CHP Aday Listesi

CHP Aday Listesi

CHP’nin Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunduğu milletvekili aday listesinde sürpriz isimler göze çarparken, önemli isimler ise yer almadı.

CHP Aday Listesi

CHP'nin Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunduğu milletvekili aday listesinde sürpriz isimler göze çarparken, önemli isimler ise yer almadı.


CHP'nin milletvekili aday listesini YSK'ya bildirmesinin ardından adaylara ilişkin detaylar belli oldu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'den aday olurken, 18 MYK üyesinin tamamı ile Deniz Baykal aday listesinde yer aldı. Listede olmadığı açıklanan Ali Şeker İstanbul 2. bölge 8. sıradan aday oldu. Eren Erdem ise listeye alınmadı. AK Parti'nin kurucularından olan Abdullatif Şener, Konya 1. sıradan aday gösterildi. Eski DİSK Genel Başkanı Kani Beko, İzmir 1. bölge 4. sıradan aday oldu. 26. dönemde İzmir Milletvekili olarak parlamentoda yer alan Tuncay Özkan, yine İzmir'den aday gösterildi. Tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu, İstanbul 2. bölge ilk sırada yer aldı. CHP'nin tam aday listesi şu şekilde:


ADANA


Ayhan Barut


Orhan Sümer


Müzeyyen Şevkin


Burhanettin Bulut


Rıza Mete


Oya Tekin


Osman Berke Duvan


Ertan Karaoğlu


Mustafa Kemal Özkan


Bülent Öğrü


Bülent Maraklı


Berfu Salıcı Yakıt


Sıdıka Halıcıoğlu


Onur Akpınar


Özgür Ulaş Ilgın


ADIYAMAN


Abdurrahman Tutdere


Mustafa Hakkan Kılınç


Mahmut Nedim Evli


Songül Varki Yıldırım


Müslüm Aslanoğlu


AFYONKARAHİSAR


Burcu Köksal


Ahmet Hakan Uyan


İsmahan Nergiz


Ramazan Akgöz


Ertuğrul Yılmaz


Hatice Gökoğlu


AĞRI


Kemalettin Koçak


Muhammed Aslan


Mehmet Sıddık Yel


Murat Yıldırım


AKSARAY


Ali Abbas Ertürk


Ramazan Fidan


Pelinsu Yıldırım


Ali Eşmekaya


AMASYA


Mustafa Tuncer


Mehmet Göl


Hüseyin Acar


ANKARA 1. BÖLGE


Tekin Bingöl


Levent Gök


Ali Haydar Hakverdi


Bülent Kuşoğlu


Gamze Taşcıer


Ekrem Kerem Oktay


Mehmet Hadimi Yakupoğlu


Hüseyin Tarık Şengül


Ali Hikmet Akıllı


Aylin Yaman


Umut Erarslan


Kamer Gözaçık Şen


Cansel Güven


ANKARA 2. BÖLGE


Murat Emir


Yıldırım Kaya


Semra Dinçer


Kenan Nuhut


Murat Kavuncu


Bekir Sami Doğan


Alibey Yüksel


Deniz Çakır


Mustafa Nadir Er


Suna Kerimoğlu


Barış Can Saraçoğlu


ANKARA 3. BÖLGE


Ahmet Haluk Koç


Nihat Yeşil


Servet Ünsal


Ali Başkaraağaç


Ahmet Ersen Özsoy


Ahmet Meşe


Umut Akdoğan


Battal Yıldız


Gülşah Deniz Atalar


Temel Borga Budak


İlke Çakar


Bilal Yılmaz


ANTALYA


Deniz Baykal


Çetin Osman Budak


Rafet Zeybek


Aydın Özer


Cavit Arı


Figen Albuga Çalıkuşu


Sevgi Doğan


Nusret Bayar


Şengül Yeşildal


Vahap Tuncer


Kemal Bilal Öner


Ali Takavut


Sibel Gezen


Nazmi Gündüz


Özlem Şahin


İsmail Hakkı Gül


ARDAHAN


Öztürk Yılmaz


Yunus Dündar


ARTVİN


Uğur Bayraktutan


Yalçın Emiralioğlu


AYDIN


Bülent Tezcan


Hüseyin Yıldız


Süleyman Bülbül


Mustafa İberya Arıkan


Özlem Burcu Uğan Sevim


Kaan Erçetin


Kemal Güneri


Fulya Üstündağ


BALIKESİR


Ahmet Akın


Fikret Şahin


Ensar Aytekin


İrfan Barış


Seval Bozkurt


Ender Biçki


Neşe Zengin


Berrin Gençoğlu


Oğulcan Koçak


BARTIN


Aysu Bankoğlu


Fahri Özsoy


BATMAN


Ayhan Işık


Kayahan Kırmızıtaş


Nihat Demir


Bünyamin Nayman


Hamit Keskin


BAYBURT


İkbal Okur


BİLECİK


Yaşar Tüzün


Faik Akarkarasu


BİNGÖL


Vahdettin Uzunyayla


Mehmet Evran


Çetin Sağsöz


BİTLİS


Sıddık Gözeger


Süleyman Baştürk


Tufan Subaşı


BOLU


Tanju Özcan


Özer Özcan


Hüseyin Cahit Çıngı


BURDUR


Mehmet Göker


Recep Mutlucan


Osman Gök


BURSA 1. BÖLGE


Lale Karabıyık


Erkan Aydın


Nurhayat Atlaca Kayışoğlu


Kayıhan Pala


Özgür Erdursun


Gürkan Esen


Deniz Baykal


Serkan Öztürk


İbrahim Mart


Aytaç Şahin


BURSA 2. BÖLGE


Orhan Sarıbal


Yüksel Özkan


Mustafa Şenyurt


Erkan Dönmez


Süleyman Ayyılmaz


Şahin Sevinç


Meral Altuntaş


Kemal Atan


Baran Güneş


Hülya Dink


ÇANAKKALE


Muharrem Erkek


Özgür Ceylan


Metin Ümit Ural


Songül Şentürklü


ÇANKIRI


Murat Berat Atalay


İbrahim Gönültaş


ÇORUM


Tufan Köse


Burçin Solmaz Polat


Gürsel Yıldırım


Mehmet Tahtasız


DENİZLİ


Gülizar Biçer Karaca


Kazım Arslan


Haşim Teoman Sancar


Ünal Karaosmanoğlu


Özgür Savaş Bayar


İlhan Özcan


Şeniz Doğan


Bilgehan Burgul


DİYARBAKIR


Mahmut Aziz Usal


Turgut Kılıç


Mehmet Şerif True


Ahmet Özgüvercin


Berivan Alabalık


Hebun Kaplan


Denizcan Eşiyok


Emrah Anlı


Gülay Emre


Umut Yetişsin


Abdurrahman Berat Aktaş


Behiye Küden


DÜZCE


Zafer Teber


İlknur Başak Tütüncü


Hasan Servet Öktem


EDİRNE


Okan Gaytancıoğlu


Ediz Ün


Yakup Atalay


Erdoğan Gümülcineli


ELAZIĞ


Gürsel Erol


Emrah Özden


Ayten Çekil


Nazmi Gürbüz


Mesut Baskan


ERZİNCAN


Ayhan Doğan


Tuğrul Yıldırım


ERZURUM


Naci Turan


Namiye Sınırkaya


Gençay Uğraş


Serhat Can Eş


Tacettin Kızıloğlu


Yunus Polat


ESKİŞEHİR


Utku Çakırözer


Jale Nur Süllü


Nuray Akçasoy


Mehmet Engin Çakmak


Sinan Özkar


Sibel Yeşildal


Metin Tomsuk


GAZİANTEP


Bayram Yılmazkaya


İrfan Kaplan


Hüseyin yalçın


Özgür Yılmaz


Hasan Öztürkmen


Hüseyin Cahit Kargıner


Naci Kılıç


Adile Merve Altınbaş Yılmaz


Nesrin Tuncel


Selim Karahan


Erdinç Tütüncüler


Nerin Türkmen


Yılmaz Demirdelen


Mehmet Turan Gündoğdu


GİRESUN


Necati Tığlı


Reşat Nuri Özdemir


İbrahim Akgün


Suat Öndaş


GÜMÜŞHANE


Mahir Can


Ramazan Ayas


HAKKARİ


Nazım Demir


Erşat İnan


Nazmi Kızılban


HATAY


Mehmet Güzelmansur


Suzan Şahin


Serkan Topal


İsmet Tokdemir


Mehmet Riyat Kırmızıoğlu


Hasan Ramiz Parlar


Nermin Yıldırım Kara


Gökhan Özer


Bilgen Duman


Hamide Vural


Döndü Dilan Kartal


IĞDIR


Metin Ova


İdris Aktaş


ISPARTA


Mustafa Ceyhan


İsa Önder Dinçtürk


Zafer Sağlam


Eyup Ersoy


İSTANBUL 1. BÖLGE


İbrahim Özden Kaboğlu


Mehmet Akif Hamzaçebi


Gamze Akkuş İlgezdi


Onursal Adıgüzel


Fethi Açıkel


Gürsel Tekin


İlhan Kesici


Oğuz Kaan Salıcı


Mahmut Tanal


Saliha Sera Kadıgil Sütlü


Hüseyin Emre Bağce


Mustafa Oktay Aksu


Hasan Uzunyayla


Mustafa Öztaşkın


Tahsin Usta


Hüseyin Sağ


Beril Öner


Yüksel Taşkın


Hasan Basri Özbek


Deniz Doğan Günay


Ertan Aksoy


Nuray Çepni


Duygu Çelik


Arzu Özalp


Pınar Uzun


Tuba Torun


Ali Rıza Yıldırım


Yücel Oto


Murat Cirav


Melis Timur


Emre Akkuş


Çetin Düzce


Aylin Sarıtaş


Gazi Karakurt


Timuçin Gültekin


İSTANBUL 2. BÖLGE


Kadri Enis Berberoğlu


Aykut Erdoğdu


Ahmet Ünal Çeviköz


Mustafa Sezgin Tanrıkulu


Yüksel Mansur Kılınç


Yunus Emre


Gökan Zeybek


Ali Şeker


Derya Şentürk


Mehmet Diribaş


Mersin Balkan


Bahattin Turnalı


Ferhat Epözdemir


İsmail Yüksel


Adnan Ayber


Burak Kaan Yılmazsoy


Canan Sezenler


Hacer Foggo


Güven Karataş


Yusuf Kenan Kolat


Veysi Sinan Bozdemir


Cem Cengiz Yılmaz


Ece Batumlu Talas


Pelin Yurdakul


Şeyma Dumrul


Yusuf Ergüven


Özgür Düzgün


Deniz Kaya


İSTANBUL 3. BÖLGE


Engin Altay


Erdoğan Toprak


Mehmet Bekaroğlu


Zeynel Emre


Sibel Özdemir


Özgür Karabat


Turan Aydoğan


Emine Gülizar Emecan


Nazır Cihangi İslam


Turan Hançerli


Bayramali Çeşmeci


Ali Ulvi Gökbulak


Mehmet Sait Yücel


Ali Muhittin Tığlı


Sinan Karahan


Sinan Karaca Öztürk


Mahfuz Yetüt


Şahanım Meter


Irmak Neriman Nebioğlu


Yağmur Geygel


Engin Ertaç


Cemil Can Dinç


Aycan Erinsel Özistek


Hüseyin Özkahraman


Seda Önder


Bektaş Davutoğlu


Arzu Attepe


Hüseyin Duran


Erdal Sarıkaya


Elif Keskinel Ülker


Ali Osman Özdilek


Kemal Özkiraz


İlyas Duman


Osman Tellioğlu


Şebnem Nur Çalışkan


İZMİR 1.BÖLGE


Ahmet Tuncay Özkan


Murat Bakan


Özcan Purçu


Kani Beko


Mehmet Ali Çelebi


Tacettin Bayır


Ednan Arslan


Sefer İpekli


Kazım Umdular


Nilay Kökkılınç


Ezgi Deniz Deniz Urunga


Devrim Barış Çelik


Zekiye Seda Sönmez


Şener Akdemir


İZMİR 2. BÖLGE


Kemal Kılıçdaroğlu


Selin Sayek Böke


Kamil Okyay Sındır


Atila Sertel


Sevda Erdan Kılıç


Mahir Polat


Bedri Serter


İdris Yavuzyılmaz


Ali Engin


Salih Özçifçi


Mehmet Birlik


Onur Kadir Eryüce


Hatice Zeybek


Ebru Okay


KAHRAMANMARAŞ


Ali Öztunç


Selim Sümen


Mehmet Çarman


Faik Kılınç


Onur Gürbüz


Ayşegül Yaycıoğlu


Uğur Şevran


Azize Çuhadar


KARABÜK


Hüseyin Avni Aksoy


Sedat Karaoğlu


Gülsün Beniç


KARAMAN


İsmail Atakan Ünver


Hakan Gürsel Akbulut


Yusuf Baştuğ


KARS


Fatih Kamil Erkoç


Hatice Güvensoy


Aysel Sadak İltaş


KASTAMONU


Hasan Baltacı


Ayşegül Soylu Muslu


Devrim Ezgi Özalp


KAYSERİ


Çetin Arık


Ahmet Yıldız


Aşkın Genç


İbrahim Kaan


Mazhar Oğuz Özsoy


Gonca Yelda Orhan


Recep Bulut


Metin Kantarcı


Kadim Şahin


Nizamettin Temel


KIRIKKALE


Ahmet Önal


Güllü Aykut


Ümit Coşgun


KIRKLARELİ


Türabi Kayan


Vecdi Gündoğdu


İnci Tunç


KIRŞEHİR


Metin İlhan


Çağdaş Gökalp


KİLİS


Ali Tuna


Mehmet Ali Ağcabay


KOCAELİ


Fatma Kaplan Hürriyet


Haydar Akar


Tahsin Tarhan


Mühip Kanko


Osman Anıl Acurman


Ebru Küçükaydın


Yeşim Akpınar


Orkun Utkubaş


İsmail Demir


Mehmet Tamer Solakoğlu


Sezer Nilgün Aydın


Tuğman Kayalı


Zeynep Çiğdem Canbaz


KONYA


Abdullatif Şener


Abdülkadir Karaduman


Hasan Sarımehmetoğlu


Saim Sezen


Nihal Eken


Ali Sayar


İsmail Ünsal


Orhan Kaya


Nazife Demirhan


Memduh Erden Kökbudak


Sefer İpek


Hikmet Balcı


Şeniz Kurtuluş


Mehmet Yurtseven


Hasan Pektekin


KÜTAHYA


Fazıl Kasap


Şeref Han


Zeliha Aksaz Şahbaz


Mehmet Aydın Uzun


Rıdvan Çakır


MALATYA


Veli Ağbaba


Hulisi Porgalı


Soner Gökçe


Berna Karadaş


Emin Dönmez


Mahmut Akbıyık


MANİSA


Özgür Özel


Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu


Bekir Başevirgen


Sabri Temel


Abdullah Saka


Hayriye Hacet


Saniye Ağgül


Çetin Kurtuluş


Nurittin Dingaz


Lale Erdoğan Tunçer


MARDİN


Mahmut Duyan


Erkan Mehmetoğlu


Abdulvahap Ay


Abdulkadir Turan


Aygül Kılıç Başboğa


Engin Oral


MERSİN


Cengiz Gökçel


Alpay Antmen


Ali Mahir Başarır


Nevin Zaimoğlu


Mehmet Saydam


Cavidan Demirağ


Seyit Özananar


Alper Turna


Alptekin Eser


Dilara Özkına


Kenan Hazar


Hidayet Oğuz


Sibel Gazi Tabel


MUĞLA


Mürsel Alban


Suat Özcan


Burak Erbay


Süleyman Girgin


İbrahim Ertürk


Emine Yenilmez Aydemir


Yamaç Kaya


MUŞ


Yılmaz Çetinkaya


Yıldırım Paçal


Cemal Koçhan


Nur Muhammed Karahan


NEVŞEHİR


Faruk Sarıaslan


Fulya Gülşen Altınsoy


Mehmet Bilgin


NİĞDE


Ömer Fethi Gürer


Ahmet Oğuz Özmen


Nagihan Eskioğlu


ORDU


Seyit Torun


Mustafa Adıgüzel


Onur Çam


Sebanur Özdemir


Sait Kapıcıoğlu


Nazım Yiğit Günay


OSMANİYE


Baha Ünlü


Mehmet Orhun Döğüşcü


İrfan Erdem


Hakkı Sayman Saygılı


RİZE


Remzi Kazmaz


Aysel Taşkın


Kemal Özgür Kahraman


SAKARYA


Engin Özkoç


Mehmet Selçuk


Elif Yar


Refik Karakaş


Mehmet Derya Bağdat


Aytül Uşaklıgil


Gözde Nur Yıldız


SAMSUN


Kemal Zeybek


Neslihan Hancıoğlu


Hüseyin Şahin


Müşfik Veysel Erdoğan


Mehmet Özdağ


Arzu Sabuncu


Murat Çan


Yılmaz Karagöz


Işık Özkefeli


SİİRT


Cahfer Saklan


Hikmet Akar


Hasan Alp


SİNOP


Barış Karadeniz


Erdinç Şimşek


SİVAS


Ulaş Karasu


Sinan Öztürk


Malike Ejder Yolveren


Ali Balta


Hasan Kılıç


ŞANLIURFA


Aziz Aydınlık


Fethi Yamaç


Cem Karakeçili


Uğur Mizan


Bakır Aydoğdu


Halaf Ayyıldız


Mahmut Yazar


Ahmet Müsri


Faruk Akan


Songül Arslan


Mustafa Eren


Akile Yektaş


İbrahim Halil Yarış


Kemal Eşsiz


ŞIRNAK


Sabri Kuytan


Abdulkerim Varlı


Gündüz Ökten


Osman Yeren


TEKİRDAĞ


Faik Öztrak


İlhami Özcan Aygun


Candan Yüceer


Emre Köprülü


Adem Dalgıç


İsmail Doğaroğlu


Gülfer Ümit


TOKAT


Kadim Durmaz


Hasan Efe Uyar


Çağdaş Kurtgöz


Duran Belene


Gülperi Coşar


TRABZON


Ahmet Kaya


Abdül Kadir Çelebi


Hikmet Nuri Aydın


Ferda Kudunoğlu


İsmail Kaynar


Mertcan Fero


TUNCELİ


Polat Şaroğlu


Mesut Coşkun


UŞAK


Özkan Yalım


İsmet Akın


Ali Karaoba


VAN


Mehmet Kurukcu


Fahreddin Çuyrak


Haluk Terzioğlu


Şanel Güloğlu


Erkan Kaçmaz


Nevzat Koç


Neriman Kartal


Şahin Öztekin


YALOVA


Özcan Özel


Ertan Şener


Mehmet Gürel


Yozgat


Ali Keven


Nadir Ünal


Rakibe Özgür Karslıoğlu


Şahin Bozdemir


ZONGULDAK


Ünal Demirtaş


Deniz Yavuzyılmaz


Umut Başoğlu


Merve Kır


Çiğdem Şekerci - ANKARA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler