Arakan Haberleri

Arakan haber, Arakan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arakan - 10.09.2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı: (3)
"AK Parti, sadece kendi insanımızın değil, tüm mazlum ve mağdurların da partisidir" Yıllarca örselenmiş, öz yurdunda garip, öz vatanında parya muamelesi görmüş bir milletin umudu olarak kurulmuş bir parti olduklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "AK Parti, milletin partisidir, milletin emanetini taşıyan bir partidir. AK Parti, fabrikada ter döken işçilerin, tarlada çalışan çiftçilerin, evladının eline kına yakarak askere gönderen anaların, helal rızık peşinde koşan babaların, bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş emeklilerin, seccadesini gözyaşlarıyla ıslatan pirifanilerin, gecenin karanlığını dualarıyla aydınlatan alimlerin, geleceğe umutla bakan gençlerin partisidir. AK Parti, dünyanın 100'ü aşkın ülkesinde hayat kurmuş, acı vatanı sılaya çevirmiş gurbetçilerin partisidir. AK Parti, sadece kendi insanımızın değil, tüm mazlum ve mağdurların da partisidir." 20 yıldır kendileriyle beraber gözünü ve kalbini Türkiye'ye yöneltmiş 100 milyonlar için bir mücadele verdiklerini ifade eden Erdoğan, "Balkanlar'dan Türk cumhuriyetlerine, Arakan'dan Afganistan'a, Afrika'dan Asya'ya kadar tüm kardeşlerimiz, ülkemizdeki gelişmeleri takip ediyor, bizim başarılarımız için dua ediyorlar.
Arakan - 06.09.2021
Yetim Vakfı'ndan çocuklara destek
Türkiye başta olmak üzere Bosna Hersek, Doğu Türkistan, Filistin, Suriye, Somali, Sri Lanka, Yemen ve Arakan'da korumasız kalan 3 bin yetim çocuğun aylık eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi ihtiyaçlarına katkı sağlanıyor.
Arakan - 02.09.2021
İngiltere'den Myanmar'a yeni yaptırım kararı
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Htoo Şirketler Grubunun bölge genelinde faaliyet gösteren ve Arakan'da 2017'deki operasyonlara fon sağlayan büyük bir iş ağı olduğu belirtildi.
Arakan - 29.08.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- BM, Myanmar'ın Arakan eyaletinde şiddetten kaçan sivillerin üzerine roketatar saldırısı düzenlendiğini açıkladı.
Arakan - 26.08.2021
Arakan Rohingya Birliği, Myanmar'daki Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın 4. yılında katliamı kınadı
Arakan Rohingya Birliği (ARU), Myanmar ordusunun 25 Ağustos 2017'de silahlı militanlarla mücadele gerekçesiyle Arakan eyaletindeki sivillere yönelik katliamını 4. yılında kınadı.
Arakan - 25.08.2021
Myanmar'daki Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın yıl dönümünde dayanışma çağrısı
Myanmar'da askeri yönetimi tanımayan darbe karşıtı milletvekillerinin kurduğu Ulusal Birlik Hükümeti (NUG) ve sivil toplum grupları, dördüncü Arakan Soykırımını Anma Günü'nde adalet ve hesap verebilirlik çağrısında bulundu.
Arakan - 24.08.2021
BM, Bangladeş'in Bhasan Char adasındaki Arakanlı mülteciler için eylülde yardıma başlayacak
Birleşmiş Milletler (BM), Bangladeş'teki Bhasan Char adasına yerleştirilen Arakanlı mülteciler için yardım operasyonlarına başlayacak.
Arakan - 19.08.2021
BM: Arakanlı Müslüman mülteciler 2020'de Bengal Körfezi ve Andaman Denizi rotasında en ölümcül yılı yaşadı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), 2020'nin Bengal Körfezi ve Hindistan'ın Andaman Denizi rotasındaki çoğunluğu kadın ve çocuklar olmak üzere Arakanlı Müslüman mülteciler için en ölümcül yıl olduğunu bildirdi.
Arakan - 19.08.2021
Arakanlı bir kadın Arjantin'de Myanmar ordusuna karşı ifade verdi
Arakanlı bir kadın, Arjantin'deki bir mahkemede Myanmar ordusunun Arakan'da Müslümanlara yönelik soykırım yaptığına ilişkin ifade verdi.
Arakan - 15.08.2021
Arakanlı Müslümanları taşıyan tekne alabora oldu
Arakanlı Müslüman (Rohingya) mültecileri taşıyan teknenin Bengal Körfezi'nde alabora olması sonucu hayatını kaybedenler olduğu bildirildi.
Arakan - 13.08.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Arakan Rohingya Birliği (ARU), Myanmar'da Arakan eyaletinde vaka sayıları artarken, Arakanlı Müslümanların (Rohingya) aşılama kampanyasının dışında tutulduğunu bildirdi.
Arakan - 13.08.2021
Arakan Rohingya Birliği raporu: Arakanlı Müslümanlar Kovid-19 aşısından yoksun bırakılıyor
Arakan Rohingya Birliği (ARU), Myanmar'da Arakan eyaletinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artarken, Rohingyaların (Arakanlı Müslümanlar) aşılama kampanyasının dışında tutulduğunu bildirdi.
Arakan - 12.08.2021
Kanada, Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırıma ilişkin dava açan Gambiya'ya mali destek verebilir
Kanada, Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulmasına ilişkin Uluslararası Adalet Divanında (UAD) dava açan Gambiya'ya "mali destek verme olasılığını" değerlendirecek.
Arakan - 10.08.2021
Bangladeş, Arakanlı Müslümanlar için Kovid-19 aşı uygulamalarına başladı
Bangladeş'te, Arakanlı Müslüman (Rohingya) mülteciler için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı uygulamalarına geçildi.
Arakan - 03.08.2021
Bangladeş, Dünya Bankasının Arakanlı Müslümanların ülkeye uyum sağlamalarına yönelik raporunu reddetti
Bangladeş, Dünya Bankasının Arakanlı Müslümanların (Rohingya) ülkeye uyum sağlamalarına dair rapora şiddetli karşı çıktığını bildirdi.
Arakan - 29.07.2021
Bangladeş'teki seller 12 binden fazla Arakanlı Müslümanı etkiledi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Bangladeş'teki muson yağmurlarının 12 binden fazla Arakanlı Müslüman mülteciyi etkilediğini, ülkenin güneydoğusunda tahmini 2 bin 500 barınağın hasar gördüğünü veya yıkıldığını bildirdi.
Arakan - 28.07.2021
Kardeş Eli Derneği, 17 ülkede 2 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine kurban eti dağıttı
Kurban Bayramı'nda, bağışçılar sayesinde ulaşan yardımlarla yüzleri gülümsettiklerini kaydeden Erkoca, "Kurban Bayramı hepimizin bayramı olsun diye, başta Türkiye olmak üzere Çad, Mali, Uganda, Gana, Zimbabwe, Etiyopya, Somali, Nijerya, Bangladeş, Sri Lanka, Arakan, Yemen, Gazze, Suriye, Ürdün ve Lübnan'da faaliyet göstererek birçok aileye umut olduk, binlerce haneye mutluluğu ulaştırmanın gururunu yaşadık.
Arakan - 27.07.2021
Son dakika haberi: Bangladeş'te mülteci kampında meydana gelen heyelanda 5 Arakanlı Müslüman öldü
Son dakika haberine göre Bangladeş'te, Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı kampta meydana gelen toprak kayması nedeniyle 5 kişinin öldüğü bildirildi.
Arakan - 27.07.2021
Hayırseverlerin kurbanları 40 ülkeye ulaştırıldı
2021 yurt dışı vacip kurban organizasyonunu "Kardeşinle Kurbanını Paylaş" sloganıyla gerçekleştiren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) hayırseverlerin vekalet yoluyla emanet ettiği kurbanları Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar'daki 40 ülke 264 bölgede gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. İDDEF'ten yapılan açıklamada, "Bu yılki kurban organizasyonumuzu 'Kardeşinle Kurbanını Paylaş' sloganıyla gerçekleştirip 71 bin 734 hisse kurbanı 3,5 milyon gerçek ihtiyaç sahibi kardeşimize teslim ederek yüzlerde sevinç, gönüllerde umut olduk. İslami usul ve kaidelere göre gerçekleştirdiğimiz programımızda kurban alımlarında ve kesim sonrasında veteriner kontrolünden geçirerek kardeşlerimize ikram ettik. 12 yıldır olduğu gibi yine yolumuzu gözleyen ümmet coğrafyasında kurban organizasyonumuzu güven ve titiz bir çalışma içinde yapıp, kesim ve dağıtım işlemlerini yerine getirdik. Sadece bir hisseyi değil, kilometrelerce ötede ücrada kalmış hanelerle bayram sevincini paylaştık. Çocuklara ve medreselerde eğitim gören talebelerimize bayramlık kıyafet, oyuncak, balon ve şeker dağıtarak bayram sevincini doyasıya yaşattık. Mülteci kampları ve savaş bölgelerinde de kurban çalışmamızı ön planda tutarak Suriye, Yemen, Gazze ve Arakan'daki savaş mağduru kardeşlerimizi de unutmayarak hediye ettiğimiz kurban etleriyle bir nebze de olsa savaşın yol açtığı yaraları kapatmaya ve bayramı sevinç içinde geçirmelerini sağladık" denildi.
Arakan - 21.07.2021
TDV tarafından Uganda'daki 500 bin kişiye kurban eti ulaştırıldı
TDV'nin yoksulluk ve krizlerin yoğun yaşandığı Afganistan, Suriye, Irak, Filistin ve Arakan başta olmak üzere Afrika, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya, Uzakdoğu ve Güney Amerika'nın da aralarında bulunduğu birçok ülkede düzenlediği etkinlik kapsamında, Uganda'da kurban kesimi ve dağıtım yapılıyor.
Arakan - 21.07.2021
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı kampta yangın çıktı
Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı Müslüman (Rohingya) mültecilerin kaldığı kampta yangın çıktı.
Arakan - 17.07.2021
Bangladeş polisi Bhasan Char Adası'ndan kaçan 20 Arakanlı Müslümanı gözaltına aldı
Bangladeş polisi, ülkenin 20 bin mülteciyi yerleştirdiği Bhasan Char Adası'ndan kaçan 20 Arakanlı Müslümanı daha gözaltına aldı.
Arakan - 16.07.2021
Afganistan'da Reuters haber ajansının foto muhabiri Siddiqui öldürüldü
Siddiqui, Arakan Müslümanları göçmen krizinin ele alındığı çalışma ile 2018 yılında Pulitzer Ödülü kazanan Reuters Haber Ajansı ekibinin içerisinde yer almıştı.
Arakan - 16.07.2021
Afganistan: Reuters fotomuhabiri Danish Siddiqui Taliban saldırısında öldürüldü
Mumbai merkezli çalışan Siddiqui, 10 yılı aşkın bir süredir Reuters için çalışıyordu, 2018'de fotoğraf dalında Pulitzer almıştı. Siddiqui ile beraber Adnan Abidi ve beş fotomuhabiri Myanmar'daki Arakan toplumuyla ilgili çalışmaları için ödüllendirilmişti.
Arakan - 05.07.2021
Türkiye'nin girişimci ve insani dış politikasında Somali örneği
Afet ve krizden etkilenen ülkelerin mevcut şartlarını ve atılması gereken adımlar çerçevesinde üst düzey diplomatik ve siyasi çevrelerde gündem oluşturucu söylemlerin üretilmesi, insani diplomasinin üçüncü boyutunu oluşturuyor. 2011'de BM Genel Kurulunda Somali ve Arakan'da yaşanan insani dramların dünya kamuoyuyla paylaşılması, ardından Türkiye'nin İstanbul'da düzenlenen Somali Konferansına ev sahipliği yapması, BM'de oluşturulan somut mekanizmaların oluşturulmasının önünü açtı.
Arakan - 30.06.2021
Arakanlı Müslümanlardan uluslararası topluma "Myanmar'daki cuntaya baskı yapın" çağrısı
Arakan Rohingya Birliği (ARU) uluslararası toplumdan, Myanmar'da darbeyle yönetime gelen cuntaya, Arakanlı Müslümanların etnik kökeniyle ilgili yanlış propaganda yapmaya son vermesi ve vatandaşlık haklarını iade etmesi konusunda baskı yapmasını istedi.
Arakan - 28.06.2021
Myanmar'da darbe yanlısı gruplar muhalifleri terör örgütlerine benzeterek karalamaya çalışıyor
Sosyal medya platformu TikTok'ta ismi belirsiz bir kullanıcının 8 Haziran'da paylaştığı ve şimdiye kadar 120 binin üzerinde izlenen videoda, devrik lider Aung San Suu Çii hükümetinin Arakan eyaletinde Müslümanlarla iş birliği yaptığı öne sürüldü.
Arakan - 21.06.2021
Son dakika haber | Myanmar ordusu geçen yıl çocuklara yönelik 1039 hak ihlalinde bulundu
Anadolu Ajansının bir kopyasını elde ettiği raporda Guterres, Arakan ve Kachin eyaletlerinde 12'si kız 790 çocuğun, Myanmar silahlı güçleri (Tatmadaw) ve Kachin ordusu tarafından zorla çalıştırıldığını ifade etti.
Arakan - 20.06.2021
Bangladeş'teki Arakanlı Müslümanlar, örgün eğitim yetersizliğinden şikayetçi
Arakanlı Müslüman (Rohingya) insan hakları örgütleri ve uzmanları, Bangladeş hükümetini mültecilere Myanmar'a geri dönüşleri ve entegrasyonları için gerekli olan örgün eğitimi sağlamaya çağırdı.
Arakan - 18.06.2021
Bangladeş'ten BM Genel Sekreteri Guterres'e "Arakan krizinin çözümüne yardım edin" çağrısı
Bangladeş Dışişleri Bakanı AK Abdul Momen, Myanmar'da kötüleşen siyasi durumun mültecilerin geri dönüşünü engellediğini belirterek, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'e, BM'nin Arakan krizinin çözülmesine yardım etmesi çağrısında bulundu.
Arakan - 10.06.2021
Deniz Feneri Derneği 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini belirledi
Dernek, kurban organizasyonunda önceliği, mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verecek. Bu kapsamda Suriye, Filistin, Somali, Kenya, Yemen, Bangladeş ve Arakan ön planda tutulacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Arakan Haberleri | Arakan Haber - Haberler - Arakan haberleri, son dakika arakan haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı: (3).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.9.2021 14:05:28. #1.16#

title