YILMAZ ÖZDİL HABERLERİ

Yılmaz Özdil haber, Yılmaz Özdil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil

Doğum Yeri İzmir / Türkiye
Doğum Tarihi 2.1.1965 -

Yılmaz Özdil Kimdir ?

Yılmaz Özdil, 1965 yılında İzmir’de doğmuştur. Babası Veli Özdil, annesi Nadide Özdil’dir. Dedesi Süleyman bey zamanında Aksaray’dan İzmir’e göç etmiş. Yıldırım adında bir abisi vardır.İzmir Atatürk Lisesi’nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yılmaz Özdil 19.3.2020
Tillo'dan Yılmaz Özdil'e tepki
Siirt'in Tillo ilçesi Hazreti İsmail Fakirullah Kur'an Kursu imam hatibi İsmail Hakkı Toprak, gazeteci yazar Yılmaz Özdil'in Tillo'ya yönelik makalesine tepki gösterdi.
Yılmaz Özdil: 'Mustafa Kemal' Eskişehir'e geliyorYılmaz Özdil 27.2.2020
Yılmaz Özdil 17.12.2019
Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali İkinci Yılında Aşık Veysel'den ilham aldı
Teknik Destek Ödülü Yönetmen Yılmaz Özdil'in oldu Festivalin klasiği olan 15 bin TL'lik Teknik Destek Ödülü bu yıl, Türkiye'nin en eski stüdyolarından Fono Film tarafından Türkiye'den Yılmaz Özdil'e verildi.
Yılmaz Özdil 16.12.2019
2. Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Türk Kızılayın verdiği "Kızılay Dostluk Ödülü"nü İran'dan Lida Fazli'nin "This Side, Other Side" filmi, Fono Filmin verdiği "Teknik Destek Ödülü"nü ise Yılmaz Özdil'in "Ağır Yük" filmi aldı.
Yılmaz Özdil 6.11.2019
Buca "Anıtkabir" sergisine ev sahipliği yapacak
Buca Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurlandığı 10 Kasım'ın 81'inci yıl dönümünde çok özel bir sergiyle anacak. İzmirli Gazeteci ve Televizyon Habercisi Korcan Karar'ın objektifinden çekilen fotoğraflarla hazırlanan sergide, Mustafa Kemal Atatürk'ün başkent Ankara'daki ebedi istiratgâhı Anıtkabir'in çok özel fotoğrafları İzmirlilere sergilenecek. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde (BBKSM) 9 – 24 Kasım 2019 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaretçilerini ağırlayacak Korcan Karar Anıtkabir Fotoğraf Sergisi'nin açılışı 9 Kasım Cumartesi günü saat 14.00'te, Korcan Karar ve Türkiye'nin Duayeni, Usta Gazeteci Uğur Dündar'ın katılımıyla gerçekleştirilecek. BİR GAZETECİLİK GÖREVİDİR Titiz ve özenli çalışmasıyla Anıtkabir'i kendisine has bakış açısıyla fotoğraflayan Karar, tüm hemşehrileri sergiye davet etti.Karar, "Bu serginin Buca'da yapılması çok değerli. Serginin amacı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ölüm yıl dönümünde bir kez daha saygı ve minnetle anmak. Böylesi önemli bir günde İzmirlilere ve Bucalılara Anıtkabir fotoğraflarını sunmak bir gazetecilik görevidir" şeklinde konuştu. UĞUR DÜNDAR: MUHTEŞEM FOTOĞRAFLAR Serginin açılışına katılacak Usta Gazeteci Yazar Uğur Dündar, "Gazetecilikten başka işi olmamış, değerli televizyon habercisi kardeşim Korcan Karar, çok yönlüdür. Örneğin fotoğraf sanatına olan tutkusu bunlardan biridir. Büyük uğraşlar vererek çektiği Anıtkabir fotoğraflarını tek tek inceleme olanağını buldum. Korcan'ın gözünü, yüreğini ve Büyük Önderimize olan gönülden bağlılığını yansıtan, her biri muhteşem fotoğraflar. Sergilenmesi fikrini de candan destekledim. İnanıyorum ki; sizler de çok beğeneceksiniz, düşüncelerime katılacaksınız" diye konuştu. YILMAZ ÖZDİL: GÖZLERİ OBJEKTİF, DUYGULARI DEKLANŞÖRDÜR Karar'ın fotoğraflarını inceleyen bir diğer usta isim Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil ise serginin albümleştirilen kataloğunun ön sözünde, "Gazetecilerin para ve makam için kalemini sattığı günümüzde, arkadaşını satmamak için kalemini bırakmayı göze alan meslektaşım.
Yılmaz Özdil 29.9.2019
5'inci uluslararası istanbul arapça kitap fuarı başladı
– Basın Yayın Birliği ve Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği'nin katkılarıyla, bu yıl beşincisi düzenlenen 'Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı' açıldı. Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde başlayan fuarda Yılmaz Özdil'in kaleme aldığı Mustafa Kemal kitabının Arapça baskısı, ilk kez okurla buluştu.
Yılmaz Özdil 7.9.2019
Uğur Dündar belgeseli Çeşmeliler ile buluştu
Uğur Dündar'ın kısa kesitlerle çocukluğu, gençliği ve okul yılları, ağırlıklı olarak mesleki nitelikleri ve karakteristik özelliklerinin anlatıldığı belgeselde bugüne kadar hiçbir yerde yayınlanmamış bazı görüntüler de yer aldı. Girişte ve jenerikte Türkiye'nin evrensel değerlerinden Fazıl Say'ın "Kumru" adlı eserinin yer aldığı belgeselin finalinde ise dünya çapındaki klasik müzik bestecisi Can Atilla'nın "İnanç ve Zafer" isimli eseri kullanıldı. Belgeselde Uğur Dündar'ın yaşamına tanıklık eden,Türkiye'nin tanınmış simalarından Müjdat Gezen, Haluk Şahin, Yılmaz Özdil, Metin Akpınar, Bekir Coşkun, İlker Başbuğ, Aziz Yıldırım, Halit Kıvanç, Güneş Tecelli, Emin Çölaşan, Ferda Öngün, Mustafa Hoş, Sedef Kabaş, Mine Özbek, Orhan Baykal, Murat Ergün, Umur Bugay, Ayşenur Arslan, Uğur Dündar'ın hayatından kesitler anlattı.
Yılmaz Özdil 3.8.2019
Bademli Festivali'nde Uğur Dündar'a büyük ilgi
EGE'YE İLK ZEYTİNİ GETİREN KİŞİYİ AÇIKLADI Uğur Dündar ise konuşmasına Müjdat Gezen ve Yılmaz Özdil'in selamlarını getirdiğini söyleyerek başladı.
Yılmaz Özdil 22.6.2019
Savaştan kurtarılan 'Barış' kedinin hikâyesi kitap oldu
  2 SENEDİR YAYINEVİNDE   Şimdi 2,5 yaşında gayet sağlıklı bir kedi olan Barış'ın, Türkiye'ye getirilmesinden Yılmaz Özdil'in yazdığı bir köşe yazısı ile haberdar olduklarını belirten yayınevi yöneticisi Haluk Hepkon, "Barış, yaklaşık 2 senedir bizimle.
Yılmaz Özdil: Uğur Dündar BelgeseliYılmaz Özdil 14.5.2019
Yılmaz Özdil 23.4.2019
İkü Kariyer Onursal Ödülleri' Sahiplerini Buldu
'KARİYER ONUR ÖDÜLÜ' GRUP GÜNDOĞARKEN'İN Açılış konuşmalarının ardından ödüller sahiplerini buldu. Gecede, 'Yaşam Boyu Onur' ödülünü oyuncu Müjdat Gezen, 'Yılın En Beğenilen Kitabı' ödülünü Mustafa Kemal kitabıyla Yılmaz Özdil, 'Kariyer Onur Ödülünü' Grup Gündoğarken, 'Yılın En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu' ödülünü Eda Ece, 'Yılın En Beğenilen Erkek Sanatçısı' ödülünü Gökhan Türkmen, 'Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncusu' ödülünü Sevda Erginci, 'Yılın En Beğenilen Dizisi' ödülünü ise Yasak Elma aldı.
Yılmaz Özdil 16.2.2019
Karadeniz 5. Kitap Fuarı Başladı
Karadeniz'de kitap dolu günler Bu yıl 9 gün sürecek fuarda, aralarında İlber Ortaylı, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Ahmet Şimşirgil ve İsmail Saymaz gibi pek çok yazar, akademisyen ve şair okurlarıyla buluşacak.
Yılmaz Özdil 12.2.2019
Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'nün Kurucu Yöneticisi Tezer, Toprağa Verildi
Yaklaşık bir yıldır akciğer kanseri tedavisi gören evli, 3 çocuk babası petrol mühendisi Cenap Tezer, 10 Şubat'ta sabaha karşı evinde yaşamını yitirdi. Bodrum'da sanata ve sanatçılara olan desteğiyle tanınan Tezer'in ölümü, yakınları, iş, siyaset ve sanat camiasını yasa boğdu. Tezer için bugün öğlen Ortakent Mahallesi'ndeki, Kerem Aydınlar Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, gazeteci-yazar Can Pulak, emekli Orgeneral Çetin Doğan, gazeteci-yazar Yılmaz Özdil, Tezer'in ailesi ve çok sayıda seveni katıldı.
Yılmaz Özdil 6.2.2019
Karadeniz 5. Kitap Fuarı Etkinlik Programı Açıklandı
Karadeniz 5. Kitap Fuarı'nda, aralarında İnci Aral, İlber Ortaylı, Mine Söğüt, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Sinan Meydan, Akın Birdal, Nazım Alpman, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Şimşirgil, Arif Keskiner, Zeynep Aliye, Koray Avcı Çakman, Aret Vartanyan, Nazlı Karabıyıkoğlu, Mete Yarar, Sevgi Özel, Murat Tavlı, Füsun Çetinel, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Saymaz ve Reis Çelik'in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.
Yılmaz Özdil 5.2.2019
Müjdat Gezen, 2. Abdülhamid'in Torununa Hakaret Suçlamasıyla Hakim Karşısına Çıktı
  "EDEP YOKSUNU SÖYLEMLERDE BULUNULMUŞTUR" Şikayetçi Nilhan Osmanoğlu Vatansever ise " Yüzbinlerce kişinin izlediği bir programda çocuğum, ailem izlerken mizahla nitelendirilemez, edep yoksunu söylemlerde bulunulmuştur. Bunları eleştiri gibi de nitelendiremeyiz. Hala internette videoları dönüyor. Şikayetçiyim" dedi.    "CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ" Şikayetçi avukatı Cem Kaya da müvekkiline yüzbinlerce kişinin gözleri önünde hakaret edildiğini savunarak "Kendisi çocukluğumuzdan beri hayranlıkla izlediğimiz bir sanatçıdır. Keşke öyle kalsaydı ancak son dönemlerde sadece müvekkilime değil, Cumhurbaşkanı da olmak üzere pek çok kişiye ideolojik söylemlerle hakaretlerde bulunmaktadır. Cezalandırılmasını talep ediyoruz" diye konuştu.     TARTIŞMA YAŞANINCA HAKİM DURUŞMAYI SONLANDIRDI Bunun üzerine söz alan Müjdat Gezen, "Ben burada suç olan şeyin ne olduğunu anlamış değilim. Telefonla katıldığım programa 'Hanımefendi adayı istiyor' dediler. Ben de 'Adayı değil de neyse. Bunu sonra konuşuruz' dedim. Burada kimseyi aşağılayacak bir ifade kullanmadım. Avukat yalan söylüyor" dedi. Gezen'in bu sözü üzerine avukat Cem Kaya, " Bana 'yalancı' demiştir. Tutanağa geçirilsin" diye müdahale etti. Gezen'in avukatları, müvekkillerinin savunmasına müdahale edildiğini belirterek tepki gösterdi. İki tarafın karşılıklı tartışması devam ederken hakim, "Burası kavga yeri değil. Duruşma yeri" diyerek duruşmayı bitirdiğini belirtti. Duruşma tartışma nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.     İDDİANAME İddianamede, Nilhan Osmanoğlu Vatansever'in 15 Şubat 2017'de Halk TV'de Uğur Dündar tarafından yayımlanan programa katılan Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen arasında geçen konuşmada kendisine, ailesine hakaret edildiğini belirterek şikayetçi olduğu belirtildi.
Yılmaz Özdil: RTÜK'ten Halk TV ve FOX TV'ye Ceza!Yılmaz Özdil 30.1.2019
Şu an buradasınız: Yılmaz Özdil Haberleri | Yılmaz Özdil Kimdir - Haberler - Yılmaz Özdil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yılmaz Özdil kimdir, hayatı ve biyografisi. Yılmaz Özdil sokağa çıkma yasağını delen yaşlılara angut dedi, sosyal medyadan tepki çek
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.3.2020 02:48:06. #1.15#
title