Soprano Haberleri

Soprano haber, Soprano son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Soprano - 03.01.2021
Haftanın tarihine bakış
1955- Devlet Operası sopranosu Leyla Gencer, temsiller vermek üzere İtalya'ya gitti.
Soprano - 24.12.2020
Son dakika! Paris'in Notre-Dame Katedrali yangından sonra ilk defa Noel korosunu ağırladı
Fransa'nın en ünlü yapılarından, ünlü yazarların romanlarına konu olan ve başkent Paris'in en ünlü ve eski yapılarından Notre-Dame Katedrali yangından sonra ilk defa Noel korosunu ağırladı. Ünlü katedralde 15 Nisan 2019'da çıkan büyük yangında ağır tahribat yaşanmış ve uzun yıllar sürecek restorasyon çalışmalarına başlanmıştı. Yangından sonra 2019 yılının Noel'inde kapalı kalan katedral, 2020 Noel'i için vatandaşlara kapılarını açamasa da Noel korosuna açtı. Ünlü kemancı, org ustası ve bir soprano solistin yanı sıra 20 sanatçının da bulunduğu koro, kısmen yeniden inşa edilen yapıda ilahi söyledi.
Soprano - 02.12.2020
İş Sanat'ın yeni yıl konuğu Murat Karahan olacak
Piyanist İklim Tamkan ile mezzo soprano Senem Demircioğlu, 4 Aralık'ta unutulmaz bir konserle klasik müzik dinleyicilerinin karşısına çıkacak.
Soprano - 30.11.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesinden "Venera Ensemble" konseri
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, mezzo soprano Gülçin Gültekin, viyolonsel sanatçısı Veronika Yeliz Efe ve arp sanatçısı Senem Çine'den oluşan "Venera Ensemble", adını Göbeklitepe'den Eski Yunan kültürüne, Mezopotamya'dan Uzak Doğu'ya kadar çağlar boyu birçok sanatçıya esin olmuş Venüs gezegeninden alıyor.
Soprano - 20.11.2020
Antalya DOB'da "Operetlerden Seçkiler" konseri
Sevilen ve en bilinen operetlerin parıltılı aryaları ve ansamblarını Şef Hakan Kalkan yönetiminde ve piyanist Metin Kiper eşliğinde solist sanatçılar soprano Arzu Aydoğdumu, Zişan Damcıoğlu, Serap Demirhan Işık, Işılay Meriç Karataş, Esra Serbest ve Gizem Şener, tenor Koray Damcıoğlu, Baha İşler, Fatih Şanal ve Göksay Yaran, bariton Erdi Can Aybaş ve Ümit Burak Tekinay seslendirecek.
Soprano - 19.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Gala Konseri" verdi
Piyanist Nona Tsutkiridze'nin solistlere eşlik ettiği konserde, koro sanatçılarından soprano Elif Demir, Seda Ortaç, Arsen Tekinmirza, Ecem Topçu, mezzosoprano Ceren Mirza Küçük, tenor Gürkan Sezgin ve bas Özgür Aslan, birbirinden güzel opera ve operetlerden seçilen aryaları seslendirdi.
Soprano - 17.11.2020
Ankara Devlet Opera ve Balesi "Operet Gecesi"ni sanatseverlerle buluşturacak
Dünyaca ünlü bestecilerin seçkin eserlerinin seslendirileceği, orkestra şefliğini Andrea Solinas'ın üstleneceği konserde, soprano Funda Saltaş Ateşoğlu, Görkem Ezgi Yıldırım, mezzo soprano Ezgi Karakaya, tenor Ayhan Uştuk ve bariton Arda Aktar sahne alacak.
Soprano - 17.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Gala konseri" verecek
Piyanist Nona Tsutkiridze'nin solistlere eşlik edeceği konserde, koro sanatçılarından soprano Elif Demir, Seda Ortaç, Arsen Tekinmirza, Ecem Topçu, mezzosoprano Ceren Mirza Küçük, tenor Gürkan Sezgin ve bas Özgür Aslan birbirinden güzel opera ve operetlerden seçilen aryaları seslendirecek.
Soprano - 12.11.2020
Antalya DOB, "Memleketim" müzikalini sahneleyecek
Soprano Semiha Derya Boran, Özsu Özgür Deveci ve Tuğba Kubilay, tenor Fatih Şanal, bariton Ümit Burak Tekinay ve Toygarhan Atuner'in solist olarak sahne alacağı eser, yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında tek perde olarak sahnelenecek.
Soprano - 11.11.2020
Mersin'de Müzikal Renkler Konseri sanatseverlerle buluşacak
MDOB'tan yapılan açıklamaya göre, 12 Kasım'da Mersin Kültür Merkezi'nde düzenlenecek konserde soprano Serin Saybaşılı, mezzo soprano Gülden Vurandemir ve Pınar Duygu Çınar, bariton Serkan Karagöz, bas Ragıp Ufuk Kasar sahne alacak.
Soprano - 11.11.2020
(Görüntülü) Ata, operada anıldı
Konserde Antalya DOB koro ve orkestrası ile solist sanatçılar soprano Serap Demirhan Işık ve Gizem Şener, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş sahne aldı.
Soprano - 11.11.2020
Son Dakika | DHA YURT BÜLTENİ - 8
Konserde Antalya DOB koro ve orkestrası ile solist sanatçılar soprano Serap Demirhan Işık ve Gizem Şener, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş sahne aldı.
Soprano - 09.11.2020
Mersin Devlet Opera ve Balesi Atatürk'ü anma konseri verecek
MDOB orkestrası ve kadın korosunun sahne alacağı programda, Selva Erdener (soprano), Ezgi Karakaya (mezzo soprano), Bülent Bezdüz (tenor) solist olarak sahne alacak.
Soprano - 06.11.2020
Antalya DOB'dan Atatürk'ü Anma Konseri
Antalya DOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, solist sanatçılar soprano Serap Demirhan Işık ve Gizem Şener, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş'ın sahne alacağı konserde koroyu şef Mahir Seyrek yönetecek.
Soprano - 31.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Müzikallerden seçkiler" konseri verecek
Piyanist Olga Hasanova eşliğinde gerçekleşecek konserde SAMDOB sanatçılarından sopranolar Sezgi Elhüseyni ve Eda Bingöl Gürkan, mezzo soprano Leyla Ceren Koç, tenor Bilal Doğan ve bariton Şahan Gürkan sahne alacak.
Soprano - 30.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Operacapella" konseri verecek
"Operacapella" konserinde SAMDOB koro sanatçılarından sopranolar Ecem Topçu, Nurcan Alkaç, Seran Şanal, mezzo sopranolar Gülay Şahiner, Polen Yağmur Arslan, Selin Yılmaz, Serap Bölek, tenorlar Metin Bayram, Dinçer Gökçe, Halil Kaplan, bariton Murat Çamlıtepe, bas bariton Yağmur Oksayoğlu ve bas Eray Dönmez yer alacak.
Soprano - 30.10.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden "Trio Patara" konseri
Soprano Nurdan Küçükekmekçi, flüt sanatçısı Lelya Bayramoğulları ve arp sanatçısı Aslıhan Güngör'ün sahne alacağı konserde dinleyenler tarihi bir yolculuğa çıkacak.
Soprano - 29.10.2020
Antalya DOB'da Cumhuriyet coşkusu
Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki konserde, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından soprano Mehlika Karadeniz Bilgin, keman sanatçıları Ümmiye Özdem ve Şenzelita Aykanat, viyola sanatçısı Melda Sak, viyolonsel sanatçısı Arzu Sugüneş, flüt sanatçısı Müjde Akden ile Bilkent Üniversitesinden piyanist Gülriz Tunca ve Samsun Devlet Opera ve Balesi perküsyon sanatçısı Tanya Tarazan sahne aldı.
Soprano - 29.10.2020
Ankara Devlet Opera ve Balesinden "Cumhuriyet Bayramı Konseri"
Ankara Devlet Opera ve Balesinin ödüllü sanatçıları soprano Görkem Ezgi Yıldırım, mezzo soprano Ezgi Karakaya, tenor Emre Akkuş ve Cem Beran Sertkaya'nın sahne aldığı konser, 10.
Soprano - 27.10.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesinden "3 Soprano" konseri
Antalya Devlet Opera ve Balesince (DOB) düzenlenen, "3 Soprano" konseri 31 Ekim'de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Soprano - 26.10.2020
Opera Sahnesi'nde "Mozart Requiem" gecesi
Sopranolar Sevil Erçak Turgut, Görkem Ezgi Yıldırım, Melis Balcı, mezzo soprano Ezgi Karakaya, Hatice Zeliha Kökçek, tenorlar Emrah Sözer, Mehmet Kavil, Ayhan Uştuk ile bas sanatçılar Vedat Dalgıran, Emin Özdemir, Yiğitcan Tatlıoğlu'ın eserler seslendirdiği konserde, sanatçılar klasik müzikseverlere keyifli bir Mozart gecesi yaşattı.
Soprano - 26.10.2020
MDOB "Türk Bestecileri Konseri"yle sanatseverlerle buluşacak
Konserde sopranolar Işıl Azaz, Serin Saybaşılı, Ceren Göğüş, tenorlar Erhan Kaya, Erdem Özdemir ile bas Serkan Sevinç sahne alacak.
Soprano - 26.10.2020
Antalya DOB'da "Allegra Ensemble" ile Cumhuriyet coşkusu yaşanacak
Farklı müzik türlerinden parçaların seslendirileceği konserde Ankara DOB sanatçılarından soprano Mehlika Karadeniz Bilgin, keman sanatçıları Ümmiye Özdem ve Şenzelita Aykanat, viyola sanatçısı Melda Sak, viyolonsel sanatçısı Arzu Sugüneş, flüt sanatçısı Müjde Akden ile Bilkent Üniversitesinden piyanist Gülriz Tunca ve Samsun DOB perküsyon sanatçısı Tanya Tarazan sahneye çıkacak.
Soprano - 24.10.2020
Bayraklı, Cumhuriyet Bayramını coşkuyla karşılayacak
29 Ekim Cumhuriyet Bayramında da saatler 18.00'i gösterdiğinde piyanist Yıldız Çiçek Sivri, soprano Ayşe Şener Özmen eşliğinde piyano resitali verecek.
Soprano - 23.10.2020
İzmir Devlet Opera ve Balesinden 29 Ekim'de "Türk Bestecileri Konseri"
Konserde Tulio Gagliardo orkestra şefi ve Tolga Kulak başkemancı, Nazlı Alptekin, Filiz Güneş ve Derya Kırcalı Gürlük soprano, Burak Dabakoğlu tenor, Murat Duyan bariton, Hasan Alptekin ve Teyfik Rodos ise bas olarak sahne alacak.
Soprano - 23.10.2020
Son dakika: Samsun Devlet Opera ve Balesi "Carmen Operasından Bölümler" konseri verecek
Klasik müzik tarihine adını altın harflerle yazan Bizet'in bestelediği "Carmen" operasından bölümlerin seslendirileceği konserde solistler, mezzo soprano Stare Çelebi, tenor Özer Öndeş, Murat Göçken, sopranolar Elif Demir ve Gamze Barhan, mezzo soprano Leyla Ceren Koç yer alırken Berkçan Beniç ise anlatıcı olarak katılacak.
Soprano - 20.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Güz Türküleri" konseri verdi
Piyanolu şan konseri olan programda, piyanist Onur Altıparmak, SAMDOB sanatçılarından soprano Eda Bingöl Gürkan'a eşlik etti.
Soprano - 20.10.2020
İDOB'tan "Barok Konser" müzikseverlerle buluşacak
Konserde, İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) solistlerinden, soprano Otilia İpek, mezzosoprano Elif Tuğba Tekışık, bariton Kevork Tavityan, bas Suat Arıkan ve keman sanatçısı Oleksandr Samoylenko sahne alacak.
Soprano - 18.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Güz türküleri" konseri verecek
Piyanolu şan konseri olan "Güz türküleri" programında, piyanist Onur Altıparmak, SAMDOB sanatçılarından soprano Eda Bingöl Gürkan'a eşlik edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Soprano Haberleri | Soprano Haber - Haberler - Soprano haberleri, son dakika soprano haber ve gelişmeleri burada. Usta besteci ve eğitmen Muammer Sun'ın vefatı sanat dünyasını yasa boğdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 15:04:53. #1.14#
title