Ücretli Öğretmen Haberleri

Ücretli Öğretmen haber, Ücretli Öğretmen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ücretli Öğretmen - Bugün
MEB liselerde yüz yüze eğitim ve sınav uygulamalarının detaylarını belirledi
Eğitim kurumu yönetimlerince, seyreltilmiş sınıf uygulaması sonucunda ihtiyaca bağlı olarak yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitim eş zamanlı yürütülecek. Ayrıca ihtiyaç oluşması durumunda geçici öğretmen, ücretli öğretmen görevlendirilmesi ile uzaktan eğitim kapsamında sınıf ve şube birleştirmesi yapılabilecek.
Ücretli Öğretmen - 23.02.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık'tan öğretmen atamalarına ilişkin açıklama Açıklaması
Öğretmenlerin, ücretli, kadrolu ve sözleşmeli olarak ayrıştırıldığını da iddia eden Karabıyık, şunları kaydetti: "Biz, 'öğretmen ücretli olmaz, sözleşmeli olmaz, kadrolu olur' desek de öğretmen ihtiyacı, ücretli öğretmenler ile karşılanmaya çalışılıyor.
Ücretli Öğretmen - 16.02.2021
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan, bu ay 60 bin öğretmen ataması yapılmasını talep etti
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u ziyaretinde "atama sayılarının ve takviminin geciktiğini, genç meslektaşların müjde beklediğini" söylediğini aktaran Geylan, şöyle devam etti: "Normalde yarıyıl tatilinde atama takviminin açıklanması gerekiyordu. Ancak şu ana kadar bir açıklama yapılmış değil. Eğitimdeki eksiklikler göz ardı edilemez. Başta öğretmen atamaları olmak üzere, eğitimin ihtiyaç duyduğu her alanda hükümetin tedbirleri hızlı şekilde hayata geçirmesi lazım. Öncelikli olarak 2021 Şubat ayında 60 bin öğretmen ataması yapılarak, bu ihtiyacın giderilmesini bir an önce bekliyoruz. Çünkü öğretmen atamaları tehir edilemez bir ihtiyaçtır." Sendikanın geçen yıl yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'de ücretli öğretmen sayısının 80 bin 583 olduğunu, 150 bine yakın norm kadro açığı ve ciddi sayıda öğretmen açığı bulunduğunu ifade eden Geylan, "Kamuoyunda oluşan 20-30 bin öğretmen atama sayısı asla kabul edilemez.
Ücretli Öğretmen - 23.01.2021
MEB'den, ücretli öğretmenlere, özel eğitimde mesleki gelişim eğitimi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özel eğitim kapsamında görevlendirilen ücretli öğretmenlerin tamamına özel eğitim ile ilgili mesleki gelişim eğitimi verecek.
Ücretli Öğretmen - 22.01.2021
Edirne'de 53 bin 589 öğrenci karne aldı
Ara tatilin başladığını aktaran Arpacı, şunları kaydetti: "Öğretim yılı itibarıyla il ve ilçelerimizde 3 bin 697 öğretmen, 266 ücretli öğretmen, bin 623 personel olmak üzere toplam 5 bin 586 kişi görev yapmıştır.
Ücretli Öğretmen - 16.12.2020
Ekonomide 2020 böyle geçti: (2)
2020 yılının ikinci çeyreğinde ekonomide öne çıkan bazı olaylar şöyle: 1 Nisan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kovid-19'la mücadele sürecinde firmalara, işçi çıkarmak ya da çalışanlarına ücretsiz izin vermek yerine Kısa Çalışma Ödeneğine başvurmaları çağrısında bulundu. Albayrak, salgından etkilenen ücretli öğretmen ve usta öğreticilerin ek ders ücretlerinin süreç boyunca ödenmesine devam edileceğini de bildirdi.
Ücretli Öğretmen - 13.12.2020
TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Sözleşmeli ve ücretli öğretmenliğin kaldırılmasını, bu görevdekilerin kadroya alınmasını isteyen Sunat, Sayıştay raporlarını referans göstererek, bu yıl 60 bin öğretmen atanması gerektiğini de belirtti.
Ücretli Öğretmen - 30.11.2020
Eğitim-Bir-Sen: Eğitimin yüz yüze yapılması temel amaç olmalıdır
Öğretmenlerin statüsünü yükseltecek, emeğinin karşılığı olan sosyal ve mali hakları teslim edecek, görev, yetki, ehliyet, liyakat alanlarındaki mevzuat dağınıklıklarını giderecek, şiddeti önleyecek bir Öğretmenlik Meslek Kanunu için artık somut adımlar atılması gerektiği vurgulanan bildirgede, sözleşmeli öğretmenliğin yanı sıra ücretli öğretmenlik uygulamasının kaldırılması, kadrolu öğretmenliğin istihdam biçimi olması gerektiği ifade edildi.
Ücretli Öğretmen - 23.11.2020
CHP'li Kaya'dan yıl sonuna kadar 60 bin öğretmen ataması talebi
En üst kademedeki öğretmen maaşının 5 bin 634 lira olduğunu, bu rakamın Türk-İş'in açıkladığı 2020 Ekim ayı yoksulluk sınırı olan 8 bin 86 liranın çok altında kaldığını belirten Kaya, şunları kaydetti: "Bütün öğretmenlerimiz yoksuldur. Milli Eğitim Bakanlığının 2021 yılı bütçesinde herhangi bir artışa da gidilmedi. Kovid-19 hastası ücretli öğretmenlerden kesinti yapılıyor.
Ücretli Öğretmen - 23.11.2020
Eğitim-Bir-Sen'den "Öğretmenlik Meslek Kanunu" talebi
"Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik gibi haksız ve çözüm yerine sorun üreten uygulamaları ortadan kaldırmayan" bir düzenlemenin meslek kanunu niteliği kazanamayacağını savunan Mengen, şunları kaydetti: "Eğitim ve öğretim süreçlerindeki vazgeçilmez unsurlardan biri olan eğitim kurumu yöneticiliği ve eğitim liderliği meslek kanunu kapsamında düzenlenmeli, yöneticilik ve liderlik süreçlerine katılım, bu pozisyonlardaki mali, sosyal ve özlük hakları da mutlaka kanuni bir dayanak ve güvenceyle tanımlanmalıdır.
Ücretli Öğretmen - 23.11.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık'tan Öğretmeler Günü mesajı Açıklaması
Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık, şöyle devam etti: "Geleceğimizi yetiştiren öğretmenlerin hak ettikleri değeri görmesi gerekir. Cumhuriyetin temellerinin birlikte atıldığı öğretmenler, yeniden toplumsal gelişmenin öncüsü olmalıdır. Demokratik bir toplumun ve bilgi ekonomisinin de temeli böylelikle atılacaktır. Bu nedenle öğretmenlik mesleğinin yeniden toplumun en saygın mesleklerinden biri haline getirilmesi konusunda tüm gayretler sarf edilmelidir. Yarın öğretmenler günü ancak ataması yapılmayan yaklaşık 700 bin öğretmen yine atanmadı ve Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl da kadrolu atama yapmak yerine tüm il ve ilçelerde öğretmen ihtiyacını sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerle karşıladı.
Ücretli Öğretmen - 23.11.2020
İYİ Partili Sunat: "En yakın zamanda en az 60 bin öğretmen mutlaka atanmalıdır"
Eğitim sisteminin tüm paydaşlarının sorun yaşadığı bu yönetimin en büyük mağdurunun da öğretmenler olduğunu savunan Sunat, "Atanamayan öğretmenlerden ücretli öğretmenliğe, özür grubu atamalarından 3600 ek göstergeye, 2023 vizyon belgesi tanıtımında söz verilen 'Öğretmenlik Meslek Kanunu'ndan' öğretmenlik mesleğinin itibar kaybına kadar yaşanan sıkıntılar oldukça büyümüş ve içinden çıkılamaz bir hal almıştır.
Ücretli Öğretmen - 22.11.2020
Atandığı köy okulunu modern eğitim yuvasına dönüştürdü
2015 yılında Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olan Öztürk, 2 yıl ücretli öğretmenlik yaptı.
Ücretli Öğretmen - 17.11.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, mesleğine atanmayı bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayının her yıl sınavlara girdiğini, bir yandan da geçim sıkıntısıyla uğraştığını söyledi. Atama bekleyen öğretmenlerin geçimlerini sağlayabilmek için farklı işler yapmak zorunda kaldığını dile getiren Karaduman, görevlerine atanmayı bekleyen 700 binden fazla öğretmen adayı varken okullarda ücretli öğretmenlik gibi garip bir yöntemle öğretmen ihtiyacının giderilmeye çalışıldığını ifade etti.
Ücretli Öğretmen - 12.10.2020
CHP'li Yıldırım Kaya'dan öğretmen ataması talebi
Kaya, köy okullarının da hizmete açılmasını istedi. Sayıştay'ın 138 bin öğretmene ihtiyaç olduğunu açıkladığına dikkati çeken Kaya, "Öğretmen açığı sorunu ücretli öğretmenlerle çözülemeyecek kadar büyüktür.
Ücretli Öğretmen - 10.10.2020
Türk Eğitim-Sen'den Sayıştay'ın 2019 MEB Denetim Raporu ile ilgili açıklama
Geylan, açıklamasında Sayıştay'ın 2019 MEB Denetim Raporu'nda bir yandan öğretmen ihtiyacının 138 bin 393 olarak belirtildiğini, diğer yandan norm kadro fazlası öğretmen sayısının 45 bin 141 olarak tespit edildiğini bildirerek, "Hatta bazı haber siteleri bu tespiti, 50 bin norm fazlası öğretmen var ve adeta çalışmadan para alıyorlar şeklinde yansıttı. Bu da öğretmen düşmanı birilerine meze oldu tabi. Raporda öğretmen ihtiyacının en çok olduğu illerin başında verilen İstanbul, aynı zamanda öğretmen fazlasının en fazla olduğu illerin de başında geliyor. Aynı İstanbul'da geride bıraktığımız öğretim yılında 21 bin ücretli öğretmen çalıştırıldı.
Ücretli Öğretmen - 06.10.2020
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Selçuk, yeni öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soruya, "Eylül'ün başında 20 bin öğretmen aldık çünkü bu dönemde ihtiyacımız oldu. Diğer öğretmenlerimizle ilgili de diyelim başka bir yerde başka bir açığımız var ne kadar açığımız varsa şimdilik ücretli öğretmenlerimizle bu açığımızı kapatıyoruz.
Ücretli Öğretmen - 05.10.2020
CHP'li Kaya: "Bilgisayarı, interneti olmayan milyonlarca çocuğumuz eğitimin dışında"
Verilen tüm görevleri özveriyle yürüten öğretmenlerin hakkının ödenmediğini, yıllardır çözüm bekleyen sorunları bulunduğunu savunan Kaya, şöyle konuştu: "Tüm partilerin seçim dönemlerinde söz verdiği 3600 ek gösterge hala verilmedi. Öğretmenler Kanunu çıkartılmadı. Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlere kadro verilmedi.
Ücretli Öğretmen - 16.09.2020
Kılıçdaroğlu'ndan "yeni eğitim-öğretim yılı" değerlendirmesi Açıklaması
Kılıçdaroğlu, "Siyasi otorite, salgın meselesiyle kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen garabetine son vermelidir.
Ücretli Öğretmen - 04.08.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
HAKKARİ'DE MİNİBÜS, ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 6 ÖLÜ, 1 YARALI; CENAZELER TOPRAĞA VERİLDİ HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Cilo-Sat Dağları bölgesine pikniğe giderken, meydana gelen kazada hayatını kaybeden 6 kişiden Semra Varol ile Çimen Özçük'ün otopsi işlemlerini ardından cenazeleri Yüksekova ilçesi'ne getirildi.   Orman Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazına, Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Şemdinli Kaymakamı Yakup Güven, Yüksekova 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgenral Muamer Alper, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk polis ve askeri yetkililer ile yüzlerce vatandaş katıldı.  Kılınan cenaze namazını ardından Semre Varol'un cenazesi Orman Mahallesi'ndeki mezarlığa, Çimen Özçük'ün cenazesi ise Akalın mezarlığında gözyaşları arısnda toprağa verildi.  6 KİŞİYE MEZAR OLAN PİKAP, KAZA YERİNDEN GÖTÜRÜLDÜ  Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Cilo-Sat Dağları bölgesinde şarampole yuvarlanarak, 2'si memur, 1'i ücretli öğretmen, 1'i İŞKUR personeli, 2'si sivil toplam 6 kişinin ölümüne neden olan aracın, pikap olduğu ortaya çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ücretli Öğretmen Haberleri | Ücretli Öğretmen Haber - Haberler - Ücretli Öğretmen haberleri, son dakika ücretli öğretmen haber ve gelişmeleri burada. MEB liselerde yüz yüze eğitim ve sınav uygulamalarının detaylarını belirledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 12:56:00. #1.15#
title