Arakan Haberleri

Arakan haber, Arakan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arakan 27.5.2020
STK'ler DSÖ'den, Güney Asya'daki internet kısıtlamalarının sona erdirilmesi çağrısında bulunmasını...
Benzer şekilde, Myanmar'ın Arakan ve Chin eyaletlerinin bazı bölgelerinde, Bangladeş'in Arakanlı Müslümanların kamplarında ve Pakistan'ın kabile bölgelerinde internet erişimini durdurduğu veya internet hizmeti vermediği aktarıldı.
Arakan 26.5.2020
Uydu görüntüleri, Arakan'da evlerin yakıldığını gösteriyor
Myanmar'ın Arakan eyaletinde 16 Mayıs'ta ordunun saldırısıyla 200'den fazla yapının yakıldığını gösteren uydu görüntüleri yayınlandı.
Arakan 26.5.2020
Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği ramazanda 600 yetime ulaştı
Kalma, Filistin Gazze'de yetimlere 34 bin lira, Yemen, Somali ve Arakan'daki ihtiyaç sahiplerine 37 bin lira fitre ve zekat ulaştırıldığına dikkati çekerek, Suriye'deki kamplara 90 bin lira değerinde 2 tır un, Suriye'deki 1536 kalıcı konut projesine 1 konut bedeli olan 20 bin lira, Filistin Gazze'deki iftar programına da 57 bin lira gönderildiğini kaydetti.
Arakan 24.5.2020
İHH ramazanda 2 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdı
Suriye, Yemen, Somali, Sudan, Gazze, Bangladeş ve Arakan gibi öncelikli kriz bölgelerine daha fazla ağırlık veren vakıf, ramazanda 601 bin 940 kişiye iftariyelik dağıttı.
Arakan 23.5.2020
Myanmar, Uluslararası Adalet Divanına Arakanlılara soykırımın engellenmesi tedbirleriyle ilgili...
Myanmar'ın, Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın engellenmesi için alınan tedbirlere ilişkin raporu, Uluslararası Adalet Divanına (UAD) sunduğu bildirildi.
Arakan 22.5.2020
BM, Amphan Kasırgası'nın Arakanlı Müslümanlara olumsuz etkisinden endişeli
Birleşmiş Milletler (BM), Hindistan ve Bangladeş'in kıyı kesimlerinde etkili olan Amphan Kasırgası'nın Bangladeş'teki 10 milyon sivil ve bu ülkedeki kamplarda yaşayan yaklaşık 1 milyon Arakanlı Müslüman'ı olumsuz etkilemesinden endişe duyulduğunu bildirdi.
Arakan 22.5.2020
Myanmar, Uluslararası Adalet Divanına Arakanlılara soykırımın engellenmesi tedbirleriyle ilgili...
Myanmar, Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın engellenmesi için alınan tedbirlerlere ilişkin raporu yarın Uluslararası Adalet Divanına (UAD) sunacak.
Arakan 21.5.2020
Amphan Kasırgası Arakanlı Müslümanları zor durumda bıraktı
Bangladeş'in kıyı kesimlerinde etkili olan Amphan Kasırgası, kamplarda elverişsiz koşullarda yaşamaya çalışan Arakanlı Müslümanları zor durumda bıraktı.
Arakan 19.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle video konferansta bir araya geldi
Erdoğan, "Sizlerin şahsında, istikbalimizin umudu tüm gençlerimize buradan selamlarımı gönderiyorum. Gönül coğrafyamızın genç yüreklerine, Türkistan'dan Suriye'ye, Arakan'dan Bosna'ya, Orta Asya'dan Afrika'ya kadar dünyanın dört bir ucundaki kardeşlerimize sevgilerimi iletiyorum.
Arakan 19.5.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GENÇLERLE VİDEO KONFERANSTA BİR ARAYA GELDİ
Erdoğan, "Sizlerin şahsında, istikbalimizin umudu tüm gençlerimize buradan selamlarımı gönderiyorum. Gönül coğrafyamızın genç yüreklerine, Türkistan'dan Suriye'ye, Arakan'dan Bosna'ya, Orta Asya'dan Afrika'ya kadar dünyanın dört bir ucundaki kardeşlerimize sevgilerimi iletiyorum.
Arakan 19.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençler ve sporcularla video konferans yöntemiyle görüştü: (1)
Aydınlık yarınların teminatı olan gençlerle telekonferans yoluyla da olsa bu anlamlı gün vesilesiyle bir arada olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğunu ifade eden Erdoğan, "Sizlerin şahsında, istikbalimizin umudu tüm gençlerimize buradan selamlarımı gönderiyorum. Gönül coğrafyamızın genç yüreklerine, Türkistan'dan Suriye'ye, Arakan'dan Bosna'ya, Orta Asya'dan Afrika'ya kadar dünyanın dört bir ucundaki kardeşlerimize sevgilerimi iletiyorum.
Arakan 19.5.2020
Savaşın yetim bıraktığı çocuklara Yavuz öğretmen sahip çıkıyor
Yaptığı yardımlar dolayısıyla kentte "yetim babası" olarak bilinen, sığınmacı çocukların "Yavuz baba" diye hitap ettiği Bozdoğan, yurt içi ve yurt dışındaki hayırseverlerin katkılarıyla Çad, Uganda, Kamerun, Nepal, Arakan ve Bangladeş gibi ülkelerdeki yetimler için ramazanda iftar sofraları da organize ediyor.
Arakan 18.5.2020
Türk Kızılaydan "Bağış ve Dayanışma" Programı
Türkiye dışındaki Arakan, Pakistan, Afganistan, Irak, Somali, Suriye ve Bosna Hersek başta olmak üzere 15 delegasyonun da programa bağlanacağını dile getiren Kınık, şöyle konuştu: "Amacımız ramazanın geleneksel dayanışma ve yardımlaşma atmosferini kolaylaştırarak insanlara ulaştırmak, faaliyetlerimizi anlatmak, ihtiyaç sahibi olan insanlarımızın dertlerini bu anlamda dünyaya anlatabilmektir.
Arakan 18.5.2020
İHH'den bin 200 yetim ve ihtiyaç sahibine bayramlık
Hayırseverlerin desteğiyle ramazanda bin 450 aileye kumanya ve iftar desteği sağladıklarını kaydeden Yeşildal, şu ifadeleri kullandı: "Ayrıca Yemen ve Arakan'da kumanya dağıtımıyla yetim çocuklara yönelik çalışmalara öncelik verdik.
Arakan 17.5.2020
İyilik Derneği'nden İdlib'e 7 tır insani yardım
Kayış, bu yardım faaliyetlerinin yanı sıra İdlib'deki fırınlarda her gün hazırlanan ekmekleri de bölgede ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını dile getirerek, şunları kaydetti: "Türkiye'de temsilciliklerimizin, Vefa Sosyal Destek Grubu ile sahada gösterdiği özverili çalışmayla 11 bin aileye gıda kolisi, zekat ve fitre yardımlarını ulaştırdık. İdlib'e ulaşan yardım tırları ile ihtiyaç sahiplerinin ekmek ve gıda ihtiyaçlarını bir nebze de olsun karşılamaya çalıştık. Açlık ve yoksullukla mücadele eden Afrika'da, Arakan kamplarında ve abluka altındaki Filistin'de dağıttığımız iftar yemekleri ve Türk Kızılay ile Yemen'de dağıttığımız gıda kolileriyle bağışçılarımızın yardımlarını binlerce ihtiyaç sahibine ulaştırmanın huzur ve mutluluğu içinde ramazan çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Arakan 14.5.2020
Beşir Derneği, ramazan yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor
Bu yıl Kovid-19 salgın sebebiyle ramazan yardımlarının büyük çoğunluğunu Türkiye'de gerçekleştiren dernek, ayrıca Somali, Sudan, Filistin, Suriye, Yemen, Arakan, Bangladeş gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor.
Arakan 8.5.2020
Bangladeş, Bengal Körfezi'ndeki 280 Arakanlı Müslüman'ı kurtardı
Bangladeş, Bengal Körfezi'ndeki 280 Arakanlı Müslüman'ın kurtarıldığını duyurdu.
Arakan 8.5.2020
Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan'dan "9 Mayıs Avrupa Günü" açıklaması Açıklaması
Avrupa Birliği projesinin, bugün birçok açıdan eksik kaldığına dikkati çeken Arslan, şu değerlendirmelerde bulundu: "Daha iyi bir dünya için demokrasi, adalet, özgürlük, barış, çeşitlilik ve sürdürülebilir sosyal kalkınmayı hedefleyen Avrupa Birliği, Kudüs'te yaşananlara sessiz kalmakta, her gün üzerlerine bombalar yağan Suriyeli halkın yaşadığı insanlık dramına, Arakan'da yaşananlara karşı sessizliğini sürdürmektedir.
Arakan 8.5.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan'dan AB Günü mesajı
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Avrupa Birliği projesi bugün birçok açıdan eksik kalmaktadır. Dünyada barışı sağlamak amacıyla kurulan Avrupa Birliği, Kudüs'te yaşananlara sessiz kalmakta, her gün üzerlerine bombalar yağan Suriyeli halkın yaşadığı insanlık dramına, Arakan'da yaşananlara karşı sessizliğini sürdürmektedir.
Arakan 7.5.2020
TİKA'dan Arakanlı Müslümanlara ramazan yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arakanlı Müslümanlara temel gıda yardımında bulundu.
Arakan 6.5.2020
BM'den Bengal Körfezi'nde mahsur kalan Arakanlı Müslümanlara yardım çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) kuruluşları, zulümden kaçmak veya daha iyi bir yaşam aramak üzere Bengal Körfezi'nde ölümcül deniz yolculuklarına çıkan ve içlerinde Arakanlı Müslümanların da bulunduğu göçmenlerin korunması için çaba sarfedilmesi çağrısında bulundu.
Arakan 5.5.2020
HRW, Bangladeş'te Bhasan Char Adası'nda karantinaya alınan Arakanlı Müslümanlar için endişeli
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Bengal Körfezi'nde haftalarca süren tehlikeli yolculuğun ardından Bangladeş'e ulaşan 29 Arakanlı Müslümanın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle doğal afetlere açık uzak bir adada karantinaya alınmasından duyulan endişeleri belirtti.
Arakan 3.5.2020
Arakanlı Müslümanlar Bengal Körfezi'ndeki tehlikeli yolculuklarının ardından Bangladeş'e ulaştı
Bangladeşli yetkililer, en az 29 Arakanlı Müslüman'ın Bengal Körfezi'nde haftalar süren tehlikeli yolculuğun ardından ülkenin güneyindeki adaya vardığını bildirdi.
Arakan 1.5.2020
AB'den Myanmar'daki silahlı kuvvetlere ateşkes çağrısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, yaptığı yazılı açıklamada, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce Arakanlının "çok kötü koşullar altında" haftalardır (bulundukları bot içinde) denizde sürüklendiğini, Bengal Körfezi ve Andaman Denizi kıyılarından itildiğini anımsattı.
Arakan 29.4.2020
BM raportöründen Myanmar'a savaş suçlarını soruşturma çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Yanghee Lee, Myanmar'a Arakan ve Chin eyaletlerinde devam eden savaş suçları ve insanlığa karşı işlenen suçlarla ilgili iddiaların soruşturulması çağrısında bulundu.
Arakan 29.4.2020
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, sosyal medyadan gündemi değerlendirdi Açıklaması
Karamollaoğlu, Türkiye'nin Avrupa'ya gönderdiği yardım malzemelerini Suriye, Arakan, İran ve Filistin'e de göndermesi gerektiğini savundu.
Arakan 28.4.2020
Myanmar'da ordu ile Budist Arakan Ordusu arasındaki çatışmalarda siviller ölüyor
Myanmar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını devam ederken özellikle Arakan eyaletinde, ordu ile etnik silahlı gruplar arasındaki çatışmaların sürdürdüğü ve bu çatışmalarda sivillerin hayatını kaybettiği bildirildi.
Arakan 28.4.2020
Bangladeş'ten komşu ülkelere Arakanlı sığınmacıların yükünü paylaşma çağrısı
Bangladeş, komşu ülkelere Myanmar'dan kaçan Arakanlı Müslüman sığınmacıların yükünü paylaşma çağrısı yaptı.
Arakan 25.4.2020
İnsan Hakları İzleme Örgütü, Bangladeş'e "Arakanlı Müslümanları kabul et" çağrısında bulundu
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Bangladeşli yetkililere Bengal Körfezi'nde teknelerde mahsur kalan Arakanlı Müslüman sığınmacıları kabul etmesi konusunda çağrıda bulundu.
Şu an buradasınız: Arakan Haberleri | Arakan Haber - Haberler - Arakan haberleri, son dakika arakan haber ve gelişmeleri burada. Arakanlı Müslüman kadın mülteci anlatıyor: 'İnsan kaçakçıları gece cesetleri tekneden atıyordu'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.5.2020 04:34:05. #1.15#
title