Kbb Haberleri

Kbb haber, Kbb son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kbb - 24.02.2021
İşitme kaybı tedavisinde yeni bir dönem başladı
Tuncer şu açıklamada bulundu: "Koklear implant kullanımı ile daha fazla sağlıklı duyması mümkünken, farkındalığın düşük olması nedeniyle koklear implanttan fayda görecek yetişkin birey sayısı maalesef çok düşük kalıyor. Kesin çözüme ulaşabilecek hastalar, ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermeyen, sadece kısmi destek aldıkları işitme cihazlarını kullanarak, zaman kaybediyorlar. Bu durum duyma ve anlama yetilerinin geri döndürülemez biçimde kayba uğraması ile sonuçlanıyor. Yenilikçi teknolojiler kullanılarak üretilen koklear implantların, diğer çözümlere göre daha iyi işitme ve 8 kat daha yüksek konuşmayı anlama sağladığını biliyoruz. KBB hekimleri tarafından yapılacak tetkik ve muayene sonucunda durumu uygun olan hastalarda yapılan koklear implant uygulamaları ve rehabilitasyon programları ile gayet başarılı sonuçlar alıyoruz.
Kbb - 19.02.2021
"Sinüzit göz ardı edilirse beyin apnesine neden olabilir' uyarısı" başlıklı haberimizde yer alan "apnesi" ifadesi sehven yazılmıştır.
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Gökhan Altın, "Farenjit ve bronşit gibi üst ve alt solunum hastalıklara zemin hazırlayan sinüzit enfeksiyonu, göz ve kafa içi dokulara yayılırsa görme kaybının yanı sıra yaşamsal tehlike...
Kbb - 18.02.2021
İşitme kaybına karşı her yaşta dikkatli olunmalı
İşitme, her yaştan birey için büyük önem taşırken, işitme problemi olan çocukların zihinsel gelişimi olumsuz etkileniyor, yaşlı bireyler ise sosyal uyumsuzluklar ile karşı karşıya kalıyor.
Kbb - 17.02.2021
Minik Recep Talha ve ailesinin hayatı biyonik kulakla değişti
İzmir'de, doğuştan işitme sorunu yaşayan 5 yaşındaki Recep Talha Erel, 2 yıl arayla uygulanan biyonik kulak tedavisiyle duyma ve konuşma yetisine kavuştu.
Kbb - 15.02.2021
Gümüşhane'de balkondan düşen kız çocuğunun tedavisine Trabzon'da devam ediliyor
Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde balkondan düşen 12 yaşındaki çocuğun, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesinde "çok disiplinli yaklaşımla" tedavi altına alındığı bildirildi.
Kbb - 15.02.2021
Bilim insanları Otolojide 10. Kış Toplantısı'nda buluştu
İşitme kayıplarının şimdiye dek irdelenmeyen ve daha önce göz ardı edilen çok sayıda detay Otolojide 10. Kış Toplantısı'nda derinlemesine ele alındı.
Kbb - 10.02.2021
Burun etiyle yaşamak zor kurtulmak kolay
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Muhammed Durna, "Alerjik, hormonal, çevresel, genetik sorunların yanı sıra geçirilen enfeksiyonlar ve kullanılan ilaçlara bağlı olarak gelişebilen burun eti büyümesi, zor nefes alma, baş ağrısı,...
Kbb - 10.02.2021
Genetik kökenli işitme kaybı 30'lu yaşlarda ortaya çıkabiliyor
İşitme kaybından şüphelenen bireylerin mutlaka bir kulak-burun-boğaz (KBB) uzmanına başvurması gerektiğini vurgulayan Bayazıt, şu uyarılarda bulundu: "Basit muayene ve testlerle yapılan tetkikler sonrasında hastanın durumuna göre işitme kaybının tedavisi yapılabilir.
Kbb - 02.02.2021
Sinüzit, tedaviye uyulmadığında yaşam kalitesini zorlaştırıyor
Kronik sinüzit evresine gelen hastalarının mutlaka bir KBB uzmanına muayene olarak hastalığın uzaması ile ilgili ileri değerlendirme yaptırmasını öneren Yıldırım, rahatsızlığın çevre bölgelere yayılması durumunda beyin ve akciğerlerde risk oluşturabildiğini belirtti.
Kbb - 02.02.2021
Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır vefat etti
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Veli Ağırdır, hayatını kaybetti.
Kbb - 01.02.2021
Kovid-19 geçiren uyku apnesi hastalarına "CPAP cihazınızın ayarını yaptırın" uyarısı
Eskişehir ve Ankara'da görevli kulak burun boğaz (KBB) uzmanlarından oluşan 3 kişilik ekibin yaptığı araştırmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) rahatsızlığı geçiren tıkayıcı uyku apnesi hastalarının değişen akciğer ve vücut kapasiteleri nedeniyle pozitif hava yolu basıncı ihtiyaçlarında yüzde...
Kbb - 27.01.2021
Laparoskopik yöntem 20. yüzyıla damgasını vurdu
Medicana Çamlıca Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Denizli, "Cerrahide yaygın olarak kullandığımız Laparoskopik Yöntem 20. yüzyılın en büyük keşiflerinden birisi, hatta bugün gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan robotik cerrahinin de atası sayılabilir.
Kbb - 26.01.2021
Uzmanından "çocuklarda geniz eti büyümesi tedavi edilmeli" uyarısı
Medicana Avcılar Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ahmet Kızılağaçlı, geniz eti büyümesinin genellikle çocuklarda görülen bir rahatsızlık olduğunu belirterek, "Geniz eti büyümesi;
Kbb - 25.01.2021
Gençlerbirliği'nde Spiridonovic sağlık kontrolünden geçirildi
Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin yeni transferi Srdjan Spiridonovic, sağlık kontrolünden geçirildi.
Kbb - 21.01.2021
Beyin hasarından kaynaklı koku kaybında tedaviyi kolaylaştıracak sistem geliştirildi
Travmatik beyin hasarının KBB açısından oluşturduğu problemler üzerine yaptıkları incelemeden bahseden Altundağ, kafa tabanındaki kırığın yerine bağlı olarak pek çok sıkıntı yaşanabildiğini ancak kendileri için en önemli ve tedavisi en zor hastalıklardan birinin travma sonrası kalıcı koku kaybı olduğunu ifade etti.
Kbb - 17.01.2021
Attila Szalai, sağlık kontrolünden geçirildi
Fenerbahçe'nin transfer görüşmeleri için İstanbul'a getirdiği Macar stoper Attila Szalai, sağlık kontrolünden geçirildi.
Kbb - 12.01.2021
Kovid-19 ağızda çeşitli yaralara neden oluyor
Eskişehir ve Ankara'da görevli Kulak Burun Boğaz uzmanlarından oluşan 3 kişilik ekibin yaptığı araştırmada, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yol açan viral enfeksiyonun, dil, yanak ve damakta yaralar oluşturduğu belirlendi.
Kbb - 11.01.2021
Kayserispor'un yeni teknik direktörü Dan Petrescu, sağlık kontrolünden geçirildi
Hes Kablo Kayserispor'un yeni teknik direktörü Dan Petrescu, sağlık kontrolünden geçirildi.
Kbb - 07.01.2021
"İleri yaşlarda yaptırılması gereken periyodik kontroller ihmal edilmemeli" uyarısı
Bayındır İçerenköy Hastanesi ve Bayındır Levent Tıp Merkezi Aile Hekimliği Bölümü'nden Uzman Dr. Gökhan Kotiloğlu, ileri yaşlarda yapılması gereken periyodik kontrollerin ihmal edilmemesi uyarısında bulundu.
Kbb - 31.12.2020
Bozkır Devlet Hastanesi'ne 3 yeni atama
Bozkır Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Hastanemize yeni atanan ve yakın zamanda görevlerine başlayacak olan bu branşların dışında, kurumumuzda mevcut durumda, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı, KBB uzmanı, nöroloji uzmanı, iç hastalıkları uzmanı, deri ve zührevi hastalıkları uzmanı, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanımız poliklinik hizmeti vermektedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kbb Haberleri | Kbb Haber - Haberler - Kbb haberleri, son dakika kbb haber ve gelişmeleri burada. İşitme kaybı tedavisinde yeni bir dönem başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 06:27:48. #1.15#
title