TÜRK TARİH KURUMU HABERLERİ

Türk Tarih Kurumu Haberleri

Türk Tarih Kurumu haber, Türk Tarih Kurumu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Tarih Kurumu: ZONGULDAK Bayram öncesi evsiz kaldılarTürk Tarih Kurumu 21.5.2020
Türk Tarih Kurumu: Bayram öncesi evsiz kaldılarTürk Tarih Kurumu 21.5.2020
Türk Tarih Kurumu 21.5.2020
Zonguldak'ta ev yangını
Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde çıkan yangında bir ev kullanılamaz hale geldi.
Türk Tarih Kurumu 16.5.2020
Zonguldak'taki grizu faciasının 10. yılı
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında, 30 madencinin hayatını kaybettiği 17 Mayıs 2010'daki grizu patlamasıyla ilgili mesaj yayımladı.
Türk Tarih Kurumu 15.5.2020
TTK, 19 Mayıs'ta Twitter takipçilerine çekilişle "Nutuk-Söylev" hediye edecek
Türk Tarih Kurumu (TTK), 19 Mayıs'ta Milli Mücadele'nin 101'inci yıl dönümü dolayısıyla Twitter'daki 10 takipçisine çekilişle "Nutuk-Söylev" hediye edecek.
Türk Tarih Kurumu 6.5.2020
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral: "Özgür Özel'in Atatürk üzerinden siyaset yapması Atatürk'e...
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Mustafa Kemal Atatürk üzerinden siyaset yapmasının Atatürk'e ihanet olduğunu belirterek, "Edebiyat derslerinden hatırladığım kadarıyla canlı cansız varlıkları kişileştirerek konuşturma sanatına 'intak' deniliyor. Son zamanda CHP'nin garip Başkanvekili Özgür Özel, kendine özel bir sanat geliştirerek ölüleri konuşturmaya başlamış ve bunun adına da 'Kemalizm' diyerek siyaset dilini sübjektif ve irrasyonel bir alana çekme gayretindedir. Sayın Özel işi o kadar abartmıştır ki; Atatürk'ün kabrinden haberler veren bir 'mezar haber ajansı' gibi çalışmaktadır. Atatürk, Türk Tarih Kurumu Başkanı'nı sevmiyor, Diyanet İşleri Başkanı'nın o makamda olması Atatürk'ün kemiklerini sızlatıyor, Atatürk Cumafakılı Köyü'nün muhtarından haz etmiyor, Atatürk Of Shell Benzinlikte pompacılık yapan o esmer çocuğun tavırlarına da uyuz oluyor, şu dağ başında kaval çalan çobanın melodisi Atatürk'ü rahatsız ediyor diyecek kadar siyaset dilini realiteden koparmıştır.
Türk Tarih Kurumu 29.4.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Devlet geleneğinde resmi atama yapılmadan devir teslim törenlerinin olamayacağını belirten Özel, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı görevine atanan Prof.
Türk Tarih Kurumu 29.4.2020
Madencilerin sağlığı, iş yeri hekimlerine emanet
ZONGULDAK'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve özel işletmelere ait maden ocaklarında üretime verilen aranın ardından sadece bakım ve onarım işçileri, yerin metrelerce altında özveriyle çalışıyor.
Türk Tarih Kurumu 28.4.2020
"Kara elmas"ı gün yüzüne çıkaran kömür firmaları TTK'ye de kazandırıyor
Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) çekildiği maden sahalarında rödovans yöntemiyle "kara elmas" olarak nitelendirilen maden kömürünü gün yüzüne çıkaran özel sektör işletmeleri, ödedikleri işletme bedeliyle kuruma da kazanç sağlıyor.
Türk Tarih Kurumu: Kamuda yeni atamalarTürk Tarih Kurumu 24.4.2020
Türk Tarih Kurumu 24.4.2020
Cumhurbaşkanı Atama Kararları Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile bazı atamalar gerçekleşti. Buna göre, Amasya İl Müftülüğüne Durmuş Ayvaz, Çanakkale İl Müftülüğüne Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Afyonkarahisar İl Müftülüğüne Sinan Kazancı, Manisa İl Müftülüğüne Mustafa Soykök, Sakarya İl Müftülüğüne Hasan Başiş ve Siirt İl Müftülüğüne Vehap Kapıcıoğlu atanırken, Amasya İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk görevden alındı.Öte yandan, Türk Tarih Kurumu Başkanlığına Prof.
Türk Tarih Kurumu 24.4.2020
Atama kararları Resmi Gazete'de
Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Türk Tarih Kurumu 12.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1931- Türk Tarihi Tetkik Cemiyeti (Türk Tarih Kurumu) kuruldu.
Türk Tarih Kurumu: GMİS, 'Büyük bir üzüntü içindeyiz'Türk Tarih Kurumu 10.4.2020
Türk Tarih Kurumu 9.4.2020
Türk Tarih Kurumunun arşivindeki 14 bin 605 esere "evden" ulaşılabilecek
Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Türk Tarih Kurumu arşivindeki bazı eserler "Evde Kal" kampanyasına destek amacıyla dijital ortama açıldı.
Türk Tarih Kurumu: Zonguldak 'Evde kal' uyarılarına uyduTürk Tarih Kurumu 5.4.2020
Türk Tarih Kurumu: Zonguldak kurallara uydu, evde kaldıTürk Tarih Kurumu 5.4.2020
Türk Tarih Kurumu: TTK'dan 'Evdekal' mesajıTürk Tarih Kurumu 4.4.2020
Türk Tarih Kurumu 4.4.2020
MEB, LGS'ye ilişkin merak edilenleri yanıtladı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 7 Haziran'da yapılacak merkezi sınava başvurular, oturumların içeriği, sınavın uygulanışı gibi konularda merak edilen 37 soru yanıtlandı.
Türk Tarih Kurumu 2.4.2020
Zonguldak'taki özel kömür işletmelerinde üretim durduruldu
ZONGULDAK'taki 14 özel sektör kömür işletmesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetler durduruldu.
Türk Tarih Kurumu 2.4.2020
Zonguldak'ta 14 özel sektör kömür işletmesi aktif kömür üretim faaliyetlerini durdurdu
Zonguldak havzasında faaliyet gösteren 14 özel sektör kömür işletmesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, aktif kömür üretim faaliyetlerini durdurduğu bildirildi.
Türk Tarih Kurumu 31.3.2020
LGS sorularının müfredat ve kazanımları yayımlandı
MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında sorulacak soruların müfredat ve kazanımlarını yayımladıklarını açıkladı.
Türk Tarih Kurumu 31.3.2020
LGS kapsamındaki merkezi sınavda çıkacak soruların müfredat ve kazanımları açıklandı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 7 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda sorulacak soruların müfredat ve kazanımlarının, http://ttkb.meb.gov.tr/ adresinden yayımlandığını bildirdi.
Türk Tarih Kurumu 31.3.2020
Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınavda sorulacak soruların müfredat ve...
Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınavda sorulacak soruların müfredat ve kazanımları, http://ttkb.meb.gov.tr/ adresinde yayımlandı.
Türk Tarih Kurumu 31.3.2020
TTK, 5 yılda yaklaşık 6,9 milyon ton kömürü gün yüzüne çıkardı
Kurulduğu günden bu yana ülke ekonomisine ve istihdama önemli katkılar sağlayan Türkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) 5 yılda yaklaşık 6,9 milyon ton kömür üretimi yapıldı.
Şu an buradasınız: Türk Tarih Kurumu Haberleri | Türk Tarih Kurumu Haber - Haberler - Türk Tarih Kurumu haberleri, son dakika türk tarih kurumu haber ve gelişmeleri burada. GMİS Yönetim Kurulu Ramazan Bayramı'nı kutladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.5.2020 13:32:40. #1.14#
title