Tümör Haberleri

Tümör haber, Tümör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tümör - 05.03.2021
Son Dakika | Sivas Numune Hastanesi'nde bir hastanın pankreasındaki tümör ameliyatla alındı
Son dakika haberi: Sivas Numune Hastanesi'nde ilk kez yapılan pankreas tümör ameliyatı ile bir hasta sağlığına kavuştu.
Tümör - 05.03.2021
İlk 3 sıradaki ölüm nedenleri kadın ve erkeklerde aynı
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, 2019 yılında Türkiye genelinde ölüm nedenleri incelendiğinde ilk sırada yüzde 36.8 ile dolaşım sistemi hastalıkları yer alırken, ikinci sırada yüzde 18.4 ile iyi ve kötü huylu tümörler, üçüncü sırada ise yüzde 12.
Tümör - 05.03.2021
Son dakika haberi: Denizli'de vücudundaki tümör operasyonla alınarak sağlığına kavuşan sokak köpeği sahibini bekliyor
Gelen son dakika haberlerine göre Denizli'nin Pamukkale ilçesinde hayvan severlerin yaralı olarak rehabilitasyon merkezine getirdiği sokak köpeği, yapılan operasyonla hayata tutundu.
Tümör - 05.03.2021
Türkiye'nin kadın istatistikleri (2)
Ölüm ve ölüm nedeni istatistikleri sonuçlarına göre, 2019'da Türkiye genelinde ölüm nedenleri incelendiğinde ilk sırada yüzde 36,8 ile dolaşım sistemi hastalıkları yer alırken, ikinci sırada yüzde 18,4 ile iyi ve kötü huylu tümörler, üçüncü sırada ise yüzde 12,9 ile solunum sistemi hastalıkları yer aldı.
Tümör - 05.03.2021
Oktay Kaynarca, Sabina Toziya'nın sağlık durumu hakkında konuştu
'SAĞLIĞINA KAVUŞACAK' Beyninde tümör olduğu için 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinden ayrılan usta oyuncu Sabina Toziya'nın sağlık durumuyla ilgili de konuşan Kaynarca, "Gelen haberler fena değil.
Tümör - 05.03.2021
Son dakika haber! Ayakkabı veya giysiler vücudu sıkıyorsa "lenfödem" habercisi olabilir
"İlerlediğinde kötü huylu tümör riski" Lenfödemli sıvıda enfeksiyon gelişme riskinin artış gösterebileceğini belirten Özcan, hastaların lenfödemli bölgede kızarıklık, şişlik ve ısı artışı tespit ettiklerinde en kısa sürede doktorlarına başvurması gerektiğini vurguladı.
Tümör - 04.03.2021
Uzmanından ailelere uyarı: 'Tıkanıklık' deyip geçmeyin
Dr. Çelik, işitme yollarındaki herhangi bir patolojinin işitme kaybına yol açabildiğini belirterek, "Dış mekandaki ses olarak adlandırdığımız enerji, kulak kepçesi, dış kulak yolu, orta kulak, iç kulak ve santral işitme yollarını takip ederek beyinde ses enerjinin algılanmasını ve işitmenin oluşmasını sağlar. Kulak kepçesinden beyine kadar olan alanlardaki patolojiler işitme kaybıyla sonuçlanabilmektedir. Dış kulak yolunda buşon varlığı, kulak zarının yırtık olması, orta kulak kemikçiklerinin hasar görmüş olması, iç kulak patolojileri, yaşlılık, akustik nörinom gibi beyin sapını tutan tümöral kitleler işitme kaybına neden olmaktadır" diye konuştu.
Tümör - 02.03.2021
Erken teşhis ve erken müdahale işitme kaybını ortadan kaldırıyor
Yetişkinlerdeki işitme kayıpları ise farklı nedenlerle her yaşta meydana gelebiliyor. Genetik faktörler, enfeksiyonlar, kafa travmaları, orta kulak enfeksiyonları, orta kulakta kireçlenme, tümörler, Meniere hastalığı, iç kulakta hasara neden olan ototoksik ilaç kullanımı, yüksek ve uzun süreli gürültüye maruz kalma ve yaşlanma en sık karşılaşılan nedenler arasında sayılıyor.
Tümör - 26.02.2021
Son dakika haberleri... Kalp cerrahisinde 'robotik' dokunuş
Büket, "Bunlara ek olarak koroner arter cerrahisinde, miksoma denilen kalp içi tümörlerinin tedavisinde, atriyal septal denilen doğuştan olan kalp deliklerinin tedavisinde de robotik cerrahiyi kullanabiliyoruz.
Tümör - 23.02.2021
"Hidrosefali, baş çevresinin büyümesine neden olabilir"
Dr. Güner, Hidrosefali hastalığının muayenesinin basınç ve hacim artışı ile üç şekilde gelişebildiğini ifade ederek, "Yapımı arttıran değişiklik (Koroid pleksus papillomu gibi), beyin- omurilik sıvısı dolanım yollarında olan engel doğumsal ve edinsel olabilir. Geçirilen enfeksiyon veya tümöral gelişim ile sıvı akışının engellenmesi söz konusudur.
Tümör - 23.02.2021
Yüzünde çıkan tümör sonrası kapanmayan yara her gün büyüyor
Yüzünde çıkan tümör sonrası kapanmayan yara her gün büyüyorGAZİANTEP'te, 13 yaşındaki Berat Menetoğlu'nun 2 yıl önce yüzünde tümör çıktı.
Tümör - 22.02.2021
Uzmanından "reflü şikayetlerini hafife almayın" uyarısı
Öziş, "Üst mide-bağırsak sistemi endoskopisi yapılarak ayrıca mide ülseri, mide kanseri, gastrit gibi benzer şikayetlere sebep olabilecek hastalıkların ayırıcı tanısı yapılabilmekte, aynı zamanda yemek borusundaki harabiyet, mide ile yemek borusu arasındaki kapakçık gevşekliği, mide fıtığı olup olmadığı değerlendirilmektedir. Reflüye eşlik edebilecek Barret özofagus, yemek borusu tümörü, yemek borusu darlığı, kanama gibi komplikasyonların tanısı da endoskopi sırasında konulabilmektedir.
Tümör - 21.02.2021
DOKTORLARI BİLE ŞAŞIRTAN BAŞ AĞRISI VE TANSİYONUN NEDENİ MİLYONDA BİR GÖRÜLEN TÜMÖR ÇIKTI
Genç kadının doğum sonrası başlayan dayanılmaz baş ağrıları ve 25'e kadar çıkan tansiyonu yaklaşık 5 ay sürdü.
Tümör - 18.02.2021
Son dakika! Libya Başbakanı Serrac yeniden Roma'da
Haberde, Serrac'ın geçen hafta sonu Roma'da geçirdiği cerrahi bir operasyonun vücudundaki bir tümör nedeniyle yapılmış olabileceği iddialarına yer verildi.
Tümör - 15.02.2021
Bilim insanları Otolojide 10. Kış Toplantısı'nda buluştu
Toplantıda ayrıca geniş vestibüler akudauktta işitme, tek taraflı total işitme kaybında kohlear implant, kohlear sinirin görülemediği malformasyonlarda implant sonrası işitme, akustik tümör cerrahisinde işitmenin gerçek zamanlı monitörizasyonu, meniere cerrahisi sonrası işitme, akustik tümör cerrahisi sonrası işitme ve vestibüler implant cerrahisinde işitmenin restorasyonu konuları da ele alındı.
Tümör - 11.02.2021
DEVA Partisi Milletvekili Yeneroğlu, Çin'in Uygur Türklerine yönelik politikalarını eleştirdi
Çin Komünist Partisi yetkililerin Uygurları "habis tümörler" şeklinde gördüğünü dile getiren Yeneroğlu, "Çin'in Uygur Türklerini zorla asimile ederek en nihayetinde kültürlerini ve varlıklarını silerek ortadan kaldırma çabasında olduğu açıktır.
Tümör - 10.02.2021
Genetik kökenli işitme kaybı 30'lu yaşlarda ortaya çıkabiliyor
Bayazıt, vücuttaki bazı hastalıkların dolaylı olarak işitme sistemini etkileyerek işitme kaybına neden olabileceğini kaydederek, şu açıklamalarda bulundu: "Atrezi gibi kulağın yapısal problemleri, buşon gibi kulak tıkaçları oluşması, kulak zarı ve östaki tüp problemleri, akut ve kronik kulak enfeksiyonları, orta kulak kemikçik yapısını veya hareketini etkileyen kireçlenmeler veya doğuştan gelen anomaliler, iç kulağın yapısal bozuklukları, iç kulak dinamiklerini etkileyen meniere hastalığı gibi nedenleri öncelikli olarak sayabiliriz. Bunların yanı sıra viral enfeksiyonlar, bazı kimyasalların iç kulakta neden olduğu toksik reaksiyonlar, basınç travmaları, diğer kulak ve kafa travmaları, ani ve yüksek gürültüye veya uzun süreli gürültüye maruz kalma, kulak veya beyin sapı tümörleri de nedenler arasında yer alıyor.
Tümör - 10.02.2021
Muhabbet kuşu 'Cevriye'ye, diş protezinden gaga
Muhabbet kuşu 'Cevriye'ye, diş protezinden gaga ANTALYA'da burnundaki tümör yüzünden gagası düşen 6 yaşındaki muhabbet kuşu 'Cevriye'ye, diş protezinden gaga yapıldı.
Tümör - 09.02.2021
Uzmanından "hava durumundaki değişiklikler migren ağrısını artırıyor" uyarısı
Gerilim tipi baş ağrılarının sıklıkla günlük yaşamın stresleri ile tetiklendiği ve bu nedenle günün sonuna doğru artabildiği söylenir. Beyin tümörlerinin yol açtığı baş ağrıları efor, postür değişiklikleri, öne eğilme veya öksürme ile artabilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tümör Haberleri | Tümör Haber - Haberler - Tümör haberleri, son dakika tümör haber ve gelişmeleri burada. Nadir görülen 'kist hidatik' ameliyatı, Diyarbakır'da yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 04:24:21. #1.14#
title