Çanakkale Köprüsü Haberleri

Çanakkale Köprüsü haber, Çanakkale Köprüsü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çanakkale Köprüsü - 26.02.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)
"Ne bundan ana muhalefet anlar, ne bundan İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar. Biliyorsunuz bu proje benim Büyükşehir Belediye Başkanlığım dönemine dayanan bir projedir." diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz ülkede hizmet etmek istiyoruz. Ülkemizde bir şeyler yapmak istiyoruz ve Boğaz'ın özellikle ne tür tehditler altında olduğunu İstanbul'da yaşayan benim halkım zaten gayet iyi biliyor. Biliyorsunuz bundan yıllar önce bir Rumen tankerinin, özellikle Sarayburnu açıklarında yaşanan olay. Aylarca bu tanker burada yandı. Zaman zaman Boğaz'ın değişik yerlerinde tankerlerin yalılara bindirmesi olaylarını biliyoruz. Bütün bu olaylar yaşanırken hala bu ana muhalefet 'Yaptırmayız, istemezük...' ya siz neyi istiyorsunuz ki, neyi yaptınız ki bu ülkede? Hiçbir şeyleri yok. Şurada bir sel afeti oldu, İzmir ne hale geldi biliyorsunuz. İstanbul'un şu anda ne hale geldiğini görüyorsunuz. Tedbirleri var mı? Yok. Attıkları bir adım var mı? Yok. Bakın şimdi İstanbul'da çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamandaki gibi yükselmeye başladı. ya sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler niye temizlenmiyor, bu çöpler niye kaldırılmıyor? Yani İstanbul halkı hala, yeniden eski Türkiye özlemine mi dönecek? İnadına ifadesini ben İstanbul'umuza bir güzellik kazandıracağız ve bu yeni değil. Benim 'çılgın proje' diye ifade ettiğim bir projedir. Şu anda bizim zaten projemiz hazırdır, alternatifleriyle hazırdır. Bu projeyi biz Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz. Dünya bu projeyi de hayran hayran gelip yerinde izleyecek, diğer projelerimizi izlediği gibi. Çanakkale Köprüsü'nü izlediği gibi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, Avrasya'yı izlediği gibi.
Çanakkale Köprüsü - 05.02.2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "1915 Çanakkale Köprüsü" şantiyesinde açıklamada bulundu Açıklaması
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "(1915 Çanakkale Köprüsü) 'Asırların hayali' için geri sayımdayız diyebiliriz. Artık ana kablo montajına başlıyoruz.
Çanakkale Köprüsü - 05.02.2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "(Çanakkale Köprüsü) Asırların hayali için geri sayımdayız diyebiliriz. Artık ana kablo montajına...
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "(Çanakkale Köprüsü) Asırların hayali için geri sayımdayız diyebiliriz. Artık ana kablo montajına başlıyoruz.
Çanakkale Köprüsü - 05.02.2021
GÜNDEM / 5 Şubat 2021
(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çanakkale Köprüsü şantiyesi ziyaretinde brifing alacak, köprünün "kedi yolu"nda yürüyecek.
Çanakkale Köprüsü - 04.02.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 5 Şubat 2021
(Ankara/11.00) 4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çanakkale Köprüsü şantiyesi ziyaretinde brifing alacak, köprünün "kedi yolu"nda yürüyecek.
Çanakkale Köprüsü - 11.01.2021
Kedi Yolu ile birlikte, 1915 Çanakkale Köprüsü silüeti belirdi-TEKRAR
1915 ÇANAKKALE Köprüsü, ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak kedi yolu büyük oranda tamamlandı.
Çanakkale Köprüsü - 25.12.2020
1915 Çanakkale Köprüsü hedeflenen tarihten önce açılabilir
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,"Ülkemizin dünya ölçeğinde en büyük projelerinden birisi 1915 Çanakkale Köprüsü. Orada da hummalı bir çalışma var, 18 Mart 2022'de tamamlamayı hedefliyoruz.
Çanakkale Köprüsü - 13.12.2020
Son dakika haberi! TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Yavuzyılmaz, "Öyle ucube bir sistem kurdunuz ki vatandaş geçmediği köprünün, girmediği tünelin, binmediği trenin, inmediği havalimanının ücretini ödemeye, yoksullaşmaya devam ediyor. Sayıştay raporlarına göre, Hazinenin yandaş şirketlere yaptığı garanti ödemelerine ilave olarak bir de kur farkı ödediniz, 2014-2019 yılları arasında ödenen kur farkı 61 milyar 719 milyon lira. Bu parayla neler yapmak mümkündü? 14 Avrasya Tüneli yapmak mümkündü, 12 Osmangazi Köprüsü, 8 Çanakkale Köprüsü, 6 Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapmak mümkündü.
Çanakkale Köprüsü - 13.12.2020
TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Koray Aydın, "müşteri garantili yatırım" olarak nitelendirdiği projelerin iktidarın yandaşlarına kazandırmak için hayata geçirildiğini de öne sürerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "İktidarın müşteri garantili yatırım düzeninin adı aslında Deli Dumrul düzenidir. Örnekler çok fazla, 15 Temmuz Çanakkale Köprüsü, bunun için Hazine günlük 45 bin araç garantisi vermiş, geçiş ücreti de KDV hariç 15 avro olmuş.
Çanakkale Köprüsü - 13.12.2020
Çanakkale Boğazı, köprü çalışmaları için gemi geçişlerine kapatıldı (2)
BOĞAZ GEMİ TRAFİĞİNE YENİDEN AÇILDI1915 Çanakkale Köprüsü ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak kedi yolunun montaj çalışmaları nedeniyle, sabah saatlerinde transit gemi geçişlerine kapatılan Çanakkale Boğazı, çalışmaların erken tamamlanması üzerine saat 14.
Çanakkale Köprüsü - 13.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 2
Çanakkale Boğazı, köprü çalışmaları için gemi geçişlerine kapatıldı1915 Çanakkale Köprüsü ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak kedi yolunun montaj çalışmaları nedeniyle, Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.
Çanakkale Köprüsü - 10.12.2020
Edirne'de kurulacak OSB'nin bölgenin "gıda üretim üssü" olması hedefleniyor
"Gaziantep'ten dahi arayan işletmeler oluyor" Aksal, Keşan ilçesinin, 18 Mart 2022'de açılması planlanan önemli geçiş güzergahı Çanakkale Köprüsü'ne de çok yakın olduğunu anımsattı.
Çanakkale Köprüsü - 17.11.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Sadece bu kur farkından 14 Avrasya Tüneli'nin yapılabileceğini savunan Kılıçdaroğlu, "12 tane Osman Gazi Köprüsü yapmak mümkündü veya 8 Çanakkale Köprüsü, 6 Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapmak mümkündü.
Çanakkale Köprüsü - 12.11.2020
Son dakika haberleri! Bakan Karaismailoğlu AA Editör Masası'na konuk oldu: (4)
Karaismailoğlu, böyle bir dönemde yeni temellerin atıldığını ve açılışların yapıldığını hatırlatarak, şu değerlendirmede bulundu: "Böyle güçlü bir ülkemiz var. Bir taraftan Botan Beğendik Köprüsü'nü, öbür taraftan Ankara-Niğde Otoyolu'nu açıyoruz, diğer taraftan dünyanın en büyük, en gelişmiş köprüsü Çanakkale Köprüsü'ndeki şantiyelerimizi ziyaret ediyoruz.
Çanakkale Köprüsü - 08.11.2020
Bakan Karaismailoğlu: "Tamamen yerli ve milli olan TÜRKSAT 6A uydumuzun çalışmaları devam ediyor"
"Aralık ayı başında TÜRKSAT 5A uydusunu uzaya fırlatacağız. Önümüzdeki Haziran ayı itibariyle 5B'yi uzaya fırlatacağız. Tamamen yerli ve milli olan TÜRKSAT 6A uydumuzun çalışmaları devam ediyor" Bakan Karaismailoğlu yerli ve milli uydu çalışmaları hakkında, "Bir taraftan Ankara Niğde otoyolu bir taraftan Kuzey Marmara Otoyolu bir taraftan Çanakkale Köprüsü bir taraftan Hakkari Yüksekova Tünelleri.
Çanakkale Köprüsü - 11.10.2020
Manisa'da nehir yatakları temizlendi
Ayrıca Bakırçay Nehri üzerine biri Soma biri de Kınık'ta olmak üzere 2 köprü inşa edildi. Bakırçay Nehri üzerindeki yatak temizlik ve tanzim çalışmaları İzmir-Çanakkale kara yolu üzerindeki Çanakkale Köprüsü ile Sindel Köprüsü arasında devam ediyor.
Çanakkale Köprüsü - 24.09.2020
Son Dakika: Bakan Karaismailoğlu AK Parti Rize İl Başkanlığını ziyaret etti Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin her köşesinde çok değerli yatırımların hayata geçirildiğini belirten Karaismailoğlu, "Bunların hepsi Sayın Cumhurbaşkanımızın bize talimatları doğrultusunda, yine 2023 kalkınma vizyonumuz doğrultusunda memleketimizin mübalağa etmeden her noktasında çok verimli çalışmalarımız var. Bir gün Çanakkale Köprüsü'nü yapıyoruz, bir gün Siirt'te Botan Çayı'ndaki köprüyü açıyoruz, bir gün Kuzey Marmara Otoyolu'nda açılışlar yapıyoruz, bir gün Ankara-Niğde Otoyolu'nda açılışlar yapıyoruz.
Çanakkale Köprüsü - 24.09.2020
İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Bugün Doğu Akdeniz'deyiz, bugün İHA yapıyoruz, bugün Çanakkale Köprüsü yapıyoruz.
Çanakkale Köprüsü - 11.09.2020
Son dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu'dan Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'na ilişkin açıklama Açıklaması
Vatandaşların yaşam kalitesini güçlendirmek için gayret ettiklerini aktaran Karaismailoğlu, "Dünyanın gıpta ile baktığı mühendislik projeleri bir taraftan devam ediyor. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıran ihtiyaçlar da bir taraftan gideriliyor. Bir tarafta Çanakkale Köprüsü bir tarafta Beğendik Köprüsü, Botan Çayı.
Çanakkale Köprüsü - 04.09.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara-Niğde Otoyolu Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Marmara Denizi'ni çepeçevre saran otoyolun ve Çanakkale Köprüsü'nün tamamlanmasıyla ülkenin en yoğun insan ve araç trafiğinin yaşandığı bölgelerin ulaşım sorununun tamamen çözüleceğini dile getiren Erdoğan, Ankara-Niğde Otoyolu'nun işte bu büyük ağın en kritik parçalarından biri olduğunu kaydetti.
Çanakkale Köprüsü - 29.08.2020
1915 Çanakkale Köprüsü'nde 'Kedi Yolu' yapımına başlanıyor
1915 ÇANAKKALE Köprüsü'nün en önemli aşamalarından birisi olan ana halatın çekilmesinde çalışma platformu olarak kullanılacak 'Kedi Yolu'nun yapımına Eylül ayında başlanacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çanakkale Köprüsü Haberleri | Çanakkale Köprüsü Haber - Haberler - Çanakkale Köprüsü haberleri, son dakika çanakkale köprüsü haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:12:25. #1.15#
title