Beytüllahim Haberleri

Beytüllahim haber, Beytüllahim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beytüllahim - 08.05.2021
İsrail askerlerinin Batı Şeria'da şehit ettiği Filistinli kadın son yolculuğuna uğurlandı
İsrail'in, naaşını vefatından 5 gün sonra teslim ettiği Filistinli şehit kadın için dün gece Batı Şeria'nın Beytüllahim kentine bağlı Husan Beldesi'nde cenaze töreni düzenlendi.
Beytüllahim - 07.05.2021
İsrail güçleri Batı Şeria'da 2 Filistinliyi öldürdü
İsrail askerleri, 2 Mayıs'ta da Batı Şeria'nın Beytüllahim kenti yakınlarında bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu gerekçesiyle 60 yaşındaki Rihab Muhammed Musa Zalul'u vurarak yaralamıştı.
Beytüllahim - 06.05.2021
Avrupa ülkelerinden İsrail'e Filistin topraklarındaki yerleşimleri genişletme politikasına son vermesi çağrısı
Bu yerleşimlerin uluslararası hukuk açısından gayrimeşru olduğu ve İsrail-Filistin meselesine çözüm bulma perspektifine tehdit oluşturduğu ifade edilen açıklamada, Doğu Kudüs ile Beytüllahim arasındaki Har Homa'da yerleşimlerin genişletilmesi kararının uygulanmasının Kudüs'ün İsrail ve Filistin'in başkenti olma perspektifinin baltalanacağı ve iki taraf arasında güven sağlama çabalarına zarar vereceği aktarıldı.
Beytüllahim - 05.05.2021
AB'den İsrail'e yeni yerleşimleri durdurma çağrısı
İsrail makamlarının, son olarak Har Homa'da 540 yeni konut inşa etme açıklaması hatırlatılarak, bu planların ve Givat Hamatos'taki yerleşimlerin hayata geçmesinin Doğu Kudüs ile Beytüllahim arasındaki bağlantıyı keseceği, ayrıca iki devletli çözüme yönelik müzakereleri baltalayacağı vurgulandı.
Beytüllahim - 02.05.2021
Son dakika haberleri: İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinli bir kadını ağır yaraladı
Bir son dakika haberine göre İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde bir İsrail askerine bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla Filistinli bir kadını ağır yaraladı.
Beytüllahim - 30.04.2021
İsrail güçleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladı
İsrail polisinin işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kenti yakınlarında bir Filistinliyi vurarak yaraladığı bildirildi.
Beytüllahim - 28.04.2021
Eski CIA Direktörü John Brennan'dan Biden'a Filistin yapımı "The Present" filmini izlemesi tavsiyesi Açıklaması
İsrailli askerlerin kontrol noktasında Filistinli babanın üzerini ararken kızının kenarda sessizce beklediği sahnenin, kendisine öğrencilik yıllarında Beytüllahim'i ziyaret ettiğinde Filistinli ve Arapların kontrol noktalarında maruz kaldığı "agresif" aramaları hatırlattığını ifade eden Brennan, bunun üzerinden yarım yüzyıl geçtiğini, Orta Doğu'nun siyasi ve güvenlik ortamının değiştiğini, İsrail'in Arap ülkeleri ile normalleşme anlaşması imzalandığını ancak bu anlaşmaların Filistinliler için hiçbir şey ifade etmediğini belirtti.
Beytüllahim - 24.04.2021
Son dakika haberleri! İsrail güçlerince gözaltına alınan Filistinli gazeteci açlık grevine girmesi üzerine hastaneye kaldırıldı
Adra, Al Jazeera Mubasher kanalında çalışan Rimavi'nin (43) Beytüllahim'deki Etzion Gözaltı Merkezinden alınarak Kudüs'teki Shaare Zedek Hastanesine kaldırıldığını ifade etti.
Beytüllahim - 24.04.2021
İşgal altındaki Batı Şeria'da, Doğu Kudüs'teki Filistinlilere destek gösterileri düzenlendi
Batı Şeria'nın güneyindeki Beytüllahim, kuzeydeki Tubas ve Tulkerm, ile orta kesimdeki Ramallah kentlerinde, ramazanın başından bu yana Doğu Kudüs'te bulunan Eski Şehir'in Şam Kapısı ve çevresinde toplanan Filistinlilere destek amacıyla gösteri düzenlendi.
Beytüllahim - 26.03.2021
İsrail, şehit ettiği Filistinlinin naaşını vefatından yaklaşık iki ay sonra teslim etti
İsrail'in elinde Filistinlilere ait 236 cenaze var Beytüllahim'deki Filistin Esir İşleri Heyeti Başkanı Munkiz Ebu Atvan da Aralık 2020'de yaptığı açıklamada, İsrail hapishanelerinde 8'i kasıtlı ya da tıbbi ihmal nedeniyle yaşamını yitirmiş olmak üzere 236 kişinin naaşının halen Filistin tarafına teslim edilmediğini kaydetmişti.
Beytüllahim - 10.03.2021
Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimcilerin sayısı 10 yılda yüzde 42 arttı
Filistinlilere ait mülklerin yağma edilmesine devlet desteği Yahudi yerleşimcilerin, Filistinlilere ait arazileri yağmalamalarının bazı İsrail makamlarınca desteklendiği vurgulanan raporda, şunlar kaydedildi: "Sadece son 10 yılda, Batı Şeria'da yerleşimciler, Filistinlilere ait on binlerce dönüm araziyi ele geçirdi. Bu arazilerde 40 kadar koyun ve sığır çiftliği kuruldu. Filistinlilerin ise bu arazilere ulaşımı tamamen veya büyük ölçüde engellendi." Beytüllahim kenti çevresindeki ve Batı Şeria'nın orta kesimindeki Yahudi yerleşim birimleri bloklarının bölgenin coğrafi yapısını değiştirdiğine dikkati çekilen raporda, daha fazla yerleşimci çekmek için söz konusu birimlerin genişletilmesi çalışmalarının sürdüğü belirtildi.
Beytüllahim - 07.03.2021
Filistin'de Kovid-19 salgınında vaka sayısındaki korkutan artış sürüyor
Filistin yönetimi, salgının yayılmasını önleyebilmek için dünden itibaren Batı Şeria'nın Ramallah, Nablus ve Beytüllahim kentlerinde 1 haftalık karantina uygulaması başlatmıştı.
Beytüllahim - 11.02.2021
Ekonominin büyük ölçüde turizme dayandığı Beytüllahim'de halk dört gözle Kovid-19 aşısını bekliyor
İşgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim şehrinde yaşayan Filistinliler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının son bulması ve şehrin ekonomisinin yeniden canlanması umuduyla dört gözle aşılamanın başlayacağı günü bekliyor.
Beytüllahim - 06.01.2021
Son dakika haber: Hamas ve İslami Cihad Hareketi, İsrail askerlerinin Filistinli genci şehit etmesini kınadı
İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Beytüllahim'in güneyindeki Gush Etzion kavşağında "bıçaklı saldırı girişiminin" önlendiği ve saldırıda bulunduğu iddia edilen kişinin "etkisiz hale getirildiği" belirtilmişti.
Beytüllahim - 05.01.2021
Son dakika! İsrail güçlerince Batı Şeria'da vurulan bir Filistinli şehit oldu
İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Beytüllahim'in güneyindeki Gush Etzion kavşağında "bıçaklı saldırı girişiminin" önlendiği ve saldırıda bulunduğu iddia edilen kişinin "etkisiz hale getirildiği" ifade edildi.
Beytüllahim - 30.12.2020
Son dakika haberi... İsrail askerleri Batı Şeria'da Filistinlilere ait onlarca zeytin ağacını söktü
Bir son dakika haberine göre İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde Filistinlilere ait onlarca zeytin ağacını "devlete ait olduğunu" iddia ettiği araziden söktü.
Beytüllahim - 24.12.2020
Beytüllahim'de Noel, Kovid-19 salgını gölgesinde kutlanıyor
Hazreti İsa'nın doğum yeri olduğuna inanılan Beytüllahim'de Noel, bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde kutlanıyor.
Beytüllahim - 23.12.2020
Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilerin ev ve araçlarına saldırdı
Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, bir grup Yahudi, Beytüllahim'in doğusundaki Beyt Skarya beldesinde Filistinlilerin ev ve araçlarına taşla saldırdı.
Beytüllahim - 17.12.2020
Biden dönemi ABD-İsrail ilişkilerinin dinamikleri
İsrail hükümeti yakın bir zamanda Givat HaMatos bölgesinde bin 257 yeni ev inşasına izin verdi. Givat HaMatos Beytüllahim ve Doğu Kudüs arasında kalan ve az gelişmiş bir bölge olarak biliniyor.
Beytüllahim - 08.12.2020
Filistinliler İsrail'in alıkoyduğu cenazelerini istiyor
İsrail hapishanesinde 2 Eylül'de yaşamını yitiren Filistinli Davud el-Hatib'in Beytüllahim'deki evinin önünde toplanan onlarca Filistinli, aradan geçen üç aya rağmen Hatib'in naaşının hala ailesine teslim edilmemesine tepki gösterdi.
Beytüllahim - 07.12.2020
Filistin'de yeni korona virüs önlemleri kapsamında karantina uygulanacak
Covid-19 salgınının ikinci dalgası ile mücadele eden ülkelerden Filistin'de korona virüs vaka sayısı hızla artıyor. Filistin Başbakanı Muhammed Iştıyye, ülkede korona virüs ile mücadeleye yönelik yeni önlemleri açıkladı. Daha önce Filistin Yüksek Olağanüstü Hal Komitesi, Epidemiyoloji Komitesi ve Bakanlar Kurulu ile görüşen Iştıyye; Nablus, El Halil, Beytüllahim ve Tulkarim şehirlerinin önümüzdeki Perşembe akşamından itibaren tamamen kapatılacağını ve 7 gün süreyle karantina uygulanacağını belirtti.
Beytüllahim - 06.12.2020
Beytüllahim'de Noel ağacı kısıtlı sayıda katılımcıyla aydınlatıldı
Batı Şeria'nın Beytüllahim kentindeki Hazreti İsa'nın doğduğuna inanılan Nativity (Yeniden Doğuş) Kilisesi meydanına dikilen Noel ağacı aydınlatılarak Hıristiyanlara Noel kutlamalarının başladığı duyuruldu.
Beytüllahim - 29.11.2020
Beytüllahim - 19.11.2020
Yahudi yerleşimciler Batı Şeria'da işgal ve baskınlarla yeni yerleşim alanları oluşturmaya çalışıyor
Yahudi yerleşimcilerden yeni yerleşim alanları oluşturma girişimi Yahudi yerleşimciler, salı günü Cenin'in güneyindeki Sanur köyünde eskiden ordu kampı olarak kullanılan "Tersele" isimli yer ile Beytüllahim yakınlarındaki Bettir beldesine baskınlar düzenledi.
Beytüllahim - 18.11.2020
Filistin'in BM Temsilcisi Mansur, İsrail'in yıkımlarını BM'li yetkililere şikayet etti
İsrail'in 5 binin üzerinde yeni yasa dışı konut inşa etme planının Beytüllahim ile Kudüs arasındaki bağlantıyı koparacağına işaret eden Mansur, uluslararası camiayı, modern tarihin en uzun askeri işgaline son verme konusunda üzerine düşen ahlaki, insani ve hukuki sorumluluğu yerine getirmeye çağırdı.
Beytüllahim - 16.11.2020
BM'den İsrail'e "Doğu Kudüs'te yasa dışı yeni konut inşası planını durdurma" çağrısı
Söz konusu konutların inşası halinde Doğu Kudüs ile Batı Şeria'da yer alan Beytüllahim kenti arasında yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri halkasının daha da sağlamlaşacağını ifade eden Mladenov, "Bu, gelecekte bitişik bir Filistin devleti ve her iki devletin de başkenti Kudüs olan 1967 çizgilerine dayanan müzakere edilmiş iki devletli çözüme ulaşma umutlarına önemli ölçüde zarar verecektir.
Beytüllahim - 15.11.2020
AB'den İsrail'e yeni yerleşim tepkisi
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, konuya ilişkin açıklamasında, İsrail makamlarının Doğu Kudüs ile Beytüllahim arasındaki Givat Hamatos'ta yeni yerleşim yerlerinin inşası için ihale süreci başlatma kararından endişe duyduğunu bildirdi.
Beytüllahim - 12.10.2020
Parlamentolararası Kudüs Platformundan İsrail'in yeni Yahudi yerleşim birimleri inşasına tepki
Platform tarafından yapılan yazılı açıklamada, Beytüllahim'in batısındaki Vadi Fukin köyünde yer alan Tzur Hadassah Yahudi yerleşim biriminde yeni konut inşasına izin verilmesi kınandı.
Beytüllahim - 02.10.2020
Filistin'de koronavirüs nedeniyle olağanüstü hal 1 ay daha uzatıldı
İlk olağanüstü hal işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde 3 Mart'ta ilk Kovid-19 vakasının görülmesinin ardından ilan edilmişti.
Beytüllahim - 29.09.2020
Filistin'de Kovid-19'un vurduğu pazar yerlerinde sessizlik hakim
Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus, El-Halil, Beytüllahim ve Kudüs'ün Eski Şehir bölgelerindeki esnaf, dükkanlarının boş kalmasından dolayı endişeli günler geçiriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beytüllahim Haberleri | Beytüllahim Haber - Haberler - Beytüllahim haberleri, son dakika beytüllahim haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | İsrail askerlerinden Filistinlilerin Batı Şeria'daki protestosuna müdahale: 13 yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 05:47:04. #1.16#

title