Devrim Erbil Haberleri

Devrim Erbil haber, Devrim Erbil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devrim Erbil - 15.09.2021
G&G Sanat Merkezi, kapılarını ilk kez Devrim Erbil ile sanatseverlere açacak
G&G Sanat Merkezi, çağdaş resim sanatının Türkiye'deki temsilcilerinden Devrim Erbil'i ağırlayacak.
Devrim Erbil - 20.06.2021
Bodrum'da "Açık Atölye Günleri"
Gelişmeler için takipte kalın: www. bodrumacikatolye. com Sosyal Medya: @bodrumacikatolye Daha geniş bilgi için Tel: 0544 964 06 72 BODRUM AÇIK ATÖLYE GÜNLERİ'NE KATILACAK SANATÇILAR 1. Ahmet Hıdır, Ressam ve Seramik Sanatçısı - Bodrum 2. Ali Atmaca, Ressam - Gümüşlük 3. Ayşegül Birol, Takı Sanatçısı - Dirmil 4. Ayşen Karakaya, Ressam - Gümüşlük 5. Bağdagül Demirtürk, Ressam | Seramik Sanatçısı - Gümüşlük 6. Bahadır Baruter, Heykeltıraş - Gümüşlük 7. Banu Birecikligil, Ressam - Gümüşlük 8. Başak Karafaki, İllüstratör - Bodrum 9. Devrim Erbil, Ressam - Ortakent 10.
Devrim Erbil - 28.04.2021
"Geleceğe Işık" sergisi sanatseverlerle buluştu
Sergiye katılan sanatçılar arasında Ahmet Özel, Ahmet Yeşil, Ayşe Güzelçiftçi, Bahar Kocaman, Bahri Genç, Banu Taşkent, Berna Erkul, Burcu Erkal Salman, Çiğdem Öz, Devrim Erbil, Ebru Eryılmaz, Erkan Yaprakkıran, Esra Meral, Feza Güvenal, Figen Batı, Füsun Aydoğan, Füsun Çağlayan, Gülten İmamoğlu, Hülya Düzenli, Hülya Küpçüoğlu, Hülya Yazıcı, Ilgın Erdem, İclal Erentürk Güçsav, Kadir Aslan, Malik Bulut, Maria Kılıçlıoğlu, Mehmet Babat, Muhterem Pakyürek, Murat Kurt, Mustafa İlik, Müfit İşler, Neslihan Demircioğlu, Nilay Büyükişleyen, Nurdan Örücü, Nurgül Ulu, Özge Gürkan, Ruşen Eşref Yılmaz, Sıla Güven, Simge Milli, Sinan Dağ, Tülin Onat, Zahit Büyükişleyen, Zeynep Çopur yer alıyor.
Devrim Erbil - 06.04.2021
"Anadolu Uygarlıklarından İzler" sergisi Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde sanatseverlerle buluştu
"Anadolu Uygarlıklarından İzler" sergisinde, Anadolu uygarlıklarından esintilerin aktarıldığı Devrim Erbil, Gülten İmamoğlu, Mustafa Ayaz, Hasan Rastgeldi, Mustafa Pilevneli, Saadet Gözde, Adnan Tepecik, Alaybey Karoğlu, Murat Erkan, Aydın Ayan gibi alanında ünlü ressamlar ile Elif Aydoğdu Ağatekin, Bingül Başarır, Ayşegül Türedi Özen, Bilgehan Uzuner başta olmak üzere 54 sanatçının eseri sanatseverlere sunuldu.
Devrim Erbil - 19.03.2021
PTT AŞ "Türk Ressamlarımızın Tabloları" konulu anma pulunu tedavüle çıkardı
Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT AŞ) "Türk Ressamlarımızın Tabloları (Devrim ERBİL)" konulu anma pulu ve bu pula ait ilk gün zarfını tedavüle sundu.
Devrim Erbil - 12.03.2021
Edirne'den kısa kısa
Küratörlüğünü Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün'ün üstlendiği sergide, farklı üniversitelerden sanatçı akademisyenlerin eserlerinin yanı sıra Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan, Kemal İskender, Bünyamin Özgültekin, Atilla Atar, Hasan Pekmezci ve Hasip Pektaş gibi çağdaş resim ve özgün baskı resim sanatçılarının eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Devrim Erbil - 11.03.2021
İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılına özel, 100 ekslibris çalışması 100 isme takdim edilecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sanatçı Devrim Erbil'in, TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop'a Prof.
Devrim Erbil - 12.01.2021
"Bitmeyen Dayanışma Hikayemiz: Kızılay" sergisi 14 Ocak'ta açılacak
Kızılay tarihi ve güncel etkinlikleri temalı videoları, Kızılay'ın güncel sanat projesi, Hilal-i Ahmer Koleksiyondan Hüsamettin Koçan, Ergin İnan, Bahri Genç, Günseli Kato, Devrim Erbil ve Tomur Atagök'ün çalışmaları, birbirini takip eden haftalık periyodlarla sergilenecek.
Devrim Erbil - 01.01.2021
"Üstatlar ve Karantina Günlükleri" projesi tamamlandı
Ahmet İnam, Ahmet Özhan, Ahmet Tabakoğlu, Alev Alatlı, Amir Ateş, Atasoy Müftüoğlu, Atilla Dorsay, Ayla Ağabegüm, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Beşir Ayvazoğlu, Betül Mardin, Çetin Baydar, D. Mehmet Doğan, Devrim Erbil, Doğan Cüceloğu, Ediz Hun, Fahri Aral, Fatma Çiçek Derman, Halil Berktay, Hasan Tahsin Feyizli, Hilmi Yavuz, Hülya Koçyiğit, Ionna Kuçuradi, Işıl Yücesoy, İbrahim Ulvi Yavuz, İhsan Süreyya Sırma, İsmail Erunsal, Kenan Gürsoy, M.
Devrim Erbil - 14.11.2020
Azerbaycan için "Bir Millet İki Devlet" başlıklı online yardım etkinliği başladı
Etkinlikte eserleri yer alan sanatçılar arasında ise Türk resim sanatının usta isimlerinden Devrim Erbil, Özdemir Altan, Fevzi Karakoç, Mahir Güven, Resul Aytemur ve Yalçın Karayağız'ın yanı sıra Azeri sanatçılardan Ziyad Sultanov, Sadık Babayev, Pervane Alizade ve Letafet Mammedova yer alıyor.
Devrim Erbil - 06.11.2020
Yeşilay dergisinin kasım sayısının kapağını modacı Arzu Sabancı tasarladı
Yeşilay Cemiyetinin 100 yıldır bağımlılık konusunda çalışmalar yürüttüğüne işaret eden Arzu Sabancı, okuyucuya mesajını şu sözlerle iletti: "Gençlere hayattan keyif alabilmenin herhangi bir maddeye bağımlı olarak değil, çalışarak, üreterek, hobiler edinerek sağlanabileceğini hatırlatmak istiyorum. Özellikle akranlar arasında kabul görmek ve popüler olmak için bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımına yönelim olabildiğini biliyoruz ancak hiçbir şey bağımsızlıktan daha değerli ve anlamlı değil. Hem modaya hem de bağımlılıklardan uzak bir yaşama gönül vermiş biri olarak 'bağımsızlığın her zaman moda olduğunu' vurgulamak istiyorum. Hepimiz biliyoruz ki, günümüzde artık iyi ve sağlıklı yaşamanın kendisi bir trend haline geldi. Ben de gençlere bağımlılıklardan uzak yaşamanın önemini her fırsatta hatırlatıyorum ve eğer trendleri takip etmek istiyorsanız, öncelikle bağımsızlık modasını takip edin, Yeşilaylı olma ruhunu hissedin diyorum." 100. yılda her ay farklı bir isim tasarlıyor Yeşilay, 100. yaşı boyunca dergi kapağını her ay ünlü bir isme emanet etmeyi sürdürüyor. İlk olarak usta ressam Devrim Erbil'in Haliç'i resmettiği çok sevilen eseri derginin mart sayısının kapağında yer alırken, nisan sayısının kapağını sevilen şarkıcı Aydilge, mayıs sayısının kapağını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tasarladı.
Devrim Erbil - 07.10.2020
Yeşilay Dergisi'nin ekim sayısının tasarımını Prof. Dr. Aziz Sancar yaptı
Dergi kapağını 8 ayda 8 farklı isim tasarladı Yeşilay, 100. yaşı boyunca dergi kapağını her ay ünlü bir isme emanet etmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda ilk olarak usta ressam Devrim Erbil'in Haliç'i resmettiği çok sevilen eseri derginin mart sayısının kapağında yer alırken, nisan sayısının kapağını sevilen şarkıcı Aydilge, mayıs sayısının kapağını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tasarladı.
Devrim Erbil - 06.10.2020
Edirne'de tarihi İtalyan Kilisesi festivale ev sahipliği yapacak
Festivalin açılışı 9 Ekim'de ressam Devrim Erbil'in resim sergisi ile yapılacak.
Devrim Erbil - 04.10.2020
"Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi başkentte
Sanatçılar Onay Akbaş, Bedri Baykam, Metin Celal, Mercan Dede (Arkın Ilıcalı), Devrim Erbil, Mehmet Erbil, Burçin Erdi, Yalçın Gökçebağ, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, İbrahim Karaoğlu, Bahar Oganer, Tülin Onat, Cem Sağbil, Barış Sarıbaş, Ahmet Telli, Mustafa Tolay eserleri ile Sunay Akın, İlber Ortaylı, Nedim Gürsel, Yalın Alpay'ın katkılarıyla oluşturulan sergide, çok büyük boyutlu resim ve heykellerin yanı sıra Durmuş Akbulut'un proje katılımcılarının Fransa ve Türkiye'de gerçekleştirdikleri etkinliği yansıtan "Leonardo da Vinci Belgeseli" de galerideki video-art odasında sanatseverle buluşacak.
Devrim Erbil - 28.09.2020
"Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi Ankara'da sanatseverlerle buluşacak
Sergide Onay Akbaş, Bedri Baykam, Mercan Dede (Arkın Ilıcalı), Devrim Erbil, Burçin Erdi, Yalçın Gökçebağ, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, Bahar Oganer, Tülin Onat, Cem Sağbil ve Barış Sarıbaş'ın, Leonardo da Vinci'nin eserlerine ve yaşamına atfettiği büyük boyutlu resim ve heykeller yer alıyor.
Devrim Erbil - 04.09.2020
Yeşilay dergisinin kapağında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzası
Sağlık Bakanlığı olarak sağlıklı yaşam alışkanlıklarını çok önemsediklerini, iyi ve sağlıklı bir gelecek için sağlıklı beslenme, hareketli yaşam alışkanlıkları ile bağımlılıklardan uzak bir yaşam tutumunun küçük yaşlardan itibaren kazanılması gerektiğini düşündüklerini belirten Koca, şunları ifade etti: "Geleceğe güvenle bakan ve sağlıklı nesillerin yetişmesi noktasında bağımlılıklarla mücadele büyük önem taşıyor. 'Ağaç yaşken eğilir' atasözümüzde olduğu gibi, erken yaşlarda sağlıklı beslenmenin, sporun, iyi yaşamın önemini öğrenen nesiller, bağımlılık yapan madde ve davranışlardan uzak kalmayı da öğrenmiş oluyor. Bu alışkanlıkların tüm toplum tarafından kazanılmasının önemini içinden geçtiğimiz koronavirüs pandemisi döneminde bir kez daha yaşayarak tecrübe ettik. Sağlığına dikkat eden, bağımlılıklardan uzak yaşayan vatandaşlarımız kendileri için riski en aza indirdiler. 100 yıldır bağımlılıklarla mücadelesini aralıksız olarak sürdüren Yeşilay, pandemi sürecinde özellikle tütün bağımlılığıyla mücadelesini sürdürerek, bu mücadelede çok başarılı sonuçlar elde etti. Sağlık Bakanlığı olarak Yeşilay ile iş birliği içinde olmaktan ve ülkemize sağlıklı nesillerini yetiştirebilmek için birlikte projeler gerçekleştirmekten memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum." Derginin kapak tasarımı her ay başka bir isme emanet Yeşilay, 100'üncü yaşı boyunca dergi kapağını her ay ünlü bir isme emanet etmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda derginin kapağında mart ayında usta ressam Devrim Erbil, nisan ayında şarkıcı Aydilge, mayıs ayında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, haziranda sanatçı Ahmet Güneştekin, temmuzda Dünya Tekvando Şampiyonu İrem Yaman'ın tasarımları yer aldı.
Devrim Erbil - 06.08.2020
Yeşilay dergisinin kapağında sunucu ve manken Tülin Şahin yer aldı
Kapak tasarımı her ay bir ünlü isme emanet Yeşilay, 100. yaşı boyunca dergi kapağını her ay ünlü bir isme emanet etmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda ilk olarak usta ressam Devrim Erbil'in Haliç'i resmettiği çok sevilen eseri derginin mart sayısının kapağında yer alırken, nisan sayısının kapağını sevilen şarkıcı Aydilge, mayıs sayısının kapağını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tasarladı.
Devrim Erbil - 21.07.2020
"İstikbal Sanat Koleksiyonu"nun ilk serisi tanıtıldı
Devrim Erbil'in İstanbul manzaraları, İstikbal'in tasarımlarıyla "İstikbal Sanat Koleksiyonu"nda bir araya gelirken, İstanbul By Devrim Erbil koleksiyonunun tanıtım daveti Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Devrim Erbil Haberleri | Devrim Erbil Kimdir - Haberler - Devrim Erbil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Devrim Erbil kimdir, hayatı ve biyografisi. G&G Sanat Merkezi, kapılarını ilk kez Devrim Erbil ile sanatseverlere açacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 22:35:39. #1.13#

title