Geert Wilders Haberleri

Geert Wilders haber, Geert Wilders son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Geert Wilders - 12.08.2021
Eski kıtanın yeni Yahudileri: Müslümanlar
İslamofobinin dini kökenlerinin temelinin atıldığı bu dönemin izleri, Batı'daki aşırı sağ gruplarda bugün dahi görülebilmektedir. Toplumun İslam'dan arındırılması ve yeniden fetih vurgusu Hollanda'daki İslam düşmanı Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'in de, Fransa'da aşırı sağın geleneksel temsilcisi Ulusal Birlik ve Le Penci hareketin de sınır coğrafyaları aşan ortak hedeflerindendir.
Geert Wilders - 06.07.2021
Hollanda'da aşırı sağcı lider Wilders'in azınlık gruba hakaret suçu cezası onandı
Hollanda Yüksek Mahkemesi, aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'i "azınlık gruba hakaret etmekten" suçlu bulan temyiz mahkemesi kararını onadı.
Geert Wilders - 05.06.2021
Hollanda DEAŞ'a katılan vatandaşını Suriye'den teslim aldı
Geri getirme kararına değişik tepkiler geldi İslam ve yabancı karşıtı aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) Lideri Geert Wilders'in Twitterdan geri getirme kararına karşı olduğunu belirtti.
Geert Wilders - 14.04.2021
TBMM Genel Kurulu
Aşının, Kovid-19'un ilerleme seyrini etkilediğine dikkati çeken Bülbül, şunları kaydetti: "Sırası geldiği halde aşı olmayanların oranının yüzde 20 civarında olduğu ifade ediliyor. Bu son derece sıkıntılı bir durum. Vatandaşlarımızın sırası geldiğinde aşılarını yaptırmaları hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Ayrıca randevusu olduğu halde aşı olmaya gitmeyen vatandaşlarımız için hazırlanan aşıların kullanılamaz hale geldiği de ifade ediliyor. Bu açıdan vatandaşlarımızın aşı randevularına riayet etmesi yaşanan israfın önüne geçebilecektir." Bülbül, Hollandalı siyasetçi Geert Wilders'in sosyal medya hesabından "İslam'ı durdurun, Ramazan'ı durdurun" diyerek, ırkçı ve nefret dolu söylemlerine bir yenisini eklediğini vurguladı.
Geert Wilders - 14.04.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan Hollandalı politikacı Wilders'ın ramazan ayı paylaşımına tepki
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'ın ramazan ayıyla ilgili paylaşımına, sosyal medyadan, videolu mesajla tepki gösterdi.
Geert Wilders - 14.04.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Hollandalı siyasetçinin "Stop Islam" paylaşımına tepki
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hollandalı siyasetçi Geert Wilders'ın paylaşımına tepki göstererek, "İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum" dedi.
Geert Wilders - 14.04.2021
13 Nisan 2021 Haberleri
13 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Geert Wilders - 14.04.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Hollandalı politikacı Wilders'ın ramazan ayıyla ilgili paylaşımına tepki Açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'ın Twitter'daki paylaşımına ilişkin, "İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı, uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum.
Geert Wilders - 13.04.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Hollandalı parlamentere sert tepki
AK Parti MKYK ve MYK Üyesi-Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Hollandalı parlamenter Geert Wilders'in sosyal medyada yaptığı ramazan paylaşımına sert tepki göstererek, "Bu faşist, Ramazan'a saldırırken aslında insanlığa saldırıyor.
Geert Wilders - 29.03.2021
Hollanda'da ölüm tehditleri alan yazar Lale Gül: Artık İslam'la ilgili konulara girmeyeceğim
Aldığı ölüm tehditleri nedeniyle çok sayıda Hollandalı aydın ve politikacının destek verdiği Gül'e, aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin lideri Geert Wilders'in de destek çıkması üzerine, geçen hafta ailesi yazarı reddetmişti.
Geert Wilders - 22.03.2021
Hollanda'da yazdığı roman nedeniyle ölüm tehditleri alan yazar Lale Gül'ü ailesi reddetti
Ancak Hollanda'daki milletvekili genel seçimleri öncesi, 16 Mart akşamı Başbakan Mark Rutte ile televizyon oturumunda tartışan aşırı sağcı lider Geert Wilders'in Lale Gül'ün durumuna dikkati çekmesi, ailesinin tepkisini daha da arttırdı.
Geert Wilders - 21.03.2021
Hollanda'da Yeşil Solun milletvekili adayı, ilk tesettürlü Temsilciler Meclisi üyesi olacak
Aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, sosyal medya hesabından, "İslam'ı durdur" etiketiyle Bouchallikht'in meclise girmesi üzerine "Hollanda'da kara bir gün" yorumunda bulundu.
Geert Wilders - 19.03.2021
Hollanda'da Denk Partisi en genç seçmene sahip
Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte'nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD), elde ettiği oyların yüzde 23'ünü 18-34 yaş arası seçmenden alırken, aşırı sağcı Geert Wilders'in liderliğindeki Özgürlük Partisi (PVV) ise yüzde 21'ini aldı.
Geert Wilders - 18.03.2021
Son dakika: Hollanda seçimlerini, Mark Rutte üst üste 4'üncü kez kazandı
Geert Wilders liderliğindeki İslam ve yabancı karşıtı aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) bir sıra gerileyerek üçüncü parti olsa da Meclisteki aşırı sağcıların sandalye sayısı 6 arttı.
Geert Wilders - 18.03.2021
Son dakika haber: Hollanda'da resmi olmayan sonuçlara göre seçimleri Rutte'nin partisi kazandı
Aşırı sağcı Geert Wilders'in liderliğindeki PVV bu seçimde kampanyasını İslam karşıtlığı üzerine kurarken, bir önceki seçime kıyasla 3 sandalye kaybetti.
Geert Wilders - 17.03.2021
Hollanda'da sandık çıkış anketlerinin sonuçları açıklandı
Bir önceki seçime göre 3 sandalye kaybeden, aşırı sağcı Geert Wilders'in liderliğindeki Özgürlük Partisi (PVV) ise 17 sandalye ile üçüncü sırada yer aldı.
Geert Wilders - 14.03.2021
Hollanda yarın sandık başına gidiyor
Ülkede çeşitli şirketlerin son kamuoyu yoklamalarına göre, sandıktan birinci çıkacak partinin Mark Rutte'nin liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi İçin Halk Partisi (VVD), ikinci partinin ise aşırı sağcı Geert Wilders'in liderliğindeki Özgürlük Partisi olması bekleniyor.
Geert Wilders - 08.03.2021
Hollanda'da kitabı en çok satanlar listesindeki Lale Gül: Ölüm tehditleri yüzünden tek başıma sokağa çıkamıyorum
Aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'in "sağ kolu" olarak politikaya başlayan ve daha sonra İslam'ı seçen eski polis van Doorn, Lale Gül'ü, "Kitabında Allah'ın konuşmasına izin vererek ailesinin hayatını mahvetmekle" suçladı.
Geert Wilders - 18.02.2021
Hollanda siyasetinde Türkiye saplantısı
Irkçı milletvekilinin Türkiye ile ilgili sosyal medya paylaşımları NCTV taslak raporunun basına sızmasının ardından neredeyse her gün İslam'a ve Müslümanlara saldıran aşırı sağcı Özgürlükler Partisi'nin ırkçı lideri Geert Wilders da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türk bayrağının ve DEAŞ bayrağının bulunduğu bir karikatür ile birlikte "Erdoğan terörist" yazısını paylaştı.
Geert Wilders - 16.02.2021
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, Wilders'in Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki ifadelerine tepki Açıklaması
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisinin Başkanı Geert Wilders'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerine tepki gösterdi.
Geert Wilders - 16.02.2021
Son dakika haberleri | Hollanda'da mahkeme sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasına karar verdi
Aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (PVV) lideri Geert Wilders de kararla ilgili "Güzel haber! Sokağa çıkma kısıtlaması bitti! Dediğim gibi kısıtlama orantısızdı.
Geert Wilders - 16.02.2021
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik paylaşımı nedeniyle Wilders hakkında soruşturma başlattı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik paylaşımı nedeniyle Hollanda Temsilciler Meclisi Üyesi ve aşırı sağcı Özgürlük Partisinin Başkanı Geert Wilders hakkında soruşturma başlattı.
Geert Wilders - 28.01.2021
Hollanda'da sokağa çıkma kısıtlamasının beşinci günü sakin geçti
Sokağa çıkma kısıtlamalarına Geert Wilders'in başını çektiği aşırı sağcı Özgürlükler Partisinin (PVV) karşı çıktığını belirten siyaset bilimci de Jonge, Thierry Baudet'in başını çektiği diğer aşırı sağcı parti Demokrasi için Forumun (FvD) "Bugün Rutte'nin Hollanda'yı hapsettiği ikinci gün, FvD direnmeye devam edecek" şeklideki tweetinin aşırı sağcı grupların protestolara katılmasında etkili olduğuna dikkat çekti.
Geert Wilders - 09.01.2021
Son Dakika | Hollanda'da aşırı sağcı Wilders'in seçim vaadi, "İslam'dan Arındırma Bakanlığı"
Son dakika haberleri: Hollanda'da aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders liderliğindeki Özgürlükler Partisi (PVV), seçim vaadi olarak "İslam'dan Arındırma Bakanlığı"nın kurulacağını açıkladı.
Geert Wilders - 08.12.2020
İslamofobi üzerinden otoriter bir Avrupa inşa ediliyor
Aşırı sağ Avrupa siyasetinin merkezine yerleşti Peki İslam ve Müslümanlar etrafında kopartılan bütün bu gürültünün ve patırtının arkasında aslında ne oluyor, aslında ne gizlenmek isteniyor? Bu sorunun cevabı için Avrupa'nın nereden nereye geldiğine bakmamız gerek. Avrupa sadece 30 yılda aşırı sağcı fikirlerin normalleştiği ve siyasetin merkezine yerleştiği bir Avrupa haline dönüştü. Bu süre içerisinde çok kültürlülüğün iflas ettiği ilan edildi ve geçmişte izole edilmiş olan aşırı sağcı partiler birçok Avrupa ülkesinde hükümet ortağı oldular ya da İkinci Dünya Savaşı'ndan beri ilk defa ulusal parlamentolara girdiler. Geert Wilders, Heinz-Christian Strache, Marine Le Pen, Alexander Gauland gibi liderlerin söylemleri ulusal siyasetlere yön vermeye başladı.
Geert Wilders - 30.10.2020
Son dakika haber! AK Partili Çalık'tan Wilders'e tepki
Edinilen son dakika haberine göre AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisinin Başkanı Geert Wilders'e tepki göstererek, "Batının faşist zihniyeti, İslam düşmanı politikacısı Wilders, aynı zamanda Avrupa'nın hastalıklı ruh halinin tezahürüdür"...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Geert Wilders Haberleri | Geert Wilders Kimdir - Haberler - Geert Wilders haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Geert Wilders kimdir, hayatı ve biyografisi. 6 Eylül'de ne oldu? Tarihte bugün ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar o
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:08:56. #1.14#

title