Haberler

Özel'in "Bidon kafa zihniyeti" dediği Yılmaz Özdil küplere bindi: Sana bu iftirayı yedireceğim

Güncelleme:

CHP lideri Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini eleştiren Yılmaz Özdil'e "Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü... Bunlar kutuplaşma olmadıkça yaşayamazlar" sözleriyle yüklendi. Özdil de Özel'in bu sözlerine "Buket Aydın'ın lideri Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim" diyerek karşılık verdi.

Siyasette normalleşme sürecinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesi muhalif tutumuyla tanınan Yılmaz Özdil'i kızdırmıştı. Konuyla ilgili "Asrın lideri Özgür Özel'e 'Koltuk' verdi" başlıklı bir video yayınlayan Özdil, iki liderin görüşmesini sert bir dille eleştirmişti. Bu çıkış sonrası gözlerin çevrildiği CHP lideri Özel, konuk olduğu programda Özdil'e sert bir karşılık verdi.

"BİDON KAFA DİYE KÖŞE YAZISI YAZMIŞ"

Ekol TV'de Armağan Çağlayan'ın programına konuk olan Özel, "Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü. Bir yerde sular kesilmiş, 'Hadi bakalım bidon kafalılar, bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin' diyor. Ben vaktiyle bunu eleştirmiştim, onun da hırsı bundan. İyi ki de onunla aramda böyle bir açı var." ifadelerini kullandı.

"ARKADAŞ SEÇMENE SÖVÜYOR"

Özel, sözlerinin devamında "O, 'hatamız nerede' demek yerine, oy vermeyen seçmene 'bidon kafa' diyen zihniyet. 47 yıldır ilk kez birinci parti olmamızın sebebi, bu zihniyetten yaşadığımız kopuş. Seçmen dediğin kişi birer insan, işsiz, aç, yoksul, ötekileştirilmiş, yalnız, endişeli. Ona diyorsun ki bu ülkeyi kim yönetsin. Sen ona güven vermediysen, o da sana oy vermediyse bidon kafa olan sensin. Yani, siyasetçinin kendisi. Kafasını duvara vurup nerede yanlış yaptım demesi lazım. Seçmene kafa tutan bir yaklaşımı reddediyorum. Arkadaş, seçmene sövüyor. Bunlar kutuplaşma olmadıkça yaşayamazlar. Sürekli bir kavga ortamı olsun, iki taraf birbiriyle sürekli çatışma halinde olsun biz de bu tarafa mermi satalım... Boşuna endişeleniyorlar, bu içine girdiğimiz süreç ne sorunları çözer, ne tartışmaları bitirir biz ne gidip AK Parti ile koalisyon oluruz. Sen yine de muhalif olursun." ifadeleriyle isim vermeden Yılmaz Özdil'i eleştirdi.

"SANA BU İFTİRANI YEDİRECEĞİM"

Özel'in sözlerine Yılmaz Özdil'den yanıt gecikmedi. Özdil, " Buket Aydın'ın lideri Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. 'Erken seçim istemiyor, AKP'nin toparlanmasına fırsat tanıyor' dediğim için bana saldıran Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. Namuslu gazetecilere küfreden trollerin abisi Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. Bana milletvekiliyken yıllarca 'Yılmaz abi' diyen Özgür Özel, şimdi niye çıkıp iftira attığını -gözlüğünü çıkardın ama- gözüne sokacağım." ifadeleriyle Özel'i hedef aldı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Yılmaz Özdil Buket Aydın Özgür Özel Gündem Politika Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

500

Yorumlar (18)

Ali Tokgönül:

Yılmaz Özdil , Kutuplaşmanın kime faydası var ? Biz insanız konuşa konuşa anlaşırız .Özgür bey akp nin dümen suyuna girmedikten sonra konuşmanın kime zararı olur .

131
32
yanıtYanıtla
Deniz Tutar:

ülkemizin kutuplaşmasından, ayrışmasından nemalananlara da; ülkemizin birlik ve beraberliğinden rahatsız olanlara da bu yüce Türk Milleti fırsat vermeyecektir !

107
16
yanıtYanıtla
Halil Gölcük:

Yılmaz ozdil yeni bi Atatürk kitabı yazar yakinda

76
19
yanıtYanıtla
YalancıSavar:

para bitince yazar.

yanıt30
yanıt5
Vatansever:

Koyunlarda sıraya girer almak için

yanıt9
yanıt3
Mehmet Mirdeslioglu:

Bunlar ülke yönetmeye geldigi gün bittik demektir

43
39
yanıtYanıtla
Fuat Gençoğlu:

Evet şu anda herşey harika

yanıt35
yanıt12
Ne Demeli:

Ha daha bitmedik yani...

yanıt7
yanıt6
Nami DAĞTAŞ:

özgür bey söylem ve eylemleriyle rahmetli Ecevit gibi toplumun tüm kesimlerinin güvenini kazanıp tek başına iktidar olma çabasında olur, olmaz anlamayanlar anlasın çünkü doğruya doğru yanlışa yanlış demedikten sonra toplumun tüm kesiminin güvenini kazanamaz bence doğru yolda zikzak yapmadan ilerlemesi ve zamana ihtiyacı var

42
23
yanıtYanıtla
Düsünür:

Bulusmada iklim kanunu karbon ayak izi vergisi ve yeni anayasa konusunda hem fikir olduklarini dusunuyorum.

21
14
yanıtYanıtla
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title