Abdülmecid Haberleri

Abdülmecid haber, Abdülmecid son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdülmecid - Dün
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun: "Filistin halkı temiz ve kutsal Kudüs'te işgal ve gaspa karşı direniyor"
Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, Filistin halkının Ramazan Bayramı kutlayarak, "Filistin halkı temiz ve kutsal Kudüs'te işgal ve gaspa karşı direniyor" dedi.
Abdülmecid - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Abdülmecid - Dün
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile telefonda görüştü
Son dakika politika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Abdülmecid - 24.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Osmanlı saray resminin tek temsilcisi Milli Saraylar Resim Müzesi ziyaretçilerini bekliyor
Sultan Abdülmecid tarafından 1856'da "Veliahd Dairesi" olarak inşa ettirilen İstanbul Beşiktaş'taki mekanı sanatseverlere açan müze, özgün restorasyon, özenli teşhir ve tefrişiyle alanında benzersiz bir nitelik kazandı.
Abdülmecid - 18.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Ayasofya dünyaya örnek olabilecek bir modelle restore ediliyor (3)
İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin en gelişmiş teknikler kullanılarak, dünyaya örnek bir model olacak şekilde restorasyon ve bakımlardan geçtiğini belirtti. Yılmaz, Ayasofya-i Kebir Camisi'ndeki restorasyon çalışmaları hakkında AA muhabirine yaptığı açıklamada, tarihi yapının Roma İmparatorluğu döneminde taç giyme törenleri, Osmanlı döneminde ise önemli merasimlerin düzenlendiği protokol mabedi olduğunu söyledi. Ayasofya'nın 1500 yıllık bir geçmişi olduğunu, bu süreçte yaşanan siyasi, sosyal, kültürel ve doğal afetlerin de yapıyı etkilediğini ve izler bıraktığını belirten Yılmaz, "Ayasofya, Nika İsyanı'nda yakılmış, Latin istilasını yaşamış, büyük depremlerde yıkımlara maruz kalmış, yangın ve diğer afetlerden etkilenmiştir. Tarihi boyunca pek çok zorluğu aşarak günümüze ulaşmış ve insanlık tarihinin en önemli mabetlerinden birisi olarak yaşamaya devam etmektedir." dedi. Yılmaz, İstanbul'u 1453'te fetheden Osmanlı'nın Ayasofya'ya büyük önem verdiğini, Fatih Sultan Mehmet'in ilk işlerinden birisinin de burayı korumaya almak olduğunu dile getirdi. "Mimar Sinan'ı, Ayasofya'nın mimarları arasında zikretmek mümkün" Sultan 2. Selim ile 3. Murad döneminde Ayasofya'nın büyük bir bakım ve restorasyondan geçirildiğini anlatan Yılmaz, şunları kaydetti: "Minareler ekleniyor, istinat duvarları, payanda ilaveleri yapılıyor. Aslında Ayasofya'yı 16. yüzyıldan bugüne taşıyan hatta gelecek asırlara taşıyan destek, bakım ve onarım çalışması Mimar Sinan'ın eliyle gerçekleştirilmiştir. Bütün mimarlar, 'Eğer Mimar Sinan'ın eliyle onarım ve destek çalışmaları olmasaydı bugün harap olmuş bir Ayasofya'yı konuşurduk' der. Bu sebeple Mimar Sinan'ı, Ayasofya'nın mimarları arasında zikretmek mümkün." İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Yılmaz, Mimar Sinan'dan sonra en büyük bakımın önemli bir bütçe ayrılarak, Sultan Abdülmecid tarafından mimar Fossati eliyle yaptırıldığını söyledi.
Abdülmecid - 09.04.2021
Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Soylu, Türk Polis Teşkilatının ilk müzesinin açılışını yaptı Açıklaması
Müzelerin, görsel yönüyle toplumsal hafızayı tazelemesinin yanı sıra barındırdığı tarihsel zenginlikle aynı zamanda gelecekle de bağ kuracağını ifade eden Aktaş, 6 bölümden oluşan müzede Sultan Abdülmecid'den bu yana Emniyet Teşkilatının kullandığı araç-gereçler, geçirdiği safhalardaki gelişim, değişim ve modern bir teşkilata dönüşmesinin net şekilde görülebileceğini bildirdi.
Abdülmecid - 11.03.2021
Cezayir'de erken seçimler 12 Haziran'da
Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, geçtiğimiz ay parlamentonun alt kanadını feshetmesinin ardından ülkedeki erken genel seçimlerin 12 Haziran'da yapılacağını duyurdu.
Abdülmecid - 12.02.2021
Son dakika! Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, tedavi için gittiği Almanya'dan ülkesine döndü
Son dakika gündem haberi: Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, ayak parmağında oluşan komplikasyonların tedavisi için gittiği Almanya'dan ülkesine döndüğü bildirildi.
Abdülmecid - 29.01.2021
TBMM'nin himayesinde Misak-ı Milli Anma Programı düzenlendi
"Türkiye'nin milletiyle coğrafi sınırlarıyla bölünmez bir bütün olduğu" anlamına gelen Misak-ı Milli kararının, Meclisi Mebusan tarafından bugün programın yapıldığı salonda alındığını kaydeden Elçi, "Sultan Abdülmecid'in kızları için 1850'nin sonunda inşa ettirdiği çifte saraylardan oluşan üniversitemizin Fındıklı Kampüsünün Cemile Sultan Sarayı'nı oluşturan bölümündeki bu salon, uzun süre Osmanlı Parlamentosu olarak kullanılmasının yanı sıra Milli Mücadele'nin resmi ağızdan ilk kez dillendirildiği mekan olması bakımından da yakın dönem Türkiye tarihinde çok önemli bir yere sahiptir.
Abdülmecid - 20.01.2021
Son dakika haberi... Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, tedavi için gittiği Almanya'da cerrahi operasyon geçirdi
Son dakika haber... Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un ayak parmağında oluşan komplikasyonların tedavisi için bulunduğu Almanya'da cerrahi operasyon geçirdiği bildirildi.
Abdülmecid - 03.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Osmanlı Devleti'nin 31. Padişahı Sultan Abdülmecid Han'ın üçüncü kuşak torunu ve hanedanın 44.
Abdülmecid - 31.12.2020
Son dakika haberleri | Kudüs'te Osmanlı himayesi: Yavuz Sultan Selim'in Kudüs ziyareti
Osmanlı devletinin 1516 yılında Kudüs'te başlayan hakimiyeti süresince tüm farklı din ve mezhepler huzur içinde yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Osmanlı devletinin adalet ve barışla yönettiği Kudüs'te, Müslüman olmayanlar arasında çıkan ihtilaflar da sonlandırılmıştır. Oluşan ihtilaflarda adaletli ve egemen arabulucu pozisyonunda bulunan Osmanlı devlet yöneticileri, ortaya çıkan ihtilafları çözüme kavuşturabilmişlerdir. Bunun en güzel örneklerinden biri, yeryüzünde Hıristiyan dünyası için en kutsal mekan olarak kabul edilen Kıyamet Kilisesi'nde çıkan ihtilafın Sultan Abdülmecid döneminde bir fermanla çözümlenmiş olmasıdır.
Abdülmecid - 22.12.2020
Son Dakika | Cezayir, Fransa'dan sömürge dönemine ait belgeleri istedi
Cumhurbaşkanı Tebbun, 19 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Danışmanı Abdülmecid Şeyhi'yi "ulusal tarih ve arşivleri yeniden yapılandırma" göreviyle yetkilendirmişti.
Abdülmecid - 20.12.2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile telefonla görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Abdülmecid - 20.12.2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Abdülmecid - 15.12.2020
Osmanlı hanedanı üyesi Yavuz Alpan, Beyrut'ta son yolculuğuna uğurlandı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 92 yaşında vefat eden Osmanlı hanedanı üyelerinden Sultan I. Abdülmecid'in torunu Yavuz Alpan toprağa verildi.
Abdülmecid - 15.12.2020
Son dakika haberleri! Fas Kralı 6. Muhammed, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'a "acil şifa" diledi
Son dakika gündem haberi... Fas Kralı 6. Muhammed, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve bir süredir tedavi altında olan Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'a "acil şifa" mesajı gönderdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdülmecid Haberleri | Abdülmecid Kimdir - Haberler - Abdülmecid haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdülmecid kimdir, hayatı ve biyografisi. Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun: Filistin halkı temiz ve kutsal Kudüs'te işgal ve gaspa karşı d
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 16:28:24. #1.14#

title