Vergi Haberleri

Vergi haber, Vergi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vergi - 1.12.2020
Son dakika haber | Terör örgütü PKK'ya finans sağladıkları iddiasıyla yakalanan zanlılardan biri tutuklandı
Şüphelilerin, bazı müteahhitlerden belediyelerin ihalelerini almaları karşılığında sözde "vergi" adı altında para toplayarak PKK'ya finans sağladıkları, saldırılarda kullanılmak üzere batı illerine silah sevk etmeye çalıştıkları öne sürülmüştü.
Vergi - 1.12.2020
Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: "Ortak altyapı memleket meselesi"
Turkcell'in konsolide bazda toplam gelirlerinin 3. çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,1 artarak 7,6 milyar liraya çıktığını, Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar'ın (FAVÖK) 3,4 milyar liraya ulaştığını aktaran Erkan, şunları kaydetti: "FAVÖK marjımız 1,3 puan artışla yüzde 44,4 olarak gerçekleşti.
Vergi - 1.12.2020
GÜNDEM / 1 Aralık 2020
(Moskova/20.45) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Devletten zihinsel ve ruhsal engellilerin istihdamı için 6 ayda 222 milyon liralık destek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşların istihdamı için oluşturulan "korumalı iş yerleri"ne, yılın ilk 6 aylık döneminde her bir engelli çalışan için aylık 805 lira, ikinci 6 aylık dönem içinse aylık 851,95 lira ödeme yaptı Korumalı iş yerleri, iş gücü piyasasına kazandırılmaları güç olan zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşların, özel sektör ile iş birliğiyle ilgi, yetenek ve becerilerine odaklanarak istihdamına ve uzun süreli iş hayatında kalmalarına olanak tanıyor Bakanlık, engelli bireylerin işe uyum süreçlerinin takibi, iş hayatında karşılaştıkları zorlukların giderilmesi amacıyla 51 ildeki 72 birimde uygulanan "Engelli İş Koçluğu"nu da 81 ilde yaygınlaştıracak (Burcu Çalık/Ankara) 2- İTO'dan yeni yılda reel sektöre yönelik "Anti-Kovid 2021" önerileri İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç: "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın açıkladığı ekonomide yeni dönem kapsamında üretim, istihdam ve ihracatımız için bir dizi anti-Kovid 2021 tedbirlerinin, özel sektörümüzün yeni yıla dirayetli bir başlangıç yapması için kıymetli olacağı inancındayız" "Sosyal izolasyon kuralları gereği kapalı olmasına karar verilen ve İstanbul'da 20 bin civarında bulunan işletmenin, bu süreç boyunca vergisel yükümlülüklerinin askıya alınması yararlı olacaktır" "İşletmelere bir evvelki vergi döneminde beyan edilen karları tutarında faizsiz kredi desteği verilmesi de adeta bir 'yokuş kalkış desteği' vazifesi görecektir" "Vergi yapılandırmasına ek olarak, matrah artırımı ile stok, kasa ve sicil affı iş dünyamızın can kulağıyla beklediği düzenlemeler kapsamındadır" (Ergin Garip/İstanbul) 3- Ahşap tutkusunu gençlere de aşılıyor Ahşap oyma ustası Galip Ağırkaya, tükenmeye yüz tutan meslekler arasında olan sanatının inceliklerini genç nesillere aktarıyor Doğada gördüğü her şeyi kendine özgü yorumuyla ahşaba yansıtan Ağırkaya, Independenta tanker kazası nedeniyle büyük hasar alan ve kalfalıktan ustalığa geçişine vesile olan Haydarpaşa Garı'nın restorasyonundaki eserleriyle de gurur duyuyor Galip Ağırkaya: "Bundan sonra bizim öğrendiklerimizi başka nesillere aktarmamız lazım ki bu ülkede bu meslek devam edebilsin.
Vergi - 30.11.2020
Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığından yapılandırma açıklaması
Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığınca, yürürlüğe giren "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" hakkında açıklamada bulunuldu.
Vergi - 30.11.2020
Son dakika haberleri: Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan'dan "Fulbright" eğitim bursu açıklaması Açıklaması
Deprem vergilerinin en verimli şekilde ve yerinde kullanılmasının son derece önem arz ettiğini vurgulayan Erbakan, her konuda olduğu gibi depreme hazırlık konusunda da "önce ahlak ve maneviyat şuurunun" yerleşmesinin önemine dikkati çekti.
Vergi - 30.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Diyarbakır merkezli 5 ilde PKK operasyonu: 2'si memur, 12 gözaltı DİYARBAKIR merkezli 5 ilde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında 2 memur ve 1 müteahhittin de bulunduğu 12 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin bölgedeki belediyelerin ihalelerine giren müteahhitlerden vergi adı altında para topladıkları tespit edildi.
Vergi - 30.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Çöplüğe dönen ormandan görüntüler Haber: Murat KÜÇÜK/BOLU, ======================= Diyarbakır merkezli 5 ilde PKK operasyonu: 2'si memur 12 gözaltı DİYARBAKIR merkezli 5 ilde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında 2 memur, 1 müteahhittin de bulunduğu 12 şüpheli gözaltına alındı.  Gözaltına alınan şüphelilerin bölgedeki belediyelerin ihalelerine giren müteahhitlerden vergi adı altında para topladıkları tespit edildi.
Vergi - 30.11.2020
Son dakika! "Otomotiv şehri" Sakarya'da 5,4 milyar liralık yeni yatırım teşvik edilecek
Teşviklendirilen yatırım projeleri, devletin sağladığı sigorta primi iş veren hissesi, yüzde 80'e varan vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası ve faiz yardımı gibi desteklerden faydalanacak.
Vergi - 30.11.2020
Son dakika haberleri | Somali ordusu, 17 Eş-Şebab militanını etkisiz hale getirdi
Somali Haber Ajansının (SONNA) haberine göre, özel eğitimli komandolar, dün akşam El-Macaada'da Eş-Şebab militanlarının mahkeme ve vergi toplama yeri olarak kullandığı bir merkeze operasyon düzenledi.
Vergi - 30.11.2020
STSO Başkanı Eken, 24. Komite temsilcileriyle buluştu
Salgın sürecinde sektör temsilcileriyle bir araya gelerek talepleri dinlediklerini belirten Eken, şunları kaydetti: "Bu süreçte her sektörde olduğu gibi yolcu taşımacılığı, yük taşımacılığı, servis taşımacılığı, otobüs taşımacılığı gibi hizmet veren 24. Komite üyelerimiz de sıkıntı yaşıyor. Devletimizden Allah razı olsun, bununla ilgili ciddi çalışmalar yapıyor, ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Kredi paketleri, kısa çalışma ödeneklerinin devamı, SSK-vergi borcu ertelemelerini bizzat geçen haftalarda Cumhurbaşkanımıza bire bir iletme imkanı bulmuştum.
Vergi - 30.11.2020
Filistinliler İsrail'in vergi ödemelerini kesme kararına tepki gösterdi
Filistin yönetiminin ithalattan elde ettiği vergi gelirlerinde İsrail'in kesinti yapma kararı alması Filistinliler tarafından tepkiyle karşılandı.
Vergi - 29.11.2020
Son dakika haberi... Bursa'da gözaltına alınan cinayet şüphelisi tutuklandı
Kumla Mahallesi'nde ikamet eden Özcan Vergili'nin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken eğlence mekanında öldürülmesinin ardından katil zanlısı A.
Vergi - 29.11.2020
Operasyonel kiralama sektöründen 9 ayda 5,6 milyar liralık yatırım
En çok tercih edilen sözleşme süresi 30 ila 42 ay arası Rapora göre, Türkiye'de satılan yeni otomobillerin önemli bir kısmını satın alan operasyonel kiralama sektörü 2020 yılında da ülke ekonomisine ciddi bir vergi girdisi sağladı.
Vergi - 29.11.2020
Kavak Belediyesinden vatandaşlara vergi hatırlatması
Kavak Belediyesince emlak vergisinin ikinci taksit ödeme süresinin 30 Kasım'da sona ereceği uyarısında bulunuldu.
Vergi - 29.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2010- DİSK genel başkanlarından Kemal Türkler'in öldürülmesine ilişkin Ünal Osmanağaoğlu'nun yargılandığı dava, zaman aşımı gerekçesiyle ortadan kaldırıldı.? 2011- YÖK Genel Kurulu, üniversiteye giriş sınavında yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılan katsayı uygulamasını kaldırdı.? 2013- Fransa'da, vergi artışları ve yeni vergilerin uygulamaya konulmasını protesto eden on binlerce kişi sokağa döküldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vergi Haberleri | Vergi Haber - Haberler - Vergi haberleri, son dakika vergi haber ve gelişmeleri burada. Melikgazi Belediyesi hatırlattı, Vergi Borçlarınızı Yapılandırmayı Unutmayın!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 15:24:28. #1.14#
title