Turgut Reis Haberleri

Turgut Reis haber, Turgut Reis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turgut Reis - 27.9.2020
Preveze deniz zaferi ve Türk Deniz Kuvvetleri Günü kutlu olsun
Osmanlı Devleti'nin denizlere açılma serüveni 14. yüzyılda Karamürsel'de ilk Türk tersanesi ve Gelibolu'da bir üs kurulmasıyla başlamıştır. On altıncı yüzyılın başından itibaren, dünya hakimiyetine giden yolda deniz gücünden yararlanmaya kesin ve bilinçli olarak karar veren Osmanlı Devleti dünya denizcilik tarihine ünlü denizciler kazandırmıştır. Akdeniz'de dengeleri değiştiren Barbaros Hayreddin, Oruç Reis, Turgut Reis ve Uluç Ali Reis gibi kaptan-ı deryalar en bilinen denizcilerimizdir.
Turgut Reis - 13.9.2020
Adıyaman'da 76 adres karantina altına alındı
Adıyaman merkezde bir günde 76 adres karantina altına alındı. İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 tedbirleri kapsamında 83 kişide pozitif çıkan test sonuçları nedeniyle Alitaşı, Altınşehir, Bahçelievler, Barbaros, Cumhuriyet, Eskisaray, Fatih, İmamağa, Karapınar, Kayalık, Malazgirt, Mara, Sıratut, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis, Ulucami, Yavuz Selim, Yenimahalle, Yenisanayi, Yeşilyurt ve Yunus Emre mahalleleri ile Bozatlı ve Düzce köyünde 76 adresin karantinaya alınmasına karar verdi.
Turgut Reis - 11.9.2020
Vatandaşlar düğünlere ve kurumlara HES koduyla alınacak
Vatandaşlar düğünlere ve kurumlara HES koduyla alınacak Son 24 saatte 94 adres karantinaya alındı ADIYAMAN - Adıyaman'da izin verilen düğün ve nikah törenleri ile kamu kurumlarına vatandaşlar Hayat Eve Sığar Kodu ile girebilecek. Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yeni kararlar aldı. 16 Eylül 2020 tarihinden itibaren il genelinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarının girişlerinde personelin ve kuruma girmek isteyen diğer kişilerin HES kodu sorgulanarak kuruma alınmaları kararlaştırıldı. Kurul ayrıca, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 02.09.2020 tarih ve 89780865-153-14210 sayılı ve "Covid-19-Ek tedbirler konulu" genelgesi gereği izin verilen düğünlerde ve nikahlarda misafirlerin girişlerinde ateş ölçümleri ve HES sorgulamalarının yapılmasına karar verirken, salgınının kontrolü amacıyla yapılan denetimlerde denetçilere, gerekli görmeleri halinde kişilerin HES kodunu sorgulama yetkisi verdi. Adıyaman'da İl Hıfzıssıhha Kurulu artan vakalar nedeniyle yeni karantina kararları da aldı. Adıyaman merkez ve köylerinde 110 pozitif vaka nedeniyle 94 adresin karantinaya alınması kararlaştırıldı. Alitaşı, Altınşehir, Bahçelievler, Cumhuriyet, Eskisaray, Fatih, İmamağa, Kapcami, Kayalık, Mehmet Akif, Mimar Sinan, Musalla, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis, Yavuz Selim, Yenimahalle, Yeni Sanayi, Yeşilyurt, Yunusemre Mahallesi ve bazı köylerde toplam 94 adres karantina altına alındı.
Turgut Reis - 4.9.2020
Tokat'ta iki otomobil çarpıştı: 5 yaralı
Derbent Mahallesi Turgut Reis Caddesi'nde Abdullah Kaplan idaresindeki 60 AAU 985 plakalı otomobil ile Mert Dündar yönetimindeki 60 HZ 221 plakalı otomobil çarpıştı.
Turgut Reis - 2.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, koronavirüs tedbirleri kapsamında, geçen çarşamba gününden itibaren Covid-19 testleri pozitif çıkan kişilerin bulunduğu 301 ev karantinaya alındı.  Valilikten konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Kent merkezindeki ve merkeze bağlı bazı köylerde bazı vatandaşların Covid-19 test sonuçları pozitif çıktı. İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kapsamda Alitaşı, Altınşehir, Bahçecik, Bahçelievler, Barbaros Hayrettin, Cumhuriyet, Musalla, Sıratut, Varlık, Ulucami, Türkiye Petrolleri, Fatih, İmamağa, Kayalık, Malazgirt, Mehmet Akif, Musalla, Örenli, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis, Yeni, Yeşilyurt, Yunus Emre Mahalleleri ile Akdere, Gümüşkaya, Güzelyurt, Hasankendi, Derinsu köyleri ile Kömür kasabasında toplam 301 ev karantinaya alındı.
Turgut Reis - 15.8.2020
İletişim Başkanı Altun'dan Turgut Reis paylaşımı Açıklaması
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bugün Turgut Reis'in Trablus'taki türbesi Türkiye-Libya dostluğunun ve kardeşliğinin nişanesidir.
Turgut Reis - 10.8.2020
Adıyaman'da 29 ev karantinaya alındı
Adıyaman'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 29 evde karantina uygulaması başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezindeki bazı vatandaşların Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı. İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kapsamda Kayalık, Malazgirt, Bahçelievler, Yeni, Cumhuriyet, Bahçecik, Siteler, Yeni Sanayi, Barbaros Hayrettin, Karapınar, Mehmet Akif, Turgut Reis mahalleleri ile Malpınarı köyünde bulunan toplamda 29 evde karantina uygulaması başlatıldı.
Turgut Reis - 8.8.2020
Adıyaman'da 50 ev karantinaya alındı
Adıyaman'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 50 evde karantina uygulaması başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde yaşayan bazı vatandaşların Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı. Bunun üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadele çerçevesinde yeni kararlar alındı. Bu kapsamda Bahçecik, Bahçelievler, Cumhuriyet, Fatih, Karapınar, Mehmet Akif, Örenli, Sıratut, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis, Ulu Cami, Yavuz Selim, Yeşilyurt, Altınşehir, Barbaros, Hürriyet, Kayalık, Yeni ve Malazgirt Mahalleriyle Gümüşkaya köyündeki 50 evde karantina uygulanmasına karar verildi.
Turgut Reis - 7.8.2020
Adıyaman'da 26 ev karantinaya alındı
Adıyaman'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 26 evde karantina uygulaması başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde ikamet eden bazı vatandaşların Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı. Bunun üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kapsamda Alitaşı, Altınşehir, Bahçelievler, Barbaros Hayrettin, Cumhuriyet, İmamağa, Mara, Mehmet Akif, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis, Ulu Cami, Yavuz Selim, Yeşilyurt ve Yeni mahalleler ile Koçali köyü Güvenli mevkisindeki 26 evde karantina uygulanmasına karar verildi.
Turgut Reis - 5.8.2020
Adıyaman'da 35 ev karantinaya alındı
Adıyaman'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 35 evde karantina uygulaması başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde ikamet eden bazı vatandaşların Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı. Bunun üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kapsamda Altınşehir, Bahçecik, Bahçelievler, Cumhuriyet, İmamağa, Karapınar, Elmacık, Kayalık, Malazgirt, Sümerevler, Yavuz Selim, Turgut Reis, Yeşilyurt ve Yeni mahallelerinde 35 evde karantina uygulanmasına karar verildi.
Turgut Reis - 4.8.2020
Adıyaman'da 28 ev karantinaya alındı
Adıyaman'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 28 evde karantina uygulaması başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde ikamet eden bazı vatandaşların Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı. Bunun üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kapsamda Alitaşı, Altınşehir, Bahçelievler, Cumhuriyet, Eskisaray, Kayalık, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis, Yenipınar, Yunus Emre, ve Yeni mahallelerinde 28 evde karantina uygulanmasına karar verildi.
Turgut Reis - 3.8.2020
Adıyaman'da 26 ev karantinaya alındı
Adıyaman'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 26 evde karantina uygulaması başlatıldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde ikamet eden bazı vatandaşların Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı. Bunun üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kapsamda Alitaşı, Bahçelievler, Cumhuriyet, Eskisaray, Hocaömer, İmamağa, Karapınar, Kayalık, Mehmet Akif, Mimar Sinan, Sıratut, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis, Ulu Cami, Yavuz Selim, Yunus Emre ve Yeni mahallerinde 26 evde karantina uygulanmasına karar verildi.
Turgut Reis - 29.7.2020
Son dakika haberi! Adıyaman'da 17 ev karantinaya alındı
Bu kapsamda, Altınşehir, Bahçelievler, İmamağa, Kayalık, Mimar Sinan, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis ve Yeni Mahallerindeki 17 evde karantina uygulanmasına karar verildi.
Turgut Reis - 28.7.2020
Deniz Kuvvetleri Komutanlığından Bodrum Deniz Müzesi'ne bağış
Bodrum'daki müzeye bağışlanan Turgut Reis Zırhlısı, TCG Bodrum, TCG Burgazada model gemileri ile Turgut Reis ve Barbaros Hayrettin Paşa tablo röprodüksiyonları yerini aldı.
Turgut Reis - 26.7.2020
SİLİVRİ'DE YANGINA MÜDAHALE EDEN İTFAİYE ARACI ÇAMURA SAPLANDI
Haber-Kamera: Uğur Samet AVCI / İSTANBUL DHA SİLİVRİ'de evlerin arasında bulunan otluk alanda çıkan yangını söndürürken çamura saplanan itfaiye aracı, bir başka itfaiye aracı yardımıyla kurtarıldı.Olay, 14.00 sıralarında Yeni Mahalle Turgut Reis Caddesinde yaşandı.
Turgut Reis - 17.7.2020
Samsun'dan kısa kısa
Meydan, yol, cadde ve parkların bir kentin aynası olduğunu vurgulayan Özel, "Doğal etkenlerle kimi yol, sokak ve kaldırımlarda bozulmalar olabiliyor. Vatandaşlarımızın rahat ve sağlıklı ortamda yürümelerini temin amacıyla hiç vakit geçirmeden bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda Koğa Mahallesi Seyit Ahmet-i Kebir Caddesi, Buğday Pazarı Kümesi, Turgut Reis, Fevzi Çakmak ve Kıbrıs Sokak'ta incelemelerde bulunup değerlendirmek üzere vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini dinledim.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Turgut Reis Haberleri | Turgut Reis Kimdir - Haberler - Turgut Reis haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Turgut Reis kimdir, hayatı ve biyografisi. Kdz.Ereğli'de okul bahçeleri temizleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 02:37:26. #1.14#
title