İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Haberleri

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi haber, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 08.01.2021
Üretimde yapay zeka ve robot teknolojilerinin geleceği masaya yatırıldı
Mitsubishi Electric, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen sosyal medya canlı yayınında öğrencilerle buluştu.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 29.12.2020
Salgın süreci, söyleşi, panel ve sempozyumları online ortama taşıdı
Türkiye'de mart ayından itibaren görülmeye başlayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19), söyleşi, panel ve sempozyum gibi salon ve sahnelerde yapılan birçok etkinliği, çevrim içi ortama taşındı.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 27.12.2020
Ender Doğan, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Neyzen ve ses sanatçısı Ender Doğan, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 12.12.2020
"İZÜ 4. Uluslararası İslam Dünyası Sempozyumu"
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) İslam ve Küresel İlişkiler Merkezi (CIGA) öncülüğünde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası İslam Dünyası Sempozyumu online gerçekleşen iki oturumla başladı.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 11.12.2020
Son dakika haberleri: Dördüncü Uluslararası İslam Dünyası Konferansı yarın başlıyor
Son dakika haberlerine göre İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) İslam ve Küresel İlişkiler Merkezi (CIGA) ile Hamad Bin Khalifa Üniversitesi İslami Araştırmalar Merkezi, 12-18 Aralık'ta "İslam Dünyasında Yönetişim ve Siyasi Otorite: Teori ve Uygulamayı İncelemek" temalı Dördüncü Uluslararası İslam...
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 21.11.2020
İZÜ tarafından "Farabi Bugüne Ne Söyler" paneli düzenlendi
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) tarafından "Unesco 2020 Farabi Yılı" kapsamında "Farabi Bugüne Ne Söyler" paneli düzenlendi.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 12.11.2020
ABD'nin yeni dönemde Müslümanlara yönelik olası politikaları çevrim içi konferansta ele alındı
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) İslam ve Küresel İlişkiler Merkezince (CIGA), "Biden, Amerikalı Müslümanların Geleceği ve ABD'nin Müslüman Dünyasına Yönelik Politikası" konulu çevrim içi konferans düzenlendi.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 30.10.2020
2. Uluslararası Tasarruf Sempozyumu
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, ticaret savaşları ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına bağlı olarak dünyada yavaşlayan sermaye akımları nedeniyle finansman ihtiyacının öncelikli olarak yurt içi tasarruflardan karşılanmasının kritik hale geldiğini belirterek, "Bu...
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 27.10.2020
Batı'da İslam karşıtlığı Türkiye karşıtlığına mı dönüşüyor?
"İslam düşmanlığının Türk düşmanlığı olduğunu akıllarımızdan çıkarmamalıyız", "Batılı için Müslüman Türktür, aynı şekilde Türk de Müslümandır".
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 08.10.2020
Macron'un İslam'a yönelik hezeyanları
Her geçen gün kamuoyunun güvenini kaybeden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son olarak "İslam bugün dünyanın her yerinde krizde" ve "Planladığımız stratejinin dördüncü ekseni, Fransa'da aydın/aydınlatılmış bir İslam inşa etmektir;
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 04.09.2020
Son Dakika: Batı'nın İslâm düşmanlığında yeni dalga
Gelen son dakika haberlerine göre Özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde İslam karşıtlığında bir azalma olduğu ve hatta yerini nispeten Sinofobiye (Çin ve Çinli korkusu) bırakabileceği yönünde yorumlar yapılmıştı.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 05.08.2020
İSTANBUL Öğrencilerin yüzde 40'ı üniversiteyi ailesinin yanında okumak istiyor
Öğrencilerin yüzde 40'ı üniversiteyi ailesinin yanında okumak istiyorKoronavirüsün öğrencilerin üniversite tercihlerine etkisi araştırıldıGül KABA-Özgür KUMANOVALI/ İSTANBUL, (DHA) ? Öğrencilerin üniversite tercihinde koronavirüs salgınının etkisi araştırıldı.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 17.07.2020
Ayasofya'nın camiye çevrilmesi kararı ve teo-politik tepkiler
İstanbul'un fethinin önemli bir sembolü ve Türkiye'nin egemenliğinin göstergelerinden biri olan Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılma kararı, hiç şüphesiz Türkiye'de ve Müslüman coğrafyalarda genel olarak büyük bir sevinçle karşılanmıştır.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 30.06.2020
Osmanlı para vakıfları, faizsiz finans sisteminin temelini oluşturuyor
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, Osmanlı para vakıfları kurumunun günümüz faizsiz finans sistemlerinin öncüsü konumunda olduğunu belirterek, "Para vakıflarının parayı işletirken kullanmış olduğu yöntemler günümüz faizsiz finans enstrümanlarının...
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 21.06.2020
GÜNDEM / 21 Haziran 2020
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çerkeş Hayvan Pazarı, Kurşunlu Kızlar Yolu Barajı ve Tuz Mağarası'nda incelemelerde bulunacak.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 20.06.2020
12. Uluslararası İslam Ekonomi ve Finans Konferansı
Çağdaş İslam ekonomisi ve finansının teori ve pratiğinin kavramsallaştırılmasına büyük katkı sağlayan ve bu disiplinin en prestijli akademik etkinliği olarak kabul edilen Uluslararası İslam Ekonomi ve Finans Konferansı'nın 12'ncisi, bu sene İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ)...
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 15.06.2020
Türkiye'de ilk; İslami finans alanında çalışacak 30 yeni mezun
Türkiye'de ilk; İslami finans alanında çalışacak 30 yeni mezun Türkiye'nin tarihi, geçmişi ve akademik disipliniyle 3 trilyon dolar civarındaki İslami finans sektörüne öncülük etme potansiyeline sahip olduğunu belirten Prof. Dr.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 14.06.2020
BDDK Başkanı Akben: "Salgınla mücadele döneminde 50'ye yakın düzenleme yaptık"
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Kovid-19 salgınıyla mücadele döneminde BDDK olarak 50'ye yakın düzenleme yaptık.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 14.06.2020
12. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, mevcut küresel ekonomik ve finansal sistemin maalesef faiz ve adaletsizliğe dayandığını belirterek, "Bununla birlikte İslam ekonomisi ve finansı uzmanları ise ekonomik modellerinde paylaşmaya dayalı yeni çözümler geliştirmeye...
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 14.06.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan 12. IIEFC'ye telekonferansla katıldı: (2)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci çeyrekte salgın tedbirleri nedeniyle bir gerileme olsa da yılın tamamı için çok ümitvar bir tablo beklediklerini kaydetti.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 14.06.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan 12. IIEFC'ye telekonferansla katıldı: (1)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının öncelikle sağlıkla ilgili olsa da sonuçları itibarıyla hayatın hemen her alanını etkilediğini belirterek, "İş gücü piyasasından ticarete, kişisel ilişkilerden kamu güvenliğine kadar pek çok alanda salgının...
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 10.06.2020
İslami Finans, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öncülüğünde tartışılacak
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Mehmet Bulut, "Türkiye, İslam ekonomisi ve finansı alanına geç girse de tarihi geçmişi ve birikimi ile dünya çapında öncülük yapma potansiyeli taşıyor.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 09.06.2020
ABD'de "etnik-kültürel" ırkçılık
"Irkçılık geçmişten günümüze hep vardı.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 22.05.2020
Asım Gültekin "Ramazan Sohbetleri"ne konuk oldu
Yazar Asım Gültekin, "Ramazan Sohbetleri" programında edebiyat ve şiir meraklılarıyla buluştu.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 07.05.2020
Kovid-19 sonrası Müslümanlar: Fırsatlar, meydan okumalar
Bütün dünyada bir yandan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik tedbir ve tedavi yöntemleri konuşulurken diğer taraftan da bu salgının ardından tıbbi, siyasi, ekonomik, sosyolojik, psikolojik, sosyokültürel ve teolojik anlamda neler olabileceğine dair, biraz da fütüristik tarzda...
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 15.04.2020
Kovid-19 teo-politiği: Evanjelikler ve Ultra-Ortodoks Yahudiler
Dünya sistemini kökten değiştirmeye aday olan, uluslararası kurum ve kuruluşları, devletleri, şirketleri, medyayı ve devlet-dışı aktörleri yeniden tanımlamaya yol açacak yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı devletler maddi tedbirlerini almaya devam ederken, bu salgın...
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 03.04.2020
Koronavirüsle mücadelede "bireysel sorumluluk" uyarısı
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Psikiyatr Dr. Zekeriya Kökrek, pandemi süreçlerinde insanların varlıklarını korumak için kurumların yönlendirmesine ihtiyacı olduğunu, bunun yanında sürecin daha iyi atlatılması için herkesin bireysel sorumluluklarını...
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 28.03.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
1-VALİ YERLİKAYA: BUGÜN 17.00 İTİBARİYLE OTOBÜSLE ŞEHİR DIŞINA ÇIKIŞLAR DURDURULMUŞTURGülseli KENARLI / İstanbul DHA- İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, "Bugün 17.00 itibariyle otobüsle şehir dışına çıkışlar durdurulmuştur" dedi.
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 28.03.2020
EVDE KALANLAR EKMEK YAPMAYA BAŞLADI, EKMEK MAKİNASINA TALEP YÜZDE 1500 ARTTI
KORONAVİRÜS salgını nedeniyle evlerine kapanan vatandaşlar daha güvenli ve hijyenik olduğu gerekçesiyle evde ekmek yapmaya başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Haberleri | İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Haber - Habe - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi haberleri, son dakika istanbul sabahattin zaim üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Üretimde yapay zeka ve robot teknolojilerinin geleceği masaya yatırıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.1.2021 09:23:06. #1.15#
title