Arakan Haberleri

Arakan haber, Arakan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arakan - 24.10.2020
Gambiya, Uluslararası Adalet Divanı'nda Myanmar'a karşı açtığı davaya yeni belgeler sundu
Gambiya, Arakanlı Müslümanlara (Rohingya) yönelik soykırımın soruşturulmasına yönelik Uluslararası Adalet Divanı'nda (UAD) Myanmar'a karşı açtığı davada, yeni kanıtlar sundu.
Arakan - 23.10.2020
Çorum'dan Kuzey Makedonya'daki Türk öğrencilere kırtasiye yardımı
Okullarının da 2 yıldır derneğin faaliyetlerine katkı sağladığını belirten Kaplan, "Arakan'dan Suriye'ye, Makedonya'dan Azerbaycan'a nerede mazlum, Müslüman veya Türk varsa oraya yardım götürüyoruz.
Arakan - 22.10.2020
ABD'den Arakanlı mültecilere 200 milyon dolar ilave yardım
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ülkesinin 2020 mali yılında Arakanlı Müslüman mülteciler için 200 milyon dolar yeni insani yardım yapacağını duyurdu.
Arakan - 22.10.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Arakanlı mültecilerin eve dönüş çabalarının hızlandırılması gerektiğini söyledi Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Arakanlı Müslümanların en temel insani ihtiyaçlardan bile mahrum bırakıldığını belirterek "Rohingya Müslümanlarının gönüllülük esası çerçevesinde, güvenli ve insanlık onuruna yakışır bir şekilde Myanmar'daki evlerine dönüşlerini sağlamak istiyoruz.
Arakan - 22.10.2020
AB'den Arakanlı Müslüman mültecilere 96 milyon avro destek
Avrupa Birliği (AB), Arakanlı Müslüman (Rohingya) mültecilere "acil insani destek" sağlamak amacıyla 2020'de 96 milyon avro kaynak aktarıldığını bildirdi.
Arakan - 22.10.2020
STK'lerden BM üyesi ülkelere Arakanlılara saldırıları soykırım olarak tanıma çağrısı
Sivil toplum kuruluşları, Arakanlı Müslüman (Rohingya) mültecilere acil insani destek sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde gerçekleştirilecek uluslararası donörler konferansı öncesinde katılımcı ülkeleri Arakanlı Müslümanlara yapılan saldırıları soykırım olarak tanımaya çağırdı.
Arakan - 21.10.2020
Myanmar'da azınlık bölgelerinde seçime katılımın önündeki engellerin kaldırılması istendi
Londra merkezli sivil toplum kuruluşu Burma İnsan Hakları Ağı'ndan yapılan açıklamada, Arakan, Kaçin, Kayin, Mon, Şan ve Bago bölgelerinin bazı kısımlarında 8 Kasım'daki seçimlerde oy verilemeyeceğinin açıklandığına işaret edildi.
Arakan - 20.10.2020
Son dakika haber! Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Rohingya krizi, modern çağın en ağır trajedilerinden biridir"
Kıran, Arakan'da insani krizle karşıya olunduğuna dikkati çekerek bunun, bölge ve ötesinde ciddi sonuçları olacağını söyledi.
Arakan - 19.10.2020
Canlı kalkan olarak kullanılan Arakanlı Müslümanlar, Seçim Komisyonu'nun da hedefinde
Myanmar'ın Arakan eyaletinde, ordunun silahlı çatışmalarda sivilleri canlı kalkan olarak kullandığı, bunun da can kayıplarına yol açtığı bildirildi.
Arakan - 18.10.2020
Elazığlı şehitler adına Mali'de su kuyusu açıldı
Bu kapsamda Elazığ İHH'nin girişimleriyle Afrika, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Afganistan ve Arakan başta olmak üzere ihtiyaç duyan bölgelerde 30 su kuyusu hizmete sunuldu.
Arakan - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- BM, 25 Ağustos'tan bu yana Myanmar'daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısının 603 bine ulaştığını bildirdi.
Arakan - 16.10.2020
Türkiye'nin Yeniden Asya girişimi ve Bangladeş
Bangladeş iki dostu olan Hindistan ve Çin'den gördüğü desteği kaybettiğinde, Türkiye'nin Arakanlı mülteciler konusunda oynadığı rol, Bangladeş ve Türkiye'yi güvenilir bir kardeşlik ilişkisine taşımıştır.
Arakan - 16.10.2020
İyilik Derneği'nden Bangladeş'e sığınan Arakanlılara yardım
Myanmar'daki şiddet olaylarından kaçarak, Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanlara yönelik yardım faaliyetlerini sürdüren İyilik Derneği, 7 bin gıda paketini kamplarda yaşayan ailelere ulaştırdı.
Arakan - 15.10.2020
Arakanlı Müslüman mültecilere destek için uluslararası donörler konferansı düzenlenecek
Arakanlı Müslüman (Rohingya) mültecilere acil insani destek sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde 22 Ekim'de uluslararası donörler konferansı gerçekleştirilecek.
Arakan - 14.10.2020
Myanmar ordusunun mayınlara "kalkan" olarak kullandığı 2 çocuk çatışmalarda öldü
BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, Arakan'da 2 çocuğun Myanmar ordusu ve kendilerine "Arakan Ordusu" adını veren Budist militanlar arasında 5 Ekim'de yaşanan çatışmalarda çapraz ateş sonucu öldüğünü söyledi.
Arakan - 14.10.2020
Arakan'da iktidar partisine mensup 3 siyasetçi kaçırıldı
Myanmar'ın Arakan eyaletinde iktidardaki Demokrasi İçin Ulusal Birlik Partisi (NLD) mensubu üç siyasetçinin 8 Kasım'da yapılacak parlamento seçimleri için çıktıkları kampanya gezisi sırasında kaçırıldığı bildirildi.
Arakan - 13.10.2020
Bangladeş'te mülteci kampındaki çatışmanın son kurbanı 14 yaşındaki çocuk oldu
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı kampta, suç örgütleri arasında geçen hafta çıkan çatışmada yaralanan 14 yaşındaki bir çocuğun öldüğü bildirildi.
Arakan - 12.10.2020
Uluslararası Af Örgütü, Myanmar'da Müslümanlara yönelik saldırılara ilişkin yeni kanıtlar gösterdi
Uluslararası Af Örgütü, Myanmar ordusu ile eyalette özerklik talebiyle silahlı eylemler düzenleyen Budist Arakan Ordusu örgütü arasındaki silahlı çatışmalar sırasında Arakan eyaletindeki sivillere yönelik saldırıların düzenlendiğine dikkati çekerek bu saldırılara ilişkin yeni kanıtlar paylaştı.
Arakan - 8.10.2020
Son dakika haberleri... Rohingyaların kaldığı mülteci kamplarında çatışma: En az 8 ölü
Son dakika haber... Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde bulunan mülteci kamplarındaki iki suç örgütünün üyeleri arasında çıkan silahlı çatışmada 8 kişi hayatını kaybetti.
Arakan - 8.10.2020
HRW'den, Arakanlı Müslümanların zorla tutulduğu kamplara ilişkin dikkati çeken rapor
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Myanmar'da yerlerinden edilmiş Arakanlı Müslümanların (Rohingya) zorla tutulduğu bakımsız kamplardaki yaşam koşullarına ve insan haklarını ihlal eden uygulamalara dikkati çeken bir rapor yayımladı.
Arakan - 7.10.2020
Bangladeş'te mülteci kampında çatışmada 4 Arakanlı Müslüman öldü
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı kampta, suç örgütleri arasında çıkan çatışmada en az 4 kişi hayatını kaybetti.
Arakan - 27.9.2020
Bangladeş'te ailelerine kavuşmak isteyen Arakanlı kadınlar açlık grevinde
Bangladeş'te ücra Bhasan Char Adası'nda tutulan bir grup Arakanlı Müslüman (Rohingya) kadın, ailelerine kavuşmak için beş gün önce açlık grevine başladı.
Arakan - 26.9.2020
Bangladeş'ten uluslararası topluma Arakan krizinde daha etkili rol oynaması çağrısı
BİRLEŞMİŞ Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina, Birleşmiş Milletler'e (BM), Arakanlı Müslümanlar (Rohingya) konusundaki krizin çözümünde daha etkili rol oynaması çağrısı yaptı.
Arakan - 26.9.2020
Malezya Başbakanı Muhyiddin, BM'de Filistin ve Arakan sorunlarına değindi
KUALA Malezya Başbakanı Muhyiddin Yasin, Birleşmiş Milletlerin (BM) 75. Genel Kurulundaki konuşmasında, "Filistin ve Arakan meseleleri, daha iyi ve güçlü bir BM'ye ihtiyacımız olduğunu göstermektedir.
Arakan - 14.9.2020
Arakanlı Müslümanların Bhasan Char adasına yerleştirilmesi planı geri dönüşü riske atıyor
Bangladeş hükümetinin, Arakanlı Müslüman göçmenleri ücra Bhasan Char Adası'na yerleştirme planının, göçmenlerin Myanmar'a geri dönmelerini erteleyeceğinden endişe ediliyor.
Arakan - 14.9.2020
Son dakika haberi | BM'den "Myanmar'da sivillere yönelik saldırılar insanlığa karşı suç teşkil edebilir" uyarısı
Gelen son dakika haberine göre Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Myanmar ordusu ve Budist milliyetçilerin, Arakanlı Müslümanlara karşı kitlesel şiddet eylemleri başlattığı 2017'den bu yana sivillere yönelik saldırıların devam ettiğini ve bu saldırıların bazılarının savaş suçu ve...
Arakan - 12.9.2020
Son dakika haber... Endonezya'da kurtarılan Arakanlı sığınmacılardan 3'ü hayatını kaybetti
Son dakika gündem haberi: Endonezya'nın Açe eyaletinde kurtarılan Arakanlı Müslümanlardan 3'ünün yaşamını yitirdiği bildirildi.
Arakan - 11.9.2020
Myanmarlı askerlerden Arakanlı Budist kadına tecavüz itirafı
Myanmar ordusu mensubu üç asker, Arakan eyaletinde Budist bir kadına tecavüz ettiklerini itiraf etti.
Arakan - 10.9.2020
Son Dakika: Myanmar'da Kovid-19 nedeniyle Yangon'un bazı ilçelerinde karantina ilan edildi
Myanmar'da ağustos ayında Kovid-19 vakalarının artması üzerine Arakan eyaletinde ve ardından Yangon'a bağlı 7 ilçede kısmi sokağa çıkma yasağı getirilmişti.
Arakan - 10.9.2020
Malezya, Filistin-İsrail meselesinde iki devletli çözüme desteğini yineledi
Video konferans aracılığıyla yapılan 53. Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda Malezya delegasyonu adına konuşan Bakan Hişamuddin, Güney Çin Denizi, Arakanlı mülteciler ve Filistin konularına değindi.
Arakan - 10.9.2020
Uluslarası Af Örgütü raporu Myanmarlı holdingin ülkede insan hakları ihlallerini finanse ettiğini...
Myanmar'da 1990 yılında ordunun kurduğu Myanma Economic Holdings PLC (MEHL) holdinginin, Arakanlı Müslümanlara zulmedilmesi dahil insan hakları ihlallerine giren faaliyetleri finanse ettiği bildirildi.
Arakan - 9.9.2020
Son dakika haberi! Burma İnsan Hakları Ağı İcra Direktörü Kyaw Win, Myanmarlı askerlerin itiraflarını değerlendirdi...
Son dakika gündem haberi... Burma İnsan Hakları Ağı İcra Direktörü Kyaw Win, Myanmar ordusunda görevli iki askerin, Arakanlı Müslümanları öldürdüklerini, toplu mezarlara gömdüklerini ve kadınlara tecavüz ettiklerini itiraf etmesiyle uluslararası toplumun "kafasını kuma gömmesinin" daha da zorlaşacağı...
Arakan - 9.9.2020
Endonezya: Arakanlı Müslümanların ülkelerine geri dönmesi sağlanmalı
Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi, Arakan meselesinde karşılaşılan insani sorunların çözümü için sığınmacıların geri dönmesinin sağlanması gerektiğini bildirdi.
Arakan - 8.9.2020
Myanmar'da havan topu saldırısı sonucu 5 sivil öldü
Myanmar'ın Arakan eyaletinde bir köye dört havan mermisinin isabet etmesi sonucu sivillerden 5'i yaşamını yitirdi, 8'i yaralandı.
Arakan - 8.9.2020
Myanmarlı askerler, Arakanlı Müslümanlara "soykırım" yaptıklarını itiraf etti
Myanmar ordusunda görevli iki asker, Arakanlı Müslümanları öldürdüklerini, toplu mezarlara gömdüklerini ve kadınlara tecavüz ettiklerini itiraf etti.
Arakan - 7.9.2020
Endonezya sularında kurtarılan Arakanlı Müslümanların 7 aydır denizde olduğu belirlendi
Endonezya'nın Açe eyaletinde kurtarılan 297 Arakanlı Müslüman'ın 7 aydır denizde olduğu tespit edildi.
Arakan - 7.9.2020
Endonezya'da denizde mahsur kalan 297 Arakanlı Müslüman kurtarıldı
Endonezya'nın Açe eyaletinde tekneleriyle denizde mahsur kalan 297 Arakanlı Müslüman kurtarıldı.
Arakan - 2.9.2020
Son dakika haber | Hollanda ve Kanada, Myanmar'a karşı açılan soykırım davasına katılmak istiyor
Son dakika haberi... Hollanda ve Kanada, Myanmar'ın Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırım işlediğine ilişkin Gambiya'nın Uluslararası Adalet Divanında (UAD) açtığı davaya müdahil olmak istediğini açıkladı.
Arakan - 1.9.2020
Yetim Dayanışma Günleri'nde yaklaşık 92 bin yetime ulaşılacak
Organizasyon kapsamında uygulanacak projeler arasında ev tamir ve inşası, seracılık, sağmal hayvan dağıtımları gibi sosyal yardımlar, sünnet organizasyonu, hijyen paketi dağıtımları, sağlık taraması gibi sağlık yardımları, okul inşası, kırtasiye dağıtımı gibi eğitim yardımları, geziler, uçurtma şenlikleri, burs yardımı, şiir, kompozisyon, resim ve bilgi yarışmaları gibi kültürel yardımlar öne çıkıyor. Projeler, Afrika'da Mali, Nijer, Sierra Leone, Somali ve Sudan, Asya'da Afganistan, Arakan, Bangladeş, Filipinler/Bangsamoro, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Tayland/Patani ve Endonezya/Açe, Balkanlar'da Arnavutluk, Bosna Hersek ve Karadağ, Orta Doğu'da Lübnan, Suriye, Türkiye, Filistin, Yemen ve İran, Kafkasya/Orta Asya'da Azerbaycan ve Kırgızistan'da gerçekleşecek.
Arakan - 1.9.2020
Son dakika! Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni Kovid-19 vakalarının çoğunluğu Arakan eyaletinde tespit edilirken, eyalette son 2 haftada 300'e yakın vakaya rastlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Arakan Haberleri | Arakan Haber - Haberler - Arakan haberleri, son dakika arakan haber ve gelişmeleri burada. Gambiya, Uluslararası Adalet Divanı'nda Myanmar'a karşı açtığı davaya yeni belgeler sundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 23:28:55. #1.14#
title