Felaketin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı! Manavgat'taki yangından yürek burkan kareler - Haberler
Haberi Paylaş

Felaketin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı! Manavgat'taki yangından yürek burkan kareler

Haberler.com / Jülide İshakoğlu - Haberler | Güncel

Türkiye, dün öğlen saatlerinde Manavgat'tan gelen yangın haberiyle sarsıldı. Sabah saatlerinde yangın Akseki'ye de sıçradı. Gün ağarınca bölgeden gelen görüntüler ise felaketin boyutunu gözler önüne serdi. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları devam ederken, çalışmalarla ilgili bilgi veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manavgat'ta yangının kontrol altına alındığını, Akseki'deki yangına ise müdahalenin devam ettiğini belirtti.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde dün saat 12.05'te başlayan ve yerleşim yerlerine sıçrayan orman yangını kontrol altına alındı. Türkiye'yi dehşete düşüren felaket nedeniyle 34 mahalle ve köy boşaltıldı. Felaketin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı.

Felaketin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı! Manavgat'taki yangından yürek burkan kareler

Sabah saatlerinde ise Akseki ilçesi Kepezbeleni Mahallesi'nde de orman yangını çıktı. Şiddetli rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın Manavgat ilçesi Oymapınar Barajı çevresine kadar geldi. Yangın nedeniyle Akseki'nin Kepezbeleni Mahallesi ile Manavgat ilçesine bağlı Karavca, Güzelyalı, Saraçlı, Çeltikçi ve Ulukapı Mahalleri'ndeki bazı evler boşaltıldı.

Felaketin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı! Manavgat'taki yangından yürek burkan kareler

Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığını söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, acı haberi de vererek Akseki ilçesinde 82 yaşındaki bir vatandaşımızın yaşamını yitirdiğini belirtti.

Dün gece, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 noktada başlayan ve geniş bir alana yayılan yangın alanında incelemelerde bulunmuştu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manavgat'taki orman yangınıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Fazla sayıda odağın olması ve bunlarla mücadele ediliyor olması şuanda yangını tamamen kontrol altına almamız konusunda işimizi zorlaştırıyor. Tabi ki burada önceliğimiz yerleşim yerleri olduğu için, ormanlık alanda henüz tam anlamıyla yangın kontrol altına alınamamış durumda" sözlerine yer vermişti.

İşte bölgeden fotoğraflar:

Yorumlar (8)
Kobra Murat :Yaradan?... Yangin hic cikmazdi... Hukumet?... "Itibar" ucaklarinin yarisi yangin ucagi olurdu. Sen ben?... Boyle bu kosullarda bekledikce bize mustahak.
Uğur Sezgin:Türkiyede Bir tane söndürme Uçağı var Yuınanıstanın 27 tane Haa özel ucağımız ve şetlerimiz 17 tane ama bir işe yaramıyor yangın döndürülürken olay yerine daha hızlı gitmişlerdir bbelki
Fakır:Allah yardıcıları olsun... zor bir durum...
500