Orta Asya Haberleri

Orta Asya haber, Orta Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orta Asya - 23.09.2021
Çekya'da favori adaydan skandal sözler: "Müslüman Avrupa ile sorunlarım var"
10,7 milyon nüfusa sahip Çekya'da yaklaşık 20 bin Müslümanın yaşadığı biliniyor. Çekya'daki Müslüman nüfusunu genellikle Balkanlar, Türkiye, Orta Asya Cumhuriyetleri (çoğunlukla Özbekistan), Kafkaslar, Kuzey ve Sahra Altı Afrika ve Orta Doğu gibi farklı bölgelerden gelen kişiler oluşturuyor.
Orta Asya - 23.09.2021
Son dakika haber | MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilen Gürbüz Sevilay'ın yargılanmasına devam edildi
Sevilay, FETÖ'nün Orta Asya sorumlusu olarak Kırgızistan'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Orhan İnandı'nın kendisi hakkındaki söylemlerine karşılık olarak "İnandı'yı tanırım ama beyanlarına bir diyeceğim yok.
Orta Asya - 23.09.2021
PKK, petrol sahalarını korumak için FETÖ sanığından radar sistemi istemiş
FETÖ'nün Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı'nın kendisi için "FETÖ üyesi olduğunu biliyorum.
Orta Asya - 23.09.2021
KGAÖ-ŞİÖ zirveleri ve bölge güvenliği
Hint-Pasifik bölgesinde suların ısındığı bu dönemde Orta Asya ülkelerinden Tacikistan, 16-17 Eylül tarihlerinde başta Rusya ve Çin olmak üzere büyük güçlerin başını çektiği örgütlerin zirvelerine ev sahipliği yaptı.
Orta Asya - 22.09.2021
ABD ve Rusya genelkurmay başkanları Finlandiya'da bir araya geldi
Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sergey Ryabkov, temmuz ayında Moskova yönetiminin, ABD'yi Afganistan'a komşu ülkelere asker konuşlandırmasının "kabul edilmeyeceği" konusunda uyardığını açıklamıştı. Ryabkov, benzer bir uyarının Orta Asya ülkelerine de yapıldığını söylemişti.
Orta Asya - 21.09.2021
Afgan dosyasının anahtar arabulucusu Katar'ın yeni imtihanı: Doha artan sorumluluklarının altından kalkabilecek mi?
Bölgesel etkiler Taliban'ın elde ettiği başarının Orta Asya'da Katar'ın da desteklediği bir "Sünni eksen" oluşturmak için politik olarak değerlendirilmesi de imkan dışı değil.
Orta Asya - 21.09.2021
HABERLER | H.B.B.
Tarih: 21 Eylül 2021, 11: 06Medeniyetler Bahçesi temasıyla 10 Aralık'ta kapılarını açmak için gün sayan EXPO 2021 Hatay alanları, muhteşem bir konsere daha ev sahipliği yaptı. Karagandi Tattimbet Akademik Çalgıları Orkestrası ve ses sanatçılarının verdiği konser, Hatay Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla EXPO alanındaki amfi tiyatroda yapıldı. Kazakistan'ın bağımsızlığının 30. yıl dönümüne ithafen düzenlenen konsere HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş ile birlikte Kazakistan'ın İstanbul Başkonsolosu Alim Bayel, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, HBB idarecileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı. SAVAŞ: RABBİM BİZLERE MİLLİ MARŞLARIMIZI YENİDEN YAZDIRACAK ORTAM HAZIRLAMASINKonserin en büyük amacının 30 yıl önce esaretten kurtulan Türk cumhuriyetlerinin bağımsızlığını kutlamak olduğunu söyleyen Savaş, "Özgürlüğün ne demek olduğunu hem Hatay halkı hem de Türk milleti çok iyi bilir. Rabbim bizlere milli marşlarımızı yeniden yazdıracak ortam hazırlamasın. Orta Asya'dan gelip kendi türkülerini bizimle paylaşan sanatçılarımıza çok teşekkür ederim.
Orta Asya - 21.09.2021
Kazakistan, Afganistan'a buğday ve un ihraç etmeyi sürdürecek
Kazakistan Tarım Bakanı Yerbol Karaşökeyev, Kazak buğday ve ununun Orta Asya, İran ve Afganistan gibi geleneksel pazarlara ihracatının devam edeceğini bildirdi.
Orta Asya - 18.09.2021
Milli Savunma Bakanı Akar'dan Gaziler Günü mesajı Açıklaması
Ecdadın, Orta Asya'dan Anadolu'ya uzanan yolculuğunda en büyük fedakarlıkları göze alarak, hayatını hiçe sayarak bu toprakları vatan kıldığına dikkati çeken Akar, bir hilal uğruna güneş gibi batan, kanıyla al bayrağa rengini veren, milli varlığın güvencesi, birlik, bütünlük ve kardeşliğin temel taşı olan şehit ve gazilerden alınan ilhamla faaliyetlerini icra ettiklerini belirtti.
Orta Asya - 17.09.2021
Orta Asya liderleri Taşkent'teki ortak zirvede Afganistan'daki insani krize dikkati çekti
Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ve Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütüne (KGAÖ) üye ülke liderlerinin ortak toplantısında, Afganistan'daki insani kriz masaya yatırıldı.
Orta Asya - 17.09.2021
İran, Şanghay İşbirliği Örgütüne tam üye olarak kabul edildi
Çin'in Bir Kuşak Bir Yol Projesi, Avrasya Ekonomik Birliği ve Kuzey-Güney Koridoru gibi bölgedeki altyapı projelerinin birbirlerini tamamladığını ifade eden Reisi, "İran, üç altyapı projesi arasındaki bağlantıdır. İran, Kuzey-Güney Koridoru üzerinden Güney ile Kuzey Avrasya arasındaki bağlantı noktası olabilir ve Orta Asya ve Rusya'yı Hindistan'a bağlayabilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Orta Asya Haberleri | Orta Asya Haber - Haberler - Orta Asya haberleri, son dakika orta asya haber ve gelişmeleri burada. GAZİANTEP - Aşırtmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 21:32:28. #1.14#

title