Havelsan Haberleri

Havelsan haber, Havelsan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Havelsan - 24.9.2020
İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Yerli ve milli yazılımla parmak izi Bakan Soylu, bundan 5 yıl önce Kırıkkale'de pilot olarak yeni kimlik kartlarıyla ilgili bir proje başlattıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti: "2017'nin başında bunu 81 vilayette başlattık. Şu ana kadar 58 milyon yeni Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı verdik. Bu kimlik kartının içinde bir biyometrik resim var bir de parmak izi var. Bu parmak izlerimizi işleyen yerli ve milli sistem değil, yabancı bir sistem. HAVELSAN ile POLSAN bir araya geldiler güzel bir şirket kurdular, yılbaşından itibaren artık kendi parmak izlerimizi milli ve yerli bir yazılımla kendimizin işleyeceği yep yeni bir sisteme giriyoruz.
Havelsan - 22.9.2020
Son dakika ekonomi: Selçuk Bayraktar'ın başlattığı kampanyada hediye edilecek tablet sayısı 81 bine ulaştı
Bayraktar'ın Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafta, kampanya kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 20 bin adet, Gaziantep Şahinbey Belediyesi 20 bin adet, Gaziantep Şehitkamil Belediyesi 10 bin adet, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi 10 bin adet, Baykar 5 bin adet, Aselsan 5 bin adet, TUSAŞ 5 bin adet, STM 1000 adet, HAVELSAN 1000 adet, ROKETSAN 1000 adet, TEI 1000 adet, TÜRKSAT 1000 adet, TARNET'in 1000 adet tablet bağışladığı bildirildi.
Havelsan - 22.9.2020
Savunma sanayisinden öğrencilere 19 bin tablet
ROKETSAN, HAVELSAN, TEI ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ de 1000'er tablet bilgisayarla kampanyayı büyüttü.
Havelsan - 14.9.2020
TEKNOFEST 2020'ye geri sayım başladı
TEKNOFEST 2020 teknoloji yarışmalarının yürütücü ve destekçileri arasında Milli Eğitim Bakanlığı, AFAD, ASELSAN, BAYKAR, BMC, Bilişim Vadisi, HAVELSAN, ROKETSAN, SANKO, STM, TARNET, TEI, THY, TURKSAT, TAI, TÜBİTAK, TÜBİTAK MAM, TÜBİTAK SAGE bulunuyor.
Havelsan - 11.9.2020
Bakan Varank'tan "Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması" paylaşımı
TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve Havelsan yürütücülüğünde 7-10 Eylül'de gerçekleştirilen yarışmada, takımların tek kişilik gerçek boyutlu araçları, gerçek pist ortamında otonom olarak çeşitli görevleri yerine getirdi.
Havelsan - 7.9.2020
Son dakika haberi... TEKNOFEST 2020 Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması
Bir son dakika haberine göre Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Bilişim Vadisi ve HAVELSAN'ın düzenlediği Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması'nın finalinde 2'si lise 15'i çeşitli üniversitelerden olmak üzere 17 takım mücadele edecek.
Havelsan - 4.9.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TEKNOFEST roket yarışlarını izledi
TÜBİTAK'ın sponsorluğu ve yönlendirmesiyle elektrikli ve hidrojen yakıtlı araç yarışlarının da İzmit'te başladığını hatırlatan Varank, Bilişim Vadisi, TÜBİTAK ve HAVELSAN'ın katkılarıyla binek otonom araç yarışmalarının, İHA yarışlarının, ASELSAN tarafından insansız sualtı araçları yarışlarının ve Baykar tarafından uçan araba tasarım yarışmalarının yapıldığını söyledi.
Havelsan - 26.8.2020
Son Dakika: TÜBİTAK bu yıl TEKNOFEST'te ilklerle yerini alacak
- "Robotaksi Yarışması" "Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması" TÜBİTAK, BİLİŞİM VADİSİ ve HAVELSAN yürütücülüğünde gerçekleştiriliyor.
Havelsan - 26.8.2020
HAVELSAN dünya devleriyle aynı listede
HAVELSAN Telekom Bulut Platformu, "Open Source NFV Management and Orchestration MANO (OSM)" ekosistemi listesinde yer aldı.
Havelsan - 22.8.2020
Teknoloji tutkunları yarışıyor, en iyiler TEKNOFEST'te belirleniyor
ROKETSAN ve TÜBİTAK SAGE yürütücülüğünde düzenlenen roket yarışması, öğrencilerin uzay teknolojileri alanına ilgilerini artırarak bu alandaki kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlıyor. Alçak, orta ve yüksek irtifa kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmaya lise, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri takım olarak katılıyor. Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Yüksek İrtifa Kategorisinde takımlar, 20 bin feet irtifaya atış yapacaklar. Nefeslerin tutularak izlendiği roket atışları 1-13 Eylül'de Tuz Gölü'nde yapılacak. TÜBİTAK tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışması, üniversite öğrencileri seviyesinde gerçekleştiriliyor. Gençlerin alternatif enerjili elektrikli araçlarını yarıştırdıkları yarışma elektromobil ve hidromobil olmak üzere iki kategoriden oluşuyor. Heyecan dolu yarışların adresi ise 1-6 Eylül'de Kocaeli Körfez Yarış Pisti olacak. Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması BİLİŞİM VADİSİ, TÜBİTAK ve HAVELSAN yürütücülüğünde gerçekleştiriliyor.
Havelsan - 17.8.2020
Savunma Sanayii Başkanı Demir: "Dünyada en fazla ciro yapan savunma şirketleri listesine 7...
ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, HAVELSAN, FNSS Savunma ve BMC'nin elde ettikleri cirolarla dünyanın en prestijli savunma sanayi listesinde ulaştıkları noktaya dikkati çeken Demir, şunları kaydetti: "Milli savunma sanayimiz her geçen gün daha da büyüyor.
Havelsan - 17.8.2020
Defens News Top 100'de 7 Türk firması
ASELSAN, TUSAŞ, BMC, ROKETSAN, STM, FNSS ve HAVELSAN'ın ilk 100'e girmeyi başardığı listede, ASELSAN ilk kez ilk 50'nin içine girerken, FNSS ve HAVELSAN da ilk kez listeye girdi.
Havelsan - 11.8.2020
Türkiye dünya havacılık kalite süreçlerine dahil oldu
Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ikinci büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul önderliğinde, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), TUSAŞ Motor Sanayi, ROKETSAN, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Baykar, THY Teknik, ASELSAN, Kale Havacılık, HAVELSAN ve Altınay Havacılık'ın katılımıyla oluşturulan MİHENK'in EAQG'ye entegrasyonu tamamlandı.
Havelsan - 9.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni'nde konuştu: (3)
Açılışı yapılan merkezlere bağlanan Erdoğan, Mustafa Varank, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar ile kurdele kesti.
Havelsan - 9.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni'ne katıldı
"TÜBİTAK BİLGEM ile HAVELSAN-Gerçek Zamanlı İşletim Sistemi Geliştirme Anlaşması", TÜBİTAK Başkanı Prof.
Havelsan - 9.8.2020
Son dakika haberi: Umman'daki yeni yönetim Türkiye ile daha fazla yakınlaşmaya yöneliyor
HAVELSAN'ın Umman'a Türk savunma ihracatının hacmini artırmak için 5 Mart'ta başkent Muskat'ta yerli Masirah International şirketiyle ortaklaşa HAVELSAN Technology Oman LLC adlı bir şirket kurması da bu gelişmenin göstergelerinden biri.
Havelsan - 23.7.2020
Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Çalıştayı
HAVELSAN koordinasyonunda düzenlenen Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G (UUYM5G) Haberleşme Şebekesi Projesi 5.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Havelsan Haberleri | Havelsan Haber - Haberler - Havelsan haberleri, son dakika havelsan haber ve gelişmeleri burada. Milli savaş uçağının motoru için iş birliği anlaşması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.10.2020 19:30:05. #1.14#
title