JENS STOLTENBERG HABERLERİ

Jens Stoltenberg haber, Jens Stoltenberg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg

Doğum Yeri Norveç
Doğum Tarihi 16.3.1959 - ...

Jens Stoltenberg Kimdir ?

Jens Stoltenberg, 16 Mart 1959 tarihinde Norveç, Oslo’da doğmuştur. Annesi Karin Stoltenberg, babası Thorvald Stoltenberg’dir. Nini ve Camilla adında iki kız kardeşi vardır. Babası 1960-1963 yıllarında Yugoslavya büyükelçiliği görevi yaptığı sırada çocukluğunun bir kısmı orada geçmiştir. Oslo Waldorf ilköğretim okulundan sonra Oslo Katedrali Okulunda liseyi bitirdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Jens Stoltenberg - 15.01.2021
NATO'daki görüşmelerin yeniden başlaması bekleniyor
Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında 'Ayrıştırma Usullerinin' ele alındığı teknik toplantıların yapılması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in görüşmesi sonrasında kararlaştırılmış ve hayata geçirilmişti.
Jens Stoltenberg - 15.01.2021
Türkiye ile Yunanistan'ın NATO'daki görüşmelerinin kaldığı yerden devam etmesi bekleniyor
Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında "ayrıştırma usullerinin" ele alındığı teknik toplantıların yapılması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in görüşmesi sonrasında kararlaştırılmış ve hayata geçirilmişti.
Jens Stoltenberg - 13.01.2021
Son dakika haberleri | Pompeo'nun Brüksel ziyaretini iptal etmesi AB'nin "gönülsüzlüğüne" bağlanıyor
Yeni ABD yönetiminin göreve başlamasına bir hafta kala görevden ayrılacak olan Pompeo'nun Brüksel'i ziyaret ederek NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesi planlanıyordu.
Jens Stoltenberg - 12.01.2021
Son dakika gündem: Pompeo, Dışişleri Bakanlığındaki "geçiş süreci çalışmalarından dolayı" Avrupa seyahatini iptal etti
Pompeo'nun, bu hafta çarşamba günü Brüksel'de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesi planlanıyordu.
Jens Stoltenberg - 12.01.2021
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Belçika'ya gidiyor
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun bu hafta Belçika'yı ziyaret edeceği ve orada NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Sophie Wilmes ile görüşeceği bildirildi.
Jens Stoltenberg - 11.01.2021
Son dakika! Bakan Akar: Bizim NATO ile olan ilişkimizi hiç kimse yargılayamaz
ATO'nun bölge ve dünya barışına katkı sağlaması için TSK'nın Afganistan'dan, Kosova'ya, Akdeniz'den Adriyatik'e kadar birçok yerde faaliyet gösterdiğine dikkati çeken Bakan Akar, "Bu konuda kimse söz söyleme hakkına sahip değil" diye konuştu.  'BUNU ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ' NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de bunun farkında olduğunu ve her fırsatta dile getirdiğini vurgulayan Bakan Akar, geçen aylarda Fransız yetkilileri tarafından ortaya atılan 'Fransız askeri gemisinin taciz edildiği' iddialarını da anımsattı.
Jens Stoltenberg - 11.01.2021
Akar'dan birlik komutanları ile yılın ilk video konferans toplantısı
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de bunun farkında olduğunu ve her fırsatta dile getirdiğini vurgulayan Akar, geçen aylarda Fransız yetkilileri tarafından ortaya atılan "Fransız askeri gemisinin taciz edildiği" iddialarını da anımsattı.
Jens Stoltenberg - 11.01.2021
Son dakika haber: ABD'nin bitmeyen iç savaşında üçüncü raund: Konfederasyon bayrağı sosyal medyaya karşı
Nitekim meselenin uluslararası boyutuna geldiğimizde Transatlantik ittifakın Avrupa yakasındaki başkentler, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg dahil olmak üzere, Washington DC'deki manzaradan Trump'ı sorumlu tutarken ağır ifadeler kullanmaktan geri durmadılar.
Jens Stoltenberg - 07.01.2021
Son dakika haberleri... ABD'de Kongre binasının basılması dünya liderlerinin tepkilerine yol açtı
NATO NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, ABD Kongresindeki olayları "şoke edici" şeklinde nitelendirdi.
Jens Stoltenberg - 07.01.2021
NATO: ABD'deki görüntüler şoke edici, seçim sonucuna saygı gösterilmeli
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD Kongresindeki olayları "şoke edici" şeklinde nitelendirerek, "ABD başkanlık seçiminin sonucuna saygı duyulması" çağrısında bulundu.
Jens Stoltenberg - 07.01.2021
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den ABD paylaşımı
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD'de yaşanan gelişmelere ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Şok edici görüntüler" dedi.
Jens Stoltenberg - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (8)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü.
Jens Stoltenberg - 14.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Aralık 2020
(Konakri) 2- NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu üyelerinin haftalık toplantısına iştirak edecek.
Jens Stoltenberg - 13.12.2020
Bosna Hersek'te Dayton Barış Anlaşması'nın 25. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de mesajında, NATO'nun savaşan tarafların masaya oturmasında önemli bir rol üstlendiğini kaydederek, "Bosna Hersek, bugün dünyada güvenliğin sağlanmasına katkıda bulunan ülkelerden biri haline geldi.
Jens Stoltenberg - 11.12.2020
Karabağ zaferinin anatomisi
Öte yandan, Azerbaycan'ın Karabağ'daki işgali sona erdirmek için operasyon başlatması üzerine, Erivan yönetimi uluslararası örgütler nezdinde de destek arayışına başladı; fakat günün sonunda ümit ettiği desteği hiçbir şekilde bulamadı. Bu çerçevede, örneğin bizzat Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan operasyonun kızıştığı dönemde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le görüşerek kendilerine destek verilmesi talebinde bulundu; fakat beklediği desteği bulamadı.
Jens Stoltenberg - 11.12.2020
NATO 2030 projeksiyonu ve Asya-Avrupa dengesizliği
Buna müteakip Aralık 2019'da Londra'da düzenlenen NATO zirvesinde ittifakın nasıl daha güçlü hale gelebileceği" konusunda bir "tefekkür süreci" başlatılması kararlaştırıldı ve bunun sonucunda Nisan 2020'de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından özel olarak seçilen bir grup uzman, ittifakın yeniden canlandırılması konusunda bir rapor hazırlamakla görevlendirildi.
Jens Stoltenberg - 10.12.2020
NATO'dan AB'ye Türkiye için "olumlu yaklaşım" tavsiyesi Açıklaması
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nde Türkiye hakkında yapılacak görüşmelerle ilgili olumlu yaklaşım tavsiyesinde bulunarak "Farklılıklar ve anlaşmazlıklar var ve bunları ele almalıyız ama aynı zamanda Türkiye'nin NATO'nun ve Batı ailesinin parçası...
Jens Stoltenberg - 08.12.2020
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, AB Komisyonu'na katılacak
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in 15 Aralık'ta yapılacak AB Komisyonu Komiserler Kabinesi olağan toplantısına katılacak.
Jens Stoltenberg - 04.12.2020
Avrupa'nın Dağlık Karabağ tutumu
Son olarak NATO'nun da AB ve AGİT'e benzer şekilde bir buçuk ay boyunca pasif bir tutum sergilediği söylenebilir. Zira NATO bu süre zarfında çatışmaya ilişkin herhangi bir müdahalede bulunmaya yanaşmadığı gibi Rusya'nın arka bahçesi olarak gördüğü Kafkaslarda Moskova ile karşı karşıya gelmek istemedi. Bu noktada NATO yönetimi, Dağlık Karabağ bölgesini en başından "alan dışı" (out of area) olarak nitelendirerek kendi tarafsızlığını başarılı bir şekilde meşrulaştırdı. Nitekim Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, 21 Ekim'de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile yaptığı görüşmede umduğu desteği bulamayarak ülkesine eli boş döndü.
Jens Stoltenberg - 02.12.2020
NATO Genel Sekreteri ve Macron, Akdeniz'deki durumu görüştü
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Akdeniz'deki durumu görüştüklerini ve "zor konuları ele almak için NATO'yu siyasi bir platform olarak kullanmanın önemini konuştuklarını" bildirdi.
Jens Stoltenberg - 02.12.2020
Afganistan ile Taliban arasında Doha'da ön anlaşma imzalandı
Afganistan ile Taliban arasındaki barış sürecinde, görüşmelere devam etmek üzere ön anlaşma Katar'ın başkenti Doha'da imzalandı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, anlaşmanın NATO tarafından olumlu karşılandığını ifade etti.
Jens Stoltenberg - 02.12.2020
Pompeo'dan NATO'ya "Çin tehdidine karşı iş birliği" çağrısı
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Pompeo'nun NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen online NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldığı aktarıldı.
Jens Stoltenberg - 01.12.2020
NATO'ya uzmanlardan tavsiyeler
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından görevlendirilen Almanya Savunma Bakanı Thomas de Maiziere ve eski ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell eş başkanlığındaki bağımsız grup, "NATO'nun nasıl daha güçlü hale gelebileceği" hakkında hazırladıkları 138 tavsiye içeren 67 sayfalık raporu sundu.
Jens Stoltenberg - 26.11.2020
Çavuşoğlu, Stoltenberg ile İrini Harekatı'nın Türk gemisine yönelik eylemini ele aldı Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le yaptığı telefon görüşmesinde, İrini Harekatı kapsamında Akdeniz'de Türk ticaret gemisine yönelik hukuk dışı aramanın kabul edilemez olduğunu vurguladı.
Jens Stoltenberg - 26.11.2020
Son dakika haberleri | Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri ile görüştü (2)
Son dakika politika haberi... BAKANLIKTAN GÖRÜŞMEYE İLİŞKİN AÇIKLAMADışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in yaptığı görüşmede, Doğu Akdeniz, Yukarı Karabağ ve Afganistan konularının ele alındığı belirtildi.
Jens Stoltenberg - 26.11.2020
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yaptıkları telefon görüşmesinde, Doğu Akdeniz, Dağlık Karabağ ve Afganistan konularını değerlendirdi.
Jens Stoltenberg - 26.11.2020
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri ile görüştü
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü.
Jens Stoltenberg - 24.11.2020
Son dakika haberleri! ABD'den Afganistan'a 600 milyon dolarlık yardım
NATO BARIŞ SÜRECİNE DESTEK VERMİŞTİ NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, geçen yıllarda NATO'nun Afganistan'da aktif görev yapan 100 bine yakın askerinin bulunduğunu, ancak bu sayısının şu anda 12 binin altına düştüğünü söylemişti ve Afgan barış sürecine destek verdiğini ifade etmişti.
Jens Stoltenberg - 23.11.2020
NATO Parlamenter Asamblesi'nde Türk heyetinden Alman milletvekiline tepki
NATO Parlamenter Asamblesi'nin video konferansla yapılan 66. Yıllık Oturumu'nda, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg konuşma yaptı ve parlamenterlerin sorularını yanıtladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jens Stoltenberg Haberleri | Jens Stoltenberg Kimdir - Haberler - Jens Stoltenberg haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Jens Stoltenberg kimdir, hayatı ve biyografisi. NATO'daki görüşmelerin yeniden başlaması bekleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 04:23:44. #1.15#
title