Havelsan Haberleri

Havelsan haber, Havelsan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Havelsan - 16.11.2021
Son dakika haber... Milli Savunma Bakanlığının 2022 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
ASELSAN, TAI, HAVELSAN gibi savunma sanayi şirketlerinin önemli projelerinde çalışan onlarca mühendisin yurt dışına gittiğini ve büyük bir beyin göçü yaşandığını savunan Yılmazkaya, "Bu göçün arkasında yabancı istihbaratın parmağı olduğunun yanı sıra mühendislerimizin, olası cemaat, tarikat yapılanmalarının oluşturduğu baskılardan dolayı kaçtıkları söyleniyor.
Havelsan - 16.11.2021
Konya, savunma sanayinin devlerine ev sahipliği yapacak
Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, 18-20 Kasım 2021 tarihlerinde, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'in katılımı, Aselsan, Roketsan, Havelsan, TUSAŞ, TEI, TÜBİTAK SAGE ve STM gibi 90'a yakın ana sanayi ve tedarikçi firmanın stantla katılım sağlayacağı buluşmaya, sektörün paydaşlarını ve tüm sanayicileri davet etti.
Havelsan - 13.11.2021
Son dakika haberi | ROKETSAN'dan Kırıkkale'ye yatırım
Türkiye'nin göz bebeği olacak bu yatırımın en kısa zamanda tamamlanarak, binlerce gence iş imkanı sağlayacağını aktaran Saygılı, şunları kaydetti: "Şehrimiz için sınıf atlatacak bir proje olarak düşünüyorum. Işıklar köyünden Ahılı köyü sınırına kadar gidiyor. 25 bin dönüm tamamlandı. Burası tamamlanınca HAVELSAN gibi Türkiye'nin önemli fabrikaları buraya gelecek ve buralardan yer isteyecek.
Havelsan - 09.11.2021
Savunma sanayisinin devleri SAHA EXPO'da buluşacak
BAYKAR, ASELSAN, TUSAŞ (TAI & TEI), ROKETSAN, HAVELSAN, BMC, STM, KALE GROUP, FNSS, TAIS, PRATT & WHITNEY, DOWAKSA, UKRSPECEXPORT, IVCHENKO-PROGRESS ve MOTOR SICH gibi firmaların yer alacağı fuarda; insansız silahlı ve silahsız hava aracı, helikopter, uçak, zırhlı araç, silah, roket ve mühimmat imalatı, denizaltı ve savaş gemilerinin üretimi, tank ve teçhizatları, haberleşme cihaz ve ekipmanlarının üretimi, siber güvenlik, yazılım ve donanım geliştirilmesine kadar savunma, havacılık ve uzay sektöründeki en son teknolojiler ile üretilen birçok ürün ilk defa sektöre tanıtılacak.
Havelsan - 26.10.2021
Konya, "Savunma Sanayi Zirveleri"ne hazırlanıyor
KSO Başkanı Memiş Kütükcü, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığının destekleriyle düzenlenecek Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları'na ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, TUSAŞ, TEI, TÜBİTAK SAGE, MKEK, ve STM gibi ana sanayi firmalarının katılacağını belirtti.
Havelsan - 16.10.2021
Son dakika haber: Askeri birlikler milli teknolojilerle korunuyor (1)
Askeri birliklerin çevre güvenliği, Türk savunma sanayisi tarafından geliştirilen milli teknolojilerin kullanıldığı Entegre Ağ Destekli Güvenlik Sistemi ile sağlanıyor. Radar ve askeri elektronik sistemleri geliştiren HAVELSAN Teknoloji Radar Sanayi ve Ticaret AŞ (HTR), ağ destekli güvenlik sistemleriyle de kritik askeri ve sivil tesislerin güvenliğinde görev alıyor.
Havelsan - 11.10.2021
GÜNDEM / 11 Ekim 2021
ÖZEL HABER 1- Delta varyantı yoğun bakım hastalarının yaş ortalamasını düşürdü Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: "Delta varyantı gençlerde hem daha fazla görülüyor hem de çok ağır vakalarımız var. Şu anda serviste, yoğun bakımda takip ettiğimiz hastalarımızın yaş ortalaması 25-35. Önceden hastalığı yok. Sapasağlam insanlar bunlar. Bakıyorsunuz çok ağır bir tabloyla karşımıza geliyor. Entübe oluyor. Yoğun bakımda takip ediliyor. Kaybettiklerimiz de oluyor. Oysa bunları önlemek mümkün" "(Gençlerde vaka oranlarının yükselmesi) Bunun sebebi yaşlı popülasyonun, kronik hastalığı olanların ve sağlık çalışanlarının iyi aşılanmış olması. Ancak gençlerimiz bu konuda biraz isteksiz davrandılar. Kendilerini güvende hissettiler. 'Biz genciz, bize bir şey olmaz, virüs bize bulaşmaz, bulaşsa da hasta olmayız, ayakta atlatırız.' gibi düşündüler. Ama öyle değil" (Elif Küçük/İstanbul) 2- Yerli x-ray tarama cihazı sayesinde 5 milyon dolar ülkede kaldı Alışveriş merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, havaalanları gibi birçok yerde yaygın olarak kullanılan ve yurt dışından tedarik edilen x-ray bagaj tarama cihazı ihtiyacı için geliştirilen Işınım, sahada başarıyla görev yapıyor HAVELSAN Teknoloji Radar Genel Müdürü İzzet Şirin: "200'ün üzerinde cihaz üretildi, teslimatları yapıldı.
Havelsan - 06.10.2021
Son dakika haber: FETÖ'nün savunma sanayi yapılanmasında gözaltına alınan 4 mühendis itirafçı oldu
FETÖ'nün TUSAŞ, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK ve Savunma Sanayii Başkanlığı gibi kuruluşlardaki yapılanmasına yönelik soruşturmada yakalanarak adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 4'ü etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediklerini belirterek itirafçı oldu.
Havelsan - 06.10.2021
FETÖ'nün savunma sanayi yapılanması soruşturmasında 4 şüpheli itirafçı oldu
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY'nin savunma sanayi kuruluşlarındaki mahrem hizmetler yapılanmasına mensup sivil imamlarla sabit telefonlar üzerinden iletişim kurdukları tespit edilen 13 mühendis hakkında 28 Eylül'de soruşturma başlattı. Savcılığın talimatıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 3'ü görevde, 10'u daha önce ilişiği kesilmiş, elektrik-elektronik, makine, bilgisayar, uçak, havacılık ve uzay mühendisi 13 şüpheliden 7'sini gözaltına aldı. Örgütün TUSAŞ, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK ve Savunma Sanayii Başkanlığı gibi kuruluşlardaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheliden 6'sı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Havelsan - 06.10.2021
Milli kurumsal kaynak yönetimi KOVAN'ın yeni kullanıcısı BOTAŞ olacak
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) ve HAVELSAN arasında, Milli Kurumsal Kaynak Yönetimi Sistemi KOVAN'ın kullanılmasına yönelik mutabakat muhtırası imzalandı.
title