YILMAZ ÖZDİL HABERLERİ

Yılmaz Özdil haber, Yılmaz Özdil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil

Doğum Yeri İzmir / Türkiye
Doğum Tarihi 2.1.1965

Yılmaz Özdil Kimdir ?

Yılmaz Özdil, 1965 yılında İzmir’de doğmuştur. Babası Veli Özdil, annesi Nadide Özdil’dir. Dedesi Süleyman bey zamanında Aksaray’dan İzmir’e göç etmiş. Yıldırım adında bir abisi vardır.İzmir Atatürk Lisesi’nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yılmaz Özdil - 01.11.2021
Ankara Film Festivali 4 Kasım'da Başlıyor!
İlk ya da ikinci filmini çekecek sinemacılara maddi destek sağlayan yarışmada bu yıl Emir Külal Haznevi'nin "11 Yıldız, Güneş ve Ay", Yılmaz Özdil'in "Aforoz", Barış Sarhan'ın "Bulanık Mavi", Mustafa Haktanır'ın "Çam Sakızı Çoban Armağanı", Fehmi Öztürk'ün "Gayrı Resmi Bir Ailenin Pek Müşterek Hikâyesi", Burcu Aykar'ın "Gölgeler Çekildiğinde", Senem Bay'ın "Harabe", Ziya Demirel'in "İki Gözlüler", Alican Durbaş'ın "Lo-Fi" ve Filiz Kuka'nın "Yüzleşme" adlı projeleri yarışacak.
Yılmaz Özdil - 28.10.2021
Ankara Film Festivali Proje Geliştirme Desteği Yarışmasında 10 aday yarışacak
Yönetmen, senarist ve yapımcı Elif Refiğ, senarist Yeşim Çıtak ve yönetmen, senarist Umut Aral tarafından yapılan değerlendirme sonucunda belirlenen 10 aday film şöyle: Emir Külal Haznevi'nin "11 Yıldız, Güneş ve Ay", Yılmaz Özdil'in "Aforoz", Barış Sarhan'ın "Bulanık Mavi", Mustafa Haktanır'ın "Çam Sakızı Çoban Armağanı", Fehmi Öztürk'ün "Gayrı Resmi Bir Ailenin Pek Müşterek Hikayesi", Burcu Aykar'ın "Gölgeler Çekildiğinde", Senem Bay'ın "Harabe", Ziya Demirel'in "İki Gözlüler", Alican Durbaş'ın "Lo-Fi" ve Filiz Kuka'nın "Yüzleşme".
Yılmaz Özdil - 07.10.2021
Gazeteci Yılmaz Özdil'in akademisyen Ebubekir Sifil'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanmasına başlandı
Gazeteci-yazar Yılmaz Özdil, bir köşe yazısında akademisyen Ebubekir Sifil'e hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada savunma yaptı.
Yılmaz Özdil - 25.06.2021
24 Haziran 2021 Haberleri
24 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Yılmaz Özdil - 22.06.2021
21 Haziran 2021 Haberleri
21 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Yılmaz Özdil - 21.12.2020
Son dakika haberi! ABD'de 25'incisi düzenlenen Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali sona erdi
Yarışmada En İyi Belgesel Jüri Ödülü'nü, yönetmenliğini Pınar Okan'ın yaptığı "Sıradan Birkaç Gün", En İyi Kısa Film Jüri Ödülü'nü ise yönetmenliğini Yılmaz Özdil'in yaptığı "Bare Giran / Ağır Yük" adlı yapımlar aldı.
Yılmaz Özdil - 17.12.2020
CHP'li Özel, muhalefete "beşinci kol" demenin demokraside yeri olmadığını belirtti
"Tel tel dökülen saray rejimi, bir gerçeklikle daha karşımızda. İki tane Ebubekir, bir tanesi Sofuoğlu bir tanesi Sifil, ikisi de birbirinden sefil." diyen Özel, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu'nun "üniversiteleri fuhuş evlerine dönüşmekle" suçladığını; Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sifil'in de başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere, öldüklerinde camide namazlarının kılınmamasını istediğini ifade etti.
Yılmaz Özdil - 11.12.2020
Yazar İlknur Özdemir, "Hayatımız Kitap" programına konuk oldu Açıklaması
Yılmaz Özdil ve Zeynep Oral'ın yeni kitaplarını da kendilerinin çıkardığını söyleyen Özdemir, Virginia Woolf'un da 4 çeviri eserini yakın zamanda okurların beğenisine sunacaklarını belirtti.
Yılmaz Özdil - 11.11.2020
Son dakika haberi! Hulusi Akar'ın Yılmaz Özdil'e açtığı hakaret davasında karar çıktı
Son dakika haber... Katıldığı televizyon programında, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde Hulusi Akar'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan gazeteci Yılmaz Özdil'e 5 ay hapis cezası verildi.
Yılmaz Özdil - 17.09.2020
Yılmaz Özdil'in, Akar'a hakaret suçundan yargılanmasına devam edildi
GAZETECİ Yılmaz Özdil hakkında, dönemin Genelkurmay Başkanı olan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik sözleri nedeniyle 'hakaret' suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi.
Yılmaz Özdil - 10.09.2020
31. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Akademisyen Andreas Treske, yapımcı Bulut Reyhanoğlu ve oyuncu Şenay Gürler'den oluşan Ulusal Kısa Film Yarışması Jürisi, Yılmaz Özdil'in Bare Giran (Ağır Yük) adlı filmine 10 bin lira değerindeki "En İyi Kısa Film" ödülünü verdi.
Yılmaz Özdil - 07.07.2020
Son Dakika | Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u, Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil hakkındaki suç duyurusundan dolayı eleştirerek, "Sen Meclis Başkanıyken 'Sayın Cumhurbaşkanım, Genel Başkanım, rüşvet alanlar ne zamandan beri büyükelçi tayin edilmeye başlandı? Vazgeçtim TBMM'nin itibarından, Türkiye'nin itibarına zarar verir.
Yılmaz Özdil - 07.07.2020
Son dakika haberi: Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
ATV'yi de pek çok vatandaşımız izler. Şiddet, aile yapısını derinden sarsan, ensest ilişkileri gündeme getiren televizyon kanalı hakkında 90 bine yakın şikayet geliyor, bir tek dosya bile RTÜK'te görüşülmüyor. RTÜK Başkanına sormak lazım: Sen gerçekten o kurumun başkanı mısın, yoksa birilerinin talimatını yerine getirmek üzere görevlendirilmiş eleman mısın? Eğer sen Erdoğan'ın talimatını yasalara rağmen emir telakki ediyorsan, aklını saraya kiraya vermişsin demektir. Sende akıl yoktur. Her insanın bir aklı vardır, dünyayı sorgulama aklı vardır. Kur'an 'oku' diye başlıyor, 'işit' diye başlamıyor. Sen okuduğunun bile gereğini yerine getirmeyip saraydan alınan talimatın gereğini yaparsan kusura bakma, sana insan denilmez. Çünkü insan aklını kullanan kişiye denir." "TBMM'nin itibarını korumak hepimizin ortak görevi" TBMM Başkanlığının, Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil hakkında, "Baroların ne işi var TBMM'de" başlıklı köşe yazısında TBMM'yi alenen aşağılama ve hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, "Güzel.
Yılmaz Özdil - 05.07.2020
4 Temmuz 2020 Haberleri
4 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Yılmaz Özdil - 04.07.2020
TBMM Başkanlığı, Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulundu
TBMM Başkanlığı, Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil hakkında, bugün kaleme aldığı 'Baroların ne işi var TBMM'de.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yılmaz Özdil Haberleri | Yılmaz Özdil Kimdir - Haberler - Yılmaz Özdil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yılmaz Özdil kimdir, hayatı ve biyografisi. Mehmet Tezkan kimdir? Mehmet Tezkan kaç yaşında, nereli? Mehmet Tezkan hayatı ve biyogra
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 11:41:33. #1.14#

title