Türkonfed Haberleri

Türkonfed haber, Türkonfed son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkonfed - Dün
"Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları" webinarı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Suriyeli ve Türk KOBİ'lerinin eşleştirmeler ile iş yapma kültürünü artıracak "Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar" projesinde, koçluk toplantıları ile de mentorluk ve rehberlik hizmeti vereceklerini...
Türkonfed - 25.02.2021
"Dijital Anadolu Canlı Yayınları'nın" bu yılki ilk buluşması çevrim içi düzenlendi
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliğinde, üretime odaklanmış sektörlerin dijital dönüşümüne katkı sağlama hedefiyle hayata geçirilen "Dijital Anadolu Projesi", dördüncü yılına "Yeni Ekonomi ve Dijitalleşme" teması ile başladı.
Türkonfed - 17.02.2021
TÜRKONFED'den perakende ticaretin düzenlenmesine ilişkin mevzuat taslağıyla ilgili öneri Açıklaması
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Taslağı ile ilgili olarak, "market markalı ürünlerin raf tahsisine, Bakanlık tarafından belirlenecek oran ile bir sınır getirilmesi ve bu sayede...
Türkonfed - 14.02.2021
"Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar" projesi için son başvuru tarihi 26 Şubat
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonunun (TÜRKONFED) merkezi Hollanda'da bulunan sivil toplum kuruluşu SPARK iş birliği ile hayata geçirdiği "Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar" projesine 26 Şubat 2021'e kadar başvuru yapılabiliyor.
Türkonfed - 03.02.2021
SPARK'ın kalkınma programına güçlü yerel destek
Gençlerin geleceği için çalışan uluslararası sivil toplum kuruluşu SPARK, Katar devleti adına dış yardım programlarını yürüten Katar Kalkınma Fonu (QFFD) desteğini Türkiye'de Qatar Charity, Innovation for Development (I4D), Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GTO), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Jusoor ve BINA ile Ürdün'de Manafeth aracılığıyla genişletiyor.
Türkonfed - 03.02.2021
TÜRKONFED'den Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin açıklama Açıklaması
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonundan (TÜRKONFED) Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin yapılan açıklamada, "Toplumsal barışa hizmet etmeyen, toplumumuzda gerginliği artıran söylem ile uygulamalardan uzak durulması ve uzlaşma kültürünün gelişmesi çok önemlidir.
Türkonfed - 21.01.2021
TÜRKONFED Başkanı Turhan: "Dijital dönüşüm bir lüks değil, zorunluluk"
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turhan, "Ülkelerin sürdürülebilir kalkınma yolculuğunda önemli bir kaldıraç olan dijitalleşme sürecini Türkiye olarak fırsata dönüştürme imkanımız var. Dijital dönüşümün bir lüks değil, zorunluluk olduğunu unutmamalıyız." dedi.
Türkonfed - 21.01.2021
"Salgınla mücadelede en büyük desteğin teknolojiden beklendiği" öngörüsü
ECHO Summit, Marketing Türkiye ve Deloitte iş birliğinde, Ticaret Bakanlığı, TÜBİSAD, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneğinin (ETİD) desteğiyle bu yıl üçüncü kez gerçekleştiriliyor.
Türkonfed - 20.01.2021
ECHO Summit'te "online ticaret" masaya yatırıldı
ECHO Summit, Marketing Türkiye ve Deloitte iş birliğinde Ticaret Bakanlığı, Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği'nin (ETİD) desteğiyle bu yıl üçüncü kez gerçekleştiriliyor.
Türkonfed - 24.12.2020
DDM'den orta büyüklükteki işletmelere özel dijital dönüşüm danışmanlığı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından geliştirilen Dijital Dönüşüm Merkezi (DDM), 2020 programı kapsamında orta büyüklükteki işletmelere özel dijital dönüşüm danışmanlık projesini hayata geçirdi.
Türkonfed - 17.12.2020
"Dijital Anadolu Projesi"nin 10'uncu etkinliği gerçekleştirildi
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliğinde hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi, dijital dünyanın önemli isimleri ve KOBİ'lerin katılımıyla onuncu kez çevrim içi olarak gerçekleştirildi.
Türkonfed - 29.11.2020
DDM'nin "koçluk hizmeti" kontenjanı KOBİ'lerin talebiyle artırıldı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) açıklamasına göre, KOBİ'leri gelecekle buluşturmak amacıyla Konfederasyon tarafından geliştirilen DDM, 2020 programı kapsamında Türkiye İş Bankası iş birliği ve Bandwitt çözüm ortaklığında ulusal ölçekte ve çevrim içi olarak KOBİ'lerin hizmetine açılmıştı.
Türkonfed - 25.11.2020
Son dakika: 12. Rekabet Kongresi
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) desteğiyle Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) tarafından bu yıl 12'nci kez düzenlenen Rekabet Kongresi devam ediyor.
Türkonfed - 24.11.2020
12. Rekabet Kongresi
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Operasyonel hız kadar ölçek ekonomisine odaklanan bir Türkiye'nin üretim ve tedarik üssü olmaması için bir neden görünmüyor.
Türkonfed - 21.11.2020
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Turan, Avrupa Parlamenterleri ile görüştü
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Avrupa Parlamentosu (AP) Üyeleri ve Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) Nezdinde Daimi Temsilcisi ile bir dizi temasta bulundu.
Türkonfed - 17.11.2020
29. Kalite Kongresi
"Ev içi şiddet ve artan bakım yükü öne çıkan sorunlar" Kaslowski, TÜRKONFED ve UNDP ile birlikte kurucusu oldukları Hedefler için İş Dünyası Platformu'nun, doğal afet ve acil durumlara karşı işletmeleri güçlendirmek amacıyla faaliyetler yürüttüğünü anlatarak, "Platform, Kovid-19 salgınının başından bu yana KOBİ'ler ağırlıklı olmak üzere şirketlerin risk algısı, hazırlık durumları ve beklentilerini sürekli ölçüyor.
Türkonfed - 17.11.2020
Sürdürülebilir sektörler masaya yatırılacak
İş dünyası, kamu, akademi ve STK'ların daha rekabetçi olmaları hedefiyle Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) tarafından bu yıl 12'nci kez düzenlenen Rekabet Kongresi, pandemi nedeniyle çevrimiçi ortamda gerçekleşecek. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) desteğiyle 24-25 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacak etkinliğin bu yılki ana teması ise 'Sürdürülebilir Sektörler: Yeni Dönemin Rekabet Senaryoları' olacak.
Türkonfed - 13.11.2020
"Covid-19 Salgınının Kadın Çalışanlar Açısından Etkileri" araştırması
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) Türkiye iş birliğinde hazırlanan "Covid-19 Salgınının Kadın Çalışanlar Açısından Etkileri" araştırmasının bulguları paylaşıldı.
Türkonfed - 12.11.2020
Dijital Anadolu Projesi'nin dokuzuncu etkinliği gerçekleştirildi
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliğinde hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi, dijital dünyanın önemli isimleri ile KOBİ'leri dokuzuncu kez çevrim içi platformda bir araya getirdi.
Türkonfed - 10.11.2020
"Covid-19 Salgınının Kadın Çalışanlar Açısından Etkileri" araştırmasının sonuçları paylaşılacak
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) Türkiye iş birliğinde hazırlanan "Covid-19 Salgınının Kadın Çalışanlar Açısından Etkileri" araştırmasının bulguları kamuoyu ile paylaşılacak.
Türkonfed - 19.10.2020
Dijital Dönüşüm Merkezi, 149 KOBİ'nin yol haritasını çıkardı
KOBİ'lerin dijitalleşme yolculuğuna rehberlik etmek üzere faaliyet gösteren Dijital Dönüşüm Merkezi (DDM), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) yürütücülüğünde gerçekleştirdiği 18 aylık ilk dönem programı kapsamında 149 KOBİ'ye ulaştı.
Türkonfed - 06.10.2020
Deloitte'un "Türkiye'nin En İyi Yönetilen Şirketleri Programı" için başvurular başladı
Koç Üniversitesi, Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) iş birliğiyle hayata geçirilen programla, iyi yönetim konusunda şirketlerin farkındalığının artırılması, ülke ekonomisinin değerleri haline gelmiş iyi yönetilen Türk şirketlerinin hikayelerinin ortaya çıkarılması ve bu hikayelerin ulusal ve uluslararası platformlarda iş dünyasına tanıtılması hedefleniyor.
Türkonfed - 15.08.2020
İşletmeler çıkış yolunu yeni ürün ve hizmette arıyor
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) UPS Vakfı iş birliğiyle hazırlanan "Kovid-19/İşletmelerin Toparlanma Süreci" başlıklı rapora göre, toparlanma sürecinde olan işletmelerin yüzde 67'sinin odaklandığı iş modellerinin başında yeni ürün ve hizmet geliştirmek geliyor.
Türkonfed - 14.08.2020
Dijital liderlerden KOBİ'lere "yeni normal" tavsiyeleri
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliğinde hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi, dijital dünyanın önemli isimleri ile KOBİ'leri altıncı kez çevrim içi platformda bir araya getirdi.
Türkonfed - 12.08.2020
İş Bankası girişimcilik ekosistemine desteğini sürdürüyor
Dolayısıyla sağladığımız faydanın coğrafi alanını da genişletmeye devam ediyoruz. Diğer taraftan ülkemizde üniversite öğrencilerinin girişimcilik ile tanışması, bu girişimcilik aşısını meslek seçimleri ve akademik kariyerleri öncesinde almaları için yurt sathında çalışmalarını sürdüren Türkiye Girişimcilik Vakfı'nın da ana destekçisi olmayı sürdürüyoruz. Ülkemizde kadın girişimcileri cesaretlendirmek adına kapsamlı destekler sunan ARYA Kadın Yatırım Platformu'nu desteklemeye devam ediyoruz." "Çok sayıda girişimin ürün ve hizmetlerini satın alıyoruz" Sezen, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile ortak yürüttükleri Dijital Dönüşüm Merkezi'nde çözüm arayışı ve ihtiyacında olan KOBİ'ler ile teknoloji sağlayıcısı girişimcileri bir araya getirdiklerini; ayrıca, İŞ'TE KOBİ internet sitesinde, teknolojik girişimcilere özel oluşturdukları sayfada özel haberler, blog yazıları, raporlar ve videolar gibi içerikler sunduklarını vurguladı.
Türkonfed - 22.07.2020
TÜRKONFED : Kadının yaşama ve güvenlik hakkı korunmalı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), şiddeti insan hakkı ihlali olarak tanımlayan İstanbul Sözleşmesi'nin, kadının yaşama ve güvenlik hakkını koruyarak toplumsal refaha da katkı sağladığına dikkat çekerek, "İstanbul Sözleşmesi yaşatır" dedi.
Türkonfed - 14.07.2020
TÜRKONFED'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı Açıklaması
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de işaret ettiği üzere, Türk Milleti her zaman, milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir.
Türkonfed - 10.07.2020
Samsun'da T83 Bölgesi Kaynak Verimliliği Çalıştayı düzenlendi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının (OKA) iş birliğinde, "TR 83 Bölgesi Kaynak Verimliliği Çalıştayı" dijital ortamda gerçekleştirildi.
Türkonfed - 06.07.2020
Endüstriyel reklamcılık sektörü 20 yılda 9.1 milyar dolarlık bir dev oldu
Türkiye genelindeki 29 ilde ve K.K.T.C.'de temsilcilikleri bulunan ARED'in, Türk iş dünyası derneklerinin çatı kuruluşları olan TÜRKONFED ve SEDEFED ile sektörü uluslararası arenada temsil etmek amacıyla uluslararası dernek ve federasyonlardan FESPA, ESF ve ISA'ya üyeliği bulunuyor.
Türkonfed - 25.06.2020
TÜSİAD Başkanı Kaslowski: "Türkiye, tedarik zincirinde güvenilir bir kaynak"
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliğinde hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi kapsamında düzenlenen çevrim içi etkinlik serisinin beşincisi, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran ve eLogo Genel Müdürü Başak Kural'ın katılımıyla gerçekleşti.
Türkonfed - 13.06.2020
Dijital liderler KOBİ'lerin yeni dönemine rehberlik ediyor
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası tarafından üretime odaklanmış sektörlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak amacıyla 2018 yılında hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi, pandemi döneminde online platformda KOBİ'ler ile buluşmaya devam ediyor.
Türkonfed - 11.06.2020
Kovid-19 krizi, en fazla mikro ve küçük ölçekli firmaları etkiledi
Hedefler İçin İş Dünyası Platformu'nun Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) koordinasyonunda gerçekleştirdiği "Kovid-19 Krizinin İşletmeler Üzerindeki Etkileri" başlıklı ikinci anketinin sonuçları açıklandı.
Türkonfed - 08.06.2020
TÜRKONFED, Avrupa KOBİ Birliği toplantırılarına katıldı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 12 milyon firma ve 55 milyon çalışanı temsil eden, üyesi olduğu Avrupa KOBİ Birliği'nin (SME United) İcra Kurulu ve Genel Kurul toplantılarına katıldı.
Türkonfed - 02.06.2020
"İş Dünyası İçin Yerel Kalkınma Rehberi" tanıtıldı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Ülkemizin rekabetçiliğini artırmak ve sürdürülebilir kalkınma dinamiklerini hayata geçirmek, yerel düzeyde iyi yönetişim kültürünü güçlendirmekten geçiyor.
Türkonfed - 14.05.2020
KOBİ'lerin dijitalleşme yolculuğu online platforma taşındı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliğiyle üretime odaklanmış sektörlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak amacıyla sürdürülen Dijital Anadolu Projesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle online platforma taşınırken, Dijital...
Türkonfed - 12.05.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, iş insanlarıyla sohbet etti Açıklaması
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) üyeleriyle yaptığı online toplantıda, zor bir süreçten geçildiğini ve koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkilediğini dile getiren Kurtulmuş, "İnşallah bu zor süreçleri en kısa sürede atlatacağız ve bu süreçleri bir fırsata çevirmek nasip olur.
Türkonfed - 22.04.2020
TÜRKONFED'den 23 Nisan mesajı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Türkonfed - 04.04.2020
Kovid-19 ile mücadele sürecine ilişkin STK'lerden ortak açıklama Açıklaması
Türkiye'nin önde gelen meslek örgütü, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütleri (STK) tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkili olan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yürütülen mücadele sürecine ilişkin ortak açıklama yaptı.
Türkonfed - 04.04.2020
STK'lardan ortak Covid-19 açıklaması
STK'lar tarafından Covid-19 mücadelesine ilişkin yapılan açıklamada, "Hükümetimiz, Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanma şartlarını önemli oranda iyileştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkonfed Haberleri | Türkonfed Haber - Haberler - Türkonfed haberleri, son dakika türkonfed haber ve gelişmeleri burada. Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları webinarı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 16:42:11. #1.14#
title