Yök Atlas Haberleri

Yök Atlas haber, Yök Atlas son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yök Atlas - 10.02.2021
YÖK Atlas, 2021-YKS'de tercih yapacak adaylar için güncellendi
Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas) içerisindeki bazı modüller, 2020-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) verilerine göre güncellenerek, 2021-YKS'de üniversite tercihi yapacak adayların, velilerin ve rehberlik hizmeti sunan uzmanların erişimine açıldı.
Yök Atlas - 06.11.2020
39 yılı geride bırakan YÖK, bilim hayatına yön verecek yeni projelere imza atıyor
Üniversitelerde dijital dönüşüm Son dönemde yükseköğretim alanında dijital ortamda yenilikçi düzenlemeler de hayata geçirildi. YÖK'te dijital sistem ve veri paylaşımı üzerine de çalışmalar yürütüldü. Online denklik başvurusu, YÖK Atlas, YÖK Akademik, Ulusal Tez Merkezi, üniversitelere e-Kayıt, YÖK Kariyer, e-Mezuniyet Belgesi, YÖK mobil uygulamaları gibi e-Devlet üzerinden kolayca yürütülen hizmetler sunulmaya başlandı.
Yök Atlas - 24.08.2020
Son dakika! YÖK Atlas'tan 33 milyondan fazla kişi yararlandı
Son dakika haberi: YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu'nca (YÖK) üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla hizmete sunulan Yükseköğretim Program Atlası'ndan (YÖK Atlas) 2016 yılından bugüne kadar bütün sene boyunca toplam 33 milyon 617 bin kişi faydalandı.
Yök Atlas - 24.08.2020
GÜNDEM / 24 Ağustos 2020
(Ankara/15.00) ÖZEL HABER 1- Küresel havacılık devlerine Başkent'ten kompozit parça ihracı Dünyanın önemli havacılık ve savunma sanayi firmalarından Airbus'un bazı kompozit parçaları Başkent OSB'deki bir fabrikada üretiliyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Burada hem kendi ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz hem de büyük bir ihracat yapılıyor. Firma, Airbus gibi küresel havacılık devi firmaların bazı kritik parçalarında dünyadaki tek üreticisi konumunda" "Firma, kilogram başına ihracat değeri 4 bin 500 doları bulan yüksek kalitede ve katma değerli ürünler üretebiliyor" (Sevgi Ceren Gökkoyun/Ankara) 2- Üniversite tercih döneminde 2 milyonu aşkın kişi YÖK Atlas'ı kullandı Yükseköğretim Kurulunca, üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla 2016'da hizmete sunulan YÖK Atlas'tan bugüne kadar toplam 33 milyon 617 bin kişi faydalandı Bu yılki tercih sürecinde, programda 5 milyon 72 bin 173 kez oturum açılırken kullanıcıların toplam sayfa görüntüleme sayısı ise 40 milyon 729 bin 911 oldu Lisans düzeyinde tercih yapacak adaylar YÖK Atlas'ta, üniversite programları arasında sırasıyla en çok hemşirelik, tıp, bilgisayar mühendisliği; ön lisansta ise ilk ve acil yardım, anestezi ve bilgisayar programcılığı bölümlerine ilgi gösterdi (Selma Kasap/Ankara) 3- Turizmde yıl sonuna kadar canlılık beklentisi Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan: "Canlılığın kasıma ya da yıl sonuna kadar devam etmesini beklemekteyiz, göstergeler bu şekilde.
Yök Atlas - 09.08.2020
Adaylar, üniversiteleri "YÖK Sanal Fuarı" ile keşfetti
Salgın koşullarını dikkate alarak ilk kez gerçekleştirdikleri sanal fuar ile adaylar ve üniversiteleri dijital platformda buluşturmayı istediklerini anlatan Saraç, şöyle devam etti: "Fuar ile tercih edeceği üniversite ve programın adaylara dijital ortamda yakından tanıtılmasını hedefledik. Sanal fuara, üniversitelerimiz çok büyük oranda katılım sağladı. Tek çatı altında dijital ortamda kendilerini tanıtma fırsatı yakalayan üniversite yetkililerinden, fuar öncesi ve sonrasında çok olumlu görüşler aldık. Tercih sürecinin en önemli tanıtım çalışmasını gerçekleştirdiklerini ifade ettiler. Tercih sürecindeki adaylarımız da fuara büyük ilgi gösterdi. Sanal fuar 4 gün içerisinde 153 bin kayıtlı kişi tarafından yaklaşık 250 bin kez ziyaret edildi. 1 milyon 170 bin sayfa ziyaretinin gerçekleştirildiği sanal fuarda yaklaşık 1 milyon kez stant ziyareti de yapıldı. Bu memnuniyet verici. Fuarın, adayların bilinçli ve daha doğru bir program ve üniversite tercihi yapmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz." "Öğrenci dostu YÖK" olarak, YÖK Atlas gibi çok önemli ve faydalı bir tercih programını öğrenci, veli ve rehberlik uzmanlarının hizmetine sunduklarını hatırlatan Başkan Saraç, son yıllarda birçok üniversite adayının tercih aşamasında bu programdan büyük oranda yararlandığına dikkati çekti.
Yök Atlas - 29.07.2020
Yükseköğretim Program Atlası güncellendi
Tercih sürecinin bilimsel düzeyde ilerlemesi ve öğrencilerin daha bilinçli tercih yapması için hayata geçirilen YÖK Atlas programındaki modüller güncellenerek, 2020-YKS'de üniversite tercihi yapacak adayların, velilerin ve rehberlik hizmeti sunan uzmanların erişimine açıldı.
Yök Atlas - 28.07.2020
YÖK'ten üniversite tercihi yapacak adaylara "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı"
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda 4-7 Ağustos'ta sanal fuar düzenlenecek.
Yök Atlas - 13.11.2019
Doçentlik belgesi artık e-Devlet'te
YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, 'Dijitalleşen YÖK' mottosuyla son dönemlerde yükseköğretim alanında dijital ortamda birçok düzenlemenin hayata geçirildiği ve birçok yeniliğe imza atıldığı bildirildi. Bu kapsamda 'Online Tanıma ve Denklik Başvurusu', 'YÖK Atlas', 'YÖK Akademik', 'Üniversite e-Kayıt', 'Öğrenci Belgesi', 'Mezun Belgesi', 'Ulusal Tez Merkezi' ve 'YÖK Mobil' gibi özellikle e-Devlet kapısı üzerinden kolayca yürütülen hizmetlerin sunulmaya başlandığı hatırlatılan açıklamada, son olarak doçentlik belgelerinin de e-Devlet kapısı üzerinden alınmasına imkan tanındığı belirtildi.
Yök Atlas - 13.11.2019
Doçentlik belgeleri e-Devletten alınacak
Dijital sistem ve veri paylaşımı üzerine de çalışmalar yürütülerek birçok yeniliğe imza atıldığı belirtilen açıklamada, Online Tanıma ve Denklik Başvurusu, YÖK Atlas, YÖK Akademik, Üniversite e-Kayıt, Öğrenci Belgesi, Mezun Belgesi, Ulusal Tez Merkezi ve YÖK Mobil gibi hizmetlerin e-Devlet kapısı üzerinden yapılabildiği hatırlatıldı.
Yök Atlas - 09.11.2019
2020 YKS öncesinde, YÖK Atlas verileri güncellendi
YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK), üniversite adaylarına tercih sürecinde rehberlik eden Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas) verilerini 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde güncelledi.
Yök Atlas - 09.11.2019
2020 YKS öncesinde, YÖK Atlas verileri güncellendi
YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK), üniversite adaylarına tercih sürecinde rehberlik eden Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas) verilerini 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde güncelledi.
Yök Atlas - 09.11.2019
YÖK Atlas verileri güncellendi
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla hizmete sunulan YÖK Atlas güncellenerek erişime açıldı.
Yök Atlas - 06.11.2019
"Yeni YÖK", değişen vizyonuyla 38 yılı geride bıraktı
Üniversitelerde dijital dönüşüm başladı Son dönemde yükseköğretim alanında dijital ortamda yenilikçi düzenlemeler de hayata geçirildi. YÖK'te dijital sistem ve veri paylaşımı üzerine de çalışmalar yürütüldü. Online denklik başvurusu, YÖK Atlas, YÖK Akademik, Ulusal Tez Merkezi, üniversitelere e-Kayıt, YÖK Kariyer, YÖK mobil uygulamaları gibi e-Devlet üzerinden kolayca yürütülen hizmetler sunulmaya başlandı.
Yök Atlas - 26.09.2019
YÖK, üniversitelerin karnelerini açıkladı
Raporların, daha önceki YÖK ATLAS verileri gibi bilim adamları, sıralama yapanlar, sosyolojik tahlillerde bulunanlar, akademik ve bilimsel gelişmeleri izleyip makale haline getirecekler için hazır veri sunan çalışmalar olduğunu belirten Saraç, raporların yoğunlaştığı ortak yönleri ek bir raporla kamuoyuna kısa ve öz şekilde sunacaklarını da bildirdi.
Yök Atlas - 02.08.2019
YÖK Atlas'ı 20 milyonu aşkın kişi kullandı
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla hizmete sunulan Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas), hayata geçirildiği günden bu yana 20 milyonu aşkın kişi tarafından kullanıldı.
Yök Atlas - 24.07.2019
Adaylar, YÖK Atlas'ta en çok hukuk ve sağlık programlarını inceledi
YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu, (YÖK) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencilerin meslek seçimlerine ilişkin karar verme sürecinde bilinçli tercih yapması için yardımcı olacak bazı YÖK Atlas verilerini paylaştı.
Yök Atlas - 24.07.2019
Üniversite adayları en çok "hukuk" ve "tıp" alanlarını araştırdı
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) hizmete sunulan üniversite tercih rehberi Yükseköğretim Program Atlası'nın (YÖK Atlas) verilerine göre, lisans düzeyinde tercih yapacak adaylar en çok "hukuk", "tıp" ve "diş hekimliği" bölümlerini inceledi.
Yök Atlas - 24.07.2019
MEB'den YKS adaylarına binlerce eğitimciyle "tercih" desteği
Yükseköğretim Kurulunun Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas) sitesinden üniversiteler ve sıralamalarla ilgili her türlü bilgiye ulaşma imkanının bulunduğuna dikkati çeken Yıldırım, veliler için tavsiyelerini şöyle sıraladı: "Velilerimiz için de elbette biraz stresli bir dönem bu.
Yök Atlas - 20.07.2019
GÜNDEM / 20 Temmuz 2019
(Klaipeda/19.00) 4- Fransa Bisiklet Turu, Tarbes-Tourmalet arasındaki 14. etap yarışıyla devam ediyor. (Fotoğraflı - Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Kapıkule'de planlı tedbirler geçişleri hızlandırdı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Kapıkule Sınır Kapısı'nda 2019 yılı gurbetçi sezonu için aldığımız yeni tedbirler sayesinde 1-18 Temmuz tarihleri arasında geçen yıl aynı döneme göre ilave yaklaşık 6 bin aracın daha hızla geçişi sağlandı" "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız başta olmak üzere tatilini ülkemizde geçirmek isteyen misafirlerimizin geçtiğimiz hafta sonu Kapıkule'de oluşturduğu yoğunluk da görevlendirdiğimiz ilave personel, web sayfasından yaptığımız gümrük kapılarına ait görüntü paylaşımı sayesinde hızla eritildi" (Merve Özlem Çakır/Ankara) 2- Saraç'tan YKS tercihlerinde "YÖK Atlas" önerisi YÖK Başkanı Prof.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yök Atlas Haberleri | Yök Atlas Haber - Haberler - Yök Atlas haberleri, son dakika yök atlas haber ve gelişmeleri burada. Anadolu Üniversitesi YÖK Sanal Fuarında yerini aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 21:34:13. #1.14#

title