi - Bugün
Keşan Belediye Meclisi 2 Aralık'da Toplanacak
Toplantıda görüşülecek gündem konuları şöyle; 1 Madde:Belediyemizce 2022 Yılında uygulanacak Vergi, Harç ve Ücret Tarifelerinin görüşülmesi.
Vergi - Dün
Twitter'ın, Nijerya'nın uyguladığı tüm koşulları kabul ettiği bildirildi
Buhari, 1 Ekim bağımsızlık konuşmasında, Twitter'a ülkede kayıt, fiziksel mevcudiyet ve temsil, adil vergilendirme, anlaşmazlıkların çözümü gibi koşullar koymuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Vergi Haberleri | Vergi Haber - Haberler - Vergi haberleri, son dakika vergi haber ve gelişmeleri burada. Teksas'ta Kovid-19 yardımlarıyla Lamborghini satın alan kişiye 9 yıl hapis cezası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:31:11. #1.15#

title